IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машстрой АД (4MO / MSTRY)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защо пада толкова много печалбата на дружеството в одитирания отчет? От 0,70лв. /в не одитирания отчет/ на 0,33лв.

    Коментар


    • от написаното по-долу оставам с впечатлението че търговото е едва ли не сигурно...
      или ?

      Коментар


      • Да, BV не съм го смятал сам, взех го от Инвестора. Между другото и аз имам известни резерви относно търговите предложения, но зависи все пак и кой е мажоритарят. А счетоводната стойност на NAPHL не виждам смисъл да я смятам сега, защото цената още няколко месеца ще се определя от една цифра.

        Коментар


        • Brain, пишеш неподготвен. Търговото на NAPH беше нагло. Не може да оценяваш холдинг въз основа на неконсолидиран отчет. Чел ли си консолидирания? Как ще обясниш, че в неконсолидирания Хювефарма АД е оценено на 41 хил. лв? Тогава счетоводна стойност 1,14 лв. какво изобщо означава?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Brain
            На теб малко ли ти се вижда 1,81 при счетоводна стойност 1,14 и среднопретеглена цена за последните 3 месеца 1,73. Ако се приложат същите критерии за MSTRY цената на търговото се получава между 14 и 17лв.
            Според консолидирания отчет на NAPH за деветмесечието основния капитал е 5 341х.лв., а собствения е 18489х. лв. , което прави счетоводна стойност на акция 3,46лв.

            Коментар


            • На теб малко ли ти се вижда 1,81 при счетоводна стойност 1,14 и среднопретеглена цена за последните 3 месеца 1,73. Ако се приложат същите критерии за MSTRY цената на търговото се получава между 14 и 17лв.

              Коментар


              • След приетото търгово предложение на NAPH на цена 1,81лв. никаква цена няма да ме учуди. Дано тука мажоритарите са по-коректни.

                Коментар


                • и?
                  ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

                  Коментар


                  • srednat zaplata v mstry e 500 lv. a tova sa stra6no mnogo pari ya troian.

                    Коментар


                    • Бреин, занам, че очакваш повече, но ср. цена през последните три месеца е 8.94 и последното търгово е било на 4лв, така че не виждам такава съществени разлики от преди една гогина за промяна на цената 100%, но на нашта БФБ всичко е възможно, дано имате късмет и за 15лв !!!

                      Коментар


                      • Пепино, ти пак се изказа странно. Я кажи според теб кой от трите критерия за формиране на цената ще приложат, че да бъде цената 9-10лв?

                        Коментар


                        • Според мен на 9-10 лв, ще има търгово.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tanko
                            През март 2005г. Завод за металорежещи машини - България холдинг, мажоритарен собственик на MSTRY /75,67%/ е отправил търгово предложение за закупуване на 100 167бр. акции на Машстрой Троян на цена 4,00лв. В резултат на търговото предложение са закупени 21 167бр. акции.
                            Да не би мажоритарните собственици да имат намерение да направят ново търгово предложение и поради тази причина умишлено да не позволяват вдигане цените на акциите?
                            ДА ГОТВИ СЕ НОВО ТЪРГОВО - според мен на около 11 лв.

                            Коментар


                            • айде обратно...
                              пък аз нямам свободен ресурс
                              ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

                              Коментар


                              • През март 2005г. Завод за металорежещи машини - България холдинг, мажоритарен собственик на MSTRY /75,67%/ е отправил търгово предложение за закупуване на 100 167бр. акции на Машстрой Троян на цена 4,00лв. В резултат на търговото предложение са закупени 21 167бр. акции.
                                Да не би мажоритарните собственици да имат намерение да направят ново търгово предложение и поради тази причина умишлено да не позволяват вдигане цените на акциите?

                                Коментар

                                Working...
                                X