IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

    Мисля че вече го обясних че за сделки между свързани лица на ОТС се дължи данък за разликата между цената на сделката и пазарната цена .( можеш да погледнеш вЗКПО и ДОПК - трансферно ценообразуване . Няма да пиша членове- все пак сме грамотни ! )

    НК инкриминира недекларирането на данъци , а размера им квалифицира състава .

    Това че НАПърите или са прости , или са подкупни няма отношение към наказателния процес и не може да бъде противопоставено !
    Значи би следвало да очакваме и НАПъри в ареста, както колегите им от хазарта. Иначе без да проверявам приемам думите ти.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Грую, без да съм адвокат на когото и да е било, посочи ми една разпоредба от действащото към 04.2007 г. данъчното законодателство, което да третира блоковите сделки по различен начин от "нормалните"? Аз не знам така и ще ми е любопитно да се запозная. Иначе си спомням сделките и недовоството на миноритаите тогава. както едно увеличение на капитала, при което хора чакаха пред вратата на Елана в ранни зори и изведнъж се оказва, че акциите вече били записани Явно някой е спал в офиса на ИП-то цяла нощ
      Мисля че вече го обясних че за сделки между свързани лица на ОТС се дължи данък за разликата между цената на сделката и пазарната цена .( можеш да погледнеш вЗКПО и ДОПК - трансферно ценообразуване . Няма да пиша членове- все пак сме грамотни ! )

      НК инкриминира недекларирането на данъци , а размера им квалифицира състава .

      Това че НАПърите или са прости , или са подкупни няма отношение към наказателния процес и не може да бъде противопоставено !
      Last edited by vankel; 13.02.2020, 08:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Ровенето в приватизацията 20години по-късно е поредната димка, ползвана за притискане, изнудване и атаки в годината преди изборите за НС и Президент! Особенно опасна е заканата на прокуратурата, че за сделки с изтекла давност ще оповестяват еднолично каквото си преценят, без да може обвинената страна да се защити в съда, защото няма да внесат нищо в съда.

        Специално за СОФАРМА едно време не съм се интересувал от събитията, та се върнах назад(след като снощи по Бтв видях че 2017г. Цацата е искал разваляне на сделката).

        Та какво видях:
        1. Имаме компания с продажби 62млн лв - днес са около 4пъти повече(за конс. дори няма да споменавам) и печалба за 1999г. 11млн - днес пак около 4пъти повече.
        2. Имаме България след Виденовата зима и СРЕДНА заплата за 1999г. - 180лв.
        3. От 4те участника с опит във фармацията, едва 2ма внасят депозита за участие от 1млн. долара
        4. От останалите 2-ма участника Балканфарма е с оферта 18млн. долара, а Елфарма с 24млн долара - за други претенции да се обърнат към продавача.

        Ако всички приватизирани фабрики имаха съдбата на Софарма и групата на Стара планина, сега щяхме да имаме друга България...

        Колкото до блоковите сделки - всички знаем кога и защо почна атаката, което веднага буди съмнение у мен за скалъпени от Петьо Еврото мотиви.

        Успешен ден на всички - нека видим консолидираните резултати
        Какво повече да добавя? + 1



        Коментар


        • Ровенето в приватизацията 20години по-късно е поредната димка, ползвана за притискане, изнудване и атаки в годината преди изборите за НС и Президент! Особенно опасна е заканата на прокуратурата, че за сделки с изтекла давност ще оповестяват еднолично каквото си преценят, без да може обвинената страна да се защити в съда, защото няма да внесат нищо в съда.

          Специално за СОФАРМА едно време не съм се интересувал от събитията, та се върнах назад(след като снощи по Бтв видях че 2017г. Цацата е искал разваляне на сделката).

          Та какво видях:
          1. Имаме компания с продажби 62млн лв - днес са около 4пъти повече(за конс. дори няма да споменавам) и печалба за 1999г. 11млн - днес пак около 4пъти повече.
          2. Имаме България след Виденовата зима и СРЕДНА заплата за 1999г. - 180лв.
          3. От 4те участника с опит във фармацията, едва 2ма внасят депозита за участие от 1млн. долара
          4. От останалите 2-ма участника Балканфарма е с оферта 18млн. долара, а Елфарма с 24млн долара - за други претенции да се обърнат към продавача.

          Ако всички приватизирани фабрики имаха съдбата на Софарма и групата на Стара планина, сега щяхме да имаме друга България...

          Колкото до блоковите сделки - всички знаем кога и защо почна атаката, което веднага буди съмнение у мен за скалъпени от Петьо Еврото мотиви.

          Успешен ден на всички - нека видим консолидираните резултати
          Last edited by tony1975; 13.02.2020, 06:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Maria M Разгледай мнение
            До днес не мислех да се регистрирам и да коментирам, но ми се струва, че част от вас губят връзка с действителността. Наистина ли някой смята, че всичко, което прокуратурата хвърля в публичното пространство, е живата истина? Ако беше така, нямаше да плащаме толкова обезщетения след дела в Страсбург.
            Наистина ли някой смята, че трябва Донев да бъде осъден за блокова сделка?
            Наистина ли трябва да сравнявате човек, създал толкова много работни места с хазартен бос със съмнителна слава? Наистина ли трябва да се информираме от безплатен вестник, неполучил реклама? Много низко...
            Точно, за да не губим връзка с действителността, трябва да я познаваме. Такава, каквато е! А не каквато искат определени хора да ни я представят.
            Така ли е?
            Патетиката е излишна, особено, в контекста на медии и кристално чистото им финансиране и още толкова свежо отразяване на същата тази действителност.
            Дали ще е удобна тема доколко е здравословна обвързаността между Здравната каса и Фармацевтичните компании у нас?
            Тук, едва ли ще се хареса.
            Но, освен акционери и спекуланти, всички вкупом сме и ползватели, било директно или не.
            Затова е прав Груйчето да сравнява двете ситуации. Не се изолирайте сами в стъклени кули.
            Божков дали е хазартен бос едва ли има значение, когато държавата може за дни да ти съсипе бизнеса. И после да доказва основанията за виновност.
            Колко от вас виждат нещо нередно?? И защо притъпявате сетивата си, според "зависи"...

            В случая с блоковата сделка, колкото и да се измества фокуса, проблемът е не на кой сегмент се е случила, а цената й.
            И не, че не може всеки да си продава на каквато си иска цена, а на каква цена трябва да се заприходи в счетоводните записи, т.е. на каква цена трябва да бъде според изискванията на ЗКПО за сделки между свързани лица.
            Ама имало много такива сделки. Ами има. И продължават. И все се намира, едно "зависи" за Кой
            Така че, поне по-леко понасяйте спорадичните бегли критики.
            И си дайте сметка, че когато изчезнат и тези критикари, картинката ще е доста по-мрачна.

            Коментар


            • Иначе, винаги съм се чудил, защо като се пише в класацията на Капитал, че Софарма е за коя ли поредна година фаворит, пишат само едно и също - акция, която всички имат в портфейлите си и която всеки трябвало да има?!? НАЙ ... И после оборота

              Коментар


              • Защо се притеснявайте, нали тука всичко винаги е било точно и най вече.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  РМД-то беше при Унифарм а не тук. И 1/4 от стойността на готовата продукция беше при Фармация (Дупница). Цената беше 24 млн. долара с кредит от Булбанк, като за толкова бяха продадени Фармация (Дупница), Трояфарм (Троян) и Антибиотик (Разград) заедно. На едни червени зетоьве с подкрепата на Дойчебанк. Това само за уточнение.
                  минава време и се забравят доста неща ......... но хубавото е, че лесно може да си припомниш делата чрез документи
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Евалата, момци, вие ми отворихте очите за честния частник! Посипвам си главата с пепел и млъквам - затапихте ме повече от фортисовото НАЙ, което считам за единица вяра! Браво, конгречулейшън и да живей - следват бурни аплодисменти, преминаващи в аплаузи и отделни викове Ура. Така някога отразяваха 13 конгрес на БКП - виждам, че нищо не се е променило...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Абсурдно е и смятам, че много тъжно, че се налага да се обясняват подобни неща в инвестиционен форум. ДА, има огромна разлика между човек съсипал и фалирал две големи за България компании - Холдинг Пътища и Мостстрой, довел до загуби за много милиони на институционални инвеститори, хиляди индивидуални инвеститори и кредитори и друг развил група от 4-5 водещи компании спазващи най-добрите корпоративни практики в България, като 2 от тях са във водещия индекс на БФБ - Софикс, а 4 в БГТР30. Да, разликата е огромна между човек изгонил немалко инвеститори от БФБ и друг, който е правил всичко по силите си за развитието на пазара. Няма смисъл някой да хвали г-н Донев, но ако имаше повече такива инвеститори в България икономиката щеше да е доста по-добра, ако имаше повече такива мажоритари на БФБ нямаше толкова хора да изнасят парите си към чужди борси.

                      Моля ви първо мислете и после пишете!
                      +1

                      Коментар


                      • Абсурдно е и смятам, че много тъжно, че се налага да се обясняват подобни неща в инвестиционен форум. ДА, има огромна разлика между човек съсипал и фалирал две големи за България компании - Холдинг Пътища и Мостстрой, довел до загуби за много милиони на институционални инвеститори, хиляди индивидуални инвеститори и кредитори и друг развил група от 4-5 водещи компании спазващи най-добрите корпоративни практики в България, като 2 от тях са във водещия индекс на БФБ - Софикс, а 4 в БГТР30. Да, разликата е огромна между човек изгонил немалко инвеститори от БФБ и друг, който е правил всичко по силите си за развитието на пазара. Няма смисъл някой да хвали г-н Донев, но ако имаше повече такива инвеститори в България икономиката щеше да е доста по-добра, ако имаше повече такива мажоритари на БФБ нямаше толкова хора да изнасят парите си към чужди борси.

                        Моля ви първо мислете и после пишете!

                        Коментар


                        • С проверката на приватизацията, ОПГ Гешефт и Б. Б. са си поставили за цел да очернят и малкото читави бизнеси в България. Ако досега не сте разбрали, да знаете, че сме изгубили България. Отнеха ни я Държавна сигурност със техните схеми. И до днес агенти на ДС са в управлението. В администрацията, след масовите назначения на калинки, се чувства загуба на способности и трудности при изпълнението на елементарни задачи. Разрухата е навсякъде, като се почне от отказа за представяне на изложба в Лувъра, мине се през тръскачките на Тракия и се стигне до водните режими тук и там засега.Тези, които са разбрали това са напуснали България, може би завинаги. Но все още в България има читави хора, които правят всичко за да изтръгнат България от лапите на бойко-догановите разбойници.Един от тези стожери е Огнян Донев. Бандитите ще направят всичко възможно за да го очернят. надявам се, той като умен човек да е изградил защитна стратегия (когато спазваш правилата е лесно, не може да се сравнява с Божков). Ще бъдат очернени и други, ще има и тупици. На този фон Мента и горанов не знаят с какво се захващат. Хората масово държани през годините в невежество, не могат да различат добро от зло, прогрес от регрес, не виждат истинските причини за краха на България. Жувуркат на някакво ниско ниво и не ги интересува нищо, газят кал, дишат мръсен въздух, карат с 90км/ч по магистрала, нямат вода и приемат всичко това за блага на 21 век.
                          Не е препоръка за политическа ориентация и инвестиционни решения.

                          Коментар


                          • Вярно сега се регистрирах, акционер съм и в момента се опитваш да рутиш репутацията на инвестицията ми. Не съм служител на компанията.
                            Last edited by RUBLA; 13.02.2020, 10:42. Причина: Не е по темата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Maria M Разгледай мнение
                              До днес не мислех да се регистрирам и да коментирам, но ми се струва, че част от вас губят връзка с действителността. Наистина ли някой смята, че всичко, което прокуратурата хвърля в публичното пространство, е живата истина? Ако беше така, нямаше да плащаме толкова обезщетения след дела в Страсбург. Наистина ли някой смята, че трябва Донев да бъде осъден за блокова сделка? Наистина ли трябва да сравнявате човек, създал толкова много работни места с хазартен бос със съмнителна слава? Наистина ли трябва да се информираме от безплатен вестник, неполучил реклама? Много низко...
                              ма ти верно ли днес се регистрира - честито, от коя фирма на "г-н Донев" сте? Казваш, тея от Прокуратурата си правят вятър на устата? Ми сигурно - дай да ги разкараме, за к'во са ни - ма пишело в Конституцията, че трябвало да ги има? Ма кво ти дреме - на амбразурата за "г-н Донев" бегом, марш

                              Апропо, статията за "г-н Донев" е от списание "Правен свят" - да, знам, че не си чувала, това е някакво низко и мерзко издание, на хранилка при Шиши и БХ
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Идеално, нека го удари и Софарма да последва съдбата на КТБ, Булгартабак и т.н. Нека Пеевски/ Гешев да ударят всеки развиващ се, да съборят всичко и да се знае! Да ги видим после откъде ще пълнят данъци, безработицата, инвестициите, износа...
                                15-ка, бате, ми като удариха г-н Черепа, що никой не рева, ми всички викаха "дейва тоя изедник мръсен, хак да му е". Сега държавата загуби със сигурност едни 50 милиона приходи в хазната, щото държавното тото талончета почти не продава, поне 1000 човека загубиха работата си, щото всичко затвори, 10 000+ загубиха приходи от билетчета в дребните си бакалийки, а множество помещения остават празни, щото г-н Череп го няма и билетчетата му са секвестирани.

                                Та щом за г-н Череп никой не реве, що си мислиш, че някой трябва за реве за "г-н Донев" - честният частник, който не може да смята, но върти стотици милиони на борсата? Апропо, и г-н Череп не е правил нищо незаконно и НАП не му е направил никакви забележки в последните 5 години, дори си го пазеше като писано яйце. та така - нека сме обективни, може ли?
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X