IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мечка
    Без да правя коментар на счетоводните прийоми в Синергон искам само да посоча една възможност за разлика в отчетите сега и преди една година:
    Промяна в дружествата, които влизат в консолидацията - отчета се преизчислява.
    Примерно: (НЕ ЗНАМ ДАЛИ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ Е ТАКА), може да са елиминирани резултатите на "Електроди" за Q1 2007, защото то вече не е дъщерно дружество.
    Между другото статията в Инвестора не е особено коректна, защото собствения капитал на акционерите в Синергон е нарастнал и то с 6 млн лева (или >0,30 лева на акция, което хич не е малко), намалял е дела на малцинството в дъщерните му дружества.

    P.S. Имам акции в "Синергон холдинг".
    След като дружеството е било тяхно през Q1 на 2007, не са ли прибрали печалбата му за този период?

    Коментар


    • Без да правя коментар на счетоводните прийоми в Синергон искам само да посоча една възможност за разлика в отчетите сега и преди една година:
      Промяна в дружествата, които влизат в консолидацията - отчета се преизчислява.
      Примерно: (НЕ ЗНАМ ДАЛИ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ Е ТАКА), може да са елиминирани резултатите на "Електроди" за Q1 2007, защото то вече не е дъщерно дружество.
      Между другото статията в Инвестора не е особено коректна, защото собствения капитал на акционерите в Синергон е нарастнал и то с 6 млн лева (или >0,30 лева на акция, което хич не е малко), намалял е дела на малцинството в дъщерните му дружества.

      P.S. Имам акции в "Синергон холдинг".
      Настоящото мнение е лична прогноза и не представлява инвестиционен съвет или препоръка за покупка ил

      Коментар


      • Все пак Бедо спонсорира концерта в памет на Beatles преди година.

        Както каза на концерта "Аз май съм единственият арменец, някога спонсорирал концерт"...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
          Първоначално изпратено от ATILA
          Прочетох го! Мерси!
          а дали става въпрос за онази Бистра Илкова
          Че вие не знаете ли Тя май е в управителния съвет на ИП Авал ИН

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ATILA
            Е пичовете, не сте прави!

            Знаете, че повечето от бизнесите на групата са сезонни и в този смисъл, Първото тримесечие е най-слабото за холдинга!

            Истината е, че и аз бих се изкефил яко, ако бях видял някаква грандиозна печалба, но и настоящото положение не е лошо:
            - 24,85% ръст на нетните приходи от продажби до 88,7 млн
            - 10 хил. лв. нетна печалба 286 хил. лв. загуба за предходния период

            Аз твърдо оставам оптимист за бизнесите на Холдинга!



            Не е инвестиционен съвет!
            Притежавам акции на Синергон!

            П.С. Среднопретеглената цена на акциите ми е много ниска! И поради това, се оптвам преценката и коментарите ми на позицията да бъдат максимално безпристрастни и обективни!


            Успехи!
            Леле Атила, аз си мислех,че ти си някакъв ПР на Оргахим - а ти просто си роден оптимист Надявам се обаче да разбереш някой ден, че майката му е борбата с алчните и непрозрачни мажоритари - защото закона е дал на миноритаря много права. И трябва да си ги търсим - тогава ще спечелим истински от инвестиции на БФБ!

            Дано да се присъединиш към каузата...

            Коментар


            • Не смея да предполагам.... на глас!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ATILA
                Прочетох го! Мерси!
                а дали става въпрос за онази Бистра Илкова

                Коментар


                • Прочетох го! Мерси!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ATILA
                    Веднага го призираме със Златна малинка за 1998 г.!
                    източника от интернет са го махнали

                    чети копието от линка

                    сигурно и него ще махнат но аз ще си го копна

                    Коментар


                    • Веднага го призираме със Златна малинка за 1998 г.!

                      Коментар


                      • eeee

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ATILA
                          Бедо Доганян - “Бизнесмен на годината”!

                          Наистина не звучи обективно! Особено за 2007!

                          Особено имайки предвид редицата непрозрачни "врътки", за които справедливо е обвиняван във форума!
                          Пак, че от бг мама да речем не са я връчили тая награда
                          За съжаление късно излязох от тази позиция макар преценката ми за мажоритаря.
                          И все пак - искрен успех на акционерите !

                          Коментар


                          • Бедо Доганян - “Бизнесмен на годината”!

                            Наистина не звучи обективно! Особено за 2007!

                            Особено имайки предвид редицата непрозрачни "врътки", за които справедливо е обвиняван във форума!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
                              Атила, и нали и на ломско Q1 e най слабо за годината ама извадиха по

                              голяма печалба от Бедовата

                              На 28 февруари 2008 г. в Пловдив вестник Марица, Хермес медия и Телевизия Евроком-България връчиха за осма поредна година наградите “Бизнесмен на годината” и “Компания на годината”. Бедо Доганян, Председател на Надзорния съвет на "Синергон холдинг" отнесе отличието “Бизнесмен на годината”, което му бе дадено за значими инвестиции в родния му град. През 2007 г. "Синергон холдинг", мажоритарен собственик на "Новотел Пловдив", завърши тригодишна програма по обновяване и реконструкция на хотела.



                              http://www.synergon.bg/138/news_item.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ATILA
                                Истината е, че и аз бих се изкефил яко, ако бях видял някаква грандиозна печалба, но и настоящото положение не е лошо:
                                - 24,85% ръст на нетните приходи от продажби до 88,7 млн
                                - 10 хил. лв. нетна печалба 286 хил. лв. загуба за предходния период



                                Успехи!
                                Хуне, проблемът е, че миналата година по това време са обявени 632 хиляди печалба ... не загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X