IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 7.58 %
    ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

    Коментар


    • Това е добре, и аз съм

      Коментар


      • Ами щом съм загубил толкова време в ексела докато ги сметна тея неща поред теб да ли не съм?

        Коментар


        • Бидейки евентуално вярна тази графика, и имайки в предвид, че СФАРМ са едни от най-ликвидните акции (а според анализа на борсата, ликвидността е определящ цената фактор) самия ти Никола не си ли ентусиаст?

          Коментар


          • Коментар


            • Бетата е висока защото я изчислявам по месци. Ако приложим метода на VL (цените на затваряне в края на всяка седмица) бетата ще падне около 1.

              Коментар


              • Браво Ники, и аз от доста време се каня да сметна тези неща. До месец ще направя проверка . Особено след като сега се занимаваме и в университета с тези неща.
                Честно казано очаквах по-ниска бета, дори малко под 1. Тук може би влияние оказва и избрания период, защото напоследък тежестта на Софарма в индекса доста нарастна.

                Първоначално изпратено от Nikola
                Само да допълня, че за изчисляването на HPY използвам цените на затваряне на SFRAM и SOFIX в края на всеки месец от периода.
                Всъщност не е ли по-коректно да се използват някакви средномесечни цени?
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • Ето малко инфо за ентусиасти.

                  Period: 31/07/2003 - 28/12/2005
                  Average Monthly Return: 4.80%
                  Correlation: 0.844786021
                  Covariation: 0.007314813
                  Variance: 1.35%
                  Standart Deviation: 11.64%
                  Beta: 1.32


                  Само да допълня, че за изчисляването на HPY използвам цените на затваряне на SFRAM и SOFIX в края на всеки месец от периода.
                  Забравих да допълня, че игнорирам дивидентите.

                  Коментар


                  • Ниските цени са част от играта.
                    Тамън време да се напазарува и да се реализират по-големи печалби.
                    Пожелавам успех на продаващите в момента !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ALFA
                      Sash, От фармата имам още когато бяха на 6.98, говорех за общата тенденция, но явно не схващаш намеците или не си чел внимателно по-долните коментари. Адреналина си го запази за себе си.
                      За общатата тенденция отдавна съм се произнесъл ио се радвам, че започваш да схващаш нещата.
                      Нищо хубаво не ги очаква няшите предприятия защото БГЛв е ужасно
                      надценен благодарение на тъпите политици -икономисти. Как се
                      обяснява по друг начин 6-7 млрд. дефицит в търговския баланс.
                      Аз също държа фармата на 7,15 и трябваше вече да съм скочил от влака. Прехваленото ихлбл също не може да се задържи над водата
                      на ниво 3,60.

                      Коментар


                      • Sash, От фармата имам още когато бяха на 6.98, говорех за общата тенденция, но явно не схващаш намеците или не си чел внимателно по-долните коментари. Адреналина си го запази за себе си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ALFA
                          POLIM е на 5, не може SFARM да се изравни с POLIM-a. ИЛИ ако това стане къде ще е Полим-а. А къде ще са останалите. Не Усещате ли че днес всичко е долу. Така че господа офицери може СФАРМ да стане 5лв. но всички други (средно) ще са с 30% долу. Сгромолясването е тотално навсякъде днеска, трагедия
                          Алфа, купувай фармата и гледай положително на нещата.
                          Хич да не ти пука ако загубиш, важен е адреналина.

                          Коментар


                          • Nikolas, Ти така ли правиш сладурче, коя ти беше банката, да няма нужда от депозити, може би има нужда от финансова инжекция за 13-та заплата? Нека да си говорим положително все пак когато ситуацията е зле

                            Коментар


                            • Абе алфа ти да не би да си на екстази? Успокой се малко. Като всичко е на долу утре продавай всичко и бегай да депозираш.

                              Коментар


                              • POLIM е на 5, не може SFARM да се изравни с POLIM-a. ИЛИ ако това стане къде ще е Полим-а. А къде ще са останалите. Не Усещате ли че днес всичко е долу. Така че господа офицери може СФАРМ да стане 5лв. но всички други (средно) ще са с 30% долу. Сгромолясването е тотално навсякъде днеска, трагедия

                                Коментар

                                Working...
                                X