IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от New Power
    Дундо, първо плюй по умрялото си Топл, а после по Петхл, не за друго, но е много смешно, при все, че е ясно коя е по-добрата компания и акция. Топл, беше интересна, само когато я търгуваха с вътрешна информация преди да влезе в Софикса ))
    Бахти тъпото мнение...

    Коментар


    • Последната страница на форума преливаме от пусто в празно. Единственото стойностно мнение е на Дон Корлеоне.
      --

      Коментар


      • Е, хайде сега, малко търпение до отчетите, пък тогава ще се види, кое е било добре и кое зле и дали, това което уж изглежда добре, не се възприема от публиката по-различно. Напоследък и такива неща виждаме.
        А иначе относно забележката на колегата от форума - ако най-голямото яйце на кокошката в гнездото е запъртък, то много други варианти за заместване на този запъртък няма.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dundo1
          Първоначално изпратено от Jores
          Първоначално изпратено от Valuator
          Може NPV-то и IRR-а на начинанието, в което ще вложат парите от продажбата, да са по-добри от тези при Електродите. А и ако нямат потенциал да развиват толкова много дружества с разнородна дейност в силно конкурентна среда, по-добре е да капитализират досегашните си успехи и да се концентрират там, където имат повече шансове за успех.

          Ще видим

          ... хора които биха продали дружество за 6,8 мил при положение че всека година само дивидента 1 мил. Сметни си NPV на такова вложение примерно
          Absoljtno saglasen sam a i da ne zabravqme che prodajbata e za 6,8mil. EUR a posochenata pechalba ot 1 mil. godishno e v BGN.
          No nai - vajnoto koeto ostava e da vidim kakvo shte pravi s parite. /oshte ne mi e minalo ot istoriite s parcela i sam leko napregnat kogato se aktivizira armenskiqt mozak/
          Ne vi li se struva stranno 4e prodavat drujestvo, koeto vadi 1mln pe4alba godi6no za nqkude okolo 13.5 mln. Tova za men v razviva6t se pazar kato na6iq e ludost. Ne sum razglejdal podrobno tova drujestvo Elektrodi - moje bi pe4albata idva ot prodajba na aktivi ili ne6to podobno, no ako tova e pe4alba ot osnovnata deinost, to trqbva da vidiim i na kogo e prodadeno drujestvoto i da viidm dali ima svurzanost mejdu Bedo i noviq sobstvenik
          Дундо, първо плюй по умрялото си Топл, а после по Петхл, не за друго, но е много смешно, при все, че е ясно коя е по-добрата компания и акция. Топл, беше интересна, само когато я търгуваха с вътрешна информация преди да влезе в Софикса ))

          Коментар


          • Бедо това, Бедо онова, защо купи туй и защо продаде онуй и къде е прее..вката? Все търсим под вола теле и ни намирисва на световна конспирация. Може и така да е, но аз мисля, че Бедо определено е играч и мисли няколко хода напред, а не топкова елементарно, както смятат някои от форумците. Досега аз не си спомням да има сериозна издънка която да срине някоя от акциите на Бедо. Показа в един от отчетите малко по-слаби резултати отколкото очаквахме и веднага обявихте края на света, а защо не предположихте, че просто някой се е замислил и е прецинил, че при бичи пазар няма нужда от изцепки и е по-добре да се запази "барута" за края на годината когащо ще бъдат IPO-тата и когато ще има нужда наистина от добри новини, за да се "устиска на напъна" от разпродажби заради нужния кеш?
            Аз така виждам нещата, а дали е така утре ще разберем.
            Успех на всички! :-)

            Коментар


            • Dundo не се изказвай неподготвен, новият собственик е международна авторитетна компания в бранша.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jores
                Първоначално изпратено от Valuator
                Може NPV-то и IRR-а на начинанието, в което ще вложат парите от продажбата, да са по-добри от тези при Електродите. А и ако нямат потенциал да развиват толкова много дружества с разнородна дейност в силно конкурентна среда, по-добре е да капитализират досегашните си успехи и да се концентрират там, където имат повече шансове за успех.

                Ще видим

                ... хора които биха продали дружество за 6,8 мил при положение че всека година само дивидента 1 мил. Сметни си NPV на такова вложение примерно
                Absoljtno saglasen sam a i da ne zabravqme che prodajbata e za 6,8mil. EUR a posochenata pechalba ot 1 mil. godishno e v BGN.
                No nai - vajnoto koeto ostava e da vidim kakvo shte pravi s parite. /oshte ne mi e minalo ot istoriite s parcela i sam leko napregnat kogato se aktivizira armenskiqt mozak/
                Ne vi li se struva stranno 4e prodavat drujestvo, koeto vadi 1mln pe4alba godi6no za nqkude okolo 13.5 mln. Tova za men v razviva6t se pazar kato na6iq e ludost. Ne sum razglejdal podrobno tova drujestvo Elektrodi - moje bi pe4albata idva ot prodajba na aktivi ili ne6to podobno, no ako tova e pe4alba ot osnovnata deinost, to trqbva da vidiim i na kogo e prodadeno drujestvoto i da viidm dali ima svurzanost mejdu Bedo i noviq sobstvenik

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jores
                  Първоначално изпратено от Valuator
                  Може NPV-то и IRR-а на начинанието, в което ще вложат парите от продажбата, да са по-добри от тези при Електродите. А и ако нямат потенциал да развиват толкова много дружества с разнородна дейност в силно конкурентна среда, по-добре е да капитализират досегашните си успехи и да се концентрират там, където имат повече шансове за успех.

                  Ще видим

                  ... хора които биха продали дружество за 6,8 мил при положение че всека година само дивидента 1 мил. Сметни си NPV на такова вложение примерно
                  Absoljtno saglasen sam a i da ne zabravqme che prodajbata e za 6,8mil. EUR a posochenata pechalba ot 1 mil. godishno e v BGN.
                  No nai - vajnoto koeto ostava e da vidim kakvo shte pravi s parite. /oshte ne mi e minalo ot istoriite s parcela i sam leko napregnat kogato se aktivizira armenskiqt mozak/
                  Вервайте му !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator
                    Може NPV-то и IRR-а на начинанието, в което ще вложат парите от продажбата, да са по-добри от тези при Електродите. А и ако нямат потенциал да развиват толкова много дружества с разнородна дейност в силно конкурентна среда, по-добре е да капитализират досегашните си успехи и да се концентрират там, където имат повече шансове за успех.

                    Ще видим

                    ... хора които биха продали дружество за 6,8 мил при положение че всека година само дивидента 1 мил. Сметни си NPV на такова вложение примерно
                    Absoljtno saglasen sam a i da ne zabravqme che prodajbata e za 6,8mil. EUR a posochenata pechalba ot 1 mil. godishno e v BGN.
                    No nai - vajnoto koeto ostava e da vidim kakvo shte pravi s parite. /oshte ne mi e minalo ot istoriite s parcela i sam leko napregnat kogato se aktivizira armenskiqt mozak/
                    www.targ.bg

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marcy
                      Предполагам че му трябват парите спешно за някоя покупка и в понеделник може да има изненада.
                      Иначе и аз мисля че през борсата щеше да вземе повече пари но е по бавна печалбата.
                      Времето ще покаже.
                      Едва ли щяха да се вземат повече пари през борсата.

                      В случаи като този, консултантска фирма оценява бизнеса и на база тази оценка се договаря цената /в някакви рамки/. Вижте например какво стана с BRIB, да не би да се продаде на база борсова капитализация ?

                      Коментар


                      • Може NPV-то и IRR-а на начинанието, в което ще вложат парите от продажбата, да са по-добри от тези при Електродите. А и ако нямат потенциал да развиват толкова много дружества с разнородна дейност в силно конкурентна среда, по-добре е да капитализират досегашните си успехи и да се концентрират там, където имат повече шансове за успех.

                        Ще видим

                        ... хора които биха продали дружество за 6,8 мил при положение че всека година само дивидента 1 мил. Сметни си NPV на такова вложение примерно

                        Коментар


                        • едва ли има нещо по-добро от това да инвестираш собствен капитал във високо рентабилни проекти - като строителство и туризъм например!

                          нямам акции само наблюдавам и мисля, че трябва да се кефите!

                          Коментар


                          • Хмм, те "фенове" на Бедо много, включително и аз..:-)
                            Но наистина - ако и сега не изкара хубава печалба големи разпродажби ще са..
                            Аз тук нямам, но Топливо имам отдавна (плюс някой от "наркоманските"..:-)) - ще чакам Q3 и Q4 - най-силните на TOPL пък ще видим.

                            Не ми се мисли къде щеше да е отишла цената и на PETHL и дъщеричката му ако Бедо беше взаимствал малко от отношението на "наркоманите" на БФБ..:-)!

                            Коментар


                            • Бедо не го слушайте кво говори...той се едни и същи си ги бращолеви - мен отчетите повече ме итересуват.

                              Коментар


                              • Франки е "голям фен" на Бедо, но понеже не се включва, да кажа и аз няколко думи - Бедо верно прилича на царя, ама не само в изказванията и усмивката, а най-вече в отношението към избирателите и миноритарните инвеститори - "да се обещава е царствено и благородно, ама да се изпълнява ..." И двамата се сещат за електората само преди избори или увеличение на капитала

                                Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
                                Бат Бедо все повече започва да ми прилича на Царя в изказванията си. Говори точно като него. Даже и в усмивката под мустак си приличат.
                                Верно, че Бедо е натрупал голямо недоверие, но въобще нямам нищо против да ме опровергае в следващите дни Като гледам как като в приказките се обърнаха нещата при HDPAT и MOSTS, може и тука някоя фея да подшушне на Бедо нещо за взаимния интерес и "win-win" стратегиите

                                Коментар

                                Working...
                                X