IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бат Бедо все повече започва да ми прилича на Царя в изказванията си. Говори точно като него. Даже и в усмивката под мустак си приличат.

    Коментар


    • Само на наркоманската позиция Монбат, скочиха акциите при навлизането на чужд пряк и много сериозен конкурент - Енерсис ))))) На друга борса, акциите на всички останали компании за акумулатори, биха се сринали ))))))

      Коментар


      • Bank, не отричам че г-н Синергон верятно е имал сериозни основания за продажбата...
        Ще ни ги разтълкува в следващите дни да не избързваме, ще ни бъде разяснено и ще сме повече от убедени че така е правилно, и ще скочат акциите това е чудесно, не виждам нищо наркоманско ...
        специално за rebound: не ми знаеш портфейла, но ще ти сподела че немам топл, монб, като нема гаранция че и занапред ще е така то неможе човек с ограничен ресурс да има от всеко яко дружество на борсата...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
          добре е големите да те оценяват.
          немам против това, но че са ни оценили евтино
          надявам се акциите на синергона да идат на плюс понеже имам и съм пристрастен Но какво му пречеше на г-н Синергон да го продаде през борсата, немаше ли вероятност да извади повече пари за Синергона
          Пропускаш основната идея зад продажбата.

          До момента сме продали само дружества, чиито производства вече са излизащи от употреба. Стоките им не се търсят на пазара и сме се отървали от тях.
          Факторът силна конкуренция ме кара да мисля, че горното правило продължава да важи.
          Бедо можеше да ги листва на БФБ, но след година, две, когато шведите смажат Електроди от конкуренция и няма печалби тогава щяхте да обвините отново Г-н Синергон в предателство към акционерите.
          Относно прословутите дивиденти, които споменаваш. Дружеството не е публично и е много трудно да се направи цялостна оценка на стойността му само на база на този показател.
          --

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rebound
            Това, че всички наркомани си набихте парите в Топл, вместо в Петхл, където лично Бедо е акционер си е ваш проблем )) Рано, или късно, ще си ядете попарата ))
            И какво толкова ти каза Вятъра че го изкара наркоман или сигурно не харесваш и ти да правиш по-голяма доходност.На Бедо номерата наистина му са арменски. Понякога трудно го разбират акционерите.Ако и сега не изкара добър отчет на Топл. цената от 28-30 лв там е много вероятна.Мислиш ли,че и на Синергона няма да му се отрази.

            Коментар


            • добре е големите да те оценяват.
              немам против това, но че са ни оценили евтино
              надявам се акциите на синергона да идат на плюс понеже имам и съм пристрастен Но какво му пречеше на г-н Синергон да го продаде чрез борсата, немаше ли вероятност да извади повече пари за Синергона карай ...

              Коментар


              • Ветре,

                Тук става въпрос и за нещо друго . Купувач е най-голямата фирми в света в отрасъла на заваръчната техника Electric Welding Limited. Дружеството има подразделения тук:


                България е влизала в плановете на ESAB и те са щели по един или друг начин да се наложат. Бедо пак е премислил нещата, просто е тъпо да прави конкуренция на световния лидер в бранша, ще те обезглави. А и както Jores каза добре е големите да те оценяват.
                --

                Коментар


                • Ветре, заради наркомани като тебе, борсата ни е на това чудо,...
                  rebound, по скоро е заради некои други наркомани, дето са си дали доверието на хора които биха продали дружество за 6,8 мил при положение че всека година само дивидента 1 мил. Сметни си NPV на такова вложение примерно или май ще стигнеме пак до съмнителни сделки да видиме сега къде са наркоманите а за това че западняците правят прогнози за растеж в строителните материали от 30% нема да споменаваме а а това че се надпреварват да дойдат и да пуснат заводи за сухи смески и тем подобни по тая причина, какво ще кажеме по въпроса
                  Синергон е номер 1 /надявам се сега си доволенимам акции на Синергон, незнам може да ти се стори по наркомански мотиви .../

                  Коментар


                  • Това, че всички наркомани си набихте парите в Топл, вместо в Петхл, където лично Бедо е акционер си е ваш проблем )) Рано, или късно, ще си ядете попарата ))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                      този мъж е достоен за министър на икономиката!
                      a стоичков - президент /пак не остана место за г-н костов, нищо, остава за следващия път/

                      ако беше пуснал електродите на борсата можеше да вземе двойно повече тва показва просто статистиката, че дружества с капитализация под 10М хвърчат като ракети на борсата , сещам се примерно такива като Тича, Лавена, Хидрото, и т.н., кой се сети може да допълва списъка така ще е - Синергона е номер 1, интересно какво би казал и Франкито... г-н Синергон примерно можеше да махне Свесл или Пкар, а за мене големия плюс на Синергона беше яката диверсификация, сега май и тя започна да ерозира ... Подкрепям съмненията на Пончо - като че ли и на мен не ми допада еднократната печалба... /немам препоръки относно акциите/
                      В допълнение - познатите на всеки, изброени по-горе борсови дружества не са давали всяка година дивидент 1 мил, а даже не са и постигали подобна печалба, като електродите - продадени за 6,8мил
                      Ветре, заради наркомани като тебе, борсата ни е на това чудо, Моста, ХДпат, Еубг, Мобат да струват повече от Империя като ПЕТХЛ ) Нищо лично, но на БФБ се лансират дружества, които определено нямат стойност колкото сегашните им капитализиции, и във всичките тези дружества, излиза някой като теб, който да ги рекламира )))

                      Коментар


                      • Предполагам че му трябват парите спешно за някоя покупка и в понеделник може да има изненада.
                        Иначе и аз мисля че през борсата щеше да вземе повече пари но е по бавна печалбата.
                        Времето ще покаже.
                        Не се бъзи-кай !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                          този мъж е достоен за министър на икономиката!
                          a стоичков - президент /пак не остана место за г-н костов, нищо, остава за следващия път/

                          ако беше пуснал електродите на борсата можеше да вземе двойно повече тва показва просто статистиката, че дружества с капитализация под 10М хвърчат като ракети на борсата , сещам се примерно такива като Тича, Лавена, Хидрото, и т.н., кой се сети може да допълва списъка така ще е - Синергона е номер 1, интересно какво би казал и Франкито... г-н Синергон примерно можеше да махне Свесл или Пкар, а за мене големия плюс на Синергона беше яката диверсификация, сега май и тя започна да ерозира ... Подкрепям съмненията на Пончо - като че ли и на мен не ми допада еднократната печалба... /немам препоръки относно акциите/
                          В допълнение - познатите на всеки, изброени по-горе борсови дружества не са давали всяка година дивидент 1 мил, а даже не са и постигали подобна печалба, като електродите - продадени за 6,8мил
                          добре казано колега
                          Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                          Коментар


                          • този мъж е достоен за министър на икономиката!
                            a стоичков - президент /пак не остана место за г-н костов, нищо, остава за следващия път/

                            ако беше пуснал електродите на борсата можеше да вземе двойно повече тва показва просто статистиката, че дружества с капитализация под 10М хвърчат като ракети на борсата , сещам се примерно такива като Тича, Лавена, Хидрото, и т.н., кой се сети може да допълва списъка така ще е - Синергона е номер 1, интересно какво би казал и Франкито... г-н Синергон примерно можеше да махне Свесл или Пкар, а за мене големия плюс на Синергона беше яката диверсификация, сега май и тя започна да ерозира ... Подкрепям съмненията на Пончо - като че ли и на мен не ми допада еднократната печалба... /немам препоръки относно акциите/
                            В допълнение - познатите на всеки, изброени по-горе борсови дружества не са давали всяка година дивидент 1 мил, а даже не са и постигали подобна печалба, като електродите - продадени за 6,8мил

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Poncho
                              Интервю с Бедо Доганян :

                              http://pazari.dnevnik.bg/interview.php?storyid=144

                              Има ли дружество, което да сте стабилизирали и след това сте успели да продадете на сериозна цена?
                              - До момента сме продали само дружества, чиито производства вече са излизащи от употреба. Стоките им не се търсят на пазара и сме се отървали от тях. Изглежда прояваме някаква ревност и всяко дружество, което сме купили и се развива, засега задържаме в портфейла на холдинга. Независимо, че за част от дружествата имаме атрактивни предложения. Веднага мога да Ви посоча "Електроди" - Ихтиман, за което имаме прекрасно предложение. Това дружество никога не е закъсвало, от 10 години разпределя 1 млн. лв. дивиденти всяка година без изключение.

                              този мъж е достоен за министър на икономиката!
                              дори и за премиер- а ние прибираме аристократи от казината и кръчмите или неуспял пожарникар (АБСУРДЕН) .... и да ги правим хора!!!!!!!!
                              браво на тези които са избрали синергон!

                              Коментар


                              • Bedo e jelezen np
                                Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                                Коментар

                                Working...
                                X