IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
    Все пак, да поясня, че във всеки момент оттук до преобразуването може да се търси защита по адм. и/или съдебен път. Оставам на мнението, че и действителността на договора може да бъде атакувана още сега, а и по-късно, а потвърджаване на извършените действия на съвета на директорите от ОС в момента не изглежда толкова безпроблемно.
    Горното си е лично мнение и не е препоръка!
    Какво би се случило, ако КФН не одобри преобразуването? Чичо Оги може да се опита да разбие Севто и тогава какво ще правим?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Все пак след снощните разисквания е добре да се каже правото, което може да се реализира чрез съда
      Все пак, да поясня, че във всеки момент оттук до преобразуването може да се търси защита по адм. и/или съдебен път. Оставам на мнението, че и действителността на договора може да бъде атакувана още сега, а и по-късно, а потвърджаване на извършените действия на съвета на директорите от ОС в момента не изглежда толкова безпроблемно.
      Горното си е лично мнение и не е препоръка!
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Все пак след снощните разисквания е добре да се каже правото, което може да се реализира чрез съда независимо от Договора, мнението на проверителя, на управителните органи и на КФН, а именно:

        ИСК ЗА ПАРИЧНО УРАВНЯВАНЕ

        Чл. 263р. (Нов - ДВ, бр. 58 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г.) (1) Всеки съдружник или акционер в срок три месеца от датата на преобразуването може да предяви пред окръжния съд иск за парично уравняване, ако приетото в договора или плана за преобразуване съотношение на замяна не е еквивалентно.
        (2) Искът по ал. 1 се предявява срещу приемащото или новоучреденото дружество при вливане или сливане. При отделяне и разделяне искът се предявява срещу дружеството или дружествата, в което съдружникът или акционерът участва след преобразуването.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Че той да не ти е секретар бе, човек !
          Преди да се появят секретарките (секретар е друго), ние тук си говорехме за право и за това, че някой предполага, но винаги Съдът разполага, а събеседникът стана по-конкретен, че не бива да занимаваме съда с този случай.
          Мисля, че той разбра шегата, защото чувството за хумор е мерило на I.Q.-то
          Я, какъв хубав никимаш
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
            Мерси за което! Ако срещнеш Чичо Оги, би ли му предал, че ако следващия отчет излезе добър и раздаде някой дивидент, ще кандисам на коефициента. Така всички ще са излезли с чест от ситуацията и няма да има нужда да занимаваме съда
            10x
            Че той да не ти е секретар бе, човек !, Като искаш - иди се виж с чичо си. А пък и си тръгнал, гарги да плашиш със съда. Дивидент - глупости - по колко на акция? Я си виж печалбата! Какъв дивидент ти се привижда. Само бой оправя спекуланта ))))
            Last edited by precakanoto; 05.02.2013, 03:45.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
              ...и реших да ти помогна с каквото мога.
              Разбира се като акционер имаш право на иск, но по-добре съда да решава други проблеми, а не такива в публични дружества.
              Мерси за което! Ако срещнеш Чичо Оги, би ли му предал, че ако следващия отчет излезе добър и раздаде някой дивидент, ще кандисам на коефициента. Така всички ще са излезли с чест от ситуацията и няма да има нужда да занимаваме съда
              10x
              Last edited by onakilev; 04.02.2013, 23:30.
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                При Т-15 е посочено "решение за вливане", него О.Д. ли го взема? Защото, ако е така, ще трябва да променят ТЗ (ЗППЦК не зная дори защого намесваш...) и да допишат в закона, че О.Д.ги взема тези решения.
                Съветът на директорите със сигурност носи отговорност пред ОС (надявам се това няма да оспориш) и аз бих им потърсил отговорност за тези решения, а кое е наложително и кое - не, на мен може би ми е ясно, поне колкото и на теб
                И е добре в БГ най-накрая всички да разберат, че последните решения ги вземат не директори и комисии, А РЕШАВА СЪДЪТ!
                Нито имам желание, нито споря. Стори ми се, че нещо си се забатачил, пък и питаше разни неща и реших да ти помогна с каквото мога.
                Разбира се като акционер имаш право на иск, но по-добре съда да решава други проблеми, а не такива в публични дружества.

                Коментар


                • При Т-15 е посочено "решение за вливане", него О.Д. ли го взема? Защото, ако е така, ще трябва да променят ТЗ (ЗППЦК не зная дори защого намесваш...) и да допишат в закона, че О.Д.ги взема тези решения.
                  Съветът на директорите със сигурност носи отговорност пред ОС (надявам се това няма да оспориш) и аз бих им потърсил отговорност за тези решения, а кое е наложително и кое - не, на мен може би ми е ясно, поне колкото и на теб
                  И е добре в БГ най-накрая всички да разберат, че последните решения ги вземат не директори и комисии, А РЕШАВА СЪДЪТ!
                  Разбира се, не е препоръка
                  Last edited by onakilev; 04.02.2013, 23:00.
                  Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                    Чел съм го, четох и устава, ама никъде не пише, че трябва да има договор, за да има ОС. Не съм и виждал такъв филм никога! Искаш да кажеш,че напр.при сделка, изповядвана от пълномощник,трябва първо да се сключи сделката и после да се прави пълномощнто, за да знае упълномощаващия параметрите на сделката
                    Предложение и договор не са едно и също!
                    Мога да ти продам голямо количество имоти на едно АД за дребна сума, но ти намери нотариус да ни изповяда сделката, ще му обещаеш, че после ОС ще потвърди сделките!
                    И какво, ако в договора има неустойка в размер на капитализацията на СЕВТО, ако събранието му не гласува положително, действителна ли ще е сделката?
                    Даваш някакви безсмислени в случая примери. Ето ти една схема, с която се надявам да си изясниш нещата. И да кажа от сега, че не всичко е наложително да се прави при СЕВТО, като минаване през КЗК и спиране на търговията например. И още нещо - изготвя се План за вливане или Договор - двете неща са аналогични и се покриват.
                    Attached Files
                    Last edited by Poncho; 04.02.2013, 22:21.

                    Коментар


                    • Договора е подписан на 29.10.2012 год. и има съобщение по темата в x3news.com.
                      МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                        Е, вземи го прочети тоя Търговски закон, пък и ЗППЦК!
                        Какво ще се гласува на туй ОСА, ако няма договор /предложение/?
                        Чел съм го, четох и устава, ама никъде не пише, че трябва да има договор, за да има ОС. Не съм и виждал такъв филм никога! Искаш да кажеш,че напр.при сделка, изповядвана от пълномощник,трябва първо да се сключи сделката и после да се прави пълномощнто, за да знае упълномощаващия параметрите на сделката
                        Предложение и договор не са едно и също!
                        Мога да ти продам голямо количество имоти на едно АД за дребна сума, но ти намери нотариус да ни изповяда сделката, ще му обещаеш, че после ОС ще потвърди сделките!
                        И какво, ако в договора има неустойка в размер на капитализацията на СЕВТО, ако събранието му не гласува положително, действителна ли ще е сделката?
                        Last edited by onakilev; 04.02.2013, 22:04.
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                          Е, как има договор преди събранието?
                          Е, вземи го прочети тоя Търговски закон, пък и ЗППЦК!
                          Какво ще се гласува на туй ОСА, ако няма договор /предложение/?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                            Може, ама като мине ОСА.
                            Е, как има договор преди събранието?
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                              Добре, мога ли да помоля поне за решението на ОС за преобразуване на дружеството, както е посочено в чл.14, т.3от Устава НА СЕВТО?
                              Мерси!
                              Може, ама като мине ОСА.

                              Коментар


                              • Добре, мога ли да помоля поне за решението на ОС за преобразуване на дружеството, както е посочено в чл.14, т.3от Устава НА СЕВТО?
                                Мерси!
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X