IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
    Има ли срок, до кога трябва да бъде извършено вливането? Дивидентът в SEVTO за 2012 дали е засяган? За това питам за договора. защото някой може да си го протака до когато му изнася и накрая ... да изкупи активите от съдия-изпълнител
    По принцип държавните органи имат срокове по АПК и др. за произнасяне, т.е. и те не могат да протакат вечно.
    Не е препоръка, въпрос е.
    Имам акции!
    Мисля, че комисията няма срок за произнасяне, но не съм сигурен. Може и умишлено Оги Донев с действията си да ги накара да се произнесат с неодобрение (май нямаме досега такъв случай) и след една година като е разкатал майката на отчетите на Севто да вкара ново предложение за вливане, което тогава вече ще изглежда перфектно обосновано и даже може да излезе на хартия в полза на акционерите в Севто.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Поискай си от г-н Донев или от КФН пък може да ти го дадат
      Има ли срок, до кога трябва да бъде извършено вливането? Дивидентът в SEVTO за 2012 дали е засяган? За това питам за договора. защото някой може да си го протака до когато му изнася и накрая ... да изкупи активите от съдия-изпълнител
      По принцип държавните органи имат срокове по АПК и др. за произнасяне, т.е. и те не могат да протакат вечно.
      Не е препоръка, въпрос е.
      Имам акции!
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
        Обещаните от мен сметки.







        А сега кажете как се квалифицира настоящото деяние?
        Поздравления за старанието, аз в петък почнах да си правя подобни сметки и още преди да ги довърша докрай ми стана ясно за какво става въпрос. Наистина не е за вярване, как Оги Донев затрива градена с години репутация, за да спести някакви жълти стотинки за сметка на дребните акционери.

        Коментар


        • Сега очавкам яко спад на печалбата на всички дружества.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
            О.Д. се излага тотално. Преди време не бих повярвал, че може да падне толкова ниско.
            Човекът си е прав за себе си, ГЕРБ му взеха едни пари , които не беше предвидил и сега той си ги взима от нас. Няма да се мине, всичко е на гърба на дребните рибки, като нас.

            Коментар


            • О.Д. се излага тотално. Преди време не бих повярвал, че може да падне толкова ниско.
              МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                Тогава да го поправят, ако ли не да продават на половина, иначе такава норма на печалба няма никъде по-света.
                Да си искат парите от Бойко и Дянков, защо от нас?
                На коя половина, какво да й продатат? Извини, не разб.
                'ако ли не да..", трудно ми е, разделяй ги със запетаи, поне! Мерси!
                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                  "Наполовина" е една дума, наречие ...
                  Тогава да го поправят, ако ли не да продават на половина, иначе такава норма на печалба няма никъде по-света.
                  Да си искат парите от Бойко и Дянков, защо от нас?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    ..падат на половина производствените цени на лекарствата и че ще поевтинеят с 40% в тъговската мрежа.
                    "Наполовина" е една дума, наречие ...
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • Според мен по-добър ефект ще има да се раздуе в пресата, че падат на половина производствените цени на лекарствата и че ще поевтинеят с 40% в тъговската мрежа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                        Мисля, че трудно ще се получи - Доверието няма да ни подкрепи. Те и без това имат еднакъв дял от двете компании така, че не им дреме за съотношението. Освен и аз да хеджирам по този начин, ама пусто не ми се взимат Софармки, щото мнооого се чудя в кой бизнес е - във фармацефтичния или в банковия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Да, много грозно изпълнение
                          Мисля че трябва да сезираме КФН по въпроса.
                          А ако се съберем акционери с 5% можем да заведем и иск срещу мениджмънта!
                          Дори и нищо да не спечелим от операцията аз съм готов да го направим заради идеята и въобще за каузата "Честен капиталов пазар в България"!
                          Мисля, че трудно ще се получи - Доверието няма да ни подкрепи. Те и без това имат еднакъв дял от двете компании така, че не им дреме за съотношението. Освен и аз да хеджирам по този начин, ама пусто не ми се взимат Софармки, щото мнооого се чудя в кой бизнес е - във фармацефтичния или в банковия.
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                            Божееее ,и ми разправят някои хора ,колко лоши били ТИМ ...Малеее те пасти да ядат.....Тук направо си е ...професионализъм в прецакването на миноритарите
                            Време е да осъвременим "оня" списък.
                            Интересно защо тогава никой не бе номинирал тукашния мажо за там.
                            Сигурен съм че в момента би събрал добър вот.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Не, едва ли са свалили цената към клиенти с 50%! По вероятно е мениджърите на Севто да са се съгласили, управляваното от тях предприятие да работи на загуба, а маржа на печалбата на посредника Софарма е направил огромен скок. И това при сключен дългосрочен договор, който е одобрен на ОСА през 2010 и лесно може да се сметне, че цените на единица продукция са сравнително стабилни от началото на 2011 насам.

                              http://www.x3news.com/download/?id=99248

                              Ех че излагация - а можеше по финно да се отиграе - а сега си е "влизане с бутонките". Не знам само мениджърите как са си сложили главата в торбата.
                              Да, много грозно изпълнение
                              Мисля че трябва да сезираме КФН по въпроса.
                              А ако се съберем акционери с 5% можем да заведем и иск срещу мениджмънта!
                              Дори и нищо да не спечелим от операцията аз съм готов да го направим заради идеята и въобще за каузата "Честен капиталов пазар в България"!

                              Коментар


                              • Божееее ,и ми разправят някои хора ,колко лоши били ТИМ ...Малеее те пасти да ядат.....Тук направо си е ...професионализъм в прецакването на миноритарите

                                Коментар

                                Working...
                                X