IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
    Акцията е сигурна единствената българска, която можем да наречем с гръмкото "defensive stocks".
    И би било нормално в трудни времена, хората които все пак искат да имат акции да се насочват натам, а в хубавите дни да не е толкова в центъра на вниманието.

    Обаче у нас всичко е обърнато с главата надолу
    Просто не е съвсем такава акция, нищо не е обърнато.

    Коментар


    • Акцията е сигурна единствената българска, която можем да наречем с гръмкото "defensive stocks".
      И би било нормално в трудни времена, хората които все пак искат да имат акции да се насочват натам, а в хубавите дни да не е толкова в центъра на вниманието.

      Обаче у нас всичко е обърнато с главата надолу

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Не е ли малко височко за купуване. Дългове, смешен дивидент, скандали...
        Купувачите са доста рехави. Знам, че наскоро бях от другата страна и едвам шитнах на 1.42, голяма конкуренция. Останах само с 1/3.
        Според мене ще се подминат Грамърси / Батята нивата, то ей ги на - има няма 3 %.

        По лошото е че това е знакова, индикаторна артия, и като гледам и МЦХ дето са суперпечеливши как вървят надоле....Софикса скоро ще адалдиса здраво.
        Затова скъсих максимално отвсъкъде и вече съм на 50% в Бреф.
        Ливърпулов, хубаво че нямаш, ма не се изкушавай още, ранко е. Според мене чакай нива за влизане на макс.8-10% над номинала.

        Бобанов, това че съм очаквал 15ст дивидент и ОД да си изпълни обещанията големи и нереални приказки ли са ?
        Ма пазара го наказа вече и с право. Аз и останалата ми третинка бих разкарал, ма ми е в репо. Ще чакаме после близо до номиналчето.
        Поне нямам скрупули като някои да си държа артийките като любими бебенца и да
        уравняват ли уравняват все по ниско увеличавайки загубите си. Кога съм го правил - винаги съм губел. Урока съм си го научил - sell low - buy lower

        А иначе продължавам да твърдя че артията си струва 3.50 - 4 кинта.
        Ма това в добри времена. Сегашните определено не са.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
          Този син чип и той взе да става тъмно червен!
          Май ще следва Химимпорта към едното лефче?!?

          Още едно доказателство, че никой не чете отчетите публикувани от публичните компании!!!

          ПП Нямам акции (все още) и нищо не препоръчвам!
          Не ти и трябват акции,то и аз бях за тия от "аватара" ти,ама и те се осраха като ......Имам акции тук и в други две от тая група,но също не препоръчвам да се набутвате, като мен и доста други.Чакаме следващият сезон,дано е по-успешен.

          Коментар


          • Този син чип и той взе да става тъмно червен!
            Май ще следва Химимпорта към едното лефче?!?

            Още едно доказателство, че никой не чете отчетите публикувани от публичните компании!!!

            ПП Нямам акции (все още) и нищо не препоръчвам!

            Коментар


            • Здрасти и тук



              Как е ОД дава ли ..............или не.........дивиденти де



              Пипбел........големи приказки говореше........или се махна с хилядото лева Брат ми

              Утре ще напиша и за Монти нещо............ама ТОЙ Е ПОБЕДИТЕЛ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Малките пакети акции ги придобиваш за да печелиш от риска, предприятия ги придобиваш за да правиш оперативна печалба. Ако от пакет акции можеш да излезеш на печалба и за година, от придобиване на предпиятие ти трябват 10-15-20 години, а може и никога.
                Ако предприятието е Гьон тефтер, никога е подходящо време, но ако е Софарма 100% е лесна работа

                ПС Нямам от Фармата, а онези други да ги правят богати

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Ама и за придобиване на малки пакети акции, листвани на БФБ, важи ли
                  Малките пакети акции ги придобиваш за да печелиш от риска, предприятия ги придобиваш за да правиш оперативна печалба. Ако от пакет акции можеш да излезеш на печалба и за година, от придобиване на предпиятие ти трябват 10-15-20 години, а може и никога.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Не мога да ви разбера защо се кефите на придобивания. За мен лично всяко придобиване е лоша новина. Не само при Софарма, а по принцип.
                    Ама и за придобиване на малки пакети акции, листвани на БФБ, важи ли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Сега е момента ако има възможност за някое придобиване да се изпълни, така че не ми е до 15стинки на Фармата. По ми е интересно какво накара сериозен мажо като чичо Оги да размисли и какво ще се прави кеша - ще се изкупи Доверие ОХ ли, например?
                      п.с. Някой знае ли какво става с новия завод?
                      Не мога да ви разбера защо се кефите на придобивания. За мен лично всяко придобиване е лоша новина. Не само при Софарма, а по принцип.

                      Коментар


                      • Трединга - дивидент, Медика-дивидент, Унифарм-дивидент
                        Не можем да се оплачем от липса на споделяне на печалбата с миноритарите.
                        Сега е момента ако има възможност за някое придобиване да се изпълни, така че не ми е до 15стинки на Фармата. По ми е интересно какво накара сериозен мажо като чичо Оги да размисли и какво ще се прави кеша - ще се изкупи Доверие ОХ ли, например?
                        п.с. Някой знае ли какво става с новия завод?

                        Коментар


                        • Не Мъро не беше запознат(явно не чете темата), ама му казах. Той е готин ако има възможност сигурно ще пита. Каза че пресконференцията е между 12:30 и 13:30 а след това е срещата с инвеститорите.
                          Честит ви дивидент при Унифарм 0,15стинки

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Мариян ,ако не следи компанията на 100 % не знае какво е казал в Полша за 60 % дивидент за три години напред...
                            Трябва да бъдат натиснат защо има предложение за 15 % при положение че като шеФ на сборище на производители знае ,че доверието в бизнеса е водещо и обещанията се спазват при сериозните мажоритари. Което не важи за мошеници , политици и мангалите... А съдружието с Любо Пъпката слага съмнение за доверието ...
                            Ами вие принципно как наричате човек който продава лекарствата в България на 3 пъти по-висока цена от колкото в чужбина.

                            Купил бил 3 милиона акции трябва да се направи една справка от кого ги е купил повечето акции.

                            Искам да ви кажа, че висшето ни общество е просто прекрасно, просто прекрасно.
                            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                              То остава и да не го пита за дивидента. По-важен въпрос от този в момента има ли?
                              Мариян ,ако не следи компанията на 100 % не знае какво е казал в Полша за 60 % дивидент за три години напред...
                              Трябва да бъдат натиснат защо има предложение за 15 % при положение че като шеФ на сборище на производители знае ,че доверието в бизнеса е водещо и обещанията се спазват при сериозните мажоритари. Което не важи за мошеници , политици и мангалите... А съдружието с Любо Пъпката слага съмнение за доверието ...

                              Коментар


                              • То остава и да не го пита за дивидента. По-важен въпрос от този в момента има ли?
                                МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                                Коментар

                                Working...
                                X