IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Я, тук започнало да има наченки на нормална дискусия - поздравления. Няма да напиша нищо, ще кажа само, че се надявам темата да продължи в този дух - полезно е за всички!
    съгласен !!!

    Коментар


    • Я, тук започнало да има наченки на нормална дискусия - поздравления. Няма да напиша нищо, ще кажа само, че се надявам темата да продължи в този дух - полезно е за всички!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

        Което ме накара да мисля, че ще купят 4млн.бр. тази година иначе нямаше логика тази теза! Защото ставаше дума за разпределяне на печалба за 2018, т.е. игнорирам покупките от декември 2017 или аз не разчитам правилно hint-a?
        може би ……

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

          Здравей,
          Продадох част от трейдинга и със същите пари купих Софарма. Не съм купувал други акции. Направих го, защото исках да имам и акции от производителя на лекарства.
          На срещата се каза, че пари за инвестиции има. Ще се ползват кредити, защото лихвата е под 2%. Пари за дивиденти също има в настоящия им размер. За 2019г евентуално задържане или спад на дивидента се каза поради инвестициите в новите заводи - общо около 50 мил. лева.
          Според мен се получава така, защото Софарма харчи пари за изкупуване на собствени акции в големи обеми. Това не е действие, което Софарма е задължена да направи, но го прави. Изкупените собствени акции могат да се задържат до 10г в баланса и след това нещо трябва да се направят. Софарма няма намерение да се продават обратно на пазара. Ако не се използват за придобиване на нещо ще се обезсилят.
          Определено ръководството смята, че трябва да се поддържа компанията стабилна и да не се стига до момент, когато ще се загуби доверието на банките - един от начините това да се случи е да се изхарчат прекалено много пари за инвестиции, закупуване на собствени акции и дивиденти взети заедно.
          Моето мнение е, че ако не беше покупката на акции Софарма можеше и да не ползва кредити за строителство на новите заводи. Тези покупки ще намалеят след минаването на пакета и компанията постепенно ще натрупа нови парични средства.
          Което ме накара да мисля, че ще купят 4млн.бр. тази година иначе нямаше логика тази теза! Защото ставаше дума за разпределяне на печалба за 2018, т.е. игнорирам покупките от декември 2017 или аз не разчитам правилно hint-a?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

            Пари за изкупуване на пакета, за инвестиции, всички чакаме дивидент и т.н.. Не се заяждам имам в групата и не малко според моя аршин. Въпрос към теб Fortiss: Защо продаваш Трейдинга?
            Донев също продава, но купува Фарми, ти не го правиш защо?
            Не се заяждам, просто следя новините.
            Какво ти е виждането и за двете компании в близко бъдеще - година/две?
            Ще се радвам да споделиш лично мнение,
            Благодаря предварително!
            Здравей,
            Продадох част от трейдинга и със същите пари купих Софарма. Не съм купувал други акции. Направих го, защото исках да имам и акции от производителя на лекарства.
            На срещата се каза, че пари за инвестиции има. Ще се ползват кредити, защото лихвата е под 2%. Пари за дивиденти също има в настоящия им размер. За 2019г евентуално задържане или спад на дивидента се каза поради инвестициите в новите заводи - общо около 50 мил. лева.
            Според мен се получава така, защото Софарма харчи пари за изкупуване на собствени акции в големи обеми. Това не е действие, което Софарма е задължена да направи, но го прави. Изкупените собствени акции могат да се задържат до 10г в баланса и след това нещо трябва да се направят. Софарма няма намерение да се продават обратно на пазара. Ако не се използват за придобиване на нещо ще се обезсилят.
            Определено ръководството смята, че трябва да се поддържа компанията стабилна и да не се стига до момент, когато ще се загуби доверието на банките - един от начините това да се случи е да се изхарчат прекалено много пари за инвестиции, закупуване на собствени акции и дивиденти взети заедно.
            Моето мнение е, че ако не беше покупката на акции Софарма можеше и да не ползва кредити за строителство на новите заводи. Тези покупки ще намалеят след минаването на пакета и компанията постепенно ще натрупа нови парични средства.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

              Пари за изкупуване на пакета, за инвестиции, всички чакаме дивидент и т.н.. Не се заяждам имам в групата и не малко според моя аршин. Въпрос към теб Fortiss: Защо продаваш Трейдинга?
              Донев също продава, но купува Фарми, ти не го правиш защо?
              Не се заяждам, просто следя новините.
              Какво ти е виждането и за двете компании в близко бъдеще - година/две?
              Ще се радвам да споделиш лично мнение,
              Благодаря предварително!
              А кой каза че Фортис продава трейдинга? Изпуснал съм я тази информация явно...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                Кой няма пари? Пари за какво?
                Пари за изкупуване на пакета, за инвестиции, всички чакаме дивидент и т.н.. Не се заяждам имам в групата и не малко според моя аршин. Въпрос към теб Fortiss: Защо продаваш Трейдинга?
                Донев също продава, но купува Фарми, ти не го правиш защо?
                Не се заяждам, просто следя новините.
                Какво ти е виждането и за двете компании в близко бъдеще - година/две?
                Ще се радвам да споделиш лично мнение,
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Извинявам се на всички писали ми на лични, на които не съм отговорил.
                  На пук на това, което твърди бат Бойчо - сайта все още не работи добре и не съм видял индикации за входящи писма.

                  Не знам защо така се озлобиха някои никове тук и в други теми?
                  Очаквали сте чичо Оги да ви изкупи акциите? Очаквали сте да му продадете по-скъпо? Трябва да затваряте Репо-то? До края на декември имаше оферта купува в ляво и който е искал(знаейки че следващия прозорец на инсайдърите е юни) можеше да продаде. А и не помня някой да е обещавал нещо...

                  Какво искате да чуете от ОСА, че така яростно нападате наред?
                  -чичо Оги каза че дивидента 2019 може да е по-малък, заради увеличени разходи - да каза;
                  -чичо Оги каза че строежа на заводите изостава - да каза;
                  -чичо Оги каза че Фаза 3 в САЩ няма да е ЮНИ 2018, както чухме март, а се отлага за 2019 и ще продължи поне 18месеца, а после според някои интервюта в Клуб З ще трябва още 3-5години, така че и там отиваме с очаквания петилетки напред.
                  -каза даже, че и кеша е кът и чакат дивидента за покупки - да каза, въпреки че тук малко не повярвах... ама и те са хора, може наистина да не са им излезли сметките!!!

                  Може би прекалената им откритост и споделяне на текуща информация, ни кара да изграждаме очаквания, които после се отлагат и това изнервя очакващите 2018 да е годината на СОФАРМА. Ами и аз очаквах да сме на други ценови нива, съдейки по срещите с инвеститорите, но явно не става толкова лесно. Който е много бесен и недоволен - компании много по цял свят или още по-добре създайте своя и опитайте! Не обръщайте най-големия плюс на мениджмънта - прозрачност и комуникация, срещу тях. Така правите лоша услуга и на нас.

                  Аз все още се надявам че СОФАРМА ще изпълни решението на ОСА и ще купи 4млн акции и заедно с изчакващи фондове ще отместят пакета и всички накупили кандидат милионери чакащи да кешират 10-20ст нагоре. Надявам се и Септември инсайдърите с дивидент по сметките да излязат и да закарат акцията на други ценови нива и за 13 Октомври капитализацията да е друга, но... не винаги се сбъдват надеждите ми.

                  Оставам с впечатление, че колкото по- откровен е с форумците човек, те още по-яростно започват да нападат!
                  Ето защо се радвам, че отново благодарение на ОСА на СФАРМ се запознах с чудесни хора и сега спокойно мога да заобиколя форума и да си пиша с тези 20-30 човека по Фейс, Вайбър и Скайп. Тук май остава да влизаме само за майтап, защото всичко останало се обръща срещу нас!

                  Хубав и усмихнат ден!
                  Не спирайте да сте оптимисти и бъдете позитивни - нещата ще се наредят!
                  Благодаря!

                  Коментар


                  • Имам акции в групата от бая време и като цяло съм доволен от инвестицията. Обаче, не разбирам това прехласване по ОД и тези кафе-срещи (нещо като обяд с Бъфет?!?). Затова и не ходя. Предполагам всички знаете, че ОД не е основал Софарма. Приватизацията на компанията е обвита в доста дебела мъгла. През годините имаше доста спорни решения, директно водещи до ОД и т.н. Но, това е борса и всички знаем рисковете. Това че компанията има задруднения, точно в момента , да реализира плановете си е притеснително и няма защо да го премълчаваме или омаловажаваме. Ситуацията с Табекс е особено неприятна, основно защото загатва за липса на потенциал за развитие и поставя под въпрос амбициите за разрастване ( в Сърбия например).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Тони за трейдинга дай малко инфо, какви са плановете там..
                      най-накратко - планът обявен през есента на 2017г /на срещата с инвеститорите/ се изпълнява успешно
                      вижда се по отчетите
                      това се каза на срещата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение



                        Стигнал си да разбирам до личните си, че и други си открил?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                          С две думи пари нема, действайте☺ ! Благодаря Тони, звучиш ми искрен ! Ще чакаме и дано си прав!
                          Кой няма пари? Пари за какво?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Извинявам се на всички писали ми на лични, на които не съм отговорил.
                            На пук на това, което твърди бат Бойчо - сайта все още не работи добре и не съм видял индикации за входящи писма.

                            Не знам защо така се озлобиха някои никове тук и в други теми?
                            Очаквали сте чичо Оги да ви изкупи акциите? Очаквали сте да му продадете по-скъпо? Трябва да затваряте Репо-то? До края на декември имаше оферта купува в ляво и който е искал(знаейки че следващия прозорец на инсайдърите е юни) можеше да продаде. А и не помня някой да е обещавал нещо...

                            Какво искате да чуете от ОСА, че така яростно нападате наред?
                            -чичо Оги каза че дивидента 2019 може да е по-малък, заради увеличени разходи - да каза;
                            -чичо Оги каза че строежа на заводите изостава - да каза;
                            -чичо Оги каза че Фаза 3 в САЩ няма да е ЮНИ 2018, както чухме март, а се отлага за 2019 и ще продължи поне 18месеца, а после според някои интервюта в Клуб З ще трябва още 3-5години, така че и там отиваме с очаквания петилетки напред.
                            -каза даже, че и кеша е кът и чакат дивидента за покупки - да каза, въпреки че тук малко не повярвах... ама и те са хора, може наистина да не са им излезли сметките!!!

                            Може би прекалената им откритост и споделяне на текуща информация, ни кара да изграждаме очаквания, които после се отлагат и това изнервя очакващите 2018 да е годината на СОФАРМА. Ами и аз очаквах да сме на други ценови нива, съдейки по срещите с инвеститорите, но явно не става толкова лесно. Който е много бесен и недоволен - компании много по цял свят или още по-добре създайте своя и опитайте! Не обръщайте най-големия плюс на мениджмънта - прозрачност и комуникация, срещу тях. Така правите лоша услуга и на нас.

                            Аз все още се надявам че СОФАРМА ще изпълни решението на ОСА и ще купи 4млн акции и заедно с изчакващи фондове ще отместят пакета и всички накупили кандидат милионери чакащи да кешират 10-20ст нагоре. Надявам се и Септември инсайдърите с дивидент по сметките да излязат и да закарат акцията на други ценови нива и за 13 Октомври капитализацията да е друга, но... не винаги се сбъдват надеждите ми.

                            Оставам с впечатление, че колкото по- откровен е с форумците човек, те още по-яростно започват да нападат!
                            Ето защо се радвам, че отново благодарение на ОСА на СФАРМ се запознах с чудесни хора и сега спокойно мога да заобиколя форума и да си пиша с тези 20-30 човека по Фейс, Вайбър и Скайп. Тук май остава да влизаме само за майтап, защото всичко останало се обръща срещу нас!

                            Хубав и усмихнат ден!
                            Не спирайте да сте оптимисти и бъдете позитивни - нещата ще се наредят!
                            Тони, нали знаеш, че анонимно всичко може, може и повече от моженето. Едно е с някакво си никче тук, та било то и до момента с балансирани мнения, но не и сега да атакуваш когото си поискаш. Съвсем друго е да те знаят всички и да пишеш неверни, остри и незаслужени нападки. Който както си го преценява.
                            Мога да се регистрирам с нов ник и анонимно да започна да пиша какво ли не, но няма да го направя, няма нужда от такива неща в моята тема.
                            Не мога да разбера защо толкова нападки се изписаха тук към г-н Донев от хора, които са надалеч от бизнеса, но и близко да бяха защо го правят???
                            Предполагам, че имам с пъти повече инвестиции в групата от даскачите тук взети заедно. Резултатите за всички са едни и същи, доходността също. Доволен съм от компаниите, те ми промениха живота. Но дори и да не бях, продавам и това е. Никой не ме е канил, не ме е връщал, сам съм си решил да купя акции.
                            Като можете и знаете колеги, направете нещо подобно на Софарма. Дори и 10% от направеното в Софарма да постигнете, пак ще е успех. Не 10%, а 5%, пак ще е много.
                            Няма да пиша тежки куми против никого. Не ги познавам, не знам нищо за тях. И да ги познавам, просто ще ги изключа от съзнанието си!!!!

                            Коментар


                            • С две думи пари нема, действайте☺ ! Благодаря Тони, звучиш ми искрен ! Ще чакаме и дано си прав!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Извинявам се на всички писали ми на лични, на които не съм отговорил.
                                На пук на това, което твърди бат Бойчо - сайта все още не работи добре и не съм видял индикации за входящи писма.

                                Не знам защо така се озлобиха някои никове тук и в други теми?
                                Очаквали сте чичо Оги да ви изкупи акциите? Очаквали сте да му продадете по-скъпо? Трябва да затваряте Репо-то? До края на декември имаше оферта купува в ляво и който е искал(знаейки че следващия прозорец на инсайдърите е юни) можеше да продаде. А и не помня някой да е обещавал нещо...

                                Какво искате да чуете от ОСА, че така яростно нападате наред?
                                -чичо Оги каза че дивидента 2019 може да е по-малък, заради увеличени разходи - да каза;
                                -чичо Оги каза че строежа на заводите изостава - да каза;
                                -чичо Оги каза че Фаза 3 в САЩ няма да е ЮНИ 2018, както чухме март, а се отлага за 2019 и ще продължи поне 18месеца, а после според някои интервюта в Клуб З ще трябва още 3-5години, така че и там отиваме с очаквания петилетки напред.
                                -каза даже, че и кеша е кът и чакат дивидента за покупки - да каза, въпреки че тук малко не повярвах... ама и те са хора, може наистина да не са им излезли сметките!!!

                                Може би прекалената им откритост и споделяне на текуща информация, ни кара да изграждаме очаквания, които после се отлагат и това изнервя очакващите 2018 да е годината на СОФАРМА. Ами и аз очаквах да сме на други ценови нива, съдейки по срещите с инвеститорите, но явно не става толкова лесно. Който е много бесен и недоволен - компании много по цял свят или още по-добре създайте своя и опитайте! Не обръщайте най-големия плюс на мениджмънта - прозрачност и комуникация, срещу тях. Така правите лоша услуга и на нас.

                                Аз все още се надявам че СОФАРМА ще изпълни решението на ОСА и ще купи 4млн акции и заедно с изчакващи фондове ще отместят пакета и всички накупили кандидат милионери чакащи да кешират 10-20ст нагоре. Надявам се и Септември инсайдърите с дивидент по сметките да излязат и да закарат акцията на други ценови нива и за 13 Октомври капитализацията да е друга, но... не винаги се сбъдват надеждите ми.

                                Оставам с впечатление, че колкото по- откровен е с форумците човек, те още по-яростно започват да нападат!
                                Ето защо се радвам, че отново благодарение на ОСА на СФАРМ се запознах с чудесни хора и сега спокойно мога да заобиколя форума и да си пиша с тези 20-30 човека по Фейс, Вайбър и Скайп. Тук май остава да влизаме само за майтап, защото всичко останало се обръща срещу нас!

                                Хубав и усмихнат ден!
                                Не спирайте да сте оптимисти и бъдете позитивни - нещата ще се наредят!
                                Едва ли има много хора на минус тук та и аз се чудя на някой хора за личните нападки. И в момента може да се продаде малко по надуло та не е голяма драма. Може би хората са по раздразнени от това че пакета не се договори едни 20% надолу и сега да сме вече приключили с Ромфарма и без да се изкупуват толкова собствени акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X