IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да им се неначудиш на тия от Капман и Райфата що така се преварят да ръсят на пазара!
    Тоя арменеца що не вземе да направи едно обратно и да ги отърве от хартийките.

    Коментар


    • 15,427 млн. лв. лв. печалба или 0,84 лв на акция
      при цена от 1,10 днес

      счетоводна стойност 7.17 лв...
      не е препоръка..

      Коментар


      • http://www.investor.bg/news/article/104637/368.html

        Коментар


        • Я по-тихо.Смятам скоро да ловя балъци,а вие само ми плашите балъчетата преди още да съм приготвил въдицата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
            Някой има ли някакво инфо защо тук се търгува при Р/В - 0,08 ?!? Даже Елтос не са толкова зле.
            Бедо

            Коментар


            • Някой има ли някакво инфо защо тук се търгува при Р/В - 0,08 ?!? Даже Елтос не са толкова зле.

              Коментар


              • Продажбите на Синергон холдинг нарастват с 12% поради поскъпналите горива
                (6S7 / PETHL) (3TV / TOPL)
                28.05.2010 10:22 | препоръчай (0)
                Консолидираната загуба на дружеството също нараства с 12%
                Статия

                Консолидираните продажби на Синергон холдинг АД нарастват с 12% на годишна база до 48,3 млн. лв. за първото тримесечие на 2010 г., показва консолидираният отчет на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.

                Ръстът е обусловен до голяма степен от поскъпването на енергийните суровини като въглища, петролни продукти и газ пропан-бутан, каквито дружеството продава чрез Топливо АД, Синергон Петролеум АД и Ел Пи Газ АД. Продажбите на стоки формират 43,2 млн. лв. от продажбите, или 90%, като тук влизат и продажбите на строителни материали.

                Произвежданата продукция от дъщерните дружества като Лакпром АД, Шамот АД, Синергон Керамик АД и други намалява с 25% на годишна база до 2,44 млн. лв. за първото тримесечие на 2010 г.

                Продажбите на услуги се понижават с 20% до 1,5 млн. лв. за първото тримесечие на 2010 г., като те са реализирани от Синергон хотели АД и други дъщерни дружества.

                Нетната консолидирана загуба се увеличава с 12% на годишна база до 2,6 млн. лв. за първото тримесечие на 2010 г.

                Дейността на групата през разглеждания период януари – март 2010 година е силно повлияна от глобалната финансова и икономическа криза, довела до криза в строителния пазар и транспортните услуги, се казва в междинния доклад за дейността.

                За последните 12 месеца акциите на Синергон холдинг поевтиняват с 31,42% до 1,615 лв. за акция и 30 млн. лв. пазарна капитализация

                Коментар


                • Синергон Холдинг с 52% ръст в неконсолидираната печалба
                  26.04.2010 12:59 (6S7 / PETHL)

                  Неконсолидираната печалба на Синергон Холдинг за първото тримесечие на 2010 нараства с 51,8% на годишна база до 11,275 млн. лв.

                  Общите приходи от дейността на холдинга се повишават с 41,6% на годишна база до 11,977 млн. лв., е видно от неконсолидирания тримесечен отчет на дружеството, публикуван чрез БФБ.

                  Неконсолидираната печалба през 2009 на Синергон спадна с 5% до 9,9 млн. лв.

                  На консолидирана база холдингът регистрира загуба през 2009 в размер на 4,75 млн. лв. при положителен резултат от 14,15 млн. лв. през 2008. Приходите от продажби намаляха с 44% до 205,803 млн. лв.

                  За последното тримесечие на 2009 приходите от продажби спаднаха с 11% на годишна база, а загубата бе 2,9 млн. лв.

                  Финансовата криза ще оказва негативно влияние върху приходите от дейността и приходите от лихви, а същевременно ще се покачват разходите за обслужване на привлечения ресурс, се казва в междинния доклад за дейността на дружеството.

                  Холдингът счита, че всички нискодоходни и материалоемки производства в рамките на групата, следва да се преструктурират или да се прекрати тяхната експлоатация, като ще продължи търсенето на стратегически инвеститори с цел тяхната продажба и реализация

                  Акциите на Синегон приключиха миналата седмица на ниво от 1,83 лв., което представлява спад от 8,4% от началото на годината и понижение от 3,1% за последната година.

                  Пазарната капитализация на компанията е в размер на 33,6 млн. лв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от INSIDER-A
                    Първоначално изпратено от meche_cveti93
                    Има хора патки си купуват, ти на Бедо вяра нямаш....
                    INSIDER-A,
                    Как си с доверието към Бедо ..... тази цена съм я виждал през 2003г. и наличността не се намалява ?
                    Бедо ми е на трето място в топ листата след Банев и Божков. БББ
                    За третото място винаги съм се колебаела, дали да е Синергон, Биовет или Оцк.
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Батя,

                      може би си много прав...
                      и аз си преструктуриах малко портфейлчето тази седмица... т.к. по някои позиции имаше доста промоция...

                      а пък в края на годината (2010-та) ще стане ясно кой е преструктурирал правилно... и кой колко % възвращаемост е направил...

                      п.с. дано да съм направил правилно преструктуриране и да спечеля повечко...

                      Първоначално изпратено от Батя
                      Първоначално изпратено от ATILA
                      По тая позиция малоумието достига безумно екстремни стойности!!!

                      Хахахахах!

                      Тъпанари!
                      Еее, пич, защо така с лошо. Хорато проста са благородни и правят подаръци на прегладнелите БГ - спекуланти. Не ги хокай, ще си разтоварят кошничката и нещата пак ще си дойдат на място.

                      Иначе втори пък купувам - на 1.90 в понеделник, и 1.80 днес и двата пъти ми сипва кобос на Капман. Престкрукторират портфейл пичовете, или пък трябва кешец да се поддържат потъващите патки
                      Мнението ми не е препоръка!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                        не си бил много наблюдателен. Имаше период през 2009 се търкаляше на 1.50, дори и отдолу.
                        mechka uteshitelka,
                        За наблюдателен , наблюдателен съм ,но за времето когато говорим зимата на 2009 г. имах кеш само за БТН а сега имам и за повече позиции ,даже и за експерименти......Мисля даже ,че Бате Гойко купува там на 1.44 лв. .. но може и да бъркам..
                        Не съм купувал миналата година, имах такава идея, но в последния момент вкарах всичкото кеш на Химимпорт

                        Коментар


                        • не си бил много наблюдателен. Имаше период през 2009 се търкаляше на 1.50, дори и отдолу.
                          mechka uteshitelka,
                          За наблюдателен , наблюдателен съм ,но за времето когато говорим зимата на 2009 г. имах кеш само за БТН а сега имам и за повече позиции ,даже и за експерименти......Мисля даже ,че Бате Гойко купува там на 1.44 лв. .. но може и да бъркам..

                          Коментар


                          • А като си помисля, че навремето и аз съм я търгувал тая акция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                              Има хора патки си купуват, ти на Бедо вяра нямаш....
                              INSIDER-A,
                              Как си с доверието към Бедо ..... тази цена съм я виждал през 2003г. и наличността не се намалява ?
                              не си бил много наблюдателен. Имаше период през 2009 се търкаляше на 1.50, дори и отдолу.
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя
                                Първоначално изпратено от ATILA
                                По тая позиция малоумието достига безумно екстремни стойности!!!

                                Хахахахах!

                                Тъпанари!
                                Еее, пич, защо така с лошо. Хорато проста са благородни и правят подаръци на прегладнелите БГ - спекуланти. Не ги хокай, ще си разтоварят кошничката и нещата пак ще си дойдат на място.

                                Иначе втори пък купувам - на 1.90 в понеделник, и 1.80 днес и двата пъти ми сипва кобос на Капман. Престкрукторират портфейл пичовете, или пък трябва кешец да се поддържат потъващите патки
                                Капман не разкараха ли патките - нещо подобно ми е останало в съзнанието, но не съм сигурен --- и капман, и патките ги следя периферно... някой гледал ли е скоро с каква тежест са в портфейла им

                                а преди 4 години топливо и синегорна бяха на топ-позиции в порфейла на всеки инвеститор/спекулант -------------- мода ............. о, времена - о, нрави
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X