IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ми вероятно Атерки... защото по-догодина мога да шитна Атерките на 78% печалба и пак да си зема Софарми... а зависи дали след половин година ще изритаме картофоглавият изрод, защото докато той тъпче държавата, туканка бизнес не може да се прави.

    Тони - зависи колко си налял. Ако ми дадеш да вкарам 138 Б на борсата, може и да спра да бачкам сериозно.

    Апропо - мисля споменавал съм, че водеща акция в групата от някое време вече ми е Трейдингът - в туй отношение сме на един мозък с Фортиссов.


    А Атерата ще е може би най-сексапилната акция на БФБ, докато:
    А/ не стане 3.5 кинта, или
    Б/ Докато не дойде 14-а година.

    охооооо Тигре, добре дошъл!
    На теб не ти остава време от тия момичета дето падат в подлезите незастраховани - да пишеш тука!
    А при толкова и аз спирам , какво ще стане 2014???

    Коментар


    • за Атерата ще са поределящи добивите от царевица в САЩ, Китай, Бразилия и Аржентина, всичко останало е с малко влияние
      при реколта от царевица в САЩ през 2013г от 350-370 млн. тона, цената отива на 4-5 USD/бушел и всичко останало след това
      и ако нещата се съчетаят с цена на петрола 70-75 USD/тон
      и слаба икономика както сега
      условията са няколко, но не невъзможни
      и работата при Атерата ще отиде на 1,5лв
      и чак тогава ще се загледате в зърнените пазари, и по-специално в Чикаго, и дали вали в Айова и Илинойс, или стяга студ в Поволжието на Русия и т.н.

      имам земя и не искам така да се случи, но .... ще видим

      Коментар


      • Императоре, със 138 к на борсата, може да спреш да бачкаш временно - за няколко години. После ще ти се наложи пак да си търсиш работа. Така че - не се отпускай

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Импе - 1 бързо въпросче :
          Ти ако видиш по 1 и също време догодина Атерки и Фарми на 1.50 и имаш кешовица за едното само - какво би си купил ?
          Ми вероятно Атерки... защото по-догодина мога да шитна Атерките на 78% печалба и пак да си зема Софарми... а зависи дали след половин година ще изритаме картофоглавият изрод, защото докато той тъпче държавата, туканка бизнес не може да се прави.

          Тони - зависи колко си налял. Ако ми дадеш да вкарам 138 Б на борсата, може и да спра да бачкам сериозно.

          Апропо - мисля споменавал съм, че водеща акция в групата от някое време вече ми е Трейдингът - в туй отношение сме на един мозък с Фортиссов.


          А Атерата ще е може би най-сексапилната акция на БФБ, докато:
          А/ не стане 3.5 кинта, или
          Б/ Докато не дойде 14-а година.
          Last edited by Императорът; 24.12.2012, 16:39.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Е? Да помислим малко. За какво на Любо Пъпката му трябват пари? Инвестиции в бизнес, купуване на политическо влияние, какво друго - не се сещам?

            Възможно ли е да е решил, че България вече не е сигурно място за парите му? И да изтегля капитала си зад граница? Или е толкова нагъл, че не е впечатлен от неприятностите последните години?

            Може би ще направи каквото е по силите му да подкрепи някои политици, и му трябват пари предизборно. Ако е така, може би няма да продаде целия си дял във СоФармата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Форт - аз питам за таксите и бонусите във фармата. Които не е ясно защо са непрозрачни и едва ли не тайна. Това ли е син чип ?
              На Атера са пределно ясни и са ми известни до десетичния знак на % -та.
              И аз съм едва от Ноември 2011 на БФБ. Това че съм на 0.96 лв на Атера в момента съм го постигнал само за 10-на месеца понеже едва от началото на тази година навлязох по-сериозно в акцията. Бях на средна 1.72 преди да почна да разпродавам от миналия месец.
              В интерес на истината имах добър ментор в лицето на колега, който рядко пише във форума тук, но специфично ме насочи към тази акция. Жалко че не го послушах 2-3 месеца. А можеше и да ми е още по-голям профита, ако не се бях разпилявал в началото по други уж много бичи акции.
              Освен добър инвеститор е и много коректен и свестен като човек.
              Използвам случая ( и празниците) да го поздравя и изпратя пожелания за много здраве и късмет на цялото семейство.
              въпреки че имаме много общо по начин на инвестиране ....
              Едно време Канцлера казваше по добре да дадеш по 1000 лева на 10 места отколкото 10 К на едно място....
              А относно Атерта и Еларга са бивши мой позиции....
              В еларга влязах на лефче в Атерата на 1,5 и излязох на добри нива около 2 и на двете...
              За протокола рано влизам и рано излизам.... но никога късно....

              Поздравии и успешни сделки през новата година!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                И така да е даже - много по достойно от разни драскачи от всякакви лагери оттатък в тема Политика.
                Дано дойде Видовден за цялата ни политическа каста и нейните слагачи.

                Весели празници на всички. Гледайте си семействата и правете деца.
                По добра инвестиция от тях няма.
                Това е най-хубавото пожелание! Весели празници и нека произвеждаме деца! По-читава инвестиция от това да се възпроизведем, аз не познавам, но изглажда вторачили се в другите често го забравяме. Напълно подкрепям!

                Коментар


                • успех и занапред

                  бонусите на мениджмънта в групата бяха гласувани на повечето общи събрания през 2010г и не са тайна, записани са в протоколите от ОС
                  ако не греша бяха 3% от печалбата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    и това е реалистичен вариант за Атера
                    таксите им ги виж в поспекта
                    навремето аз се отказах от купуване на акции в тези фондове точно поради таксите им, това беше 2005г доколкото помня
                    след срива на борсата от последните години на печалба излязоха тези, които купиха при ниските цени, първоначалните инвеститори, които държат и до момента не са много напред предвид другите алтернативи
                    Форт - аз питам за таксите и бонусите във фармата. Които не е ясно защо са непрозрачни и едва ли не тайна. Това ли е син чип ?
                    На Атера са пределно ясни и са ми известни до десетичния знак на % -та.
                    И аз съм едва от Ноември 2011 на БФБ. Това че съм на 0.96 лв на Атера в момента съм го постигнал само за 10-на месеца понеже едва от началото на тази година навлязох по-сериозно в акцията. Бях на средна 1.72 преди да почна да разпродавам от миналия месец.
                    В интерес на истината имах добър ментор в лицето на колега, който рядко пише във форума тук, но специфично ме насочи към тази акция. Жалко че не го послушах 2-3 месеца. А можеше и да ми е още по-голям профита, ако не се бях разпилявал в началото по други уж много бичи акции.
                    Освен добър инвеститор е и много коректен и свестен като човек.
                    Използвам случая ( и празниците) да го поздравя и изпратя пожелания за много здраве и късмет на цялото семейство.

                    Коментар



                    • Така е,рано ставам - щото рано лягам с тая ракия и червено вино на дядото до 22 00 съм готов - ама Коледа е !!!
                      Искам само да отбележа че в следствие на спора ни ти имаш СФАРМ, ама аз АТЕРА нямам!!!

                      Коментар


                      • и това е реалистичен вариант за Атера
                        таксите им ги виж в поспекта
                        навремето аз се отказах от купуване на акции в тези фондове точно поради таксите им, това беше 2005г доколкото помня
                        след срива на борсата от последните години на печалба излязоха тези, които купиха при ниските цени, първоначалните инвеститори, които държат и до момента не са много напред предвид другите алтернативи
                        Last edited by fortiss; 24.12.2012, 13:15.

                        Коментар


                        • [QUOTE=tony1975;1059362262]Добро утро!
                          Въпросът ти е хубав, но знам че си пристрастен - ако добавиш на тази цена и МСХ или Стара Планина - пак ли така ще отговориш? Да в момента в краткосрочен план до 5-6 месеца Атерата няма конкуренция защото вече е ясно че ще раздаде най-големия си дивидент през съществуването си(след като е кеширала 30% от активите в които инвестира и аз мисля че самият дивидент вече е калкулиран в цената) и в следващите 5-6 години(ако не я ликвидират ама разбрахме че УД няма да позволи) .
                          Та тук става вече въпрос на избор ти предпочиташ тия 40-45 еднократни стотинки, а аз мисля че друг инвестирайки във Фарма при цена от 1,5лева - след 2-3 години като тегли чертата ще е изкарал повече от теб, На борсите се търгуват очаквания , дали ще стане ще видим. Както съм ти казвал и преди за мен (чисто технически) е много по вероятно Фармата да стане 4,5лева отколкото Атера, а ако трябва да цитирам и Форти, най вероятно дивидента при Фармата ще нараства(когато отмине финансовата буря, намалят дълговете, завода започне да се отплаща и отмине войната с КТБ) и тогава след 2-3 години при дивидент 20 стинки купилите на 1,50-2,00 мисля че ще са по-усмихнати от притежаващите на АДСИЦ [QUOTE]

                          Тони, пак ли не си спал тая вечер бе приятелю, възбудил си се нещо май
                          Та на въпроса :
                          Ооо, да, прав си, пристрастен съм и още как. Знаеш ли в момента на колко съм ?
                          0.96ст на акция, които след дивидента догодина ще паднат на 0.55 до макс 0.60ст.
                          Е верно , останаха ми 80 декара след като разпродадох 120 дка последните 2 месеца за да вляза в Еларга, ма берекет версин.
                          Е, зле ли ще ми е на тия нива да вземам дори и само от рента дивидент 6-7 стотинки ?
                          Колкото е сега и на Фармата. А колко ти е средната тука ?
                          Кеширани са 25% от активите последните 2 години, за това време капиталово Атерата е + 100%, а акционерите - над 60 стотинки дивидент.
                          Верно, ликвидационната понастоящем падна малко, но имайки предвид тренда на пазара за земя съм сигурен че до 2 години отново ще е над 3 лева, дори и да се запазят без покупки/продажби сегашните 245К дка.
                          Дългове - няма, кеш в бойна готовност - да искаш. Да си чул акционери на атера да се оплакват от мениджмънта или да се чувстват прецакани ?
                          А срещу това имаш тук думите на Монти малко по долу които са факт.
                          Разочаровани / излъгани инвеститори, дългове, подводни камъни и неясноти и т.н.
                          Ще ми отговори ли някой най накрая какви са бонусите и таксите на мениджмънта, че вече съм акционер тука и искам да ги знам !!!
                          Има и много допускания, очаквания и "ако"-та - и само 1-2 от тях да не се реализират и работата се "оаква" и не 4.5 както казваш, а и 3лв ще са трудно достижими.
                          Еее, затова и 2013 ще съм 45% в Атера и макс. до 7-8% във фарми.
                          Затова и от моя гледна точка Атера на 1.50 е много по ценна от Фарма в средносрочен 2-3 годишен план.

                          Уфф стигал съм писал, аче пак са захапахме с тебе на любима тема Атера ws Фарма, a е Коледа и си аверче инак, а тука публично ни гледат сеира...

                          Както и да е - здраве и весели празници !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Батя от комисионни ли печели?
                            И така да е даже - много по достойно от разни драскачи от всякакви лагери оттатък в тема Политика.
                            Дано дойде Видовден за цялата ни политическа каста и нейните слагачи.

                            Весели празници на всички. Гледайте си семействата и правете деца.
                            По добра инвестиция от тях няма.
                            Last edited by pipbel; 24.12.2012, 11:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Добро утро!


                              Колкото до Импето - той е сладур и винаги приятелски се бъзикам с него, НО моите уважения той явно не е намерил вярната стратегия защото след 3- 4 пъти в години повече от мен инвестирайки на БФБ все още чака и разчита на заплатата си от застрахователя за който работи(бил той и на ТИМ). Ами аз не искам след 8-10 години да чакам на заплата и за това съм тук. Аз искам като Батя да се издържам от това което имам на БФБ(ама не мога толкова рисково все още да купувам)

                              Успех на всички и на патето дето ми се караше в една друга тема и Весели празници с любимите хора!
                              Личното ми мнение, че от спекулации на бфб може да се изхранват единици лица, и повечето са на заплата, дори да са акционери в ИП-та, УД-та, парите си ги правят, чрез леки манипулации и малко помощ от управляваните активи. Инвестициите на БФБ са малко мъгливо понятие в дългосрочен план, а спекулациите в краткосрочен не са много сигурни и ликвидни. Има позиции като Адсиц-овете, които поеха цялата положителна енергия миналата година, но за следващата не веждам същият потенциял

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Така че се печели сигурно ....
                                А Батя е пример на успешен форумец в най голямата криза на БФБ... е да си чул някъде да е загубил....
                                Той даже и Бобан казва, че не е загубил

                                Коментар

                                Working...
                                X