IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lond2001
    Това на снимката Импа ли е, а аз си го представях 70 годишен мъдрец с червено шалче и строг, смразяващ кръвта поглед. Симпатяга
    Трябваше да си ме представяш со черна роба со огромна качулка и спихнато и сардонически нахилено лице и жълти очички.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lond2001
      Това на снимката Импа ли е, а аз си го представях 70 годишен мъдрец с червено шалче и строг, смразяващ кръвта поглед. Симпатяга
      hubavo e fantasiata da ne umira!

      Коментар


      • Това на снимката Импа ли е, а аз си го представях 70 годишен мъдрец с червено шалче и строг, смразяващ кръвта поглед. Симпатяга

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът
          Стига сте ми пускали пиянски снимки, бе, негодници !!

          mi shto si se snimal po vreme na pianski sreshti!?

          evala za SFARM!!!

          Коментар


          • Стига сте ми пускали пиянски снимки, бе, негодници !!
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от just a trader
              Първоначално изпратено от Императорът
              Днес минаха сосни пакети на доста високи, като за корекция, нива. Това убаво, но потенциалът на акцията още по-висок. Отшуми ли напълно инсценираната паника, Грозникът ще бъде отстрелян скоро - и дотам по тази позиция да се спрем няма, да...


              koi e tova ?

              Коментар


              • "Софарма" купи фармацевтичен завод в Украйна
                от "Дневник"

                Фармацевтичната компания "Софарма" сключи договор за покупка на украинския фармацевтичен завод "Витамини" и едноименното търговско дружество, съобщиха от БФБ - София . Това решение бе взето от ръководството но дружеството, като съветът на директорите реши още Изпълнителният директор на "Софарма" да подготви необходимите документи за покупката.

                Реализираната продукция през изминалата година на "Витамини" е 5,3 млн. щатски долара, като това я нарежда на 13 място в рейтинга на фармацевтичните предприятия в Украйна.

                Плановете за 2007 г. на "Софарма" според годишния отчет са да се запазят и увеличат дялове на компанията на основните Русия, Украйна и Полша, както и установяване и разширяване на пазарни позиции в други страни, като например от Средна и Източна Европа и Кавказкия регион.

                Днес на борсата книжата на дружеството се търгуваха при средна цена 8.90 при изтъргувани 102 519 лота.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът
                  Днес минаха сосни пакети на доста високи, като за корекция, нива. Това убаво, но потенциалът на акцията още по-висок. Отшуми ли напълно инсценираната паника, Грозникът ще бъде отстрелян скоро - и дотам по тази позиция да се спрем няма, да...
                  absolutno vqrno za groznika!

                  otkoga gi 4akame tezi 10lv!!! a de!???

                  Коментар


                  • Днес минаха сосни пакети на доста високи, като за корекция, нива. Това убаво, но потенциалът на акцията още по-висок. Отшуми ли напълно инсценираната паника, Грозникът ще бъде отстрелян скоро - и дотам по тази позиция да се спрем няма, да...
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • 129 и 106 налазиха Фармата
                      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                      Коментар


                      • В БФБ-София АД е постъпила следната информация от Софарма АД-София /SFARM/:
                        Съветът на директорите на Софарма АД взе решение за покупка на фармацевтично предприятие в Украйна. Съветът на директорите упълномощи Изпълнителния директор на Софарма АД да проведе необходимите преговори и да извърши всички фактически и правни действия за сключването на съответния договор за покупка на украинското предприятие.

                        Коментар


                        • Ако правиш Софарма е трудно, защото имаш два тотално различни бизнеса - производство и диструбуция, като между двете преливат доста средства, тоест паричния поток не е механичен сбор на двата бизнеса. Можеш да направиш DCF само на едното, но тогава справедливата ти стойност няма да отразява стойността на цялата фирма.
                          zdravko_si написа:
                          Здравейте имам да правя оценка на Софарм. Трябва да намеря справедливата пазарна цена на дружеството по метода ЧСА; да определя справедливата стойност посредством DCF модел за оценка на собствения капитал и модел на икономическата пеяалба (EVA) както и още няколко неща. Някой може ли да помогне???
                          Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                          Коментар


                          • Re: SFARM help

                            Първоначално изпратено от zdravko_si
                            Здравейте имам да правя оценка на Софарм. Трябва да намеря справедливата пазарна цена на дружеството по метода ЧСА; да определя справедливата стойност посредством DCF модел за оценка на собствения капитал и модел на икономическата пеяалба (EVA) както и още няколко неща. Някой може ли да помогне???
                            Ти пък как можа точно Софарма да си избереш, защо не избра нещо друго. Със Софарма ще се видиш в чудо
                            Нищо не препоръчвам

                            Коментар


                            • Re: SFARM help

                              Първоначално изпратено от zdravko_si
                              Здравейте имам да правя оценка на Софарм. Трябва да намеря справедливата пазарна цена на дружеството по метода ЧСА; да определя справедливата стойност посредством DCF модел за оценка на собствения капитал и модел на икономическата пеяалба (EVA) както и още няколко неща. Някой може ли да помогне???
                              ето от тук можеш да си изтеглиш отчетите по периоди

                              http://download.bse-sofia.bg/finance/

                              Коментар


                              • SFARM help

                                Здравейте имам да правя оценка на Софарм. Трябва да намеря справедливата пазарна цена на дружеството по метода ЧСА; да определя справедливата стойност посредством DCF модел за оценка на собствения капитал и модел на икономическата пеяалба (EVA) както и още няколко неща. Някой може ли да помогне???

                                Коментар

                                Working...
                                X