IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Както се казва, честито на всички коректен мажоритар! Най-вече на тези, които ме нападаха, че критикувам ОД и лично и чинно ме съветваха да го уважавам безпрекословно, защото бил голяма работа! Да, той може да е голяма работа, ама за себе си и в никакъв случай за малките около него, колкото и да му се умилкват и сервилничат и да смятат, че като са се снимали заедно, са хванали Бога за шлифера!

    Коментар


    • Пореден опит за ограбване на индивидуалните инвеститори. Но изненадата този път е в това че идва от уж коректен и с добро име мажоритар за какъвто считахме Огнян Донев.
      Аз лично ще гласувам "против" на ОСА. Интересно и как ги правят тия криви оценки, оценителите. Ще прочетем в договора как точно са я нагласили работата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        Абе, какво ме грее, че го е спасил от фалит. Аз не съм бил акционер тогава, а съм станал акционер, защото дружеството показа перспективи. А сега дон ти Оги иска да ми вземе акциите за без пари.
        А грешно решение не съм взел, защото съм отчел навреме какви отчети ще почнат да излизат и пак имам отлична доходност за няколко месеца, защото съм купувал около левче, но не е в това въпросът, а в това, че и този мажоритар си прави, каквото си иска.
        Питам те, не натискаше ли умишлено Оги Донев цената тук с месеци, виж му сделките?
        Дледях му сделките и още повече се чудя. Дон Оги цяла година ви е казвал - продавайте Севто, защото и аз продавам и цената няма да е по-висока и вие пак не го послушахте и сега ви е виновен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
          малко крайно изказване. Все пак ако не беше дон оги това дружество отдавна да е фалирало. и не е коректно за своето грешно решение да обвиняваш човека, който вдигна дружеството на крака да се опита да извлече макс полза за дружеството майка Софарма, което е поело риска в началото.
          Абе, какво ме грее, че го е спасил от фалит. Аз не съм бил акционер тогава, а съм станал акционер, защото дружеството показа перспективи. А сега дон ти Оги иска да ми вземе акциите за без пари.
          А грешно решение не съм взел, защото съм отчел навреме какви отчети ще почнат да излизат и пак имам отлична доходност за няколко месеца, защото съм купувал около левче, но не е в това въпросът, а в това, че и този мажоритар си прави, каквото си иска.
          Питам те, не натискаше ли умишлено Оги Донев цената тук с месеци, виж му сделките?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
            Все съм очаквал ниска оценка, но такава подигравка с акционерите, не съм си представял. Отдавна писах, че имам съмнения, че Оги Донев си манипулира цената тук, за да направи сливането на по-тънка цена и да прекара миноритарите и за съжаление се оказах прав. От мен червен картон за групата Софарма, Огнян Донев и за Доверие, ако оставят нещата така.
            малко крайно изказване. Все пак ако не беше дон оги това дружество отдавна да е фалирало. и не е коректно за своето грешно решение да обвиняваш човека, който вдигна дружеството на крака да се опита да извлече макс полза за дружеството майка Софарма, което е поело риска в началото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
              Все съм очаквал ниска оценка, но такава подигравка с акционерите, не съм си представял. Отдавна писах, че имам съмнения, че Оги Донев си манипулира цената тук, за да направи сливането на по-тънка цена и да прекара миноритарите и за съжаление се оказах прав. От мен червен картон за групата Софарма, Огнян Донев и за Доверие, ако оставят нещата така.
              Тука много по нагли и безочливи и от мустака и Велчев бе.
              Направо цвете за мирисане бе СФБТ в сравнение със Севтото.
              Правете му хубаво сметката.

              Нямам и от двете слава богу та да си троша нервите.

              Коментар


              • Все съм очаквал ниска оценка, но такава подигравка с акционерите, не съм си представял. Отдавна писах, че имам съмнения, че Оги Донев си манипулира цената тук, за да направи сливането на по-тънка цена и да прекара миноритарите и за съжаление се оказах прав. От мен червен картон за групата Софарма, Огнян Донев и за Доверие, ако оставят нещата така.

                Коментар


                • 2,375 лв. за акция на Софарма
                  по 0,554192 коефициент
                  излиза по 1,316 лв. за акция на Севто
                  честито финито
                  който днес е купувал Севто на 1,5 все едно е купувал СОфарма на 2,72

                  На основание чл. 100к., ал. 1 от ЗППЦК, Ви уведомяваме, че на 29.10.2012 год. на основание чл.262д и сл. от Търговския закон “БЪЛГАРСКА РОЗА - СЕВТОПОЛИС” АД, преобразуващо се дружество, и “СОФАРМА” АД, приемащо дружество, са сключили Договор за преобразуване чрез вливане. С договора за преобразуване чрез вливане се урежда начинът, по който ще се извърши преобразуването чрез вливане на “БЪЛГАРСКА РОЗА - СЕВТОПОЛИС” АД в “СОФАРМА” АД, и произтичащите от това последици за преобразуващото се и за приемащото дружество. Справедливата цена на акциите на участващите в преобразуването дружества е определена въз основа на общоприети оценъчни методи. Въз основа на справедливата цена на акциите на участващите в преобразуването дружества се формира съотношение на замяна от 0.554192, което означава, че една акция на преобразуващото се дружество “БЪЛГАРСКА РОЗА - СЕВТОПОЛИС” АД следва да се замени с 0.554192 акции на приемащото дружество “СОФАРМА” АД. Към настоящия момент Зам.-председателят на Комисия за финансов надзор, ръководещ управление „Надзор на инвестиционната дейност” не е издал одобрение по чл. 124 от ЗППЦК на договора за преобразуване, на докладите на управителните органи по чл. 262и от Търговския закон и на доклада на проверителя по чл. 262м от Търговския закон.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    А на тебе още ли ти е любима след последните новини.

                    Преди време някой беше споменал че ОД има засега 1 жълт картон.
                    Очертава се червен май тоя път.
                    Като гледам как продължават да се отнасят и тук с миноритарите - май тая група ще изчезне съвсем от монитора ми за следене.
                    Добре че нямам никъде из нея.
                    Аз ги врътнах тия 2-3 пъти с неголеми обеми, но докъм 48% доходност май-май докарах си - да.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Формално погледнато от Софарма имат аргументи в своя защита
                      - Севто с години беше неликвидна акция – продажбата на една - две хиляди бройки можеше да свали цената с десетина процента
                      - Резултатите на Севто преди модернизацията не бяха очароващи
                      - Севто не даваше дивидент
                      - получаваш в замяна една от ликвидните акции на БФБ

                      Обаче закъсняха със сливането и резултатите от всички инвестиции до сега плюс европейските програми започнаха да се виждат и в момента ще имаме компания, която прави примерно 5 милиона годишна печалба а е оценена на 15 милиона. Както писах това се е случвало и преди – когато пазара престане да съществува и зависи предимно от покупките на мажоритаря, тогава акциите могат да имат силно занижена цена по всякакви критерии.
                      Какви са опциите
                      -ако КФН не обърне внимание, както обикновено прави, вливането ще мине както е предложено
                      -ако КФН поне малко се заинтересува и погледне примерно счетоводната стойност на Севто че е значително по голяма от цената предложена на акционерите или примерно да се провери сделката от 24.09.2012 на основание на която може да се прилага пазарната цена за оценка, може да се окаже, че документите по вливането ще бъдат върнати за обновяване на цената . Тук вече нещата си зависят от инвестиционната общност до колко ще си пази правата. Колкото по слаба е общността, толкова повече номера на мажоритарите минават.
                      Тъй като сделката е откровено в полза на акционерите на Софарма до картон може и да не се стигне, но едното наум си остава...
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • тези 4 млн. печалба на Севто(ако бъде погълнато до края на 2012) ще влязат ли в неконсолидираната печалба на СФАРМ за 2012?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                          Май Ви стана любима тази хартийка.
                          А на тебе още ли ти е любима след последните новини.

                          Преди време някой беше споменал че ОД има засега 1 жълт картон.
                          Очертава се червен май тоя път.
                          Като гледам как продължават да се отнасят и тук с миноритарите - май тая група ще изчезне съвсем от монитора ми за следене.
                          Добре че нямам никъде из нея.

                          Коментар


                          • Мнозинство за вземане на решението за преобразуване

                            Чл. 262п. (Нов - ДВ, бр. 58 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г.) (1) Преобразуване на събирателно или командитно дружество се извършва със съгласието на всички съдружници, дадено в писмена форма с нотариална заверка на подписите.
                            (2) Решението за преобразуване на дружество с ограничена отговорност се взема от общото събрание на съдружниците с мнозинство 3/4 от капитала.
                            (3) Решението на преобразуване на акционерно дружество се взема от общото събрание на акционерите с мнозинство 3/4 от представените акции с право на глас. При акции от различни класове решението се взема от акционерите от всеки клас.
                            (4) За преобразуване на командитно дружество с акции е необходимо решение на неограничено отговорните съдружници, взето единодушно в писмена форма с нотариална заверка на подписите, и решение на общото събрание на акционерите, взето с мнозинство 3/4 от представените акции с право на глас.

                            Софарма и Телсо имат 60 %
                            ПФ Доверие имат 13 %
                            така че или Доверие трябва да гласуват ЗА вливането по тази цена или се разчита че никой друг няма да дойде на гласуването и гласовете ПРОТИВ на Доверие няма да имат значение...Класически случай доказващ колко е важно всеки път да ходиш и да гласуваш независимо колко малък ти изглежда твоя глас...

                            Иначе да - вливането е доста полезно за Софарма - имам и от двете...
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              врътката е при 0, 55
                              предвид текущата цена на Софарма, това означава цена на севтополиса около 1,28 - 1.30 лв. Мисля, че това е добро развитие за Софарма - купува си евтино Севтополис.
                              Last edited by obafeme; 31.10.2012, 17:10.

                              Коментар


                              • Изпозван е явно възможно най - неизигодния вариант за оценка - 2 Севто за една Софарма

                                Нарушена е чл.6 от Наредба №41 от 11.06.2008 г.

                                Чл. 6. (1) Справедливата цена на акциите е тяхната ликвидационна стойност в
                                случаите, когато:
                                1. ликвидационната стойност надвишава справедливата цена на акциите, определена
                                съгласно чл. 5
                                или
                                2. общото събрание на акционерите е приело решение за ликвидация на дружеството
                                или дружеството е в производство по несъстоятелност при условията на чл. 630 от
                                Търговския закон.
                                (2) Ликвидационна стойност на акциите по ал. 1, т. 1 се изчислява, когато основателно
                                може да се допусне, че тя надвишава цената на акциите, определена съгласно чл. 5
                                (3) Комисията за финансов надзор, наричана по-нататък "комисията", съответно
                                заместник-председателят на комисията, ръководещ управление "Надзор на
                                инвестиционната дейност", може в хода на съответното административно производство по
                                реда на чл. 124, 126г или 152 ЗППЦК да изиска от заявителя да изготви оценка на акциите
                                на дружеството по метода на ликвидационната стойност, когато e налице някое от
                                следните обстоятелства:
                                1. през всяка от последните три финансови години, предхождащи регистрацията на
                                търговото предложение, съответно на представяне в комисията на договора за съвместно
                                предприятие или изготвянето на плана или договора за преобразуване, дружеството е
                                реализирало отрицателен финансов резултат и/или е декапитализирано;
                                2. не по-малко от 30 на сто от активите на дружеството се формират от имоти и
                                съоръжения, които съгласно счетоводната политика на дружеството са представени във
                                финансовия отчет по модела на цена на придобиване и не са преоценявани към последния
                                годишен одитиран финансов отчет;
                                3. дружеството използва в своята стопанска дейност значителен размер почти или
                                напълно амортизирани активи (отчетната стойност на амортизуемите нетекущи
                                материални активи превишава тяхната балансова стойност повече от 4 пъти);
                                4. балансовата стойност на дяловите участия надвишава 15 на сто от активите на
                                дружеството;
                                5. оценката на дружеството по метода "Нетна стойност на активите" (без корекции)
                                надхвърля с повече от 1,5 пъти предложената от заявителя справедлива цена (разменна
                                стойност);

                                6. стойностите на акциите на дружеството, обект на оценка, получени съгласно
                                методите по чл. 5, ал. 1 и 2 , се различават една от друга повече от 1,5 пъти;
                                7. направени са корекции на стойностите по баланса на дружеството в размер, по-
                                голям от 20 на сто от сумата на активите по чл. 15, ал. 3 ;
                                8. други случаи, когато основателно може да се предположи, че ликвидационната
                                стойност на акциите надвишава тяхната стойност, определена съгласно чл. 5
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X