IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машстрой АД (4MO / MSTRY)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Re: MSTRY в БГ40

    Първоначално изпратено от Македонски
    Не знам дали ще влезе - ама със сигурност ще бъде един от хитовете на 2006г.
    Имаш право. Не са много дружествата, които да се търгуват на половината от BV-то си и в същото време да генерират редовно печалби и да имат стабилни пазари в чужбина. А не трябва да се забравят и някои други перспективи пред MSTRY. Ръст над 50% е напълно възможен тази година.

    Коментар


    • Re: MSTRY в БГ40

      Първоначално изпратено от Лолита
      чудя се дали MSTRY може да влезе в индекса БГ 40??
      мисля февруари ще го обновяват , а тука оборотите горе долу вече са по прилични.... ако това стане , неминуемо ще доведе до някакво поскъпване.
      Не знам дали ще влезе - ама със сигурност ще бъде един от хитовете на 2006г.

      Коментар


      • MSTRY в БГ40

        чудя се дали MSTRY може да влезе в индекса БГ 40??
        мисля февруари ще го обновяват , а тука оборотите горе долу вече са по прилични.... ако това стане , неминуемо ще доведе до някакво поскъпване.

        Коментар


        • на мен ми харесва че се запъна тук...
          не съм фен на изригващите позиции
          ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

          Коментар


          • това са просто данни
            вярно че тук и най-песимистично настроеният аналитик трудно би намерил нещо тревожно
            (примерно - тотален срив на износа за Мексико),
            но така или иначе всичко е въпрос на интерпретация...
            ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

            Коментар


            • № Продукция . 2004 - 2003 - 2002
              1.Универс. стругове . 775 - 672 - 591
              2.Цифрови машини . 7 - 6 - 2
              3.Бормашини . 47 - 69 - 116

              Реализирана продукция на пазара за последните три години:
              /хил. лв./
              Пазари 2004 - 2003 - 2002

              Германия . 1 421 - 1 007 - 743
              Италия . 1 617 - 1 513 - 1 317
              Турция . 2 677 - 2 296 - 1 598
              Франция . 25 - 173 - 71
              България . 515 - 96 - 115
              Мексико . --- - 78 - 390
              Англия . 144 - 320 - 360
              Сирия . 1 868 - 1 082 - 1 373
              САЩ 461 - 500 - 256
              Колумбия . 438 - 252 - 98
              Египет . 439 - 324 - 65
              Други . 2 096 - 2 489 - 3 174
              Красота!

              Коментар


              • Предлагам извадки от проспекта на Машстрой за 2004г.

                Информация за емитента

                Наименование – “Машстрой” АД гр. Троян

                Седалище и адрес на управление – България, гр. Троян, п. к. 5600, ул. “Академик Ангел Балевски” №5, тел. 0670/6 81 22
                E-mail – info@mashstroy.bg
                Web-site – http://www.mashstroy.bg

                Дружество “Машстрой” е инвестирало през периода 400 хил. лв. в акции на “Приват инженеринг” АД гр. София. Размер на инвестицията представлява 0,7% от капитала на цитираното дружество.


                Дружеството произвежда универсални стругове и стругове с ЦПУ, както и принадлежности за тях. Произвежданата в “Машстрой” АД продукция е по собствени конструктивни разработки на база дългогодишния опит в производството на стругове, както и достиженията и новостите в областта на стругостроенето. Изделията са със запазена търговска марка. Произвеждат се изделия от гамата С11МТ, С10Т, С11Т80 и С11Т103, както и моделите С350ТМ и С400ТМ като максималният обработваем диаметър е от 350 мм до 830 мм, а разстоянието между центрите от 750 мм до 4000 мм. Системата по качество ISO-9001 е внедрена през месец май 1997 г. През 2004 г. дружеството е закупило правото да поставя маркировката „СЕ” върху продукти от три групи стругове, произвеждани в „Машстрой” АД:
                типопредставител С 400ТМ
                - типопредставител С 11 MS -модели C 11MS80, C 11MS103, C 11MSTS
                - типопредставител C 10 MS –модели C 10MS.10, C10MS.12, C 10MS103 От началото на 2000 г. са в редовно производство и два типа бормашини.

                Произведена и реализирана продукция на пазара за последните три години:
                / бр./
                № Продукция . 2004 - 2003 - 2002
                1.Универс. стругове . 775 - 672 - 591
                2.Цифрови машини . 7 - 6 - 2
                3.Бормашини . 47 - 69 - 116

                Реализирана продукция на пазара за последните три години:
                /хил. лв./
                Пазари 2004 - 2003 - 2002

                Германия . 1 421 - 1 007 - 743
                Италия . 1 617 - 1 513 - 1 317
                Турция . 2 677 - 2 296 - 1 598
                Франция . 25 - 173 - 71
                България . 515 - 96 - 115
                Мексико . --- - 78 - 390
                Англия . 144 - 320 - 360
                Сирия . 1 868 - 1 082 - 1 373
                САЩ 461 - 500 - 256
                Колумбия . 438 - 252 - 98
                Египет . 439 - 324 - 65
                Други . 2 096 - 2 489 - 3 174


                Предимствата на “Машстрой” АД в конкуренцията са:
                - добре развита и предлаган широка гама универсални стругове;
                - богат опит в този бранш и добър имидж сред клиентите;
                - наличие на сравнително затворен цикъл на производствения процес, от леярско производство до монтаж и експедиция на машините;
                - съпътстващо производство – пробивни машини;
                - производство на стругове с ЦПУ;
                - добро познаване на конструкцията на машините, производство на “Машстрой” АД от клиентите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Brain
                  При това раздвижване днес отчетът е или много добър, или много лош. Първото е по-вероятно.
                  да - така е ,
                  то винаги така става - колкото е по лош отчета , толкова повече се вдига цената и обратно ,
                  в този смисъл се надявам отчета да е МНОООГО хубав , за да заредя тънко
                  аз съм малка и не ги разбирам нещата , но щом чичко мозък казва , надявам се да стане така

                  Коментар


                  • При това раздвижване днес отчетът е или много добър, или много лош. Първото е по-вероятно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kolchoslepeca
                      ти да видиш...
                      май някой чичко вече е видял отчета
                      за мене пак само близалка .....

                      Коментар


                      • Има резерви човека, какво се чудиш.

                        Коментар


                        • ти да видиш...
                          ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от В л а д о
                            Тема: Коя акция ще поскъпне най-много за 2006 г?


                            Форум: Български фондов пазар Пуснато на: 09:50:23 ч. | 10.01 Заглавие: Коя акция ще поскъпне най-много за 2006 г?
                            Ако иска някой повече от 100 % доходност мисля, че позицийте са MSTRY, PLOBT, HDPAT. Само здрави нерви.


                            MSTRY се раздвижва.
                            За MSTRY и PLOBT съм съгласен. За HDPAT имам известни резерви.

                            Коментар


                            • Прав си! Мълчанието е злато)
                              Ние винаги губим, печелят само селяните!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Aquarius
                                Първоначално изпратено от noko6
                                От Инвестора трябва да показват и IP-то на пишештите във форума.Така много неща ще станат ясни.
                                Същите агитираха преди два месеца за машстрой и доста наивници се натовариха на цени над 12лв.Явно сега искат да разтоварят,но трябва време,да влезнат нови COBOSи.
                                Noko6, позицията е за влизане, не за излизане. Иначе си прав да се притесняваш от бързото покачване. Няма да е зле да понапълним още мъничко на по-тъничко. Защото после Бум и...пак бум...
                                Аквариус - ти си този на една от снимките от срещата на форумистите -на преден план с гола глава и брадичка - нали??
                                Изглеждаш ми умен , а и твоите постинги го показват.
                                Мисля че тука няма нужда от агитация , който иска може да си купи ( малко трудно, но пък ще си струва). Който не иска, да не купува
                                Съвсем скоро ще се види кой прав кой крив . На далновидните - успех .

                                Коментар

                                Working...
                                X