IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много е скрита картинката и нищо не се знае за печалбите на банката и регулациите на молдовската централна банка..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      И аз това си мислех, че ще трябва да се вкарат пари и за оздравяване на банката и увеличение на капитала.. Нищо де нахлупваш шапката от чичо и смело напред..
      Може пък да го направят за сметка на бъдеща печалба на банката както при ПИБ ,не е задължително да стане с довнасяне на капитал
      Last edited by спекуланта; 09.05.2019, 12:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Tук станало тема на зомбирани мазохисти....
        тя темата винаги си е била на зомбираните мазохисти .......... въпроса сега е, че всички са се скрили и не се обаждат, но е останал един единствен Матросов (застанал пред амбразурата), който или е толкова тъп, че не осъзнава какво става с фармата или е започнал работа лично при донев
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Може каски , аю може и дрога за да успокои и замае акционерите..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Нищо де нахлупваш шапката от чичо и смело напред..
            Тематично ще е следващия път чичо да дава каски

            Коментар


            • И аз това си мислех, че ще трябва да се вкарат пари и за оздравяване на банката и увеличение на капитала.. Нищо де нахлупваш шапката от чичо и смело напред..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Надявам се паричните потоци да започнат да се обръщат и да бъдат в посока от Молдова към групата Софарма. Не твърдя, че ще стане така, но това ми се вижда логично предвид голямата задлъжнялост на групата. Въобще не държа някой да ми обяснява каквото и да било. Ще следя резултатите и по тях ще съдя, а не по думите на този или онзи, та било този някой да е Донев.
                Паричните потоци да започнат да се обръщат от Молдова към Софарма, мале мале. Ти се надявай по-добре Доверие да си плаща лихвите към Софарма, че иначе ще е грозно. И се надявай, политиците в Молдова да не кажат че трябва да се подкрепи капиталовата база на банката, че ще се наложи Софарма да взима кредит на 5% и да даде заем на Доверие на 3%, а не както е сега да взима на 3% и да отдава на 3%.
                За какво да смедиш резултатите, нали си партньор, защо не питаш директорите на Софарма, те са прозрачни и ще ти кажат, може да те почерпят кафе дори.

                Коментар


                • Tук станало тема на зомбирани мазохисти....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                    ти, смяташ че ще ти бъде обяснено в следващите периоди, че да разбереш?
                    Пак си в грешка, няма да стане, ще си мълчат, както в последните няколко месеца и ще се надяват да бъде забравена тази гавра с акционерите на Софарма. А и да не бъде забравена от акционерите, партньорите със сигурност ще я забравят.
                    Надявам се паричните потоци да започнат да се обръщат и да бъдат в посока от Молдова към групата Софарма. Не твърдя, че ще стане така, но това ми се вижда логично предвид голямата задлъжнялост на групата. Въобще не държа някой да ми обяснява каквото и да било. Ще следя резултатите и по тях ще съдя, а не по думите на този или онзи, та било този някой да е Донев.
                    Last edited by 15%; 09.05.2019, 11:39.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Надявам се да го разбера това в следващи периоди. Просто се надявам, защото ми звучи логично да има и положителни аспекти. Ако няма нищо положително /освен 3-те % годишна лихва/, ще ми падне доверието към Донев и ще търся друг пристан. Към този момент обаче бих искал да му дам поне шанс
                      ти, смяташ че ще ти бъде обяснено в следващите периоди, че да разбереш?
                      Пак си в грешка, няма да стане, ще си мълчат, както в последните няколко месеца и ще се надяват да бъде забравена тази гавра с акционерите на Софарма. А и да не бъде забравена от акционерите, партньорите със сигурност ще я забравят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                        И какво общо има Софарма, с политически решения на управляващите в Молдова ....!

                        Надявам се да го разбера това в следващи периоди. Просто се надявам, защото ми звучи логично да има и положителни аспекти. Ако няма нищо положително /освен 3-те % годишна лихва/, ще ми падне доверието към Донев и ще търся друг пристан. Към този момент обаче бих искал да му дам поне шанс
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Това, че сделката не би могла да бъде обяснена ясно на всички е лично мое мнение и чисто предположение. Причината да мисля така е, че тази сделка е политическо решение, а не пазарна сделка! Нали не вярвате, че Путин да речем като обяви, че отива на посещение някъде, обявява всичките аспекти и цели на това посещение?
                          Не мисля, че банката е в толкова лошо състояние, колкото се описва в този форум. Ясно помня как в деня на обявяването, всички говориха как не било възможно толкова печеливша банка да се продаде за толкова малко пари. Сега вече същата банка стана източена, КТБ и т.н. Не мисля, че сме запознати с истината.
                          На никого не искам да внушавам доверие в Донев - винаги казвам, че това е невъзможно. Обяснявам защо аз лично му имам такова.
                          Не мисля, че хора с по-ниска компетенция, които не знаят реалните параметри и условия по тази сделка е редно да решават за нея. Аз, като акционер в Софарма бих бил против ако ние взимаме такива решения. Пак повтарям - за тази цел е назначено ръководство, което най-добре да се грижи за интереса ни.
                          Хахахаха, сделката не можела да бъде обяснена. Хахахаха, че какъв е проблема да бъде обяснена, на мен ми изглежда стандартна сделка по покупка на актив.
                          Политическо решение, непазарна сделка, ясно! И какво общо има Софарма, с политически решения на управляващите в Молдова и България!
                          Хората с ниска компетенция, решили да инвестират в компанията, не трябва да се подценяват и да им бъде приписване некомпетентност при взимане на решения, а точно обратното. На акционерите се предлага пълна информация преди да гласуват на ОСА, изговят се мотивирани доклади, съдържащи информация за сделката и след като те се запознаят в детайли, вземат информационно обусловено решение, а не някакъв чичо, да влиза в корупционни сделки с политици в Молдова, като парите и риска се прехвърля на акционерите на Софарма.
                          Разбра ли сега, защо трябва да питаш некомпетентните акционери дали ти позволяват да влизаш с парите им в политически мотивирани сделки?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Еее стига де, чак пък да сравниш чичо с Путин, а защо не и с Тръмп.. Относно това , че всичко не можело да се каже за тази СТРАХОТНА сделка..Ами даже Бъфет обяснява сделките си..Наскоро каза , че е сгрешил, че не е купил по- рано Амазон..Ама сигурно чичо е по- велик и от него.. Ами доста весело стана тук..
                            Не сравних Донев с Путин. Сравних правителството на Молдова с Путин, тъй като и двата субекта са политически и няма как да обявяват всичко на компетентното общество
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение


                              Те само партньорите одобряват, без реално да разбират ситуацията, но подкрепят донев, защото става тегаво, -30% за последната година си тежко. Нямат избор освен да призовават за сляпо Доверие към донев, просто празни приказки от тяхна страна, но пък е разбираемо, имат акции, които се обезценяват стремглаво, със перпективи да продължи с пропадане на цената, и им остава само сляпо да вярват в донев, при очевидни практики от негова страна срещу партньорите си.
                              На 2 пъти казах, че на този етап и аз съм против тази сделка! Въпреки това смятам, че това не е подарък към Доверие и че рано или късно, този ход ще се отблагодари на Софарма и групата като цяло. Смятам така, защото Донев ги е дал тези пари на дружество, в което има много по-малки интереси от тези на Софарма.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Еее стига де, чак пък да сравниш чичо с Путин, а защо не и с Тръмп.. Относно това , че всичко не можело да се каже за тази СТРАХОТНА сделка..Ами даже Бъфет обяснява сделките си..Наскоро каза , че е сгрешил, че не е купил по- рано Амазон..Ама сигурно чичо е по- велик и от него.. Ами доста весело стана тук..

                                Коментар

                                Working...
                                X