IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С ГОЛЕМИТЕ МЕЧТИ ДОТУК, ето какво пише вестник "Капитал" - ."..... С НАТРУПВАНЕ - ЦЕНОВИ ШОК ОТ 25 % НАГОРЕ ПРИ ПРИРОДНИЯ ГАЗ НА 1 МАЙ"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Абе чакаме отчета, дотогава е само чесане на езици. И аз очаквам много силен отчет, но знае ли човек. А и всъщност отчетът сам по себе си не ме вълнува, вълнува ме само цената на акцията - нека се отвържем и ние от фундамента като Халтурко (направо чиста акция си е вече), пък после ще наместваме модели защо и как сме изконсумирали ръста за 10 години напред
      Прав си, но все пак един силен отчет ще развърже по бързо акцията.. Отчета винаги има значение особено лошия . Това което наблюдаваме навсякъде е заради хеликоптерните пари и безплатните платформи за търговия... Вече баба Рачел си купува по 3 акции на всяко пазаруване в супермаркета от телефона. По форумите е пълно с хора които не знаят какво е тримесечен оборот само питат за акции и бумкат напечатабите парички... Този пир рано или късно ще свърши...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

        Да само че при нас газта средно около 20 % надолу за трите месеца спрямо 2020 след преизчислението а цените на тора са над 30 % нагоре
        Абе чакаме отчета, дотогава е само чесане на езици. И аз очаквам много силен отчет, но знае ли човек. А и всъщност отчетът сам по себе си не ме вълнува, вълнува ме само цената на акцията - нека се отвържем и ние от фундамента като Халтурко (направо чиста акция си е вече), пък после ще наместваме модели защо и как сме изконсумирали ръста за 10 години напред
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

          Които зависят от международните цени на газа, въглеродните емисии и другите по дребни неща дето формират себестойността.
          Да само че при нас газта средно около 20 % надолу за трите месеца спрямо 2020 след преизчислението а цените на тора са над 30 % нагоре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

            Които зависят от международните цени на газа, въглеродните емисии и другите по дребни неща дето формират себестойността.
            Да така е но освен това има и фактори като рентабилност,качество ,конкуренция,потребление.......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Цените на продукцията зависят главно от международните цени на амоняка и амониевия нитрат
              Които зависят от международните цени на газа, въглеродните емисии и другите по дребни неща дето формират себестойността.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                Е то тва ще е проблем ако не могат да прехвърлят увеличението към пазара. А сега природния газ нали следва международните цени, не като преди... Т.е. е ситуация за индустрията като цяло и е логично да се отрази в готовия продукт.
                Цените на продукцията зависят главно от международните цени на амоняка и амониевия нитрат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ми не, явно е от новината:

                  "Булгаргаз" е подал заявление за по-рязко от предварително очакваното увеличение на цената на природния газ.
                  Е то тва ще е проблем ако не могат да прехвърлят увеличението към пазара. А сега природния газ нали следва международните цени, не като преди... Т.е. е ситуация за индустрията като цяло и е логично да се отрази в готовия продукт.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                    Явно п/е 7 им идва високо или пък очакват тази година да е по-слаба от миналата.
                    Ми не, явно е от новината:

                    "Булгаргаз" е подал заявление за по-рязко от предварително очакваното увеличение на цената на природния газ. От компанията са поискали Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) да утвърди цена от 35,74 лева за мегаватчас, става ясно от доклад на сайта на енергийния регулатор.

                    Това представлява увеличение от 18,9% спрямо сега действащата цена на газа, одобрена на 1 март 2021 г. От КЕВР този път потвърждават изчисленията на газовото дружество. Цената ще бъде обсъдена на открито заседание през следващата седмица.


                    Това е добре (не повишението де), щото си мислех, че е от крив отчет за Кю1. Гледаме мача явно.

                    Йори, и тук съм на печалба бре, ма в ракетата сме номер едно - само ни завуждат разни хейтъри на чутовните инвестиции
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      така както гледам, едни около 2000 акции има в диапазона 41-42 лева - ми не е много оптимистично, особено когато в ляво няма нещо стабилно. Ма чакаме отчета де
                      Прилича ми на симулиране на голямо предлагане, за да може да се пълни спокойно около и под 40. Ако съм прав ще изчезнат с наближаването на отчета. Ако наистина искаш да продаваш не си държиш големите ордери на 5-6 място в ордер бука.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        така както гледам, едни около 2000 акции има в диапазона 41-42 лева - ми не е много оптимистично, особено когато в ляво няма нещо стабилно. Ма чакаме отчета де
                        Явно п/е 7 им идва високо или пък очакват тази година да е по-слаба от миналата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          така както гледам, едни около 2000 акции има в диапазона 41-42 лева - ми не е много оптимистично, особено когато в ляво няма нещо стабилно. Ма чакаме отчета де
                          Какво ти пука, нали в лешперко си на печалба

                          Коментар


                          • така както гледам, едни около 2000 акции има в диапазона 41-42 лева - ми не е много оптимистично, особено когато в ляво няма нещо стабилно. Ма чакаме отчета де
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                              цената на газа падна,ама.... https://ember-climate.org/data/carbon-price-viewer/
                              Мда,
                              В някакво интервю прокуристът коментира, че цената на газта тук е конкурентна на цената на газта вън.
                              Та и тукашната продукция би следвало да е по конкурентна и с по-голям профит о външната.
                              При равни други уусловия, разбира се
                              Чакаме отчет..

                              Коментар


                              • цената на газа падна,ама.... https://ember-climate.org/data/carbon-price-viewer/

                                Коментар

                                Working...
                                X