IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варна-плод АД (4V5 / VPLOD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хехе, както казах, предпочитам други дружества, които имат увеличаващо се ROE Но и тук ще хвърлям по 1 поглед

    Коментар


    • Мик, и на теб ти желая успех , дано успее някои да се върже, и да ти продаде някое друго плодче на промоция, пък ако се вържат повечко и аз съм на линия .

      Коментар


      • няма ли хапче за брокера на пощата има ли още разстроиство абе на ли са чужди париците що да не се охлаби още до кръв после пазара бил кьорав ами с такива умници е така лека почивка на всички

        Коментар


        • Стенли, аз също не съм оспорвал останалите показатели. Даже казах, че за предходните 2 години също са страхотни резултатите. Но отбелязах това, което ме спира да инвестирам тук, а именно спада на ROE.

          И за да подкрепя изказването си ето малко от страхотните показатели:

          за 2006
          Увеличение на СК: 32%
          Увеличение на EPS: 22%
          Увеличение на Приходите от основна дейност: 14%
          Увеличение на Cash Flow: 42%

          за 2005
          Увеличение на СК: 35%
          Увеличение на EPS: 108%
          Увеличение на Приходите от основна дейност: 29%
          Увеличение на Cash Flow: 86%
          Увеличение на ROE: 54% (по моя начин )

          за 2004
          Увеличение на СК: 17%
          Увеличение на EPS: 582%
          Увеличение на Приходите от основна дейност: 70%
          Увеличение на Cash Flow: 853%
          Увеличение на ROE: 488% (по моя начин )


          Успех

          Коментар


          • Аз никъде не съм оспорвал, че няма спад в ROE в сравнение с предходната 2005. Това което ти цитирах беше стойността за 2006 година!!! Ако пък толкова искаш да задълбаваш може да сменим и гледната точка - ръст на СК през 2005 година като абсолютна стойност е 252 000 лева, ръст на СК през 2006 година е 333 000 лева. Налице е ръст в ръста нали така и то с 32% ??? Въпрос на гледна точка . Успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Стенли
              С риска да стане уникална дискусия ще ти кажа как съм го сметнал . Предполагам ти го смяташ по следния начин -

              нетна печалба 2006/ср.стойност на собствен капитал 2006
              Лично за мен това не е коректен начин, тъй като в собствения капитал за 2006 е включена и печалбата за 2006 година .

              Според мен много повече информация ни дава ако ROE се изчислява:

              нетна печалба за 2006/собствен капитал към 31.12.2005.

              Е поради това имаме различия в цифрите .
              Между другото колега, направих си труда да го сметна и по твоя начин и пак излиза, че в сравнение с 2005, когато ROE е 35,43, отново е по-ниско и то с 11%
              Не че се заяждам..Успех с плодчетата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ariadna
                защо според вас не можа да влезе в полезрението на някой по-голям?
                Според теб мажоритарите му малки ли са - абревиатурата им е ТИМ. Все пак, ще ни очакват хубави летни варненски дни . Още повече, че до 2008 ако се не лъжа е предвидено и увеличение на капитала до 500 000 лева, което си е 10 пъти почти .

                Коментар


                • защо според вас не можа да влезе в полезрението на някой по-голям?

                  Коментар


                  • Разбрах Успех ти желая

                    Коментар


                    • С риска да стане уникална дискусия ще ти кажа как съм го сметнал . Предполагам ти го смяташ по следния начин -

                      нетна печалба 2006/ср.стойност на собствен капитал 2006
                      Лично за мен това не е коректен начин, тъй като в собствения капитал за 2006 е включена и печалбата за 2006 година .

                      Според мен много повече информация ни дава ако ROE се изчислява:

                      нетна печалба за 2006/собствен капитал към 31.12.2005.

                      Е поради това имаме различия в цифрите .

                      Коментар


                      • Не знам как си го сметнал това ROE..При мен излиза 24,13, а за миналата е 26,16, което е намаление с повече от 8%.

                        Иначе обаче съм съгласен, че е може би подценено, защото доколкото си спомням последно четох, че наемите на складовите помещения продължават да скачат. А и с P/E около 10 останаха не много компании май

                        Успех

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Michelangelo
                          Страхотни резултати за предходните години, тази година също отчетът беше много хубав, като изключим обаче ROE, а аз лично смятам, че това е може би най-важният коефицент, защото показва, че мениджърите на компанията са на страната на акционерите.

                          Или има 1 обяснение от учебниците едно време, което ми се е набило в главата:
                          It shows how the shareholders fared during the year.
                          Микеланджело, кажи кое не ти харесва на ROE??? 31.81% за 2006 година и това ако не е хубаво незнам . Всъщност по-добрo ROE има само КММ - Шумен - 43.07%.

                          П.С - цифрите са получени при малко по различни формулки от тези на борсовия сайт . Но да не задълбаваме в темата.

                          Коментар


                          • Ето затова ги обичам корекциите! А такиви сватбарски изпълнения ме кефят, ама много!

                            Коментар


                            • Лошо ли ни е да купуваме дружества при съотношение цена/печалба <9

                              Коментар


                              • Страхотни резултати за предходните години, тази година също отчетът беше много хубав, като изключим обаче ROE, а аз лично смятам, че това е може би най-важният коефицент, защото показва, че мениджърите на компанията са на страната на акционерите.

                                Или има 1 обяснение от учебниците едно време, което ми се е набило в главата:
                                It shows how the shareholders fared during the year.

                                Коментар

                                Working...
                                X