IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пълни глупости!
    Ми то утре някой служител може да иска да му купите и самолет, за да му е комфортно ще го направите ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Не искам парите на компанията да се прахосват за глезотии !
      Здравко, подхождаш твърде емоционално според мен. Ето, ти не искаш да се купуват купъри, Фортис обаче иска. Какво е редно да се направи в този слуай? Да стане на твоето ли? Моето мнение е, че ръководителите в дадена компания знаят най-добре кое е добро за нея. Ако има огромен разрез в тяхното мислене и моето да кажем като миноритар - продавам си акциите или придобивам достатъчно гласове, за да ги уволня. Може да има куп причини за това решение, което между другото не ми се вижда толкова важно. Не знам в каква сфера работиш, но назначаването на хора и задържането им на работа е оооооооогромен проблем. Факт - поне 30% от хората, които аз съм се мъчил да назнача ме питаха "с какво ще разкарвам стоката" - за тях на второ място, след заплатата бе какъв ще е служебният им автомобил. Само за справка - имаме служебен бус, който струваше 2 пъти повече от нормалното заради тези изисквания. Искаше се да бъде автоматик /за товарен бус!!!/, тираджийска седалка /такава на въздух при положение, че бусът е малко по-голям от маршрутките!!!/, климатик, разбира се и т.н. От Балканстар ни се смяха за тези екстри, но хората искаха като прекарват повече време в него да им е комфортно. Това е един от безбройните примери, които могат да оправдаят подобна постъпка. И пак казвам - като ви тежи толкова - питайте на ОСА, поне там присъстват всички, а не като някои други компании да пращат някакви пионки!
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        МИ ОБАДИ СЕ ТИ ….
        ти си сол-ташака на 4и4о ........ ти събираш овцете на кафе ....... аз чичо ти съм го виждал само по телевизора
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          МИ ОБАДИ СЕ НА 4И4О ТИ И НИ КАЖИ...
          МИ ОБАДИ СЕ ТИ ….

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Тъй като никой от нас не знае параметрите на тази сделка- явно сега си пишем,защото нямаме работа!!!
            МИ ОБАДИ СЕ НА 4И4О ТИ И НИ КАЖИ...
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Тъй като никой от нас не знае параметрите на тази сделка- явно сега си пишем,защото нямаме работа!!!
              Ама то въобще няма база за сравнение, разликата в цените е голяма ! Не ми казвай, че са им подарени или дадени с над 50% отстъпка ! Цените на всички автомобили са публично известни, сравнявай !

              Коментар


              • Тъй като никой от нас не знае параметрите на тази сделка- явно сега си пишем,защото нямаме работа!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Вчера видях и снимах едно наше купърче до офиса ми. Супер е, няма как да не купим точно тази кола. За какви дачии и рена ми пишете тук????
                  Фортис излагаш се, мислех че си по сериозен ! Проблема не е в марката и модела, а в цената ! Не искам парите на компанията да се прахосват за глезотии !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Вчера видях и снимах едно наше купърче до офиса ми. Супер е, няма как да не купим точно тази кола. За какви дачии и рена ми пишете тук????

                    Цирк буш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Вчера видях и снимах едно наше купърче до офиса ми. Супер е, няма как да не купим точно тази кола. За какви дачии и рена ми пишете тук????
                      НАЙ сте

                      аз миналата седмица видях едно купърче в пловдив ........ кифлата чоплеше телефона като ме задмина по един булевард, а на следващият светофар докато чакаше на червено си чоплеше пъпките като се гледаше в огледалцето над шофьорското място...

                      трябваше да я снимам, май???
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Вчера видях и снимах едно наше купърче до офиса ми. Супер е, няма как да не купим точно тази кола. За какви дачии и рена ми пишете тук????
                        Въпросът не е дали купърчето е супер, а дали ще ни донесе капиталова плюс дивидент? Дали ще лови мишки тъй да се каже?
                        Иначе дали са купъри или варшави на мен като миноритар ми е все тая, стига да са изпълнени горните две условия!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Тони, готин форумец си, затова ще се пробвам да ти обясня, а ти, като човек, научен на дисциплина и вяра, се надявам да разбереш или поне да ме обориш, ако можеш Тони, англичаните имат една много хубава поговорка по случая, която ежедневно си припомням - we don't see things as they are, we see them as we are. Та и тук така - всеки си гледа от неговата камбанария и си наглася фактите както му е удобно. Ето и ти:

                          1 . Дигнала се била печалбата и оборотите 4 пъти за 20 години - супер, ма БВП-то нарасна 5 пъти, а средната работна заплата - 6 пъти - т.е. "г-н Донев" яко ъндърпърформва, щото само да следваше пазара, трябваше да е с минимум 5 пъту ръст на продажби и печалба. Не съм проверявал средствата, отделени за здраве, но те сигурно са нараснали поне 10 пъти в периода. Сори, ма Софарма се развива въпреки "г-н Донев", а не заради него - поне това показва статистиката, а тя е безпристрастна

                          2. Ако били приватизирани като Софарма - ми що не бяха приватизирани като Соди Девня? Софарма беше нещо велико някога, сега е дребна фирмичка, с намаляващ пазарен дял, която трупа печалба само заради връзките си с властта, която разрешава абсурдно високи цени на продуктите им в България, сравнени с тези, на които изнасят в "бедни" държави като Полша, да речем. И да, щом държавата може да определя цените на тока и водата, що д ане може да определя и цените на лекарствата - честно и морално ли е да издояваме така НЗОК и бедните пенсионери, които са основните ползватели за продуктите на Софарма, с тройно по-високи цени от тези в Полша, на които продава пак същата Софарма?

                          Мога да пиша много - казах за ороцетама, за който всички си мълчим, щото така ни е удобно - значи, когато прокуратурата си затваря очите е ок, ма когато повдига обвинения - дейва тия корумпирани боклуци в съдебната система, как пречат на честния частник. нека следваме само една линия, а не да си сменяме мнението според интересите ни - случаите на г-н Черепа и "г-н Донев" са 1:1, просто го отбелязвам и спирам

                          П.С. И понеже на теб Фортис ти е нещо като гуру, щото бил купил на луд късмет преди определен брой години на два пъти по-ниска цена от сегашната, да речем, докато си ритал буците из търговишко, а преди това не е знаел какво е това животно борса, та затова лее дитирамби, искаш ли да те запозная с хора, които още ближат рани от покупки на 7+ лева тук? Мога да те запозная и с хора с покупки на Хим на 16+ лева или фибанкасъ на 10+ кинта - светът не започва с инвестицията на някои другари в Софарма, а колелото се върти - къде ще сме утре, никой не знае.

                          Успех, защото се кефя на мислещи хора и още повече на хора, които имат желание да се развиват - не позвалявай една флашка и кафе с две благи приказки да те омайват. Но всъщност парите са си твои, така че решението също е твое, да не раздавам и аз излишно непоискан акъл. Успех!
                          Ритал не ритал буци, какво значение има? Трябва да бачкам като теб разказвач на приказки ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Тони, готин форумец си, затова ще се пробвам да ти обясня, а ти, като човек, научен на дисциплина и вяра, се надявам да разбереш или поне да ме обориш, ако можеш Тони, англичаните имат една много хубава поговорка по случая, която ежедневно си припомням - we don't see things as they are, we see them as we are. Та и тук така - всеки си гледа от неговата камбанария и си наглася фактите както му е удобно. Ето и ти:

                            1 . Дигнала се била печалбата и оборотите 4 пъти за 20 години - супер, ма БВП-то нарасна 5 пъти, а средната работна заплата - 6 пъти - т.е. "г-н Донев" яко ъндърпърформва, щото само да следваше пазара, трябваше да е с минимум 5 пъту ръст на продажби и печалба. Не съм проверявал средствата, отделени за здраве, но те сигурно са нараснали поне 10 пъти в периода. Сори, ма Софарма се развива въпреки "г-н Донев", а не заради него - поне това показва статистиката, а тя е безпристрастна

                            2. Ако били приватизирани като Софарма - ми що не бяха приватизирани като Соди Девня? Софарма беше нещо велико някога, сега е дребна фирмичка, с намаляващ пазарен дял, която трупа печалба само заради връзките си с властта, която разрешава абсурдно високи цени на продуктите им в България, сравнени с тези, на които изнасят в "бедни" държави като Полша, да речем. И да, щом държавата може да определя цените на тока и водата, що д ане може да определя и цените на лекарствата - честно и морално ли е да издояваме така НЗОК и бедните пенсионери, които са основните ползватели за продуктите на Софарма, с тройно по-високи цени от тези в Полша, на които продава пак същата Софарма?

                            Мога да пиша много - казах за ороцетама, за който всички си мълчим, щото така ни е удобно - значи, когато прокуратурата си затваря очите е ок, ма когато повдига обвинения - дейва тия корумпирани боклуци в съдебната система, как пречат на честния частник. нека следваме само една линия, а не да си сменяме мнението според интересите ни - случаите на г-н Черепа и "г-н Донев" са 1:1, просто го отбелязвам и спирам

                            П.С. И понеже на теб Фортис ти е нещо като гуру, щото бил купил на луд късмет преди определен брой години на два пъти по-ниска цена от сегашната, да речем, докато си ритал буците из търговишко, а преди това не е знаел какво е това животно борса, та затова лее дитирамби, искаш ли да те запозная с хора, които още ближат рани от покупки на 7+ лева тук? Мога да те запозная и с хора с покупки на Хим на 16+ лева или фибанкасъ на 10+ кинта - светът не започва с инвестицията на някои другари в Софарма, а колелото се върти - къде ще сме утре, никой не знае.

                            Успех, защото се кефя на мислещи хора и още повече на хора, които имат желание да се развиват - не позвалявай една флашка и кафе с две благи приказки да те омайват. Но всъщност парите са си твои, така че решението също е твое, да не раздавам и аз излишно непоискан акъл. Успех!
                            Птичето каца в ръката ми и аз какво да правя- хващам го! Да гонят дивото ли? По-добре малко синигерче в ръката, отколкото орли в небето. Големите неща съм ги оставил за теб. Ти прави големи неща в живота!!!

                            Коментар


                            • Вчера видях и снимах едно наше купърче до офиса ми. Супер е, няма как да не купим точно тази кола. За какви дачии и рена ми пишете тук????

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Ровенето в приватизацията 20години по-късно е поредната димка, ползвана за притискане, изнудване и атаки в годината преди изборите за НС и Президент! Особенно опасна е заканата на прокуратурата, че за сделки с изтекла давност ще оповестяват еднолично каквото си преценят, без да може обвинената страна да се защити в съда, защото няма да внесат нищо в съда.

                                Специално за СОФАРМА едно време не съм се интересувал от събитията, та се върнах назад(след като снощи по Бтв видях че 2017г. Цацата е искал разваляне на сделката).

                                Та какво видях:
                                1. Имаме компания с продажби 62млн лв - днес са около 4пъти повече(за конс. дори няма да споменавам) и печалба за 1999г. 11млн - днес пак около 4пъти повече.
                                2. Имаме България след Виденовата зима и СРЕДНА заплата за 1999г. - 180лв.
                                3. От 4те участника с опит във фармацията, едва 2ма внасят депозита за участие от 1млн. долара
                                4. От останалите 2-ма участника Балканфарма е с оферта 18млн. долара, а Елфарма с 24млн долара - за други претенции да се обърнат към продавача.

                                Ако всички приватизирани фабрики имаха съдбата на Софарма и групата на Стара планина, сега щяхме да имаме друга България...

                                Колкото до блоковите сделки - всички знаем кога и защо почна атаката, което веднага буди съмнение у мен за скалъпени от Петьо Еврото мотиви.

                                Успешен ден на всички - нека видим консолидираните резултати
                                Тони, готин форумец си, затова ще се пробвам да ти обясня, а ти, като човек, научен на дисциплина и вяра, се надявам да разбереш или поне да ме обориш, ако можеш Тони, англичаните имат една много хубава поговорка по случая, която ежедневно си припомням - we don't see things as they are, we see them as we are. Та и тук така - всеки си гледа от неговата камбанария и си наглася фактите както му е удобно. Ето и ти:

                                1 . Дигнала се била печалбата и оборотите 4 пъти за 20 години - супер, ма БВП-то нарасна 5 пъти, а средната работна заплата - 6 пъти - т.е. "г-н Донев" яко ъндърпърформва, щото само да следваше пазара, трябваше да е с минимум 5 пъту ръст на продажби и печалба. Не съм проверявал средствата, отделени за здраве, но те сигурно са нараснали поне 10 пъти в периода. Сори, ма Софарма се развива въпреки "г-н Донев", а не заради него - поне това показва статистиката, а тя е безпристрастна

                                2. Ако били приватизирани като Софарма - ми що не бяха приватизирани като Соди Девня? Софарма беше нещо велико някога, сега е дребна фирмичка, с намаляващ пазарен дял, която трупа печалба само заради връзките си с властта, която разрешава абсурдно високи цени на продуктите им в България, сравнени с тези, на които изнасят в "бедни" държави като Полша, да речем. И да, щом държавата може да определя цените на тока и водата, що д ане може да определя и цените на лекарствата - честно и морално ли е да издояваме така НЗОК и бедните пенсионери, които са основните ползватели за продуктите на Софарма, с тройно по-високи цени от тези в Полша, на които продава пак същата Софарма?

                                Мога да пиша много - казах за ороцетама, за който всички си мълчим, щото така ни е удобно - значи, когато прокуратурата си затваря очите е ок, ма когато повдига обвинения - дейва тия корумпирани боклуци в съдебната система, как пречат на честния частник. нека следваме само една линия, а не да си сменяме мнението според интересите ни - случаите на г-н Черепа и "г-н Донев" са 1:1, просто го отбелязвам и спирам

                                П.С. И понеже на теб Фортис ти е нещо като гуру, щото бил купил на луд късмет преди определен брой години на два пъти по-ниска цена от сегашната, да речем, докато си ритал буците из търговишко, а преди това не е знаел какво е това животно борса, та затова лее дитирамби, искаш ли да те запозная с хора, които още ближат рани от покупки на 7+ лева тук? Мога да те запозная и с хора с покупки на Хим на 16+ лева или фибанкасъ на 10+ кинта - светът не започва с инвестицията на някои другари в Софарма, а колелото се върти - къде ще сме утре, никой не знае.

                                Успех, защото се кефя на мислещи хора и още повече на хора, които имат желание да се развиват - не позвалявай една флашка и кафе с две благи приказки да те омайват. Но всъщност парите са си твои, така че решението също е твое, да не раздавам и аз излишно непоискан акъл. Успех!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X