IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Това може да касае произнасянето на Комисията /Административния орган/, но не и внасянето на допълнителните сведения .
    Така де, при определянето на най-малкия възможен срок (в случая -1 м.) законодателят най-вероятно е преценил колко горе-долу отнема сдобиването на какъв да е документ/инфо, за това и твърдя, че най-много 2 месеца да е дала комисията, което е 2 пъти повече от мин. срок...
    А и сдобиването с тези сведения касае произнасянето на комисията. Ако някой не желае да й ги предоставя, то ще е оправдание за нея да се бави ли? Не!
    Last edited by onakilev; 04.02.2013, 18:08.
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
      Софарма ще участва ли в гласуването (в тези 3/4)?
      След като сме в процедура по вливане не е ли заинтересовано лице и относно дивидент и т.н.?
      Не знам да има някакви ограничения.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
        ...
        Колкото до месечния срок - Чл. 11. от АПК: Процесуалните действия се извършват в сроковете, определени от закона, и за най-краткото време, необходимо според конкретните обстоятелства и целта на действието или на административния акт.
        Този срок не може да е много по-дълъг от месец според мен
        Това може да касае произнасянето на Комисията /Административния орган/, но не и внасянето на допълнителните сведения - то какво процесуално действие на Административния орган е? Този срок трябва да даде практическа възможност за изготвяне и внасяне на исканите документи. Ликвидационни оценки на две дружества си искат време.
        Иначе относно срока за процесуални действия на Административния орган:
        Чл. 125. от ЗППЦК: Заместник-председателят се произнася по заявлението по чл. 124, ал. 2 в срок 20 работни дни от получаването, а когато са поискани допълнителни сведения и документи - в същия срок от получаването им.

        Коментар


        • [QUOTE=Poncho;1059384030].. потвърждението му от КФН е само стъпка напред, но не и финал. ..QUOTE]
          Да, но потвърждението е финала на адм. производство за КФН, него решенията след това не го касаят.
          Софарма ще участва ли в гласуването (в тези 3/4)?
          След като сме в процедура по вливане не е ли заинтересовано лице и относно дивидент и т.н.?
          Колкото до месечния срок - Чл. 11. от АПК: Процесуалните действия се извършват в сроковете, определени от закона, и за най-краткото време, необходимо според конкретните обстоятелства и целта на действието или на административния акт.
          Този срок не може да е много по-дълъг от месец според мен
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
            Отговор от сорта: "Ще видим (ще искаме оценка)" не е произнасяне. А сроковете в АПК, както е видно, са разбити и на такива случаи, в които се чака експертиза... но пак не са дълги!
            Трябва да се следят сроковете, защото изпуснат ли се...
            Следва да имате в предвид, че вливането е доброволно и договора за преобразуване се одобрява с мнозинство от 3/4 на ОСА, така че потвърждението му от КФН е само стъпка напред, но не и финал.
            Относно сроковете в настоящата ситуация попадаме на чл. 92 ал. 2 от ЗППЦК:
            "Комисията може да откаже издаването на потвърждение, само ако заявителят не е отстранил несъответствията и не е представил изискуемите документи в определения от нея срок, който не може да бъде по-малък от един месец."
            Иначе казано за поисканите нови сведения и оценки Комисията трябва да е дала срок, който не може да е по-малък от един месец, но колко точно ние не знаем.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
              Отговор от сорта: "Ще видим (ще искаме оценка)" не е произнасяне. А сроковете в АПК, както е видно, са разбити и на такива случаи, в които се чака експертиза... но пак не са дълги!
              Трябва да се следят сроковете, защото изпуснат ли се...
              Е аз по тия писма-жалби не очаквам друго, не знам какво произнасяне очакваш. Едни общи приказки и толкоз

              Коментар


              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                По жалбите мисля има отговори, не се ли разисква това вече? По-интересно е дали има срок за одобряване на вливането. ..
                Отговор от сорта: "Ще видим (ще искаме оценка)" не е произнасяне. А сроковете в АПК, както е видно, са разбити и на такива случаи, в които се чака експертиза... но пак не са дълги!
                Трябва да се следят сроковете, защото изпуснат ли се...
                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  По жалбите мисля има отговори, не се ли разисква това вече? По-интересно е дали има срок за одобряване на вливането. Мълчаливо съгласие има при търговите, но изрично е посочено, при вливане, сливане и т.н., мисля, че няма
                  Само при търговото има мълчаливо съгласие.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                    Аз имам предвид тези срокове по-скоро по жалбата наcymru. По производството на ОД няма ли мълчаливо съгласие и т.н. изрична процедура в ЗППЦК...
                    Интересно е също може ли "Софарма" да гласува при решения за дивидент и т.н. в SEVTP , при условие че има д-р за вливане? Законодателят не е толкова прост, за колкото го имаме, едва ли е допусната врата за дървени врътки... Който знае, да каже
                    Не е препоръка!
                    По жалбите мисля има отговори, не се ли разисква това вече? По-интересно е дали има срок за одобряване на вливането. Мълчаливо съгласие има при търговите, но изрично е посочено, при вливане, сливане и т.н., мисля, че няма

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                      ... Това как се вързва с цитираните срокове от АПК
                      Аз имам предвид тези срокове по-скоро по жалбата наcymru. По производството на ОД няма ли мълчаливо съгласие и т.н. изрична процедура в ЗППЦК...
                      Интересно е също може ли "Софарма" да гласува при решения за дивидент и т.н. в SEVTP , при условие че има д-р за вливане? Законодателят не е толкова прост, за колкото го имаме, едва ли е допусната врата за дървени врътки... Който знае, да каже
                      Не е препоръка!
                      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                        Още малко: Чл. 58. (1) Непроизнасянето в срок се смята за мълчалив отказ да се издаде актът.
                        Тези срокове (ако са приложими) са важни според мен, защото след тях започва да тече срок за обжалване на мълчалив отказ
                        Не е препоръка!
                        Правото не ми е силата, още от университета , но имах предвид, че в специалната уредба няма срок, ако не ме лъже паметта. С Батя разисквахме още в началото на казуса, кога да очакваме развитие и тогава се рових. Той си спомням, че се базираше на сливането при ЗХБГ, но тук мина вече доста време - на 30 октомври беше внасянето в КФН, така че вече минаха повече от 3 месеца. Това как се вързва с цитираните срокове от АПК
                        КФН е изискала допълнителни неща от дружествата - най-малко ликвидационната оценка, за която тук се говореше, кога ще се изготви и внесе, и колко време след това ще се произнесе КФН е друга тема.

                        Коментар


                        • Мисля че в момента топката се бави от ОД и посредника му.
                          КФН не им одобри първото предложение и върна да го поправят. Вече те кога ще решат да внесат ново...
                          Може би когато добре намачкат отчетите на Севто и така оправдаят коефициента на замяна който са си решили!!

                          Коментар


                          • Още малко: Чл. 58. (1) Непроизнасянето в срок се смята за мълчалив отказ да се издаде актът.
                            Тези срокове (ако са приложими) са важни според мен, защото след тях започва да тече срок за обжалване на мълчалив отказ
                            Не е препоръка!
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                              Мисля, че комисията няма срок за произнасяне, ...
                              Пази Боже, да има дър. орган без срок! Ако няма изричен, то трбва да търсим в АПК:

                              Чл. 57. (1) Административният акт се издава до 14 дни от датата на започване на производството.
                              (2) Административният акт по чл. 21, ал. 2 и 3 се издава до 7 дни от датата на започване на производството.
                              (3) Когато издаването на акт или извършването на действие по ал. 2 включва експертиза или за нейното извършване е необходимо личното участие на заинтересованото лице, актът се издава до 14 дни.
                              (4) Незабавно, но не по-късно от 7 дни, се решават преписките, които могат да бъдат разгледани на основата на доказателства, представени заедно с искането или предложението за започване на производството, или на основата на общоизвестни факти, служебно известни факти или законови презумпции.
                              (5) Когато е необходимо да се съберат доказателства за съществени обстоятелства или да се даде възможност на други граждани и организации да се защитят, актът се издава до един месец от започване на производството.
                              (6) Когато органът е колективен, въпросът за издаването на акта се решава най-късно на първото заседание след изтичането на сроковете по ал. 1 - 5.
                              (7) Когато трябва да се поиска съгласието или мнението на друг орган, срокът за издаването на акта се смята съответно продължен, но с не повече от 14 дни.
                              (8) В случаите по ал. 5, 6 и 7 административният орган незабавно уведомява заявителя за удължаването на срока.
                              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                                Мисля, че комисията няма срок за произнасяне, но не съм сигурен. Може и умишлено Оги Донев с действията си да ги накара да се произнесат с неодобрение (май нямаме досега такъв случай) и след една година като е разкатал майката на отчетите на Севто да вкара ново предложение за вливане, което тогава вече ще изглежда перфектно обосновано и даже може да излезе на хартия в полза на акционерите в Севто.
                                викаш отмъщението на нинджата.... дано не си прав
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X