IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пак ли сте се метнали....
    Без да съм особено вътре в нещата- не мисля че се оспорва законността на блоковите сделки на 1лв.
    Ако прокуратурата/нап/Черешков имат претенции за някакви данъци то трябва да променят законите и правилниците за бфб търговията и блоковите сделки да не са под пазарната. След това - вече да.
    Ако са го нарочили- по скоро около приватизацията може да намерят нещо да се хванат, стига да няма давност де.

    А иначе основанията на съда за това отсъждане верно изглеждат комични...
    Ма то по начало си е трагикомична цялата с/ма.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Е, хайде сега, глупости били - ти поне не си онова момченце ПетьоБ, дето до вчера не знаеше какво е акция, ма днес тръства до откат и раздава съвети - аз квалификация на твоите писаници не съм дал, бъди добър, ако ще квалифицираш моите като глупости, да ме обориш с нещо, щото това, дето съм ти го болднал, не е мое твърдение, а на Прокуратурата на РБ - в случая ти хвърляш гръмките твърдения. По същия начин, като това болднатото, звучи и че г-н Череп би откраднал 500 милиона, ма не се знае дали били 500, дали били милиона, дали ги бил откраднал и защо никой не му ги е търсил по никакъв начин, както и че дори и да ги е откраднал, законово няма как да го накарат да ги внесе. Ма г-н Череп е със законно откраднат от държавата бизнес, щото държавните талончета не развращават, а възпитават, за разлика от частните, а "г-н Донев" е пич и Прокуратурата е абсурдна!?!?!?

      Айде молим и се, нека бъдем коректни, може ли? Щото не веднъж съм давал за пример историята с ороцетама и сканадала в Сидни на Олимпийските игри, само заради които тази компания следваше да е спукана от дела и закрита, и то държавата да я закрие, щото уби спорта, донесъл ни най-много медали на олимпийски и световни първенства. ма то и Трейс трябваше да ги разкатаят от дела за Своге, обаче ей го(В)на, ракета носител са.

      Та като гледаме нещата, нека се обективни, нали може? А не да тръстваме, щото имаме акции и "г-н Донев" ни е е поканил на кафе с флашка - уау.
      Успех в инвестирането, чакаме обещаните 4,27 - странно що никой освен цацата не тръства вече на мумифицирани приказки - Батя, извини ме за сквернословието на хлевоустата ми клавиатура и липсата на преклонение и пиетет към този одиозен комуноид
      Груйче ,не ми проумява главата ,какви "слова" използваш наистина .Имаш "талант" за това явно. И тук ли си изгубил бая пари ,че така яростно злословиш )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Доколкото знам, Ромфарм имат покупки на около 3,30. Иначе в този огромен спор не ми се влиза, знаете изречението ми. Хахахаа
        Форевер.....? Казва се българска работа! Прав е ако ни засяга ,крив е ако краде от нас....
        Дано ме разбереш......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


          Успех в инвестирането, чакаме обещаните 4,27 - странно що никой освен цацата не тръства вече на мумифицирани приказки - Батя, извини ме за сквернословието на хлевоустата ми клавиатура и липсата на преклонение и пиетет към този одиозен комуноид
          Доколкото знам, Ромфарм имат покупки на около 3,30. Иначе в този огромен спор не ми се влиза, знаете изречението ми. Хахахаа
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Всеки е свободен да пише каквито си иска глупости, особено ако приемаме, че форума си е място за писане на глупости. И аз никога не съм си и помислял да защитавам "смърдящите сделки". Не знам къде какви прилики виждаш, но тук говорим за блокови сделки на борсата и си мисля, че би трябвало да имаме идея колко абсурдни са твърденията че като мине блокова сделка на 1 лев, трябва да платиш данък все едно е минала на 9 лв на регулирания пазар.
            Жив и здрав да си! И мислете повече преди да хвърляте гръмки слова, обвинения и квалификации!
            Е, хайде сега, глупости били - ти поне не си онова момченце ПетьоБ, дето до вчера не знаеше какво е акция, ма днес тръства до откат и раздава съвети - аз квалификация на твоите писаници не съм дал, бъди добър, ако ще квалифицираш моите като глупости, да ме обориш с нещо, щото това, дето съм ти го болднал, не е мое твърдение, а на Прокуратурата на РБ - в случая ти хвърляш гръмките твърдения. По същия начин, като това болднатото, звучи и че г-н Череп би откраднал 500 милиона, ма не се знае дали били 500, дали били милиона, дали ги бил откраднал и защо никой не му ги е търсил по никакъв начин, както и че дори и да ги е откраднал, законово няма как да го накарат да ги внесе. Ма г-н Череп е със законно откраднат от държавата бизнес, щото държавните талончета не развращават, а възпитават, за разлика от частните, а "г-н Донев" е пич и Прокуратурата е абсурдна!?!?!?

            Айде молим и се, нека бъдем коректни, може ли? Щото не веднъж съм давал за пример историята с ороцетама и сканадала в Сидни на Олимпийските игри, само заради които тази компания следваше да е спукана от дела и закрита, и то държавата да я закрие, щото уби спорта, донесъл ни най-много медали на олимпийски и световни първенства. ма то и Трейс трябваше да ги разкатаят от дела за Своге, обаче ей го(В)на, ракета носител са.

            Та като гледаме нещата, нека се обективни, нали може? А не да тръстваме, щото имаме акции и "г-н Донев" ни е е поканил на кафе с флашка - уау.
            Успех в инвестирането, чакаме обещаните 4,27 - странно що никой освен цацата не тръства вече на мумифицирани приказки - Батя, извини ме за сквернословието на хлевоустата ми клавиатура и липсата на преклонение и пиетет към този одиозен комуноид
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Огнян Донев е невинен за укриване на данъци, защото не можел да изчисли размера им, а НАП не му е напомнила


              https://19min.bg/news/8/127991.html?...SyoQuej1DIVqc4
              И в крайна сметка не рабрах какво точно се се е случило? Чичо е извършил сделки извън регулиран пазар ,които не е декларирал и съответно не е платил никави данъци......така ли.Ебаси.......
              Last edited by спекуланта; 12.02.2020, 14:22.

              Коментар


              • Огнян Донев е невинен за укриване на данъци, защото не можел да изчисли размера им, а НАП не му е напомнила

                https://19min.bg/news/8/127991.html?...SyoQuej1DIVqc4

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  Груйчо, пропускаш много важна разлика - Черепа моментално избега, докато Донев си остана и води делото ... може би е съществена тази разлика
                  Какво стана с правителствените 24 часа....Гочева продължава да лиже Тиквата а а чичо Оги от кандидант премиер прие да стигне до нивото на съдебна боксова торба .....Тези господа направиха борсата на квартална бакалия а има един тон хора който са на разядка при тях да ги защищават !
                  Щото както си казват познават нашата борса а не чуждите .....тоест всеки сам да си прави заключенията.....мога и да ги развия до слугинаж....
                  Продължавайте !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    П.С. Момчета, и аз имам акции в набабанени компании като фибанкасъту, ма нивгаш не съм се хвърлил като Матросов на амбразурата, за да браня смърдящите сделки като Кремиковци, концесиите в Банско, Цеко от Алеко и т.н. Хубаво е, че имате акции, дано ви носят много доходност, но още по-хубаво е да сме обективни - имаше един "галфон" у древна Елада, дето беше рекъл, че "Платон ми е мил, но истината ми е по-мила", обаче той е бил проЗ маляка все пак, нали
                    Всеки е свободен да пише каквито си иска глупости, особено ако приемаме, че форума си е място за писане на глупости. И аз никога не съм си и помислял да защитавам "смърдящите сделки". Не знам къде какви прилики виждаш, но тук говорим за блокови сделки на борсата и си мисля, че би трябвало да имаме идея колко абсурдни са твърденията че като мине блокова сделка на 1 лев, трябва да платиш данък все едно е минала на 9 лв на регулирания пазар.
                    Жив и здрав да си! И мислете повече преди да хвърляте гръмки слова, обвинения и квалификации!

                    Коментар


                    • Груйчо, пропускаш много важна разлика - Черепа моментално избега, докато Донев си остана и води делото ... може би е съществена тази разлика

                      Коментар



                      • Ексклузивно! Иван Гешев възложи на ДАНС пълна проверка на цялата приватизация! /вlitz
                        Ето действа се. Булгартабак обаче няма да го проверяват....Май
                        Last edited by mibova; 12.02.2020, 10:43.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • А и само за протокола.Виновни са винаги чиновниците от НАП, КХазарта и т.н. Никога министрите, които ги назначават. Политичикески чадър НИКОГА не е имало....... И Валери Божинов мисли така .................. опа Симеонов.......
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Не се правя на умрела гугутка Ясно е че казусите са подобни ама не съвсем. А и не ми се спори, честно казано Всеки си има прави на менние. Донев и Ганчев се разбраха с Бойко Борисов /така поне мисля аз/ и затова Дебелия толкова го е яд.И не избягаха за разлика от Черепа и Мустака.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              Грую Груев,
                              Досега все съм се въздържал, ама този път ще кажа - ПИШЕШ АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ!
                              Цялото това дело е ясно от самото начало, че беше скалъпено единствено с цел натиск. Ако тези сделки са проблем - има още хиляди 1:1 OTC сделки. НАП и МФ знаят, че проблем няма, но прокуратурата не й е работа да разбира ... всичко е за да може такива като теб да четат и да си мислят че са разбрали нещо.

                              С извинение за тона, но пишеш глупости.
                              няма проблем, трейдъре, не се обиждам на тона, нито на големите букви, може даже и болд да сложиш - нали затова е форум, затова е дискусия. Ся, аз уж съм проЗ човек, ма поназнайвам някои работи и съм попрочел някои неща, та в тези неща (Греъме, ти си напълно в час и ги знаеш, нищо че понякога обичаш да се правиш на умрела гугутка ) пише, че България е правова държава, а незнанието на закона не оправдава никого! Пък да речем, че съм чел и някое и друго дело, че даже знам кво е туй животно прокуратурата и каква почва има тя у нас.

                              Веднага давам аналогия с г-н Черепа и "г-н Донев", ин който уи тръст:
                              1. Имало нещо си, за което някога НАП и МФ са си затваряли очите и са го смятали за ненеправомерно, да не кажа законово - в единия случай са ОТС сделки, в другия случай е избор на данъчна ставка за облагане
                              2. Минали са много години
                              3. Изведнъж някой се сетил, че май може и да е имало нещо нередно - ма имало ли е, нямало ли е - не се знае
                              4. Идва Прокуратурата и повдига обвинение
                              5. И тук вече идват разликите
                              5.1. - Г-н Черепа е изкаран най-видният изрод, изнасилвач, организтор на престъпна група и квото там се сетиш - повдигнато му е обвинение, бизнесът му е национализиран със закон и той е някъде си (незнайно къде)
                              5.2. Г-н Донев е най-добрият или ако не е най-добрият, то и "ама вие що биете негрите" или "нема им дупчим билетче, щото циганите се возят гратис" - страхотни аргументи, кой от кой по-правно издържани

                              Изобщо по никакъв начин не коментирам кой е виновен или невинен - за целта си има български съд. Коментирам само и единствено мотивите на съда, а в тях пише, че "г-н Донев" е невиновен, щото не можел да смята (образно казано) и ако е имало някакъв проблем, то е следвало НАП и МФ да му кажат. Странно, при г-н Черепа положението е абсолютно същото, но той е беглец някъде си, а всички форми на хазарт се оказаха, че не се проблемни, освен търкането на билетчета (нищо че другите видовен хазарт са около 5 пъти по-големи като размер), което развращава "комунистическото общество". Обаче ако билетчетата са държавни, те не развращават, а възпитавам "комсомолците" в морал и добридетели. Мда, така е.

                              П.С. Момчета, и аз имам акции в набабанени компании като фибанкасъту, ма нивгаш не съм се хвърлил като Матросов на амбразурата, за да браня смърдящите сделки като Кремиковци, концесиите в Банско, Цеко от Алеко и т.н. Хубаво е, че имате акции, дано ви носят много доходност, но още по-хубаво е да сме обективни - имаше един "галфон" у древна Елада, дето беше рекъл, че "Платон ми е мил, но истината ми е по-мила", обаче той е бил проЗ маляка все пак, нали
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Бахти двойните стандарто.
                                Тука си прав. Блокови сделки тогава по същия начин правеха и Валентин Златев, Васил Божков, Цветелина Бориславова, Славчо Христов, Светослав Божилив, Христо Ковачки, Бобокови Брадърс, Цеко и Ивайло Фибанкъсови. Изобщо веси уважаващ себе си олигарх с дружество на борсата. Най скорошните многобройни примери бяха Цветан Василев и Делян Пеевски.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X