IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Билката, която ще ви откаже от тютюнопушенето

    Наричат я "мислеща" билка, защото веднъж щом я приемете, тя се насочва към частите от тялото ви, които се нуждаят от лечение

    Наричат лобелията "мислеща“ билка, тъй като веднъж щом я поемете, тя се насочва към частите от тялото ви, които се нуждаят от лечение.

    Лобелията е открита за пръв път в Северна Америка. От там тя е пренесена и в България, където се отглежда за лечебни цели. Тази билка расте през май, юни и юли месец.

    Наричат е още индийски тютюн, тъй като индианските племена са я използвали често, поради многобройните си лечебни свойства.

    Многобройните ползи от тази билка включват стимулиране на дихателната система, подобряване на имунното здраве и отказване от тютюнопушенето. Източник: iStock
    Как лобелията помага на хората да спрат да пушат?

    Растителното вещество лобелин в лобелията има подобен ефект върху тялото както и никотина. В резултат на това умереното и внимателно използване на тази билка обикновено се предписва на хора, които искат да спрат да пушат. Източник: iStock
    Тя се използва също при при астма и навяхвания. Билката е полезна и при ухапвания от насекоми и сърбеж. Лобелията подобрява кръвообращението, като по този начин тя може да помогне за облекчаване на менструалните спазми и мускулни крампи.

    Най-често билката се поема под формата на чай, като не се препоръчва да пиете повече от две чаши на ден. Ако прекалите с употребата й, могат да се появят странични ефекти като изпотяване, гадене, замаяност, повръщане и диария.
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
      Тези 62 млн. някаква официална информация ли е или са само измишльотини на форума?? Не виждам такава информация никъде
      затънал си до шия в тези движещи се софармови пясъци ........ как очакваш да видиш инфо за тези 62 милки?
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Тези 62 млн. някаква официална информация ли е или са само измишльотини на форума?? Не виждам такава информация никъде

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          И аз мисля така и не виждам лошо за Софарма при положение, че го прави този ход чрез компания, в която има много по-малък интерес - Доверие. Сега, ако по някакъв начин извади тези 62 млн. от Софарма, прехвърли ги на Донев инвестмънтс примерно /както Монбат/, тогава нещата щяха да са ужасни, наистина!
          Сега забелязах, че под този ми коментар има доста минуси и да попитам какво му е епичното? Ако Донев иска да източва Софарма с цел да ощети миноритарите и, защо ще дава парите на друга компания, в която има в пъти по-малко участие и в която има много повече миноритари? Искате да кажете, че за да ощети 3-ма да речем миноритари с малкък дял, той изважда парите и ги дава на 13 с по-голям дял ? Да, ситуацията би била различна ако не ставаше въпрос за "Доверие", а за друга компания, в която той има много по-голям интерес, отколкото в Софарма.

          П.П. Така като се замисля, наистина тази мисъл е епична
          Last edited by 15%; 10.05.2019, 21:55.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

            Ми да, целта не е да се забогатее, а да се запази стойността на парите. Иначе можеше да сте ги изхарчили по курви например. Или спечеленото удоволствие щеше да си струва?
            а защо не в спиди

            Коментар


            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
              3.310 310 035 1 026 215.85

              Втори пакет вече мина. Дали е от тези, които висят?
              възможно е, там някъде са нивата, на които все още не са на зaгуба
              без препоръка ,естествено

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                С такова поведение да обиждате непознати хора и вие изглеждате на някакъв тип хора, но то си остава за мен и не го коментирам, просто не това е темата. Въпреки че нямам претенциите да мога да управлявам стотици милиони и милиарди, се стремя да спазвам някакви елементарни норми на възпитание. Спирам да пиша, че разговорът отива в грозна светлина. Дано Донев не ме подведе!

                Успех!
                Здравей г-н 15%, все още можеш да направиш корекция. "Дано Донев не ме подведе" - махаш дано и не, отиваш пиеш една студена вода, връщаш се пред компютъра, отваряш платформата и натискаш от падащото меню бутона sell не buy на всички позиции, които имаш и са свързани с чичо.
                Преспиваш петък, събота, неделя и в понеделник ще си като нов човек. Аз така правя особено на БФБ.

                Коментар


                • 3.310 310 035 1 026 215.85

                  Втори пакет вече мина. Дали е от тези, които висят?
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    С такова поведение да обиждате непознати хора и вие изглеждате на някакъв тип хора, но то си остава за мен и не го коментирам, просто не това е темата. Въпреки че нямам претенциите да мога да управлявам стотици милиони и милиарди, се стремя да спазвам някакви елементарни норми на възпитание. Спирам да пиша, че разговорът отива в грозна светлина. Дано Донев не ме подведе!

                    Успех!
                    Кой те е обидил, в предходния си пост се опитвам да ти кажа, че никой от форума не цели обиди, точно обратното въпреки усилията да осветлим замъгленото от донев поведение на партньорите, срещаме сериозно неразбиране, което е странно и затова изглежда като сектантско поведение и мазохизъм.
                    Един от патньорите по-долу дори ни покани на кафе при донев, на което кафе да можем да зададем неудобните въпроси, което звучи безумно. Как изобщо може да има неудобни въпроси, т.е. той партньора открито заявява че има лоши практики, които донев и компания смятат за неудобни, но на кафе може да се обсъдят, но публично НЕ! Хахахаха!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                      Абе какво толкова не разбираш, никой не Ви храни, просто изглеждате като зомбирани сектанти и мазохисти, никой не цели да обиди партньорите, освен донев.
                      С такова поведение да обиждате непознати хора и вие изглеждате на някакъв тип хора, но то си остава за мен и не го коментирам, просто не това е темата. Въпреки че нямам претенциите да мога да управлявам стотици милиони и милиарди, се стремя да спазвам някакви елементарни норми на възпитание. Спирам да пиша, че разговорът отива в грозна светлина. Дано Донев не ме подведе!

                      Успех!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
                        Защо пък се косим толкоз.
                        Ми да, целта не е да се забогатее, а да се запази стойността на парите. Иначе можеше да сте ги изхарчили по курви например. Или спечеленото удоволствие щеше да си струва?

                        Коментар


                        • Защо пък се косим толкоз. Тя Софарма винаги си е била финансова институция. Държи се като бабка с деменция, която на две години пуска после една пропуска да даде кеш на акционерите си. СФИ раздава и малко след това си го иска обратно, като увеличение иначе делът ви пада, а СФТРД за последните 5г. Ако е раздал 45млн. сега и тя си ги иска обратно иначе делът ви ще падне ... Жива финансова схема си е цялата група.

                          ​​​​​​​Успех на вярващите!

                          Първоначално изпратено от James Brown is dead Разгледай мнение
                          Драги, прескъпи присъстващи!
                          Идете, аз ходих вече...

                          Не един и двама от читавите форумци деликатно си казаха, как на прословутото кафе май едни хора си правят вятър на устата...

                          Ходих последните 2 години:
                          Чичак обясняваше как ДОХ е компания, която ще се отплати в далечно бъдеще, сега Софарма трябвало да се купува(там била стойността) - от тогава Фармата падна 40%, продажбите и те
                          Чичак обясняваше колко хубав е прахът Изи, а се оказа че даде париците ни на Иванчо и Радосветчо да си купят банка...
                          Идете на кафето, но да знаете че казаното вероятно няма да се случи....поне историята го показва.
                          Идете и вижте - защо ако този мениджмънт подарява парите Ви на друга компания и не може да ги използва по-добре, защо тези хора не наемат някой друг който ще може?
                          Идете да чуете как Огнян Донев ще е най-минат като няма дивидент, ама да не забравите да го утешите с един бонус за резултатите му през 2018...
                          Халал да им е ...НЕЧЕСТИВЦИ!!!

                          п.п. Ама и какъв урок дадоха на "новите акционери" - служителите, а? Показаха им реалността на БФБ.
                          Акциите подарени след авансовия дивидент, т.е. нищо не получиха, след това редовен дивидент - нъцки, а в капиталово изражение, който е повярвал в компанията и не ги е продал вече е назад назад...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            И аз мисля така и не виждам лошо за Софарма при положение, че го прави този ход чрез компания, в която има много по-малък интерес - Доверие. Сега, ако по някакъв начин извади тези 62 млн. от Софарма, прехвърли ги на Донев инвестмънтс примерно /както Монбат/, тогава нещата щяха да са ужасни, наистина!
                            Това е епично!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                              Абе какво толкова не разбираш, никой не Ви храни, просто изглеждате като зомбирани сектанти и мазохисти, никой не цели да обиди партньорите, освен донев.
                              Самият факт, че задаваш този въпрос към акционерите на Софарма "- защо според вас Донев прави този ход с банката?" обезмисля напълно инвестицията в Софарма, поради факта че купувач на банката е Доверие, а донев изобщо не трябва да допуска наличието на този въпрос за акционерите на Софарма, той трябваше да обясни на партньорите и акционерите, за да може те да гласуват сделката с Доверие на ОСА, а не да променя правната форма на от АД на ЕООД.
                              Абе кой ще се занимава, някакви си там акционери да му се пречкат, каква досада само...
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Гледам доста сте ни хранили "сектантите" докато имах работа - то глупаци, то мазохисти, то зомбита... Както и да е, искам съвсем сериозно да ви попитам без ирония и заяждане - защо според вас Донев прави този ход с банката? Аз изказах моето мнение, ще се радвам да прочета и друга гледна точка.
                                Абе какво толкова не разбираш, никой не Ви храни, просто изглеждате като зомбирани сектанти и мазохисти, никой не цели да обиди партньорите, освен донев.
                                Самият факт, че задаваш този въпрос към акционерите на Софарма "- защо според вас Донев прави този ход с банката?" обезмисля напълно инвестицията в Софарма, поради факта че купувач на банката е Доверие, а донев изобщо не трябва да допуска наличието на този въпрос за акционерите на Софарма, той трябваше да обясни на партньорите и акционерите, за да може те да гласуват сделката с Доверие на ОСА, а не да променя правната форма на от АД на ЕООД.

                                Коментар

                                Working...
                                X