IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машстрой АД (4MO / MSTRY)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е банков депозит.

    Коментар


    • A защо 509 хил. са блокирани ? Някой знае ли?
      Умереният риск винаги печели ! ))))))

      Коментар


      • Кога се очаква да излезе консолидираният отчет на Машстрой ?[/quote]



        Аз досега такъв не съм виждал.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от invest
          Първоначално изпратено от Brain
          Harry, съгласен съм с теб. Отчетът е добър. Над 20% ръст на приходите от дейността, ръст на разходите за материали и на готовата продукция, незначително покачване на краткосрочните задължения. Печалба на акция 0.70ст.
          Не е нещо сензационно, но показват константен ръст на приходите от основната дейност и на печалбата от дейността при същите показатели на задлъжнялост, а това според мен е най-важното.
          Да, отчета е добър и отразява възходящото развитие на фирмата. Особено показателно е , че освен ръста на приходите и печалбата с над 20% , има и увеличение на паричните средства(с 40%) и запасите. Това са сигурни признаци за отличното финансово състояние на Машстрой и предпоставка за още по-добър консолидиран отчет, където участието в Приват инженеринг ще донесе приятна изненада за всички акционери.
          Кога се очаква да излезе консолидираният отчет на Машстрой ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nik_naydenov
            Ордерът за 1000 бр. има психологически ефект на подтискане на цената. .
            Точно тук не виждам какъв е смисъла, при условие, че същият клиент не купува на по-ниски нива. И вече няма и да може.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nik_naydenov
              ...най-големият ордер "купува" е на равнище (мисля) 8,20- 8,50 лв.
              Найденов, недей да мислиш.

              Коментар


              • Ордерът за 1000 бр. има психологически ефект на подтискане на цената. Ако го няма, може би някои ще се престраши да обере дребните пакети до 11,50 - 12 лв. Тъй като го има обаче, котира се "купува" на малки бройки по 10 - 30 бр. в диапазона 8,80 - 9,50 лв., а най-големият ордер "купува" е на равнище (мисля) 8,20- 8,50 лв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nik_naydenov
                  Споделям възторга от доброто развитие през 2004 и 2005 г. Въпросът е обаче, ще има ли още качване, или цената ще клекне до 8,0 - 8,50 лв., като се има предвид, че инвестиционните дружества (доколкото ми е известно) нямат интерес към дружеството. За мен е по-възможен вторият сценарий, поне докато не дойде м. Април.

                  Имам акции на дружеството. Горенаписаното не е инвестиционен съвет.
                  МSTRY не е достатъчно ликвидно, за да има интерес от страна от инвестиционни дружества. Но пък може да се забележи стабилния ръст през последните месеци. Дори и в момента е все още изключително подценено, без дори да се отразяват добрите резултати и предпоставки за развитие. Не виждам причина цената да пада.
                  Само тези 1000 бр. 9,90 мисля, спряха ръста на цената. Аз лично не мога да разбера, как хората слагат поръчки, които надвишават неколкократно средната дневна търговия и чакат те да се изпълнят. По лигично е да се продават на по-малки пакети.
                  Освен ако няма някаква друга игра.

                  Коментар


                  • Споделям възторга от доброто развитие през 2004 и 2005 г. Въпросът е обаче, ще има ли още качване, или цената ще клекне до 8,0 - 8,50 лв., като се има предвид, че инвестиционните дружества (доколкото ми е известно) нямат интерес към дружеството. За мен е по-възможен вторият сценарий, поне докато не дойде м. Април.

                    Имам акции на дружеството. Горенаписаното не е инвестиционен съвет.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Brain
                      Harry, съгласен съм с теб. Отчетът е добър. Над 20% ръст на приходите от дейността, ръст на разходите за материали и на готовата продукция, незначително покачване на краткосрочните задължения. Печалба на акция 0.70ст.
                      Не е нещо сензационно, но показват константен ръст на приходите от основната дейност и на печалбата от дейността при същите показатели на задлъжнялост, а това според мен е най-важното.
                      Да, отчета е добър и отразява възходящото развитие на фирмата. Особено показателно е , че освен ръста на приходите и печалбата с над 20% , има и увеличение на паричните средства(с 40%) и запасите. Това са сигурни признаци за отличното финансово състояние на Машстрой и предпоставка за още по-добър консолидиран отчет, където участието в Приват инженеринг ще донесе приятна изненада за всички акционери.

                      Коментар


                      • Harry, съгласен съм с теб. Отчетът е добър. Над 20% ръст на приходите от дейността, ръст на разходите за материали и на готовата продукция, незначително покачване на краткосрочните задължения. Печалба на акция 0.70ст.
                        Не е нещо сензационно, но показват константен ръст на приходите от основната дейност и на печалбата от дейността при същите показатели на задлъжнялост, а това според мен е най-важното.

                        Коментар


                        • На пръв поглед отчета е добър. Нарастват задълженията, но пък за сметка на това нарастват паричните средства, материалните запаси и вземанията. Което е нормално при повишаване на оборотите.
                          Ако не беше тази голяма поръчка продава, цената отдавна да е забравила 10 лв.

                          Коментар


                          • мнения ?
                            ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

                            Коментар


                            • Който е инвестирал тук може да си погледне отчета.
                              Тъкмо излезе топъл топъл

                              Коментар


                              • Тук доста по-интересно ще стане след като свършат акциите на клиента на Елана, който за втори път вече блокира покачването над 10лв. Явно има доста акции, неизвестно за мен кога са закупени, но явно е на поне 500% печалба, за да продава с такава охота на сегашните нива. Имам и една друга хипотеза, чии са тези акции, но засега няма да я коментирам.

                                Коментар

                                Working...
                                X