IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Грую Груев,
    Досега все съм се въздържал, ама този път ще кажа - ПИШЕШ АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ!
    Цялото това дело е ясно от самото начало, че беше скалъпено единствено с цел натиск. Ако тези сделки са проблем - има още хиляди 1:1 OTC сделки. НАП и МФ знаят, че проблем няма, но прокуратурата не й е работа да разбира ... всичко е за да може такива като теб да четат и да си мислят че са разбрали нещо.

    С извинение за тона, но пишеш глупости.
    +1
    И само ще допълня че ме отвращава начина по който се обръща към човека и използваните епитети! Най-малкото от уважение към по-възрастен човек..
    Груьо, много ми падаш в очите със злобата си по Донев и Софарма груп.

    Коментар


    • Грую, без да съм адвокат на когото и да е било, посочи ми една разпоредба от действащото към 04.2007 г. данъчното законодателство, което да третира блоковите сделки по различен начин от "нормалните"? Аз не знам така и ще ми е любопитно да се запозная. Иначе си спомням сделките и недовоството на миноритаите тогава. както едно увеличение на капитала, при което хора чакаха пред вратата на Елана в ранни зори и изведнъж се оказва, че акциите вече били записани Явно някой е спал в офиса на ИП-то цяла нощ
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Грую Груев,
        Досега все съм се въздържал, ама този път ще кажа - ПИШЕШ АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ!
        Цялото това дело е ясно от самото начало, че беше скалъпено единствено с цел натиск. Ако тези сделки са проблем - има още хиляди 1:1 OTC сделки. НАП и МФ знаят, че проблем няма, но прокуратурата не й е работа да разбира ... всичко е за да може такива като теб да четат и да си мислят че са разбрали нещо.

        С извинение за тона, но пишеш глупости.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

          Вече са достъпни мотивите на съдията .

          След като човек е прост и не може да си сметне данъка значи не го дължи ! Смех !
          +1, о, много благодаря, нямаше да го погледна, ако не беше казал.

          Ето, специално за всички фенове на Мумифицирания чичак, мотивите по делото за оправдателната му присъда:

          Изпълнителният директор на "Софарма" Огнян Донев е напълно оправдан за укриването на близо 63 млн. лв. данъци, тъй като не притежавал специфично образование, което да му позволи да изчисли конкретния им размер, а освен това и ревизия на НАП не му е напомнила, че ги дължи на държавата. Това става ясно от мотивите на бившата зам.-председателка на Софийския градски съд (СГС) в екипа на Калоян Топалов - Даниела Борисова - към оправдателните присъди на Донев и неговия съдружник Борис Борисов.

          Изпълнителният директор на "Софарма" е подсъдим за това, че е продал при седем блокови сделки голямо количество акции на дружеството на свързани с него фирми ("Телсо" АД "Телекомплект" АД, "София" АД, и "Софстрой" АД) извън регулирания пазар на цена от един лев за акция, вместо на пазарните цени, които са били около девет пъти по-високи. Според държавните обвинители сделките са сключени през пролетта на 2006 г., но година по-късно Донев не ги е декларирал. Според прокуратурата – Донев е трябвало да декларира над 400 млн. лв., на които да плати близо 63 млн. лв. данък, но не го е направил.

          Като основно доказателство по делото, на което стъпва оправдателната присъда, прочетена от съдия Борисова, е кредитирана проведена данъчна ревизия на фирмата продавач на акциите на "Софарма" за периода, който е инкриминиран от прокуратурата. Според съдия Борисова, липсата на констатации от страна на НАП, че Донев има неизплатени дългове към държавата, е основание той да бъде признат за невинен.


          Хвалъ, хвалъ на таквъзи комуноиди, хвалъ - ин Донев уи тръст - мое да е прост на гугутка и да не мое да смята, ма е номер едно у нас, хвалъ. Четете и плачете, плачете и четете - великанът на инвеститорите у нас!

          П.С. Поне присъдата не е окончателна де
          П.П.С. По тая логика, щото НАП не са констатирали проблеми тогава, а сега уж се сещат за някакви пропуснати ползи, защо г-н Черепа избяга от страната и му сексвестираха бизнесчето - ми той не е знаел, а и няма как да знае, че бил уж дължал едни 500 милки, щото няма такова опразование, нали е проЗ математик - чист като сълзица, мамин златен! Бахти двойните стандарто.

          Оп, забравих да затапя всички накрая:
          НАЙ!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            никога през живота си не съм ходил на кафе! не съм ходил и на нито едно ОСА на която и да било компания!
            има и други канали по които да си получиш аналгинчето
            Last edited by RUBLA; 12.02.2020, 09:24. Причина: Спазвайте добрия тон!
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              на следващото кафе ще получиш и едно аналгинче "заради вярата и верноста към първият"
              никога през живота си не съм ходил на кафе! не съм ходил и на нито едно ОСА на която и да било компания!
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                При цялата тази жлъч, не ми остава да напиша друго, освен:

                In Donev we trust!

                Това е огромен ангажимент за него!
                на следващото кафе ще получиш и едно аналгинче "заради вярата и верноста към първият"
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • При цялата тази жлъч, не ми остава да напиша друго, освен:

                  In Donev we trust!

                  Това е огромен ангажимент за него!
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                    За вестниците да. Нали затова писах, че веднага прекратиха първото досъдебно производство. Но не им даде Софарма и затова го влачат по второто.
                    Вече са достъпни мотивите на съдията .

                    След като човек е прост и не може да си сметне данъка значи не го дължи ! Смех !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение
                      Нешо от както започна да се спекулира с Довеието тук я изоставиха тази акция.
                      Препоръчвам: https://slovored.com/search/pravopis...B0%D0%B9%D0%BD

                      Коментар


                      • Нешо от както започна да се спекулира с Довеието тук я изоставиха тази акция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                          Интересен форум е това тука. Компания, която има 100х. оборот за час и половина нищо не се коментира, но се разтягат локуми за борда и фиксирания курс до втръсване.
                          За БФБ вече и това е титаничен оборот. В теми политика, вицове и т.н., въобще не влизам, но форумът е разнороден, за всекиго по нещо.

                          Тук изтръска някой малко акции, на 3.35 се появи съпротива, която преди седеше основно на 3.30, всеки ден по 100к би било интересно.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Интересен форум е това тука. Компания, която има 100х. оборот за час и половина нищо не се коментира, но се разтягат локуми за борда и фиксирания курс до втръсване.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                              Мисля доверието още ще нарастне
                              Дано! Иначе трябва да разпродаваме всичко останало и да обираме крушите от БФБ :-(

                              Коментар


                              • Мисля доверието още ще нарастне

                                Коментар

                                Working...
                                X