IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Годо идва

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Пичове, коректно е да си кажа че днес напуснах това корабче. Заедно с един приятел и колега - спекулант продадохме пакетно.
      Мотивите ми са основно два:

      - последните некоректни въртели които ни спретна Огнян Донев, правят позицията доста по-рискова и съмнително перспективна спрямо момента на влизането ми.
      Този риск, наедно с целия риск наоколо в момента, прави интересен оборотът днес тук
      Така, де, за да продадеш, трябва някой да купи ...
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Пичове, коректно е да си кажа че днес напуснах това корабче. Заедно с един приятел и колега - спекулант продадохме пакетно.
        Мотивите ми са основно два:

        - последните некоректни въртели които ни спретна Огнян Донев, правят позицията доста по-рискова и съмнително перспективна спрямо момента на влизането ми.
        Съответно мнението ми за този мажоритар се завъртя ако не на 180, то поне на 160 градуса

        и втората и по-важна причина:

        - със спадовете по някой позиции от последните дни се откриха интиресни алтернативи за този капитал, които към момента считам за по-перспективни, когато настроенията се обърнат отново

        Желая успех на акционерите тук и дано КФН защити подобаващо интереса ви в оформилия се спор с мажоритаря!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Себе си ли си описал или чичо си ? Щото както казваш, че ще изгубиш семки, от сливането, и не това е проблема.... май тези 100 лв са си твойте ...
          Не, не съм описал себе си, повярвай ми!
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
            Стига сте се карали, ами кажете как да активираме някой журналист да напише статия за цените на продукцията, на които севто започна да продава на софарма през последното тримесечие, след като се разрази разправията с миноритарите на Севто. Как е възможно такова упражнение да се пропусне от икономическите журналисти?
            Татяна Пунчева от Капитал

            Коментар


            • Стига сте се карали, ами кажете как да активираме някой журналист да напише статия за цените на продукцията, на които севто започна да продава на софарма през последното тримесечие, след като се разрази разправията с миноритарите на Севто. Как е възможно такова упражнение да се пропусне от икономическите журналисти?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от scandy Разгледай мнение
                Милосърдният чичо Оги дължи над 3 млн. лв. на Севто според последните отчети. В същото време Севто няма една стотинка задължение към него.
                Всеки дължи нещо на някого щом работят заедно и не са спрели. Един ден, ще се издължи дължимото. А по-добре ли е да не работят изобщо ?
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Не вярваш, че е така ли !?
                  Може да е проявил милосърдие Ти например не би го направил нали така

                  Себе си ли си описал или чичо си ? Щото както казваш, че ще изгубиш семки, от сливането, и не това е проблема.... май тези 100 лв са си твойте ...
                  Вместо да флудим излишно - виж прочети историята на придобитото. А после пак може да правим безразборни съчинения
                  Милосърдният чичо Оги дължи над 3 млн. лв. на Севто според последните отчети. В същото време Севто няма една стотинка задължение към него.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                    Че защо го е правил това?
                    Не вярваш, че е така ли !?
                    Може да е проявил милосърдие Ти например не би го направил нали така
                    Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                    Tрябвало е да купи акции за 100 лева, да стои по форумите, да ближе силните на деня и да чака по този начин неговите 100 лева да станат 110.
                    Забравил е да ви пита!
                    Себе си ли си описал или чичо си ? Щото както казваш, че ще изгубиш семки, от сливането, и не това е проблема.... май тези 100 лв са си твойте ...
                    Вместо да флудим излишно - виж прочети историята на придобитото. А после пак може да правим безразборни съчинения
                    Last edited by precakanoto; 05.02.2013, 15:25.
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Че защо го е правил това? Трябвало е да купи акции за 100 лева, да стои по форумите, да ближе силните на деня и да чака по този начин неговите 100 лева да станат 110.
                      Забравил е да ви пита!
                      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                        Аз лично, ако ще загубя, ще са пари за семки, но печеля като гледам, както казваше Кембъла, как се наредило българското общество да се брои и всеки вика "първи", "първи"...
                        А най-интересно е да гледа човек как робската психика приема някакви хора да излизат и да му казват "Аз построих този път", "Аз навремето спасих тази компания".
                        Чакайте, бре, чичо ми, като не иска да му казват какво да прави, не си листва компанията и не си дели печалбата с никой.
                        Но, докато, аз плащам акциите и данъците...
                        Кембъли мембъли, казаха ти хората вземи си прочети законите. После като си все още такъв напорист за правда, като див петел, иди в съда и се оправяй. Беше добре Кембъла да ти обясни, че не чичо ти е листвал тази компания. Той (чичо ти) я е придобил преди да банкрутира. Беше задлъжняла до ушите, още преди бума 2006-та, към 8 -10 милиона дългове имаше по спомен. Отделно и някакви с ЦК. Освен че чичо ти е изплатил над 50% от тези дългове, той понастоящем им дава и хляб да ядат, като им прави поръчки. Да не говорим, какво се построи и модернизира, след като той пое нещата. Изобщо целувай ръка ама на Кембъла.. Историята на придобитото от чичо си не знаеш, но и сигурно не би си купил акции от дружество пред банкрут. Пък знае ли човек какво ще каже кембъла и по този въпрос....може би нещо за робската психика....
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                          ..
                          Аз лично ще загубя сума равна на месечната ми заплата, ...
                          Аз лично, ако ще загубя, ще са пари за семки, но печеля като гледам, както казваше Кембъла, как се наредило българското общество да се брои и всеки вика "първи", "първи"...
                          А най-интересно е да гледа човек как робската психика приема някакви хора да излизат и да му казват "Аз построих този път", "Аз навремето спасих тази компания".
                          Чакайте, бре, чичо ми, като не иска да му казват какво да прави, не си листва компанията и не си дели печалбата с никой.
                          Но, докато, аз плащам акциите и данъците...
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Най-доброто, което чичо ти може да направи срещу дървената философия е да ви засули няколко години поред по една яка печалба с 300-400 хил лева, да ви оформи едно хубаво п/е 20-30 а после ще драпате със зъби и нокти за коефицент 0.5
                            Евала на чичото, че ги разбира тези неща
                            Не е препоръка
                            То пък затова какво има да му разбираш - ама после като иска парички от ПФ-та дали ще му дадат.
                            Аз лично ще загубя сума равна на месечната ми заплата, така че ми е за принципа. Не че ще забогатея. Ама бих отишъл на ОСА само за да предложа по-изгодно съотношение на замяна и да гледам сеира как ПФ "Доверие" ще гласува - в защита на своите клиенти или в стил "помощ от приятел".
                            Не-заслужил инвеститор

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                              Все пак, да поясня, че във всеки момент оттук до преобразуването може да се търси защита по адм. и/или съдебен път. Оставам на мнението, че и действителността на договора може да бъде атакувана още сега, а и по-късно, а потвърджаване на извършените действия на съвета на директорите от ОС в момента не изглежда толкова безпроблемно.
                              Горното си е лично мнение и не е препоръка!
                              Най-доброто, което чичо ти може да направи срещу дървената философия е да ви засули няколко години поред по една яка печалба с 300-400 хил лева, да ви оформи едно хубаво п/е 20-30 а после ще драпате със зъби и нокти за коефицент 0.5
                              Евала на чичото, че ги разбира тези неща
                              Не е препоръка
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от scandy Разгледай мнение
                                Какво би се случило, ако КФН не одобри преобразуването? Чичо Оги може да се опита да разбие Севто и тогава какво ще правим?
                                ще пием успокоителни, но само производство на актавис(примерно)
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X