IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Tony, дори ако си трейдер подобни регулации ти дават нови методи за влизане и излизане

    А по въпроса. Сигурно ще искаш да се махнат дори ограниченията за дневна промяна от 15% и 30% ?

    Колкото повече расте нашата борса, толко повече такива регулации ще има. Лимитирането на стремителното движение в щатите е дори още по-сложно. Например за фючърсите на индексите има три нива лимитиране, които са свързани и със спиране на търговията за известно време и то в рамките на сесията.
    На руската борса, ако акция се измени на 15%, търговията с нея се спира за няколко часа. Другите акции си се търгуват, а тази не.

    Няма да ти обяснявам защо се прави, надявам се да се сетиш сам Всяка страна преминала рецесия с борсов крах ги има тези регулации.

    Коментар


    • Абе, Тонка, да ти питам ти от колко дена търгуваш? Тъп ли си?
      Не е препоръка за покупко/продажба, а просто мнение! Поздрави на КаФеНе!

      Коментар


      • Aз съм ПРОТИВ да се спира ВСЯКАКВА търговия с акции на борсата!

        1. Не виждам проблем ако на ОСА присъства твои човек с GSM и да ти каже какви решения се вземат, защото това веднага би се усетило на цените на борсата и веднага може да се включиш и без да си чул за новината! Освен това като знаеш една новина, от къде може да съм сигурен, че цената ще бъде такава каквато аз предполагам??

        2. ПРОТИВ съм когато се спира търговията с акции на компании, на които предстои да си сменят собственика - някакви там ДЗИ или нещо подобно!
        Пример: Никои не спира търговията с нефт, когато има торнада в мексиканския залив или се води поредната война в залива!

        3. По своята мотивация тези спирания ми приличат на държавна намеса.
        По мое мнение БФБ в случая си определя някакви правила, които и позволяват да не „поема” рискове, такива каквито поемаме всички Ние! Такова поведение ми напомня на НЕК и комисията за енергийно регулиране – Държавна намеса!
        До сега БФБ не е поела „риска” за търговия „на късо”, а и не виждам намерение да поеме такъв „риск”. За това си почивам от март до август!
        4. Що се отнася до новините от БФБ до сега не съм ги чел и няма да ги чета!

        Като извод от всичко до тук мога да кажа, че сме много далеч от възможност да се прояви някакъв професионализъм на БФБ. Тя работи, защото няма друг начин за регистрация на прехвърляне на акциите между търговците! Досетете се кой е бил инициатора за това ;-)

        Бих желал да чуя Вашето мнение в чий интерес е това??
        Благодаря и успех!

        Коментар


        • няма да падне наполовина. ще падне сигурно по-малко от 40% , но после може пак да се качи

          явно хората на БФБ вече разбраха удоволствието от ликвидността. а и много пари се появиха изведнъж

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Duffy
            Извинете ме за голямата неграмотност, но съм нова и искам да ви питам нещо тъпо. След катоп капитала се увеличава, това означава ли, че за всяка моя акция ще получа още една т.е. ако имам 10 акции, сега вече имам 20. Ако това е така, трябва ли да се свържа с ИП и да му кажа, че искам да участвам ?

            Още веднъж се извинявам за въпроса.

            Не е неоходимо.Всички които имат акции към 11.10. ще участват в увеличението.След това цената ще падне наполовина и ще имаш още толкова акции колкото притежаваш сега.

            Коментар


            • Никой не не пита.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bobi75
                Аз съм ЗА търговията да се спира в деня на ОСА!
                И аз съм ЗА !!!
                Не става само с COBOS, трябва и акъл!

                Коментар


                • Извинете ме за голямата неграмотност, но съм нова и искам да ви питам нещо тъпо. След катоп капитала се увеличава, това означава ли, че за всяка моя акция ще получа още една т.е. ако имам 10 акции, сега вече имам 20. Ако това е така, трябва ли да се свържа с ИП и да му кажа, че искам да участвам ?

                  Още веднъж се извинявам за въпроса.

                  Коментар


                  • Софарма увеличи капитала си до 132 млн. лв.
                    От: Кристиян Костов
                    kostov@investor.bg
                    29.09.2006 16:37 ( SFARM )

                    На проведеното днес извънредно Общо събрание на Софарма АД бе гласувано за увеличение на капитала на дружеството от 66 млн. лв. на 132 млн. лв., съобщава сайта на Българска фондова борса.

                    Увеличението на капитала е със собствени средства, като сумата от 66 млн. лв. е формирана от допълнителни резерви, надвишаващи нормативно установения задължителен размер на фонд "Резервен".

                    “На събранието бяха представени 80,8 на сто от капитала на дружеството, като увеличение бе прието единодушно”, каза за Investor.bg директорът за връзки с инвеститори на дружеството Пелагия Виячева.

                    Новите акциите ще се разпределят между акционерите съразмерно на участието им в капитала до увеличението. Последната дата за сключване на сделки с акциите на Софарма, в резултат на които приобретателят има право на участие в увеличението на капитала е 11 ноември (сряда).

                    Днес по позицията бяха прехвърлени 10060 лота на нива от 10,73 и 10,93 лв. за ценна книга, което е нов рекорд по акциите на компанията.

                    Изпрати статията

                    Кристияне, ти не си такъв човек, не прави и ти грешки като БФБ, хайде да публикувате вярната кряйна дата за търговия с акциите на SFARM.

                    Коментар


                    • Аз съм ЗА търговията да се спира в деня на ОСА!

                      Коментар


                      • АЛООООО, БОРСАТА!!!! Зара те пита колко триъгълника виждаш ...

                        Коментар


                        • Радо, крайно време е борсата:

                          1. да СПРЕ да пуска такива важни новини по време на сесията.

                          2. да СПРЕ да ме уведомява за нарушенията в детската кухня в Пещера, за субсидирането на произведен качествен мед за износ, за завръщането на САЩ на Луната, за това, че правителството определи 5 октомври за Ден на учителя, за това, че Космическият туризъм ще поскъпне, следвайки ръста на инфлацията, за това, че Пол Дайк ще говори пред представители на бизнеса и други "важни новини".

                          3. Да започне да изпълнява едно от основните си предназначениа, а именно: да гарантира РАВЕН ДОСТЪП на всички участници в търговията, като СПИРА търговията в деня на ОСА, когато е в делничен ден. При сегашното положение участниците в търговията, които имат човек с GSM, присъстващ на ОСА са ПО-РАВНИ от останалите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bo
                            Няма ли сега и Вас КФН да Ви разследва и да Ви глоби 20 000 лв. ??? Ами ако информацията беше изнесена преди 13,00 ч. ???
                            Как 20 000, по 50 000 и то на служител!!!

                            Коментар


                            • Няма ли сега и Вас КФН да Ви разследва и да Ви глоби 20 000 лв. ??? Ами ако информацията беше изнесена преди 13,00 ч. ???

                              Коментар


                              • Предлагам наказаният участник в този форум също да се извини и да не плаща наложената му от КФН глоба. Явно това е напълно достатъчно.

                                Първоначално изпратено от rrado
                                Скъпи колеги,
                                съжалявам но е станала техническа грешка.

                                На проведеното заседание на ОСА на Софарма НЕ е взимано решение за отписване на дружеството от публичния регистър.

                                Моля да ни извините и
                                приятен уикенд

                                Р Желязов,
                                Директор Емитенти и членство
                                БФБ-София АД
                                изразеното мнение не представлява препоръка за покупка или продажба на ЦК.

                                Коментар

                                Working...
                                X