IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Болерон АД (BLR1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Успех на новата компания на БФБ - Болерон! Дано успяват с развиването на бизнеса и да бъдат открити, да дават регулярна информация за дейността си и да се възползват от този канал на комуникция и с маркетингови цели.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Записах прилично количество акции. Цената много ми харесва! Гласувам доверие на този екип и на доказалите се професионалисти, които ги извеждат на БФБ. Времето ще покаже дали съм постъпил правилно.
      Успех на умните, предприемчиви и смели играчи, гърч за хейтъри, кибици и под асмата гладни лисици!
      Аз записах по-малко акции, отколкото исках, но пак са повече, отколкото заслужавах.

      Коментар


      • Записах прилично количество акции. Цената много ми харесва! Гласувам доверие на този екип и на доказалите се професионалисти, които ги извеждат на БФБ. Времето ще покаже дали съм постъпил правилно.
        Успех на умните, предприемчиви и смели играчи, гърч за хейтъри, кибици и под асмата гладни лисици!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от imahlqbinabfb Разгледай мнение

          Евентуално без Румъния и Гърция. Само в БГ-то и каквото сабя покаже.
          Не искам да съм черноглед, или лош пророк, но според мен въпросните 1,6млн. лв. ще "изгорят" по предназначение в близките 1-2 години. Заплати, офисчета, бонуси и т.н.. Искрено желая успех на компанията, но не виждам нищо иновативно в нея. Интересно ми е как са набрали дори толкова, при положение че пенсионните фондове не могат да инвестират на бийм.
          Мнението ми не е препоръка.. Надявам се да ме оправдаят. Нарочно не го написах преди ИПО-то, да не ме обвини някой че преча на развитието на капиталовия пазар, или на самата компания.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
            Ще бъде интересно в каква посока ще тръгне компанията сега! Преди ИПО-то имаше 2 стратегии при привличането на 3 и 4 милиона евро, но какъв курс ще поеме при само 1,6млн?
            Евентуално без Румъния и Гърция. Само в БГ-то и каквото сабя покаже.

            Коментар


            • Ще бъде интересно в каква посока ще тръгне компанията сега! Преди ИПО-то имаше 2 стратегии при привличането на 3 и 4 милиона евро, но какъв курс ще поеме при само 1,6млн?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                И аз бях заделил прилична сума и до последната минута се чудех да пусна на минимална цена.
                От една страна ми беше ясно, че хората няма да могат да си похарчат парите, което е плюс за растежа при вторичната търговия. Риска да не се запише цялата емисия, което да се тълкува като неголям интерес -останали са свободни акции, от друга страна ще откаже много бъдещи купувачи в краткосрочен план, а дългосрочния резултат го виждаме по други БЕАМ емисии. Отегчението от чакане на резултати води само до едно. Отделно неуспеха на емисията щеше да ми блокира неизвестно време парите, а има и други възможности. Предпочетох да пасувам.
                Както писах, за мен това е сбъркано ИПО на компания с потенциал.
                Искрено желая успех!
                Много си прав, ако си спомняте Син карс имаха презаписване от 3 пъти, а сега къде са..

                Коментар


                • „Болерон“ реализира първото успешно IPO на пазара beam за годината - Investor.bg

                  Коментар


                  • Интересното е дали ще успеят да привлекат някой "независим" телеком(не като Виваком) за бизнеса.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение
                      Очаквах по голям интерес, но хубавото е, че има на къде да расте. Ако бяха казали по-ниска горна граница, щяха да съберат повече пари. Аз от заделените средства за това ИПО похарчих 1/3.
                      И аз бях заделил прилична сума и до последната минута се чудех да пусна на минимална цена.
                      От една страна ми беше ясно, че хората няма да могат да си похарчат парите, което е плюс за растежа при вторичната търговия. Риска да не се запише цялата емисия, което да се тълкува като неголям интерес -останали са свободни акции, от друга страна ще откаже много бъдещи купувачи в краткосрочен план, а дългосрочния резултат го виждаме по други БЕАМ емисии. Отегчението от чакане на резултати води само до едно. Отделно неуспеха на емисията щеше да ми блокира неизвестно време парите, а има и други възможности. Предпочетох да пасувам.
                      Както писах, за мен това е сбъркано ИПО на компания с потенциал.
                      Искрено желая успех!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение

                        Пончо се е аргументирал - ти ми говориш за часовници и ръкави.
                        айде специално за теб. импето помниш ли го? занимаваше се със застраховане и ми е обяснявал как не става онлайн, а бая го биваше. като им гледаш финансите на Болерон си е напълно прав - имат някакви смешни 100к приходи на тримесечие. но еднорог щели да стават. човееек, импето сигурно прави по-висок приход от цялата им компания
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Очаквах по голям интерес, но хубавото е, че има на къде да расте. Ако бяха казали по-ниска горна граница, щяха да съберат повече пари. Аз от заделените средства за това ИПО похарчих 1/3.

                          Коментар


                          • 955 хил. на минимална

                            465 сделки. Една голяма за 330 хил.бр.
                            Last edited by Poncho; 15.02.2024, 14:24.

                            Коментар


                            • M
                              По тъмно не съм виждал до днес ,- да не спряха търговията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                                Мисля, че първата работа на алгоритъма е да провери броя на заявените акции - ако са по-малко от минимума (884 493 акции), мача приключва. Може би за това Мартинов каза, че е по-добре да се пускат лимитирани поръчки в случая.
                                Сделки се сключват и приключват за колкото и акции да са заявени. Ако не достигнат обявения минимум, увеличението се обявява за неуспешно и парите се връщат на записалите. Не знам какъв е технологичния срок за това.
                                Дано Болерон имат успех с емисията, заради продукта, който предлагат.
                                Участието с лимитирана поръчка е препоръчително точно за да не се ангажира излишен ресурс, който при пазарната е на максималната цена от 9,95 лв., а при лимитираната всеки сам избира на каква цена (и започва чуденето). Така или иначе пускането на пазарна поръчка в случая е същото като лимитирана на 9,95, като е възможно при някой платформи дори да има проблем с изчислението на нужната сума и да се ангажира ресурс още повече от разумното.

                                Коментар

                                Working...
                                X