IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варна-плод АД (4V5 / VPLOD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами отчета си е добър, старите акционери не са изненадани от отчета, а потенциалните нови инвеститори са заети с анализи и подготовка за предстоящите ИПО-та.
    Но и на тази позиция ще и дойде времето, аз нямам притеснения относно бъдещето.
    Sales margin-a за първи път надминава 66%, което звучи повече от добре

    Поздрави!

    Коментар


    • Хм, никой нищо не казва за отчета. Аз се надявам на 20%-тен ръст на приходите и на малко повече в печалбата на годишна база. Уви, за сега не се получава, но има време. Все още се надявам на сплит, за да се раздвижи позицията, а и ще е добре да увеличат малко свободно търгуваните акции. А и не трябва да се забравя, че тове е може би единствената акция на бфб с п/е 10, че и от долу. Растежите на компанията са стабилни, акцията е стабилна. Трябва само подобаваща намеса на мажоритара и нещата могат да станат доста интересни, при добра воля от негова страна.
      Има плащания по лизингови договори за 1 милн. лв, някой може ли да каже за какво става въпрос?
      ~МЕЧО~

      Коментар


      • За Гергьовден.

        Коментар


        • към марулите няма ли нещо за добавка

          Коментар


          • Ще берем марули май...

            Коментар


            • То само Елпром е колкото Вамо.....

              Коментар


              • Май има опит за раздвижване при Варна плод
                Иначе доста интересен списък на свързаните лица са обявили

                25. Свързани лица
                Дружеството има отношение на свързано лице със следните предприятия: “Елпром” АД, “Бол Пропърти”, „Бизнес Център Изгрев“ ЕООД, „Елпромтрейд“ ЕООД, „Рентапарк“ ЕООД, “Мустанг Холдинг” АД, „Таб“ ООД, “Тим Кар” ООД, „Тим Клуб“ ООД, „Тим“ ЕООД, „Тим Консул“ ЕООД, “Тортуга” ООД, „Алея Първа“ ООД, „Байпнета“ ЕООД, „Дик Дик“ ЕООД, „Парти“ ЕООД, „Улица Първа“ ООД, “Уют – Марин Митев” ЕТ, “Ми – 5” ООД, „Сага Стил“ АД, „Ариел ТВ“ АД, „Арми Груп“ ЕООД, „Баланс Елит“ ЕООД, „Интер Ръбър Хемп“ ЕООД, „Конкорд“ ООД, „Орбита Шумен 2000“ ООД, ЦКБ АД, „Химимпорт“ АД, „Рост Инвест“ ЕООД.

                Коментар


                • Позицията (VPLOD) е много атрактивна в момента

                  Коментар


                  • От изток на запад са:
                    ВПЛОД--ВАМО--Варна Консерв

                    ВПЛОД е най към центъра от всички тях.
                    Тоест - неговия терен е с по-висока цена за кв.м.

                    Коментар


                    • След слуховете и новините какво ще се строи на мястото на Вамо-Варна, сега излезе официално инфо какво ще се строи и на мястото на Варна Консерв
                      - "През седмицата започна изграждането на първия по Черноморието логистичен център във Варна. Той ще се разгърне на площ 132.5 декара на терена на бившият консервен комбинат "Янко Костов". Старото предприятие, което сега се нарича "Варна консерв", е в окаяно състояние и ще бъде съборено в процеса на строителството."
                      http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=321331

                      Коментар


                      • Щом е така Мик, не остава нищо друго освен да си пожелаем повече хора да са като теб и да пишат даже и по теми които не са им интересни ами просто така си пишат, че даже и анализи са правили . Що се отнася до преоценката на активите, лично на теб повече ли ще ти хареса компанията ако си направи тази преоценка, значи хоооп една преоценка и компанията вече е супер ??? Аз предпочитам да си прави всяка година ръст на СК с по 32%, пък нека НЕ прави преоценка и има падащо ROE .

                        Коментар


                        • Еее, Стенли пак видя конспирацията Sorry, ама не съм от тези, дето пишат в дадена тема само, за да свалят цената и да си накупят, нито пък от тези, дето пишат само в теми, където притежават акции Пиша там, където имам някакви наблюдения и мога да кажа нещо, което може да е от някаква полза на пишещите вътре

                          Нямам акции на VPLOD, а и нямам намерение да купувам. Видял съм дружества, които ми харесват повече като показатели, мениджмънт и перспективи.

                          BSEtrader, благодаря за безплатната лекция. Но аз много добре знам откъде идва падането на ROE. Просто щом предни години са успявали, значи тази или не успяват да си използват ползотворно капитала, или е може би добре да направят преоценка на активите си Уважавам много твоето мнение и ти желая успех и на теб

                          Коментар


                          • Трейдъре, може ли да си толкова позитивно настроен , спри с обясненията, не усещаш ли каква е целта на Микеланджело, човека пуснал въдицата в ляво на кобоса сега чака улов . Микелнаджело, ще подкрепя притесненията ти...ROE ще продължи да пада с всяка изминала година . Даже силно се надявам съвсем скоро съвсем да се срине .

                            Коментар


                            • Микеланджело, не мога да разбера какво те изненадва спада на ROE, съвсем естествено е! Дружеството има ниска оценка на активите (съответно графата собствен капитал е подценена) и печалбата увеличава значително собствения капитал - според твоите данни с над 30%. Печалбата не може да ръсте с такива темпове и когато изчисляваш ROE при по-високо Еquity съвсем нормално е стойностите му да се понижават.

                              Поздрави и успех от мен!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Michelangelo
                                Хехе, както казах, предпочитам други дружества, които имат увеличаващо се ROE Но и тук ще хвърлям по 1 поглед
                                Е, виждам, че погледа си го хвърлил вече , лошо няма всъщност. Аз пък си падам по тези с намаляващо ROE, ръст на СК от 32% годишно, П/Е 8.5, мажоритари ТИМ, и НИ във Варна които надхвърлят поне 10 пъти текущата пазарна капитализация . А пропуснах.... и очаквано увеличение на капитала .

                                Коментар

                                Working...
                                X