IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Напротив, много добре те разбрах ! И в този смисъл и дух да ви пожелая на теб и на Фортис, ако не сте станали още работодатели, да станете, и да купите на персонала си още по скъпи коли !
    Никога не съм изразявал становище дали е правилно или не! От 100 поста обяснявам, че според мен първо е редно да се чуе и отсращната страна кое е провокирало това решение и тогава да се вадят изводи. Често и споменавах, че всеки може да зададе този въпрос и аз лично съм убеден, че ще получи отговор, тъй като в тези компании хората не се крият зад пионки и отговарят на всеки въпрос! За разлика от 90% от останалите дружества. Как бих искал да се возя в един асансьор с реалния мажоритар на Булгартабак, на Хим и т.н. Как ми се ще те персонално да отговарят на хора с по 1000 лева в техните компании. Но те ви дразнят по-малко, цялата жлъч е тук. И Донев сигурно не е света водад ненапита, ама дайте да оправим първо огромните безобразия и после да се хванем защо евентуално някой от Софарма е купил по-лъскави ламарини за служителите си!
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Не си разбрал смисъла, Здравко. това за асансьора беше казано като пример, че който и каквито въпроси иска да пита Донев, може да го направи, тъй като той се вози заедно в един асансьор и с най-малкия акционер. Това не важи за Пеевски и другите изброени и това е една от многото разлики между тях!

      П.П. За купърите също не си разбрал нищо, но спирам. Щом ти казваш, че не е правилно, значи не е!
      Напротив, много добре те разбрах ! И в този смисъл и дух да ви пожелая на теб и на Фортис, ако не сте станали още работодатели, да станете, и да купите на персонала си още по скъпи коли !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

        Не е пазарна, защото са биле единствен участник, и защото не е ясно къде е уловката? Ясно е само, че има уловка.
        И за какви отчети говориш на банка? Това са екселски таблици. Какво има в гардероба ще се разбере накрая (като при КТБ).
        ДОБРИ
        ПО-ДОБРИ
        НАЙ
        Едно основно ме замисля: Защо, като банката се оказа толкова много печеливша, я продадоха толкова евтино? Има нещо, което не е на повърхността. Към момента все пак се получава добре за акционерите като цифри.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Не е пазарна, защото са биле единствен участник, и защото не е ясно къде е уловката? Ясно е само, че има уловка.
          И за какви отчети говориш на банка? Това са екселски таблици. Какво има в гардероба ще се разбере накрая (като при КТБ).
          ДОБРИ
          ПО-ДОБРИ
          НАЙ
          От какво е ясно, че има уловка?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            От снощните ти излияния разбрах, че ако не бяха купърите бизнеса и продажбите на Софармите нямаше да вървят ! А, да ти отговарям повече на щуротиите, които пишеш няма смисъл, те други ти отговориха ! Такова боготворене на олигарси не бях чувал и виждал ! В един асансьор с цитираните от теб "бизнесмени" едва ли някой нормален човек иска да бъде !
            Не си разбрал смисъла, Здравко. това за асансьора беше казано като пример, че който и каквито въпроси иска да пита Донев, може да го направи, тъй като той се вози заедно в един асансьор и с най-малкия акционер. Това не важи за Пеевски и другите изброени и това е една от многото разлики между тях!

            П.П. За купърите също не си разбрал нищо, но спирам. Щом ти казваш, че не е правилно, значи не е!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Не искаш да отговаряш на въпросите към теб, това е истината!
              Моля те да проумееш, че сме 2020 година! Също така те моля и да се информираш повечко относно новите лекарства преди да даваш мнение.... колко години трябват, колко пари, какви хора /на които им се купуват Варшави за служебпи коли/, с каква компетенстност и т.н.

              П.П. Иначе си много мила , супер си!
              От снощните ти излияния разбрах, че ако не бяха купърите бизнеса и продажбите на Софармите нямаше да вървят ! А, да ти отговарям повече на щуротиите, които пишеш няма смисъл, те други ти отговориха ! Такова боготворене на олигарси не бях чувал и виждал ! В един асансьор с цитираните от теб "бизнесмени" едва ли някой нормален човек иска да бъде !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                Точно пазарна е сделката. Банката е добра - личи от отчетите. Управлението е предадено в добри ръце в лицето на Степич.
                Не е пазарна, защото са биле единствен участник, и защото не е ясно къде е уловката? Ясно е само, че има уловка.
                И за какви отчети говориш на банка? Това са екселски таблици. Какво има в гардероба ще се разбере накрая (като при КТБ).
                ДОБРИ
                ПО-ДОБРИ
                НАЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                  Ще консолидира едни числа от екселска таблица. Нещо като да ближеш сладолед през витрината. Това не е било пазарна сделка, какви са уговорките никой не знае, тепърва ще се разплита.
                  Точно пазарна е сделката. Банката е добра - личи от отчетите. Управлението е предадено в добри ръце в лицето на Степич.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Софарма е основен акционер в ДОХ, тя ще спечели най-много когато ДОХ печели от тази сделка! Отдерно ДОХ ще плаща лихви на Софарма по-големи от тези които тя плаща на банките по заемите си!
                    Разбира се че майката трябва да подкрепи дъщерната си компания, която ще й донесе съществена печалба! Аз също бих го направил по този начин!
                    В този ред на мисли защо Софарма не купи директно банката в Молдова ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      На себе си ли я е купил!?
                      Хубав въпрос.
                      От редуцирането на участието си от 33 на 25% в ДОХ Софарма пропуска 4 млн....досега

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                        Няма значение с кое избушено дружество я е купил. Проблема е, ме я купи с пари на Софарма. За купувача дивидентите от банката, за акционерите на Софарма дълга и риска. Какво се правиш на неразбрал за какво става въпрос. Ако говориш като акционер в Доверие много ясно, че ще го защитаваш.
                        Софарма е основен акционер в ДОХ, тя ще спечели най-много когато ДОХ печели от тази сделка! Отдерно ДОХ ще плаща лихви на Софарма по-големи от тези които тя плаща на банките по заемите си!
                        Разбира се че майката трябва да подкрепи дъщерната си компания, която ще й донесе съществена печалба! Аз също бих го направил по този начин!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                          Софарма ще консолидира доста от сделката, нали не си забравил?
                          Ще консолидира едни числа от екселска таблица. Нещо като да ближеш сладолед през витрината. Това не е било пазарна сделка, какви са уговорките никой не знае, тепърва ще се разплита.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                            Няма значение с кое избушено дружество я е купил. Проблема е, ме я купи с пари на Софарма. За купувача дивидентите от банката, за акционерите на Софарма дълга и риска. Какво се правиш на неразбрал за какво става въпрос. Ако говориш като акционер в Доверие много ясно, че ще го защитаваш.
                            Софарма ще консолидира доста от сделката, нали не си забравил?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              На себе си ли я е купил!?
                              Хайде по сериозно бе колега.. стига хейт, стига жлъч!
                              Няма значение с кое избушено дружество я е купил. Проблема е, ме я купи с пари на Софарма. За купувача дивидентите от банката, за акционерите на Софарма дълга и риска. Какво се правиш на неразбрал за какво става въпрос. Ако говориш като акционер в Доверие много ясно, че ще го защитаваш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                                .... Кои сме ние да критикуваме Донев, който си купи банка с парите на дружеството?...
                                На себе си ли я е купил!?
                                Хайде по сериозно бе колега.. стига хейт, стига жлъч!

                                Коментар

                                Working...
                                X