IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"СИН КАРС Индъстри" АД (SIN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Всички закупили акции по втория начин от Елана ще се надяват на продажба по 2 или 3,4 на балъци..Аз разбира се, ако изобщо купя ще е след изплащането на първият дивидент..АКО ИЗОБЩО ИМА ТАКЪВ..
    Ot twoite уста в бойиите уши, искам 4 лв., ама ако може още първия ден от търговията!
    Аз следвах правилата и закупих по първия начин, дали е имало втори не знам, но се съмнявам..

    Ама се чудя защо като всичко е нагласено, по втория начин, не го изкупиха няколко големи играчи, а цели 100 клиента, почти всичките от които малки(вижда се в Търговския регистър), даже Елана не е сред тях...

    Най-големия купувач е консервативен и не мисля, че участва в "далавери" и схеми, а Елана са записали само 110 000 акции, но за договорните им фондове, т.е. за вложителите си, не са играли въобще за собствена сметка....
    Last edited by cam; 05.06.2021, 10:27.

    Коментар


    • Мечка,ти явно не разбираш иронията.Ти ще си купиш ли на 3,4 лева ..Мисли с главата си..А не само спам..
      Ами като няма дивиденти ,не могат 10 години да лъжат акционерите си с филмчета и обещания..Те не са Тесла все пак.. Интересно дали си дават сметка каква е конкуренцията в световен аспект..
      Last edited by Kiro; 05.06.2021, 09:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Всички закупили акции по втория начин от Елана ще се надяват на продажба по 2 или 3,4 на балъци..Аз разбира се , ако изобщо купя ще е след изплащането на първият дивидент..АКО ИЗОБЩО ИМА ТАКЪВ..
        Какъв дивидент те гони Кире. Дивидент преди 2030 - чакай,
        Я виж историята на това ИПО. През 2018 е заявено желание от мажото да прави ИПО за 20 милиона.
        20 милиона а не 2 милиона. Схващаш ли какъв финансов мащаб е нужен за да стане един шит успешен
        Ами близко е до мисълта, че докат не е наличен ресурса, ще има глад за финанс, Какъв дивидент тогава
        Мисли Кире с тая глава на рамената. Тя е за мислене
        Ако има дивидент ще е тип еднократен ефект за подлъгване на рибоци. Но не и устойчиво явление
        Last edited by mechka uteshitelka; 05.06.2021, 08:51.
        Я всегда буду твоим поводом напиться.

        Коментар


        • Всички закупили акции по втория начин от Елана ще се надяват на продажба по 2 или 3,4 на балъци..Аз разбира се , ако изобщо купя ще е след изплащането на първият дивидент..АКО ИЗОБЩО ИМА ТАКЪВ..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

            E на какво се учудваш?

            О.Д. всички го признават за един от най-добрите спекуланти в България.Бая пари направи от БФБ...

            И инвестира(спекулира) не само със своите подопечни дружества ,ами и с Химимпорт,Булгартабак,Монбат,Сирма,Градус,Елана... ...

            Още като чух на презентацията за интереса му да си купи коли от Син карс ,а и като знам топлите му отношения с Елана си помислих ,че ще си купи акции. След търга даже си мислех ,че може голямата сделка да е негова .
            А това ,че си е казал е нормално - така или иначе скоро ще обнародват имената на всички от Елана закупили акции в Син карс.

            Но си мисля ,че скоро може да се оттегли в сянка,като почетния председател и да не е в светлината на прожекторите ?

            Нали все пак се надяваме да влезем в Еврозоната !
            Имената на всички закупили акции в Син карс вече са в Търговския регистър, прави ми впечатление името на най-големия - ДФ ОББ Платинум облигации, явно имат акциите на Син карс за толквоа сигурни, колкото облигациите...

            Коментар


            • https://www-cnet-com.cdn.ampproject....ev-deliveries/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                Чичо ви Огнян Донев си е харесал Син карс. И човека си беше честен да го сподели... вие се надлъгвайте но тук явно има стойност и голям потенцял...успех!
                E на какво се учудваш?

                О.Д. всички го признават за един от най-добрите спекуланти в България.Бая пари направи от БФБ...

                И инвестира(спекулира) не само със своите подопечни дружества ,ами и с Химимпорт,Булгартабак,Монбат,Сирма,Градус,Елана... ...

                Още като чух на презентацията за интереса му да си купи коли от Син карс ,а и като знам топлите му отношения с Елана си помислих ,че ще си купи акции. След търга даже си мислех ,че може голямата сделка да е негова .
                А това ,че си е казал е нормално - така или иначе скоро ще обнародват имената на всички от Елана закупили акции в Син карс.

                Но си мисля ,че скоро може да се оттегли в сянка,като почетния председател и да не е в светлината на прожекторите ?

                Нали все пак се надяваме да влезем в Еврозоната !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                  Както казах по-долу, мейла с указанията към клиентите и датата 26.05, от която се приемат поръчки беше получен 2-3 дни по-рано. След анализ се постарах да пусна поръчка в първия възможен момент, никой не ми е искал подкуп...
                  Колега, Вие успяхте ли да запишете акции?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                    Бях на кафето с Огнян Донев днес. Каза, че е добре запознат със Син карс, колите, мажоритаря. Много е впечатлен и има намерение да изпробва и след това поръча коли за Софарма и трейдинга.

                    Също така е инвестирал в Син карс!
                    Ми айде да купи и тогава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                      Чичо ви Огнян Донев си е харесал Син карс. И човека си беше честен да го сподели... вие се надлъгвайте но тук явно има стойност и голям потенцял...успех!
                      Бях на кафето с Огнян Донев днес. Каза, че е добре запознат със Син карс, колите, мажоритаря. Много е впечатлен и има намерение да изпробва и след това поръча коли за Софарма и трейдинга.

                      Също така е инвестирал в Син карс!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Е и ? Пак да попитам какво значение има ти кога си си подал поръчката към посредника след като всички поръчки се въвеждат от 9:30 на 01.06 ? Пише ли някъде в някой правилник, че такива хора са с предимство ?
                        И още нещо искам да те попитам, ползваш ли платформа за търговия и защо не си подаде поръчката през нея, или е имало указания да си подадеш поръчката към Елана ?

                        Съгласен съм с теб както казах, че е тъпо да е така, не знам по кой правилник е, но е така, такива са правилата, добри или лоши...
                        Имам платформа, но през нея вкарах оферта за Биодит в първия възможен момент и не се класирах, оттогава съм решил вместо да се състезавам със всички посредници и клиенти да възложа на професионалистите да го правят.

                        Това, че може да се подават поръчки предварително през посредника го знам от представянето на Биодит, не от сега...
                        Хубаво ще е да ми дават такива указания както казваш, питах кой е най-добрия метод, казаха ми възможностите, че сигурност във никой няма и аз трябваше да си избера кой.
                        Никой няма как да има яснота кой кого ще изпревари след 9.30, както видяхме първи беше АБВ Инвестиции, не съм и предполагал, че са такива играчи....

                        Коментар


                        • https://webupload.elana.net/docs/ela...uslovia-bg.pdf

                          ГЛАВА ШЕСТА
                          ПОЛИТИКА ЗА ОБЕДИНЕНИЕ И РАЗДЕЛЯНЕ НА НАРЕЖДАНИЯ
                          Чл. 41. Всички клиентски нареждания, както и тези за собствена сметка на инвестиционния посредник, се изпълняват индивидуално. Инвестиционният посредник може да обедини нареждания само при
                          следните условия:
                          1. ако това няма да е във вреда на който и да е от клиентите, чийто нареждания се обединяват.
                          2. инвестиционният посредник е разяснил на всеки клиент, чиято поръчка се обединява, че обединението може да е неизгодно и въпреки това клиента е дал своето съгласие писмено.
                          3. инвестиционният посредник приема и ефективно прилага политика за разделяне на нареждания, която предвижда коректно разделяне на обединените нареждания и сделки, включително начините по които обемът и цената на нарежданията определят разделянето и третирането на частични изпълнения.
                          Предполагам съгласието за обединение на поръчките е стандартно в бланката за поръчка, но ми е интересно какво щеше да се случи, ако един от 100-те обединени клиенти оттеглеше поръчката си между 9:30 и 14 часа на първи юни? Елана трябва да нарушат правилата, като не изпълнят нареждането на клиента за оттегляне, или да оттеглят общата поръчка и да я пуснат наново назад в редицата за изпълнение, което щеше да е в ущърб на всички останали. Така че изпълнявайки така поръчките на клиентите си, Елана са създали предпоставка за потенциално нарушаване на интересите им. Възниква и въпроса всички поръчки ли са обединили или не са третирали равнопоставено клиентите си?

                          Ако не ме лъже паметта, в Xetra можеше да се въвежда кошница от предварително заредени поръчки, което е правилния подход - с един клик да въведеш поотделно поръчките на всичките си клиенти.

                          Коментар


                          • Мъчно ми е за всички извозени.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                              Вътрешен не съм, нито мисля, че имам повече информация от други клиенти, като казвам 2-3 дни не съм сигурен от кога точно беше мейла, но от него видях датата 26.05, съжалявам за другото....
                              И още нещо искам да те попитам, ползваш ли платформа за търговия и защо не си подаде поръчката през нея, или е имало указания да си подадеш поръчката към Елана ?

                              Коментар


                              • Чичо ви Огнян Донев си е харесал Син карс. И човека си беше честен да го сподели... вие се надлъгвайте но тук явно има стойност и голям потенцял...успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X