IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от PLP
    Първоначално изпратено от vhk
    Първоначално изпратено от doktorat
    не знам, но да има оферта почти на 8 лв. за над 3000 акции и да не се изяде за секунди, а да ми стои с часове - това е направо срамота. Както и да ми оценяват мажоритара, все пак има някакви фундаментални стойности и докато дружеството върви нагоре като финнасови резултати, а цената да пада само до такива равнища......не знам, ясно е, че вече всичко е възможно
    Aми купи ги ти щом мислиш така , но по добре да изчакаш до 5лв.
    При ликвидационна стойност на акция около 14 не е ли малко нагличко да се чака 5 лв .
    Песимист съм за ликвидационнам стоиност след като се филтрира през Б.Д. А иначе преди години съм ги купувал на 1.3 лв. с не раздаден дивидент.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vhk
      Първоначално изпратено от doktorat
      не знам, но да има оферта почти на 8 лв. за над 3000 акции и да не се изяде за секунди, а да ми стои с часове - това е направо срамота. Както и да ми оценяват мажоритара, все пак има някакви фундаментални стойности и докато дружеството върви нагоре като финнасови резултати, а цената да пада само до такива равнища......не знам, ясно е, че вече всичко е възможно
      Aми купи ги ти щом мислиш така , но по добре да изчакаш до 5лв.
      При ликвидационна стойност на акция около 14 не е ли малко нагличко да се чака 5 лв .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от doktorat
        не знам, но да има оферта почти на 8 лв. за над 3000 акции и да не се изяде за секунди, а да ми стои с часове - това е направо срамота. Както и да ми оценяват мажоритара, все пак има някакви фундаментални стойности и докато дружеството върви нагоре като финнасови резултати, а цената да пада само до такива равнища......не знам, ясно е, че вече всичко е възможно
        Aми купи ги ти щом мислиш така , но по добре да изчакаш до 5лв.

        Коментар


        • не знам, но да има оферта почти на 8 лв. за над 3000 акции и да не се изяде за секунди, а да ми стои с часове - това е направо срамота. Както и да ми оценяват мажоритара, все пак има някакви фундаментални стойности и докато дружеството върви нагоре като финнасови резултати, а цената да пада само до такива равнища......не знам, ясно е, че вече всичко е възможно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
            онзи ден заредих на бензиност. Топливо в Севлиево

            докато пълнех резервоара се заприказвах с пича работещ там и ми каза че бензиностанцията вече няма да е топливо ами някаква друга

            това в комбинация с изказването на Бедо за възможна продажба на бензиностанции Топливо дава основание да се мисли че няма дим без огън


            горното въобще не е препоръка за търговия с акции на Топливо АД и Синергон холдинг и се базира на слухове между работиниците на Топливо в гр. Севлиево - така че умната
            дори и да си прав важно е кой и как ще осчетоводява приходите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
              онзи ден заредих на бензиност. Топливо в Севлиево

              докато пълнех резервоара се заприказвах с пича работещ там и ми каза че бензиностанцията вече няма да е топливо ами някаква друга

              това в комбинация с изказването на Бедо за възможна продажба на бензиностанции Топливо дава основание да се мисли че няма дим без огън


              горното въобще не е препоръка за търговия с акции на Топливо АД и Синергон холдинг и се базира на слухове между работиниците на Топливо в гр. Севлиево - така че умната
              mi az ne vijdam nishto losho, ako tova shte im optimizira strukturata. Po-dobre da prodadesh gubeshta benzinostancia i parite da gi investirash v neshto drugo, otkolkoto da raboti na nulata ili da e na zaguba. Az sum OK s tova.

              Коментар


              • онзи ден заредих на бензиност. Топливо в Севлиево

                докато пълнех резервоара се заприказвах с пича работещ там и ми каза че бензиностанцията вече няма да е топливо ами някаква друга

                това в комбинация с изказването на Бедо за възможна продажба на бензиностанции Топливо дава основание да се мисли че няма дим без огън


                горното въобще не е препоръка за търговия с акции на Топливо АД и Синергон холдинг и се базира на слухове между работиниците на Топливо в гр. Севлиево - така че умната

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oil_coil
                  Първоначално изпратено от mashina
                  Първоначално изпратено от oil_coil
                  Аз ли грешно смятам или счетоводната стойност на акция от консолидирания е наистина около 17 лв?
                  Някой може ли да ме просветли какво толкова нереално са заверили PWC, че пазара оценява тази акция два пъти по-ниско от отчета?
                  oceniavat kradlivia majoritar BATE BEDO. Za tova cenata ti e tuka a ne na 15 lewa, kudeto triabva da e!
                  Еми в такъв случай този феномен не би трябвало да е в сила само за PETHL. Бедо не е единствения крадлив мажоритар. В БГ крадливостта е ежедневие
                  ama za razlika ot drugite e postoianen! Vij im rezultatite, pri drugite chat pat majoritaria pusne niakoia hubava pechalba a tuka nema bate. Armenskata kruv e seriozna rabota

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mashina
                    Първоначално изпратено от oil_coil
                    Аз ли грешно смятам или счетоводната стойност на акция от консолидирания е наистина около 17 лв?
                    Някой може ли да ме просветли какво толкова нереално са заверили PWC, че пазара оценява тази акция два пъти по-ниско от отчета?
                    oceniavat kradlivia majoritar BATE BEDO. Za tova cenata ti e tuka a ne na 15 lewa, kudeto triabva da e!
                    Еми в такъв случай този феномен не би трябвало да е в сила само за PETHL. Бедо не е единствения крадлив мажоритар. В БГ крадливостта е ежедневие

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oil_coil
                      Аз ли грешно смятам или счетоводната стойност на акция от консолидирания е наистина около 17 лв?
                      Някой може ли да ме просветли какво толкова нереално са заверили PWC, че пазара оценява тази акция два пъти по-ниско от отчета?
                      oceniavat kradlivia majoritar BATE BEDO. Za tova cenata ti e tuka a ne na 15 lewa, kudeto triabva da e!

                      Коментар


                      • Аз ли грешно смятам или счетоводната стойност на акция от консолидирания е наистина около 17 лв?
                        Някой може ли да ме просветли какво толкова нереално са заверили PWC, че пазара оценява тази акция два пъти по-ниско от отчета?

                        Коментар


                        • Акционерите на Топливо показаха жълт картон на ръководството

                          Общото събрание на акционерите на Топливо АД остави без дивидент за 2007 г. акционерите си, въпреки внесеното предложение “половината от печалбата на компанията за изминалата година да отиде за дивидент”, предаде репортер на Profit.bg.

                          Внесеното предложение бе гласувано “против” от мажоритарния собственик, който подкрепи неразпределението на дивидент и оставянето на печалбата на компанията, като неразпределена.

                          По време на днешното събрание бяха гласувани и сделки по чл. 114 със свързани дружества, от които ръководството на Топливо очаква печалба 4.17 млн. лв. през следващите 1-3 г., от който 1.5 млн. лв. печалба от продажба на ДМА.

                          Акционерите не подкрепиха мажоритарния собственик и при предложението за свикването на ново общо събрание и избор на нов одитор на компанията. Profit.bg. припомня, че досегашният одитор бе PricewaterhouseCoopers.

                          Ръководството потвърди прогнозите си за 2008 г., според които се очакват приходи в размер на 310 млн. лв. и печалба от 9.45 млн. лв. срещу 277 млн. лв. постъпления за 2007 г. и положителен финансов резултат от 8.311 млн. лв.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Ето това уточнение получих от Синергон холдинг

                            Сравнителната информация за предходната година (31.03.2007г.) в отчета за доходите е преизчислена по отношение на продажбите на акции на дъщерни дружества. В края на 2007 г. Синергон Холдинг приема да отчита печалбите и загубите от продажби на акции в дъщерни дружества в консолидирания отчет за доходите, а не в собствения капитал. При това печалбата/загубата се изчислява въз основа на продадените нетни активи.

                            Коментар


                            • като става въпрос, някой мисли ли да ходи на ОСА-то? Да видиме какво ще лъже-маже бате Бедо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от camaz
                                Първоначално изпратено от Мечка
                                Без да правя коментар на счетоводните прийоми в Синергон искам само да посоча една възможност за разлика в отчетите сега и преди една година:
                                Промяна в дружествата, които влизат в консолидацията - отчета се преизчислява.
                                Примерно: (НЕ ЗНАМ ДАЛИ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ Е ТАКА), може да са елиминирани резултатите на "Електроди" за Q1 2007, защото то вече не е дъщерно дружество.
                                Между другото статията в Инвестора не е особено коректна, защото собствения капитал на акционерите в Синергон е нарастнал и то с 6 млн лева (или >0,30 лева на акция, което хич не е малко), намалял е дела на малцинството в дъщерните му дружества.

                                P.S. Имам акции в "Синергон холдинг".
                                След като дружеството е било тяхно през Q1 на 2007, не са ли прибрали печалбата му за този период?
                                Да. Ама за Q1 2008 не е вече тяхно.

                                Коментар

                                Working...
                                X