IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Plamen Dermendzhiev Разгледай мнение
    Колеги и аз съм с Вас....както винаги... Нали никой не е очаквал това безобразие на мажоритарите да си отиде само Аз вече готвя моята жалба, а вие ?
    Скелетите излязаха от скришното, нали
    Респект !

    Коментар


    • Никой не оспорва, че Софарма направи дружеството, това което е в момента. Това означава ли, че от благодарност трябва да й подарим акциите си. Има си финансов анализ, който показва несправедливо съотношение между Севто и Софарма, нищо друго няма значение.

      Коментар


      • Ако пишещите жалби сложат линк с някакъв темплейт, ще е добре, и тогава със сигурност повече хора ще пуснат жалби. Аз примерно нямам в момента достатъчно време да се ровя в законодателството, за да правя някакви обосновки. Така че моля....
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • Здравейте момчета,
          с риск да засегна някой от вас не мога да се съглася с изразените мнения!
          Въпреки че се уча от много от вас и ценя мненията ви - чакайте малко я да ви върна 2004година!!!

          "Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) отказа да разреши предоставянето на 1 025 487 лв., под формата на предстоящо разсрочване на задължения към държавата по реда на ЗУНК, в полза на “Българска роза Севтополис” АД, Казанлък. КЗК постанови, че това е недопустима държавна помощ, съобщиха от комисията.

          В хода на проучването е установено, че за периода 2002 г. – 2004 г. “Българска роза Севтополис“ АД има нетна загуба, с изключение на 2003 г., когато е налице нетна печалба, която е в резултат на финансови приходи на дружеството, а не на дейност. През трите години без изключение е налице и отрицателен финансов резултат. Тази тенденция се запазва и през първото шестмесечие на 2004 г.

          Финансовите показатели на дружеството показват, че е налице ниска ликвидност, висока задлъжнялост и зависимост от кредиторите.

          Всички банкови сметки и повечето дълготрайни материални активи (ДМА) са запорирани, като обезпечаване на задължения към държавата, което е още едно доказателство за сериозната задлъжнялост на предприятието и за липсата на достатъчно оперативни финансови средства за осъществяване на дейността му, уточняват от КЗК."
          - Вие сте по-стари от мен на БФБ и сигурно ги помните тези времена?


          Та нека да погледнем и от другата страна - защита правата на акционерите на СОФАРМА!
          1. Видимо е в какво състояние Фармата влиза в компанията
          2. Компанията има пазари благодарение на Фармата
          3. Компанията има поръчки благодарение на Фармата
          4. Най-вероятно и европроектите са спечелени с капацитета на Фармата
          5. През последните 4 години пазарната цена на компанията не е минавала 1,5лева
          6. Компанията не е раздавала дивидент
          7. От години е обявено предстоящото вливане
          8. Супер нисколиквидна компания(ако смятате че може да изкарате повече - продавайте на вашата цена)


          Е та даже са малко 2 Севто за 1 Фарма!!!
          Това че някой е влязъл спекулатувно с някакви надежди да изкара пари на гърба на акционерите на Фармата - не е честно спрямо нас!
          Ще кажете счетоводна ст-ст и цена на активите - дрън дрън дрън!!!
          Ако я нямаше фармата тези активи щяха ли да работят??? НЕ
          Хайде продайте К-н дядо Никола или Елтос или Синергон на счетоводна???
          Истината е че тази компания е това което е защото е клон на СОФАРМА и ако се оцени ликвидността даже пропорцията е във ваша полза!

          п.с. Защо не следите Имперския индекс човека отдавна написа че е получил смс от чичо Оги с пропорцията на конвертиане и е продал неговите 111бройки

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Играта свършва когато съдията свири край на мача - в нашия случай когато мине решението през търговския регистър. До тогава може
            - КФН да върне оценката
            -Общото събрание на Севто да не приеме договора за вливане
            - има и срок за обжалване на решението в съда

            Просто сме отново в състоянието на липса на пазар и тогава всички мажоритари теглят чергата към себе си. Репутацията им на пазара им е без значение, КФН работи само ако има защо / Радой Ралин - Гарван гарвано око не вади без задача/ и спасението идва само чрез натиск от страна на инвестиционна общност, ако е останала такава...

            Аз също ще гласувам против тази цена.

            ПП ако КНФ все пак поработи малко сделките от вчера не са съвсем грешни а и ще бъдат основание за новата пазарна цена
            Колеги и аз съм с Вас....както винаги... Нали никой не е очаквал това безобразие на мажоритарите да си отиде само Аз вече готвя моята жалба, а вие ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              А ти му бе от най големите критици, ма сега обърна палачинката
              Интереса клати феса викат, мдааа

              Аз интереси в тая група вече не смятам да имам.
              Даже и да се появи пак на бял кон ОД както обича да го прави в стил Боко.
              Стана вече изтъркано.
              Така е ...
              Интересът ми е докато излезна , да не се разводнява капитала....
              Иначе цени над 2,7 ще му мисля......
              Дали сме му 2 жълти картона и искаме да излезем на печалба...поне а не да стоим на скамейката.
              Видя ли как изработиха купуващите на ЧЕЗ с пазарни.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Въпросът е гледната точка.....
                Аз като акционер в Софарма смятам че даже още по ниско трябва да бъде....
                Например 2,5 или 3 към една .....като се гледа мащаба. Толкова беше го определил маркета до излизавето на Грамърси.....
                Не е препоръка......
                А ти му бе от най големите критици, ма сега обърна палачинката
                Интереса клати феса викат, мдааа

                Аз интереси в тая група вече не смятам да имам.
                Даже и да се появи пак на бял кон ОД както обича да го прави в стил Боко.
                Стана вече изтъркано.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Видяхте че при търговото на София БТ това свърши работа.
                  Да за СофияБТ тъкмо го забелязах

                  Търговата цена за София-БТ е повишена с 12% до 71,70 лв./акция

                  КФН явно за 5 кратно увеличение на печалбата дава 12 % увеличение на търговата цена . При Севто имаме 10 кратно увеличение на печалбата, тъй че можем да очакваме едно 25 % увеличение на цената на Севто. Пак е далече от счетоводната цена, но коефициента на замяна ще се подобри само с няколко жалби до КФН
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Цялата процедура зависи и от това как ще гласува на ОСА - ПФ Доверие.
                    Но те са дупе и гащи с ОД. Навярно съотношението предварително е договорено с тях, на по "чашка"... естествено ОД черпи... сещате се.
                    На ПФ вяра не може да се има. Макар че Доверие са от най-точните... но все пак имайте едно на ум.
                    На ОСА Софарма мисля не може да гласува, защото са заинтересована страна.

                    Коментар


                    • Да, трябва да изразим своето несъгласие с това ограбване пред КФН.
                      Видяхте че при търговото на София БТ това свърши работа.
                      Изпращайте писма с несъгласието си, подкрепено с доводи, оценки на адрес: delovodstvo@fsc.bg

                      Аз сега подготвям мейл и до час го пускам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        ПП ако КНФ все пак поработи малко сделките от вчера не са съвсем грешни а и ще бъдат основание за новата пазарна цена
                        Съгласен! Без да знам договора си бях направил оценка за Севто - 1,35-1,75. 1,50 беше някъде по-средата .. и поради тази причина не слагах оферти купува над 1.30 ... което в случая се оказа добър вариант Според мен 1 акция на Севто трябва да е 0,8-0,9 акции на Софарма.
                        Liverpool was made for me and I was made for Liverpool!

                        Коментар


                        • Играта свършва когато съдията свири край на мача - в нашия случай когато мине решението през търговския регистър. До тогава може
                          - КФН да върне оценката
                          -Общото събрание на Севто да не приеме договора за вливане
                          - има и срок за обжалване на решението в съда

                          Просто сме отново в състоянието на липса на пазар и тогава всички мажоритари теглят чергата към себе си. Репутацията им на пазара им е без значение, КФН работи само ако има защо / Радой Ралин - Гарван гарвано око не вади без задача/ и спасението идва само чрез натиск от страна на инвестиционна общност, ако е останала такава...

                          Аз също ще гласувам против тази цена.

                          ПП ако КНФ все пак поработи малко сделките от вчера не са съвсем грешни а и ще бъдат основание за новата пазарна цена
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                            Не ч1е съм очаквал кой знае какво,но едно съотношение от около 0.65 би било по-справедливо,ако се изходи от данните от годишните отчети на двете дружества.Ако просто се сравни собствения капитал.Към настоящия момент,съотношението би трябвало да е 0.82,но все пак това е междинен резултат.Значи или отчетите или оценките са фалшиви.Пак ще трябва да се жалваме до КФН.Този път може и да има резултат.Нали му върнаха търговото за Лавена,все пак Донев не недолюбван от управляващите.
                            Ама какво да очакваме от Донев.Той сега е на зор,кой знае колко се е охарчил покрай проблемите с вестника.
                            Когато някой се помисли за велик, това е резултата! Вестниците от оръжие, което искаше да използва, се превърнаха в негов проблем, което идва да докаже, че Той не е толкова велик! Но проблемите му са си негови и не е нужно някой друг да плаща за тях, нали?!?

                            Коментар


                            • Въпросът е гледната точка.....
                              Аз като акционер в Софарма смятам че даже още по ниско трябва да бъде....
                              Например 2,5 или 3 към една .....като се гледа мащаба. Толкова беше го определил маркета до излизавето на Грамърси.....
                              Не е препоръка......

                              Коментар


                              • Не ч1е съм очаквал кой знае какво,но едно съотношение от около 0.65 би било по-справедливо,ако се изходи от данните от годишните отчети на двете дружества.Ако просто се сравни собствения капитал.Към настоящия момент,съотношението би трябвало да е 0.82,но все пак това е междинен резултат.Значи или отчетите или оценките са фалшиви.Пак ще трябва да се жалваме до КФН.Този път може и да има резултат.Нали му върнаха търговото за Лавена,все пак Донев не недолюбван от управляващите.
                                Ама какво да очакваме от Донев.Той сега е на зор,кой знае колко се е охарчил покрай проблемите с вестника.

                                Коментар

                                Working...
                                X