IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте, последните мнения са изтрити поради текст, който не беше по темата.
    http://ibg.bg/id-157/
    http://www.investor.bg/users/terms/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Апропо, ако слезе под 3, ще купя, ако не слезе, да са живи и здрави и все така да черпят. Не е препоръкЪ
      Груйче, на 3,14 няма ли да се навиеш ? ( да се присламча и аз към твойто "не е препоръкЪ")

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Имиджът на българските продукти в чужбина в много по-малка степен зависи от имиджът на държавата. Българските вина, пчелен мед се ползват със страхотен имидж на много места в чужбина. Вижте отзивите от Германия, примерно. Много български лекарства, изнасяните от комунистическата България даже се ползваха с авторитет не на един или два континента по целия свят..... Всеки трети полски турист през лятото идва в България, зимните курорти скоро ще се напълнят с немски и английски туристи. Даже У. Чърчил на времето е пил само вино от Мелник от недолюбваната лично от него България. Стоката си носи собствен имидж и примерно за това пием кафе от не дотам престижната иначе Колумбия и ром и пури от "развитата" също не дотам Куба.....
        За съжаление светът върви напред и Германия затова вече не изнася Трабант и Вартбург, пък било то и за Русия!!

        Коментар


        • https://www.investor.bg/ikonomika-i-...ariia--271823/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            “Софарма“ АД уведомява, че за месец октомври 2018 година “Софарма” АД реализира спад в продажбите си с 16% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 23% спад на продажбите за вътрешен пазар и 11% спад на продажбите за износ. През десетте месеца на 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 5% спрямо същия период на 2017 година в т.ч. 5% спад на продажбите за вътрешен пазар и 5% спад на продажбите за износ.

            Това не ми влизаше в сметките. Мислех си, че от Октомври ще започнат да се компенсират. Ще си каляваме нервите ми се струва
            Предлагам да си смениш картинката от -15% на +15%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              “Софарма“ АД уведомява, че за месец октомври 2018 година “Софарма” АД реализира спад в продажбите си с 16% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 23% спад на продажбите за вътрешен пазар и 11% спад на продажбите за износ. През десетте месеца на 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 5% спрямо същия период на 2017 година в т.ч. 5% спад на продажбите за вътрешен пазар и 5% спад на продажбите за износ.

              Това не ми влизаше в сметките. Мислех си, че от Октомври ще започнат да се компенсират. Ще си каляваме нервите ми се струва
              Важното е младите да се разбират!

              Коментар


              • “Софарма“ АД уведомява, че за месец октомври 2018 година “Софарма” АД реализира спад в продажбите си с 16% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. 23% спад на продажбите за вътрешен пазар и 11% спад на продажбите за износ. През десетте месеца на 2018 година приходите от продажби на продукция намаляват с 5% спрямо същия период на 2017 година в т.ч. 5% спад на продажбите за вътрешен пазар и 5% спад на продажбите за износ.

                Това не ми влизаше в сметките. Мислех си, че от Октомври ще започнат да се компенсират. Ще си каляваме нервите ми се струва
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Апропо, ако слезе под 3, ще купя, ако не слезе, да са живи и здрави и все така да черпят. Не е препоръкЪ
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Чичко Оги малко акции им е подарил на персонала, трябваше повече, как са им без пари до 0-ла ще селкат

                    Коментар


                    • Някъде около конопа ще има повече пУтенция от табекс, а що не и двете...

                      -30 окт 2018, 12:35, 679 прочитания Датската фирма за канабис StenoCare излезе успешно на борсата

                      https://www.capital.bg/biznes/kompan...e_uspeshno_na/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение
                        А този дивидент, който платиха за първите 6 месеца, реално не води ли до намаление на печалбата за 2018. Реално той се плати в това тримесечие?

                        P.S. Въпрос на начинаещ.
                        Печалбата е реализирана, тя само се разпределя....

                        Коментар


                        • Хора, не говорете глупости. Дивидентите въобще не намаляват печалбата, не минават през отчета за приходи и разходи. Отразяват се в баланса, от една страна кеша пада от актива, от друга намалява неразпределената печалба от пасива.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

                            Имах в предвид тази сума от около 7 мил.лв която се плати, отразява ли се в отчета за Q3, и съответно ако беше оставена за 2019г. тази сума от 7мил щеше ли да се вижда в плюс към текущата печалба.
                            аз отчета не съм го гледал защото не ме интересува

                            виж гледай и сравнявай финансовите резултати за Q3 за тази и миналата година ......... както и финансовите резултати за първите 3 тримесечия за тази и миналата година

                            сподели ако искаш разликата
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

                              Имах в предвид тази сума от около 7 мил.лв която се плати, отразява ли се в отчета за Q3, и съответно ако беше оставена за 2019г. тази сума от 7мил щеше ли да се вижда в плюс към текущата печалба.
                              Колега, много добра забележка/питане. Ами няма начин да не се отразило в отчета, така че като стравняваме с резултата за миналата година трябва да се имат впредвид тези пари. Така, че не е толкова спаднала печалбата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                мисля, че дивидента е авансов на база на показаното от първите 6 месеца ............ втората половина на годината, ако не се запазят резултатите или ако печалбата се свие то тогава няма да има втори дивидент

                                не е препоръка .......... дано успеете да вземете дивидент и втори път за сегашната година...
                                Имах в предвид тази сума от около 7 мил.лв която се плати, отразява ли се в отчета за Q3, и съответно ако беше оставена за 2019г. тази сума от 7мил щеше ли да се вижда в плюс към текущата печалба.

                                Коментар

                                Working...
                                X