IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Стотина бройки купи ли си от тия?
    Мен ме заробват от времето на обратния сплит, но се правя на "Юнак" и "копам" сегис -тогис през дружеско рамо, ала пръста връз мене пада,- като при вола !
    Срам не срам, ще се държа дор де ме траят!
    Не, нямам Ачийв.
    Прави ми впечатление че акционери допълват, явно в очакване на благата вест от проучванията...

    Успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бантустански добитък Разгледай мнение

      О не, класика в жанра. Дръжте ме, че ще падна. Бюджетник-капиталист. Милионер-социалист. Акъли се раздават на ангро. Ами Тони нищо лично, но ако толко ги разбираш инвестициите и пазарните стратегии, защо си губиш времето на държавна служба. Давай на пазара да спечелиш кинтите. Какво чакаш на чичо. А може и на работа да кандидатстваш при него. И не завиждай за заплатите на инженерите. То и шофьорите от градския транспорт в София сигурно взимат повече от теб и работни места има много, но друго си е в държавната канцеларийка да се подмоткваме и да хейтваме да тече работното време по-бързо. И пак ти казвам, нищо лично, не те познавам. И аз съм бил бюджетник половината си стаж та поназнайвам някои неща.
      Здравейте, нали това казвам - явно не ги разбирам нещата, съдейки по резултатите си...Заложих на компания, която нито капиталово нито дивидентно мултиплицира 100-те ми бройки.
      Хубав ден!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tony 1975
        Както повечето тук знаят, аз съм дребен и за мое съжаление не особенно заможен инвеститор на бюджетна заплата. Дори наскоро разбрах, че инженер в Софарма, макар и с неувеличена заплата, взима доста повече от мен .
        О не, класика в жанра. Дръжте ме, че ще падна. Бюджетник-капиталист. Милионер-социалист. Акъли се раздават на ангро. Ами Тони нищо лично, но ако толко ги разбираш инвестициите и пазарните стратегии, защо си губиш времето на държавна служба. Давай на пазара да спечелиш кинтите. Какво чакаш на чичо. А може и на работа да кандидатстваш при него. И не завиждай за заплатите на инженерите. То и шофьорите от градския транспорт в София сигурно взимат повече от теб и работни места има много, но друго си е в държавната канцеларийка да се подмоткваме и да хейтваме да тече работното време по-бързо. И пак ти казвам, нищо лично, не те познавам. И аз съм бил бюджетник половината си стаж та поназнайвам някои неща.
        Last edited by Бантустански добитък; 28.05.2019, 23:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          A few hours ago, $ACHV's CEO acquired 17,500 shares. Check out ceo-buys.com to learn more.
          $ACHV Achieve Life Sciences, Inc.
          ....

          Adamas Health Care Fund has filed a new 13G, reporting 5.37% ownership in $ACHV - https://fintel.io/so/us/achv

          Стотина бройки купи ли си от тия?
          Мен ме заробват от времето на обратния сплит, но се правя на "Юнак" и "копам" сегис -тогис през дружеско рамо, ала пръста връз мене пада,- като при вола !
          Срам не срам, ще се държа дор де ме траят!
          Last edited by inta53; 28.05.2019, 22:25.

          Коментар


          • A few hours ago, $ACHV's CEO acquired 17,500 shares. Check out ceo-buys.com to learn more.
            $ACHV Achieve Life Sciences, Inc.
            ....

            Adamas Health Care Fund has filed a new 13G, reporting 5.37% ownership in $ACHV - https://fintel.io/so/us/achv

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975

              Здравей Манчев,
              с риск да поспамя темата(извинявам се на отегчените и моля да превъртят), ще ти отговоря
              Както повечето тук знаят, аз съм дребен и за мое съжаление не особенно заможен инвеститор на бюджетна заплата. Дори наскоро разбрах, че инженер в Софарма, макар и с неувеличена заплата, взима доста повече от мен . След като очевидно Софарма се оказа не особенно щедра с дивидентите и давайки целия си ресурс за развитието на периферни компании, очевидно и в капиталово изражение няма да имам успех ...

              На 10.05.2013г. реших да се престраша и да отида на ОСА на М+С Хидравлик, не бях очарован но по съвет на Фортис реших да опитам пак и да присъствам на събранието на СФАРМ. Останах очарован от посрещането и провеждането(Пелагия бе очарователна, а г-н Донев достъпен и непринуден), както и от чудесните съфорумци с които се запознах и с които продължавам да се съветвам и споделям. Аз самия не съм много социална порода, но там се срещнах с хора като мен и с интереси като мойте. Така с годините, пътуването ми до кулите се превърна в традиция и малък празник. Вечер като се върна у дома, моята малка принцеса ме чака редовно да получи отчет, разбира се преработен на нейния детски език, какво е казал г-н Донев, ще има ли дивидент за мама и тати и какво ще се случи и има ли опасности пред нашата компания... Може би поради факта, че очакват да присъстват хора от провинцията - винаги сме били посрещани добре и сме си тръгвали сити.
              Ето защо 50-те лева в този ден, които ми струва това малко пътешествие, никога не са били проблем. В проблем започва да се превръща по-скоро разклатеното доверие...

              Успех в инвестициите!
              Разплака ме, смени професията и се пробвай на попрището с късите разкази . Успеха ти е гарантиран !

              Коментар


              • Тия дали не са инвестирали и те в молдовски банки, за да постигнат растеж и да влязат в тази класация?

                Джоук, когато знаеш какво правиш и инвестираш в бизнеса си и не се правиш на специалист по всичко(от банки до винарни), се стига до тук.
                Въпреки че САЩ държат близо 31% от световния пазар, Китай, Югоизточна Азия, Източна Европа и Южна Америка започват да стават все по-конкурентни
                Last edited by James Brown is dead; 26.05.2019, 08:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Честит празник на българската просвета и култура!!!

                  Денят на славянската писменост е повод да си спомним, че това чудо писмеността ни позволява да увековечим подхвърлените думи или казаните очаквания и обещания....
                  Писмеността е тази, която ми позволи да се върна на 14.06.2018г. и да си припомня общото събрание на акционерите преди почти година...

                  "Нови заводи

                  В началото на следващата година започва строежът на нова екстракционна мощност в завода в Казанлък. В края на август ще бъдат готови проектите за строеж и на новия лиофилен завод на "Софарма" в София, което е другата част от инвестиционната програма на дружеството в нови мощности, съобщи още Донев. ...... В началото на годината Донев обяви, че размерът на инвестицията в този завод е до 30 млн. лв."


                  https://www.capital.bg/biznes/kompan..._julti_akacii/

                  Писмеността ми напомня, че освен г-н Донев останалите директори работещи неуморно за развитието на компанията ни са:

                  Весела Любенова Стоева (с общо възнаграждение за 2018г.) = 184 965.59лв.
                  Огнян Кирилов Палавеев (с общо възнаграждение за 2018г.) = 127 772.41лв.
                  Александър Викторов Чаушев (с общо възнаграждение за 2018г.) =120 948лв
                  Иван Венецков Бадински (възнаграждение за 2018г.) = 104 306.48лв.
                  и още веднъж за Прокуриста-Иван Бадински +60 000лв

                  Та от тогава (15.06.18г.), акционерите на Софарма са изгубили в капиталово изражение - 22,8%, а акционерите на подпомогнатия Доверие ОХ, благодарението на великодушието на тези директори са реализирали +74,7% капиталова доходност срещу инвестицията си.

                  Виждаме и че доскоро любящата дъщеря и дистрибутор на продукцията на СОФАРМА, явно е с намалена подкрепа и е оставена да търси пари от пазара, докато директорите на Софарма решиха, близка и дори по-голяма от търсената от СФТРД сума, да бъде почти подарена на друга компания, с цел развитие на финансова дейност.

                  Чувам, че и настоящия леофилен завод е оставен още колкото изкара със затихващи функции...

                  Ами за последните 1-2 години мисля, че това се случи накратко.

                  След 2 седмици идва поредното ОСА. Реших да не ходя, за първи път за последните 6-7години, ей така да оставя повече място за акционерите на надарената компания ДОХ(явно това е новата любимка) да дойдат и да благодарят на директорите за работата им.
                  Видно е, че явно задаваме и грешните въпроси, защото рядко получените отговори се случват в действителност.

                  После си казах я да отида да послушам малко... Току виж Телекомлект и г-н Стоев купили дял и в Тесла и се вземе решение да подпомагаме и тях.

                  Ще се радвам да се видим с който има желание на 7-ми на кафето на 1ет. !!!

                  Честит празник!!!
                  Тези пари които ще ги дадеш за пътуване, не е ли по-добре да ги дадеш за нещо по-полезно (книги, вечеря със семейството, кино) ? А загубеното време? Сам казваш че нещата които се говорят на събранията, не кореспондират в голяма степен с реалността.

                  Коментар


                  • Честит празник на българската просвета и култура!!!

                    Денят на славянската писменост е повод да си спомним, че това чудо писмеността ни позволява да увековечим подхвърлените думи или казаните очаквания и обещания....
                    Писмеността е тази, която ми позволи да се върна на 14.06.2018г. и да си припомня общото събрание на акционерите преди почти година...

                    "Нови заводи

                    В началото на следващата година започва строежът на нова екстракционна мощност в завода в Казанлък. В края на август ще бъдат готови проектите за строеж и на новия лиофилен завод на "Софарма" в София, което е другата част от инвестиционната програма на дружеството в нови мощности, съобщи още Донев. ...... В началото на годината Донев обяви, че размерът на инвестицията в този завод е до 30 млн. лв."


                    https://www.capital.bg/biznes/kompan..._julti_akacii/

                    Писмеността ми напомня, че освен г-н Донев останалите директори работещи неуморно за развитието на компанията ни са:

                    Весела Любенова Стоева (с общо възнаграждение за 2018г.) = 184 965.59лв.
                    Огнян Кирилов Палавеев (с общо възнаграждение за 2018г.) = 127 772.41лв.
                    Александър Викторов Чаушев (с общо възнаграждение за 2018г.) =120 948лв
                    Иван Венецков Бадински (възнаграждение за 2018г.) = 104 306.48лв.
                    и още веднъж за Прокуриста-Иван Бадински +60 000лв

                    Та от тогава (15.06.18г.), акционерите на Софарма са изгубили в капиталово изражение - 22,8%, а акционерите на подпомогнатия Доверие ОХ, благодарението на великодушието на тези директори са реализирали +74,7% капиталова доходност срещу инвестицията си.

                    Виждаме и че доскоро любящата дъщеря и дистрибутор на продукцията на СОФАРМА, явно е с намалена подкрепа и е оставена да търси пари от пазара, докато директорите на Софарма решиха, близка и дори по-голяма от търсената от СФТРД сума, да бъде почти подарена на друга компания, с цел развитие на финансова дейност.

                    Чувам, че и настоящия леофилен завод е оставен още колкото изкара със затихващи функции...

                    Ами за последните 1-2 години мисля, че това се случи накратко.

                    След 2 седмици идва поредното ОСА. Реших да не ходя, за първи път за последните 6-7години, ей така да оставя повече място за акционерите на надарената компания ДОХ(явно това е новата любимка) да дойдат и да благодарят на директорите за работата им.
                    Видно е, че явно задаваме и грешните въпроси, защото рядко получените отговори се случват в действителност.

                    После си казах я да отида да послушам малко... Току виж Телекомлект и г-н Стоев купили дял и в Тесла и се вземе решение да подпомагаме и тези инвестици на адвокат Стоев.

                    Ще се радвам да се видим с който има желание на 7-ми на кафето на 1ет. !!!

                    Честит празник!!!
                    Last edited by tony1975; 25.05.2019, 17:28.

                    Коментар


                    • г-н Донев, мислите ли че е по-добре Софарма да увеличи капитала, за да финансира търговото на Доверие за молдинбанк?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
                        рентабилност на износа - Табекс основни пазари - България / Русия / Украйна / Полша

                        средна цена в аптеките - 32 лева -над 16 евро / 860 рубли под 11 евро / 300 uah - под 10 евро/ 40 злоти - 9 евро
                        Мда, класика в жанра - дери колкото може повече кожи от ганювеца, който се върже де...
                        В случая не може влезе в употреба и изтърканото обяснение за дъмпинга де е нужен за нови пазари. Става дума за продукт и пазари където са от много десетилетия.
                        При това 2 от тях са с много по добра покупателна способност отколкото у нас.
                        Last edited by pipbel; 20.05.2019, 12:25.

                        Коментар


                        • Софарма ли ще финансира търговото на Доверие Инвест за молдинбанк?

                          Коментар


                          • Навремето ( а сигурно и сега) имаше едни хорица, които направиха пари само като посредници, без грам лев да рискуват. Бяха посредници и взимаха комисионни, или купуваха на отложено и продаваха на секундата (говоря за търговия със стоки, не на фондовата). Вие какво искате?
                            Хората имат някакво виждане за инвестиции, но вече им е трудно да се финансират (още повече че всичките им фирми започват едновременни инвестиции- което е лошо планиране , или...липса на избор и въпрос на оцеляване). Та , защо им е да се листват, ако не за да акумулират капитал от такива като вас - спекуланти, или хора на които 0.01% в банката не им стига, или нямат доверие на допълнително пенсионно осигуряване. Само вдигате джангър. Купувайте или продавайте (без много шум). Ако мислите че вашата врява води до нещо....Ами не, до нищо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              Тези 62 млн. някаква официална информация ли е или са само измишльотини на форума?? Не виждам такава информация никъде
                              Казвал съм ти и преди, трябва да четеш финансовите отчети, те затова ги публикуват.

                              Коментар


                              • рентабилност на износа - Табекс основни пазари - България / Русия / Украйна / Полша

                                средна цена в аптеките - 32 лева -над 16 евро / 860 рубли под 11 евро / 300 uah - под 10 евро/ 40 злоти - 9 евро

                                Коментар

                                Working...
                                X