IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Батя от комисионни ли печели?
    Така че се печели сигурно ....
    А Батя е пример на успешен форумец в най голямата криза на БФБ... е да си чул някъде да е загубил....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      На нашата борса никога не се губи...... защото във форума се изнасят само печалбите...
      А да приличаш на Батя ами събери още десетина като теб и направете фонд и рискувайте .... и ще печелиш от комисионни...

      Батя от комисионни ли печели?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Добро утро!

        . Аз искам като Батя да се издържам от това което имам на БФБ(ама не мога толкова рисково все още да купувам)!

        На нашата борса никога не се губи...... защото във форума се изнасят само печалбите...
        А да приличаш на Батя ами събери още десетина като теб и направете фонд и рискувайте .... и ще печелиш от комисионни...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Приятелски съвет - не му играй контра на Импето - ще загубиш.
          Старо куче е он и знай кво прави, макар и със смешни за някои обеми.
          И стига си отписвал адсиците, грешиш според мене ако си мислиш че кризата е отминала и е време за суперрастеж.
          Аз поне след година планирам (засега) да си остана поне на 60% в 3 адсица и само до 25% в растежни (уж) акции. С очакван за 2013 обложен/чист 18.5 % дивидент при сегашните ми нива в 7 дивидентни акции (броя и МЦХ и фармата към тях) дори без да имам и 1 сделка до края на 2013 - нeка ми е зле

          А на Импа му поставих провокативен въпрос доле и знам че сега се чуди как да ми отговори.
          Понеже знае че и авера му ОД чете тука...

          За мене няма никакво съмнение - Атера на 1.50 е 10 Х по изкусителна и доходоносна отколкото фарма.
          Добро утро!
          Въпросът ти е хубав, но знам че си пристрастен - ако добавиш на тази цена и МСХ или Стара Планина - пак ли така ще отговориш? Да в момента в краткосрочен план до 5-6 месеца Атерата няма конкуренция защото вече е ясно че ще раздаде най-големия си дивидент през съществуването си(след като е кеширала 30% от активите в които инвестира и аз мисля че самият дивидент вече е калкулиран в цената) и в следващите 5-6 години(ако не я ликвидират ама разбрахме че УД няма да позволи) .
          Та тук става вече въпрос на избор ти предпочиташ тия 40-45 еднократни стотинки, а аз мисля че друг инвестирайки във Фарма при цена от 1,5лева - след 2-3 години като тегли чертата ще е изкарал повече от теб, На борсите се търгуват очаквания , дали ще стане ще видим. Както съм ти казвал и преди за мен (чисто технически) е много по вероятно Фармата да стане 4,5лева отколкото Атера, а ако трябва да цитирам и Форти, най вероятно дивидента при Фармата ще нараства(когато отмине финансовата буря, намалят дълговете, завода започне да се отплаща и отмине войната с КТБ) и тогава след 2-3 години при дивидент 20 стинки купилите на 1,50-2,00 мисля че ще са по-усмихнати от притежаващите на АДСИЦ!

          Колкото до Импето - той е сладур и винаги приятелски се бъзикам с него, НО моите уважения той явно не е намерил вярната стратегия защото след 3- 4 пъти в години повече от мен инвестирайки на БФБ все още чака и разчита на заплатата си от застрахователя за който работи(бил той и на ТИМ). Ами аз не искам след 8-10 години да чакам на заплата и за това съм тук. Аз искам като Батя да се издържам от това което имам на БФБ(ама не мога толкова рисково все още да купувам)

          Успех на всички и на патето дето ми се караше в една друга тема и Весели празници с любимите хора!
          Last edited by tony1975; 24.12.2012, 08:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            при мен си остава № 1 !!!
            Импе-то почва да ми става индикатор , като купува(атера) аз не ща да ги видя, като продава СФАРМ - аз съм на опашката на купувачите!
            п.с. Импе ако всичко преди фармата ти е адсиц - сериозно трябва да се замислиш какво правиш тук. Инструментите с гарантирана доходност са популярни за други пазари.
            Приятелски съвет - не му играй контра на Импето - ще загубиш.
            Старо куче е он и знай кво прави, макар и със смешни за някои обеми.
            И стига си отписвал адсиците, грешиш според мене ако си мислиш че кризата е отминала и е време за суперрастеж.
            Аз поне след година планирам (засега) да си остана поне на 60% в 3 адсица и само до 25% в растежни (уж) акции. С очакван за 2013 обложен/чист 18.5 % дивидент при сегашните ми нива в 7 дивидентни акции (броя и МЦХ и фармата към тях) дори без да имам и 1 сделка до края на 2013 - нeка ми е зле

            А на Импа му поставих провокативен въпрос доле и знам че сега се чуди как да ми отговори.
            Понеже знае че и авера му ОД чете тука...

            За мене няма никакво съмнение - Атера на 1.50 е 10 Х по изкусителна и доходоносна отколкото фарма.
            Last edited by pipbel; 23.12.2012, 22:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Не си спомням вече, драги.

              Пъпков имал - продал, може да му трябва кешовица за нещо, може да е решил да си купи Жабоци или Атерки, всеки решава какво да си прави парите.

              Процентов - такъв сектант и маниак съм на тема Софарма, че тя е чак осмата акция по тежест в моят портфейл !!! А г-н Донев обръща внимание на мнозина. Стига се напъва - правя си труда да ти обръщам внимание само за да не плачкаш, задето те игнорират всички.
              при мен си остава № 1 !!!
              Импе-то почва да ми става индикатор , като купува(атера) аз не ща да ги видя, като продава СФАРМ - аз съм на опашката на купувачите!
              п.с. Импе ако всичко преди фармата ти е адсиц - сериозно трябва да се замислиш какво правиш тук. Инструментите с гарантирана доходност са популярни за други пазари.
              Last edited by tony1975; 23.12.2012, 21:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Не

                такъв сектант и маниак съм на тема Софарма, че тя е чак осмата акция по тежест в моят портфейл !!! и.
                Императоре , мисля че се бъзикаш с нас....
                Аз също имах Софарма и то доста напред в портфеила ,когато ги купих сега като продадох след гафа с дивидента стана по назад и ако стане на лефче ще стане последна в конкуренция със ССВ...
                Та това на кое място е в портфеила ти поставяш точка на въпроса за бъдещото и развитие ,като цена , даже и според теб... в близко време...
                Гледай да не я изпреварят Мекомките...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не си спомням вече, драги.

                  Пъпков имал - продал, може да му трябва кешовица за нещо, може да е решил да си купи Жабоци или Атерки, всеки решава какво да си прави парите.

                  Процентов - такъв сектант и маниак съм на тема Софарма, че тя е чак осмата акция по тежест в моят портфейл !!! А г-н Донев обръща внимание на мнозина. Стига се напъва - правя си труда да ти обръщам внимание само за да не плачкаш, задето те игнорират всички.
                  Импе - 1 бързо въпросче :
                  Ти ако видиш по 1 и също време догодина Атерки и Фарми на 1.50 и имаш кешовица за едното само - какво би си купил ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tastarosa Разгледай мнение
                    Преди има няма 8 години когато борсата беше на почти същите нива СФАРМ-та беше една от първите фаворити сред форумците преди целия индекс да потегли към висините. Струва ми се, че нещо подобно се заформя и сега. Императорът може евентуално да потвърди...
                    Не си спомням вече, драги.

                    Пъпков имал - продал, може да му трябва кешовица за нещо, може да е решил да си купи Жабоци или Атерки, всеки решава какво да си прави парите.

                    Процентов - такъв сектант и маниак съм на тема Софарма, че тя е чак осмата акция по тежест в моят портфейл !!! А г-н Донев обръща внимание на мнозина. Стига се напъва - правя си труда да ти обръщам внимание само за да не плачкаш, задето те игнорират всички.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • [QUOTE=Монти;1059362175]
                      Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      Здравей,
                      Как виждаш тези продажби на Любо Пъпката...
                      За мен е разцепления , недоразумения и бъдещо преразпределение на акционерите а идват и избори и здравеопазването и цените на лекарствата ще бъде основна тема .....
                      Поздрави!
                      Здравей,

                      ми, не ми се умува, дали е неочаквано несходство в характерите или на някой му е писнало да се пазари с..колекционери , то на кой ли не му писна де, ама всеки си решава.

                      Просто мътна вода и добри цени, но нищо повече.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение


                        е, чак търгово, да не са свършили „независимите” мажоритати.

                        То г-на колко има, че гледам сдал доста?
                        Здравей,
                        Как виждаш тези продажби на Любо Пъпката...
                        За мен е разцепления , недоразумения и бъдещо преразпределение на акционерите а идват и избори и здравеопазването и цените на лекарствата ще бъде основна тема .....
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                          Аз лично не виждам логика,

                          апропо какво коментираш щом пишеш: "Гледам отчета на Софарма" и продължавш с изводи
                          Както и да е, кажи направо - тези 186 милиона от де ги взе?

                          ПС, остави, видях че четеш неконсолидиран, ами там има и краткосрочни вземания за 270 милиона, на следващата страница са
                          Темата е доста обширна, само да поясня, че краткосрочните кредити /не Текуща част от нетекущите задължения/ обикновено са кредитни линии и овърдрафти. Точно тези пак обикновено са за срок от 12 месеца и затова са текущи. И точно тези обикновено се подновяват всяка година, така че не се налага да се връщат докрай всички. Ако въобще нещо се наложи да се връща. Дългосрочните кредити и часта им за връщане в следващите 12 м. /Текуща част от нетекущите задължения/ се връщат по погасителен план. След като бъде пуснат новия завод предполагам няма да има нужда от нови големи инвестиции и с паричния поток ще може да се връщат задълженията. Още повече, че дъщерните дружества имат потенциал да намалят част от вземанията си от клиенти /Софарма терйдниг/ и от там да върнат част от вземанията на Софарма към свързани предприятия. Групата има доста възможности за маневриране и умело ръководене ще намали кредитите в следващите 2 години. Затова не виня г-н Донев за дивидента, има време и той да дойде.
                          Това е моето мнение написано доста обобщено.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            Не коментирам отчета на групата, нещо май не си в кондиция.
                            Чудя се дали няма да направят някое увеличение на капитала?
                            Аз лично не виждам логика,

                            апропо какво коментираш щом пишеш: "Гледам отчета на Софарма" и продължавш с изводи
                            Както и да е, кажи направо - тези 186 милиона от де ги взе?

                            ПС, остави, видях че четеш неконсолидиран, ами там има и краткосрочни вземания за 270 милиона, на следващата страница са
                            Last edited by prodigal; 23.12.2012, 15:58.

                            Коментар


                            • [QUOTE=Монти;1059362146]Няма кеш да купи дела на Пъпката или ако има не иска да прави търгово...QUOTE]


                              е, чак търгово, да не са свършили „независимите” мажоритати.

                              То г-на колко има, че гледам сдал доста?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Ми, погледнах им представянето и не знам кой отчет гледаш, но или не е на Софарма, или искаш да ни кажеш нещо което не си представил добре, или пък аз съм тъп и не виждам логика в написаното

                                Текущите задължения на групата са по-високи от цитираните, а за сметка на това не споменаваш че текущите вземания ги надвишават значително. Цитираните данни за приходи са в пъти под тези на групата, и изобщо, ако тезата ти е че могат да имат ликвидни проблеми свързани с краткосрочни задължения, в отчета който аз чета не намирам никакви подобни индикации.

                                Поздрави
                                Не коментирам отчета на групата, нещо май не си в кондиция.
                                Чудя се дали няма да направят някое увеличение на капитала?

                                Коментар

                                Working...
                                X