IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

    Само една забележка, по втора точка ама въобще не си прав. Що касае “инвестиция” (както я наричаш ти), която е извън основната дейност на дружеството в колосален размер, доближаващ 20% от нетната стойност на активите е хубаво да се гласуват на ОСА, дори и Донев да гласува по точката. Поне ще трябва да даде смислено обяснение за целесъобразността на “инвестицията”. Иначе си го прекръстете дружеството на ЕТ Донев и тва е. Иначе на кафето и г..а не може да си избършете с обясненията. Мача вече е свирен.
    Няма де се уморя да повтарям, че аз никога през живота си не съм се виждал с Донев, никога не съм бил в едно помещение с него или с негов близък! Нямам абсолютно никакъв финансов интерес от този човек и съм твърде дребен като портфейл!
    Относно това дали е хубаво да се обяснят тези неща - да, хубаво е. ПРедполагам, че не се е случило заради политическия характер на сделката. Поне така се надявам
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      1. Лично според мен, единствената цел и смисъл на форум като този е да се превръща в "говорилня". Хубаво е, че с някои форумци като теб, тази говорилня може и да е градивна. Разбира се, че няма нищо лично, просто всеки излага тезата си.
      2. Ти продължаваш да имаш съответните права за част от печалбата. Въпросът опира до това кога е изгодно тя да се прибира и кога тя да се инвестира. Извинявай, но бих предпочел тези решения да се взимат от Донев, а не от мен или теб!
      3. Бъркаш периоди, икономически цикли, години и т.н. Обещанието за 60% дивидент бе преди доста години вярвам, че в онзи период е нямало банка, която да отпусне при подобни условия кредит на Софарма! Сега нещата са различни, а това в каква посока те са различни, всеки сам си преценява.
      Само една забележка, по втора точка ама въобще не си прав. Що касае “инвестиция” (както я наричаш ти), която е извън основната дейност на дружеството в колосален размер, доближаващ 20% от нетната стойност на активите е хубаво да се гласуват на ОСА, дори и Донев да гласува по точката. Поне ще трябва да даде смислено обяснение за целесъобразността на “инвестицията”. Иначе си го прекръстете дружеството на ЕТ Донев и тва е. Иначе на кафето и г..а не може да си избършете с обясненията. Мача вече е свирен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        На 07.06.2019г след общото събрание на Софарма АД и преди общото събрание на Софарма трейдинг АД ще се проведе традиционната вече среща „На кафе при г-н Донев“ !!! Срещата се провежда за осма поредна година в кабинета на г-н Донев.

        Поканени са всички желаещи - акционери, симпатизанти, анализатори от тази тема във форума, колеги с желание да зададат неудобните си въпроси или такива, които искат само да чуят отговорите на тези въпроси.

        Заповядайте !!!
        А не мерси. Няма нужда от неудобни, задавайте само удобни въпроси!
        (ps.макар, че не виждам какво неудобно може да има в нечий въпрос по темата.)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          На 07.06.2019г след общото събрание на Софарма АД и преди общото събрание на Софарма трейдинг АД ще се проведе традиционната вече среща „На кафе при г-н Донев“ !!! Срещата се провежда за осма поредна година в кабинета на г-н Донев.

          Поканени са всички желаещи - акционери, симпатизанти, анализатори от тази тема във форума, колеги с желание да зададат неудобните си въпроси или такива, които искат само да чуят отговорите на тези въпроси.

          Заповядайте !!!
          благодаря за поканата!

          а имаш ли представа какъв ли заек ще изкара от ръкава чичо оги този път?
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
            Драги, прескъпи присъстващи!
            Идете, аз ходих вече...

            Не един и двама от читавите форумци деликатно си казаха, как на прословутото кафе май едни хора си правят вятър на устата...

            Ходих последните 2 години:
            Чичак обясняваше как ДОХ е компания, която ще се отплати в далечно бъдеще, сега Софарма трябвало да се купува(там била стойността) - от тогава Фармата падна 40%, продажбите и те
            Чичак обясняваше колко хубав е прахът Изи, а се оказа че даде париците ни на Иванчо и Радосветчо да си купят банка...
            Идете на кафето, но да знаете че казаното вероятно няма да се случи....поне историята го показва.
            Идете и вижте - защо ако този мениджмънт подарява парите Ви на друга компания и не може да ги използва по-добре, защо тези хора не наемат някой друг който ще може?
            Идете да чуете как Огнян Донев ще е най-минат като няма дивидент, ама да не забравите да го утешите с един бонус за резултатите му през 2018...
            Халал да им е ...НЕЧЕСТИВЦИ!!!

            п.п. Ама и какъв урок дадоха на "новите акционери" - служителите, а? Показаха им реалността на БФБ.
            Акциите подарени след авансовия дивидент, т.е. нищо не получиха, след това редовен дивидент - нъцки, а в капиталово изражение, който е повярвал в компанията и не ги е продал вече е назад назад...
            James Brown, сякаш изстрадано, но и добре написано от отвъдното
            Ще изпия чаша бира за твое здраве в кръчмата! - Не могат да ни отнемат някои малки компенсации за претърпени страдания
            Казват че ситият на гладния не вярва, докато не се убеди от опит Та по-младите по опит са за това - нека да опитват
            Както в оня лаф на Костолани - "има и смели, има и стари пилоти, но двата вида заедно е почти невъзможно
            не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              1. Няма да влизам в дълги спорове, за да не превръщаме темата в говорилня, не ми е и цел да се конфронтирам или да държа да съм прав. Нямам нищо лично и към теб, напротив уважавам мнението ти.
              2. По трета точка само ще ти кажа, че като акционер, аз съм заплатил цената на акциите, и имам съответните права от това (правото на част от печалбата). Да, нищожна бройка са на фона на общата, но въпроса е принципен. Както казах, не ме събарят тези евентуални 50-60лв. пропуснати "ползи" тази година, тъй като ми е много малка част от портфейла. Въпроса е принципен. Нямам против да не плащат дивидент, но да използват парите за дейности свързани с дейноста. Проучвания, инвестиции, мощности и т.н.
              3.По последната точка мисля че си противоречиш- първо казваш че банките кредиторки са 'препоръчали" липсата на дивидент. А 60 милионния заем влиза ли в тези препоръки? Какъв е смисъла да си спестяваш едни пари, за да изтеглиш много повече за сметка на чужда компания? Хубава вечер.
              1. Лично според мен, единствената цел и смисъл на форум като този е да се превръща в "говорилня". Хубаво е, че с някои форумци като теб, тази говорилня може и да е градивна. Разбира се, че няма нищо лично, просто всеки излага тезата си.
              2. Ти продължаваш да имаш съответните права за част от печалбата. Въпросът опира до това кога е изгодно тя да се прибира и кога тя да се инвестира. Извинявай, но бих предпочел тези решения да се взимат от Донев, а не от мен или теб!
              3. Бъркаш периоди, икономически цикли, години и т.н. Обещанието за 60% дивидент бе преди доста години вярвам, че в онзи период е нямало банка, която да отпусне при подобни условия кредит на Софарма! Сега нещата са различни, а това в каква посока те са различни, всеки сам си преценява.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                1. Казах "предпочитам", а не "искам" . И да, ако дилемата е това да не вярвам на никой човек заради парите, то аз предпочитам да ги нямам!
                2. Тук влизаме в хипотезата на Прецакано, изговорихме я вече.
                3. Според кого е редно така? Според мен не е редно! Искрено се надявам никой тук да не смята, че света се върти около него и неговото мнение е най.ценното, най-доброто и единственото!
                4. Може ли да допуснеш, че това е в бъдеща полза на акционерите или по дефолт казваш "не знам кой и по какъв начин ще ме прекара, но съм убеден в това"?
                5. Не, държа да ти отговоря на риторичния въпрос, защото според мен той не е такъв! Дивидента от 60% бе спрян поради натиск от банките-кредиторки във връзка с неочакваната криза в Гърция. Я сега си представи, че за в бъдеще те нямат да имат думата толкова много и ти си получаваш заветните дивиденти. Така добре ли ще ти е?
                Няма да влизам в дълги спорове, за да не превръщаме темата в говорилня, не ми е и цел да се конфронтирам или да държа да съм прав. Нямам нищо лично и към теб, напротив уважавам мнението ти. По трета точка само ще ти кажа, че като акционер, аз съм заплатил цената на акциите, и имам съответните права от това (правото на част от печалбата). Да, нищожна бройка са на фона на общата, но въпроса е принципен. Както казах, не ме събарят тези евентуални 50-60лв. пропуснати "ползи" тази година, тъй като компанията ми е много малка част от портфейла. Нямам против да не плащат дивидент, но да използват парите за дейности свързани с дейноста. Проучвания, инвестиции, мощности и т.н. По последната точка мисля че си противоречиш- първо казваш че банките кредиторки са 'препоръчали" липсата на дивидент. А 60 милионния заем влиза ли в тези препоръки? Какъв е смисъла да си спестяваш едни пари, за да изтеглиш много повече за сметка на чужда компания? Хубава вечер.
                Last edited by mancev; 09.05.2019, 21:22.

                Коментар


                • Драги, прескъпи присъстващи!
                  Идете, аз ходих вече...

                  Не един и двама от читавите форумци деликатно си казаха, как на прословутото кафе май едни хора си правят вятър на устата...

                  Ходих последните 2 години:
                  Чичак обясняваше как ДОХ е компания, която ще се отплати в далечно бъдеще, сега Софарма трябвало да се купува(там била стойността) - от тогава Фармата падна 40%, продажбите и те
                  Чичак обясняваше колко хубав е прахът Изи, а се оказа че даде париците ни на Иванчо и Радосветчо да си купят банка...
                  Идете на кафето, но да знаете че казаното вероятно няма да се случи....поне историята го показва.
                  Идете и вижте - защо ако този мениджмънт подарява парите Ви на друга компания и не може да ги използва по-добре, защо тези хора не наемат някой друг който ще може?
                  Идете да чуете как Огнян Донев ще е най-минат като няма дивидент, ама да не забравите да го утешите с един бонус за резултатите му през 2018...
                  Халал да им е ...НЕЧЕСТИВЦИ!!!

                  п.п. Ама и какъв урок дадоха на "новите акционери" - служителите, а? Показаха им реалността на БФБ.
                  Акциите подарени след авансовия дивидент, т.е. нищо не получиха, след това редовен дивидент - нъцки, а в капиталово изражение, който е повярвал в компанията и не ги е продал вече е назад назад...
                  Last edited by James Brown is dead; 09.05.2019, 21:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    1. Изобщо не е добре да губиш пари, вярвайки в неща. Все пак всички търгуваме с една цел, печалба. Пазарите не са благотворително дружество, още повече мажоритарите на БФБ имат нужда от благотворителност.
                    2. Врътката с банката дори и да излезе на плюс в крайна сметка, репутационния проблем е много по-голям от очакваните ползи. Нямам против всеки да прави каквото си иска с парите си. Но с неговите собствени, а не с парите на всички акционери.
                    3. Печалбата е редно да се разпределя като дивидент и всеки сам да си преценява.
                    4. Кой ще си купува банка, кой хотел, кой футболен отбор. Кому беше нужно Софарма да поема такъв риск с такъв дълг за сметка на друго дружество?
                    5. Кой би спечелил и кой би загубил при двата сценария (добър и лош)? Ако ти имаш фирма, би ли теглил кредит на 3% лихва, за да получаваш 3%, при целия риск за твоя сметка? Не ми отговаряй, въпроса е риторичен. Хората се опитват да ти обяснят да свалиш розовите очила и да се запиташ редно ли е всичко това? Принципно харесвам Донев и точно поради тази причина съм доста разочарован. Радвам се поне че имам символично количество акции на Софарма, и се надявам подобни практики да не започнат да се случват и в трейдинга и Софарма имоти.
                    1. Казах "предпочитам", а не "искам" . И да, ако дилемата е това да не вярвам на никой човек заради парите, то аз предпочитам да ги нямам!
                    2. Тук влизаме в хипотезата на Прецакано, изговорихме я вече.
                    3. Според кого е редно така? Според мен не е редно! Искрено се надявам никой тук да не смята, че света се върти около него и неговото мнение е най.ценното, най-доброто и единственото!
                    4. Може ли да допуснеш, че това е в бъдеща полза на акционерите или по дефолт казваш "не знам кой и по какъв начин ще ме прекара, но съм убеден в това"?
                    5. Не, държа да ти отговоря на риторичния въпрос, защото според мен той не е такъв! Дивидента от 60% бе спрян поради натиск от банките-кредиторки във връзка с неочакваната криза в Гърция. Я сега си представи, че за в бъдеще те нямат да имат думата толкова много и ти си получаваш заветните дивиденти. Така добре ли ще ти е?
                    Last edited by 15%; 09.05.2019, 21:04.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Звучи ми като "не знам кой и как, но със сигурност ще ме прекарат". Не искам да мисля по този начин. Предпочитам да губя пари, вярвайки в нещо, отколкото да придобия такава психика.
                      Изобщо не е добре да губиш пари, вярвайки в неща. Все пак всички търгуваме с една цел, печалба. Пазарите не са благотворително дружество, още повече мажоритарите на БФБ имат нужда от благотворителност. Врътката с банката дори и да излезе на плюс в крайна сметка, репутационния проблем е много по-голям от очакваните ползи. Нямам против всеки да прави каквото си иска с парите си. Но с неговите собствени, а не с парите на всички акционери. Печалбата е редно да се разпределя като дивидент и всеки сам да си преценява. Кой ще си купува банка, кой хотел, кой футболен отбор. Кому беше нужно Софарма да поема такъв риск с такъв дълг за сметка на друго дружество? Кой би спечелил и кой би загубил при двата сценария (добър и лош)? Ако ти имаш фирма, би ли теглил кредит на 3% лихва, за да получаваш 3%, при целия риск за твоя сметка? Не ми отговаряй, въпроса е риторичен. Хората се опитват да ти обяснят да свалиш розовите очила и да се запиташ редно ли е всичко това? Принципно харесвам Донев и точно поради тази причина съм доста разочарован. Радвам се поне че имам символично количество акции на Софарма, и се надявам подобни практики да не започнат да се случват и в трейдинга и Софарма имоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        На 07.06.2019г след общото събрание на Софарма АД и преди общото събрание на Софарма трейдинг АД ще се проведе традиционната вече среща „На кафе при г-н Донев“ !!! Срещата се провежда за осма поредна година в кабинета на г-н Донев.

                        Поканени са всички желаещи - акционери, симпатизанти, анализатори от тази тема във форума, колеги с желание да зададат неудобните си въпроси или такива, които искат само да чуят отговорите на тези въпроси.

                        Заповядайте !!!
                        Бих му задал въпроса: Ако толкова иска да си купи въпросната банка защо не го направи с кредит - като заложи акциите си в Софарма ... или ако има нещо друго ценно
                        В случай, че даде смислен отговор съм готов да му стана ортак ...
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                          Ти вярвай, няма лошо. И аз вярвам, ама на хора които не ме лъжат.
                          Това питам де, как очакваш Донев да те излъже със сделката за банката?
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Звучи ми като "не знам кой и как, но със сигурност ще ме прекарат". Не искам да мисля по този начин. Предпочитам да губя пари, вярвайки в нещо, отколкото да придобия такава психика.
                            Ти вярвай, няма лошо. И аз вярвам, ама на хора които не ме лъжат.

                            ПС: Едно време вярвах и на Донев.
                            Last edited by johny-bravo; 09.05.2019, 20:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                              По принцип ползите винаги са за мажоритаря, ръководителя на държавата, министъра и тн. Другите са/сме овце, които ги стрижат редовно. Аз съм просто разочарован бивш миноритар. Това ни остана, да плюем по форуми, социални мрвжи и тн. Няма нужда да обяснявам вариантите за прецакване на акционерите на БФБ. Нагледали сме се на десетки случаи, включително и тук.
                              Звучи ми като "не знам кой и как, но със сигурност ще ме прекарат". Не искам да мисля по този начин. Предпочитам да губя пари, вярвайки в нещо, отколкото да придобия такава психика.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                За кого друг ще са ползите и по какъв начин според теб?
                                По принцип ползите винаги са за мажоритаря, ръководителя на държавата, министъра и тн. Другите са/сме овце, които ги стрижат редовно. Аз съм просто разочарован бивш миноритар. Това ни остана, да плюем по форуми, социални мрвжи и тн. Няма нужда да обяснявам вариантите за прецакване на акционерите на БФБ. Нагледали сме се на десетки случаи, включително и тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X