IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от La Costa
    vhk, благодаря ти, че те има и поразвесели скучния борсов ден!

    Един безплатен съвет от мен - зарежи я тая работа с инвестициите и се хвани с нещо, за което имаш поне бегла представа.

    Успех!
    Относно инвестициите ще кажа следното на БФБ бях активен у4астник в най силния период 2000-2005 сега съм на валутния пазар.Купувал съм CENHL-0.9 лв HES 1.2лв преди убели4ението ORGH -7лв.PAPIR1.8лв HSLB 1.4лв ALB 8лв. ALBHL 1.5лв PETHL 1.3лв да не изреждам вси4ки .Следил съм новините и съм про4ел доста литература по темата. В момента нямам акции и нямам намерение да придобивам такива .Успех!

    Коментар


    • vhk, благодаря ти, че те има и поразвесели скучния борсов ден!

      Един безплатен съвет от мен - зарежи я тая работа с инвестициите и се хвани с нещо, за което имаш поне бегла представа.

      Успех!

      Коментар


      • Оргахим съм го купувал на П/Е 1
        a на колко го продаде

        Коментар


        • [quote="Al-elder"]
          Първоначално изпратено от vhk
          Първоначално изпратено от Abritus
          Първоначално изпратено от vhk
          [quote
          Какво те кара да си мислиш че ще можеш да закупиш Енемона и Каолин при П/Е 7. Според мен това е напълно невъзможно.
          Не казвам 4е ще стане казвам 4е тогава ще у4аствувам. При П/Е 7 зделката ще бъде изгодна за мен а при П/Е над 10 ставам спонсор на мажоритаря което не смятам да правя.
          Чакай!
          Оргахим съм го купувал на П/Е 1

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vhk
            Първоначално изпратено от Bobi75
            това с пожелателната цена 1000 лева ли го смяташ ?
            В съседна Гърция е1000 евро .
            В съседна Гърция и дохода им е доста по-висок от тук , ама това не значи, че ще се качват заплатите с по 30% годишно в България. Рентите още са ниски, като се увеличат, ще се увеличи и цената на земята. Пък и много са хората продаващи земя, а купувачите са малко - предимно фондовете. Иначе инвестицията в земя е сигурна инвестиция, но по-принцип сигурните инвестиции носят по-ниска доходност, така че е смешно че очакваш ръст от 5 пъти за няколко години. Не е ли по-добре да внесеш парите в банката и да не се занимаваш с инвестиции на борсата. Или почни да обикаляш по селата и да изкупуваш земя за по 200 лева и после намери купувач за 1000 лева и готово, какво се мориш да пишеш във форума. Парите те очакват, побързай

            Коментар


            • [quote="vhk"]
              Първоначално изпратено от Abritus
              Първоначално изпратено от vhk
              [quote
              Какво те кара да си мислиш че ще можеш да закупиш Енемона и Каолин при П/Е 7. Според мен това е напълно невъзможно.
              Не казвам 4е ще стане казвам 4е тогава ще у4аствувам. При П/Е 7 зделката ще бъде изгодна за мен а при П/Е над 10 ставам спонсор на мажоритаря което не смятам да правя.
              Чакай!
              Не е препоръка за покупко/продажба, а просто мнение! Поздрави на КаФеНе!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vhk
                Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                vhk, бе ще ми се да те питам, че немоа да смятам понекога, бе колко е тва п/е-то на терафонда, къде ни го рекламираш ? да видиме, дали не може да излене заяка оттам ?
                Kaкто писах ве4е земеделската земя е силно подценена у нас фондовете я изкупуват по 200лв. реалната цена е 1000лв при30% годишен ръст на цената прави П/Е около 3 .
                Хехе, то и аз така си смятам акциите – пиша, бриша, накрая умножавам всичко по един продигалски коефициент и ми излизат сметките

                Може и да си прав, но както казваше един колега инвеститор – когато му дойде времето , за сега други звезди играят на голяма сцена, според мен

                Коментар


                • vhk, абе мани тая земя бе, кой ще ти я търси. нали разправаше за п/е=7, па кво да правиме с п/е на минус, нали тъй, има и такива дружества, като терафонда, нема кво да я коментираме земята, па ако има 30% растеж, ти що си против Синергона да си купи малко земица я? па и да построи нещо отгоре, а не да я чука градушката напразно а на покривче да чука па и п/е на Синергона си е на плюс не е на минус я

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bobi75
                    това с пожелателната цена 1000 лева ли го смяташ ?
                    В съседна Гърция е1000 евро .

                    Коментар


                    • това с пожелателната цена 1000 лева ли го смяташ ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                        vhk, бе ще ми се да те питам, че немоа да смятам понекога, бе колко е тва п/е-то на терафонда, къде ни го рекламираш ? да видиме, дали не може да излене заяка оттам ?
                        Kaкто писах ве4е земеделската земя е силно подценена у нас фондовете я изкупуват по 200лв. реалната цена е 1000лв при30% годишен ръст на цената прави П/Е около 3 .

                        Коментар


                        • vhk, бе ще ми се да те питам, че немоа да смятам понекога, бе колко е тва п/е-то на терафонда, къде ни го рекламираш ? да видиме, дали не може да излене заяка оттам ? па ти как се оправаш с тея отрицателни числа, кажи некоя тайна хитрина и ние да я знаеме, че я кога ги учихме по математика, бех болен та пропуснах матеряла, изобщо, когато сметам на минус, още бъркам резултата ...

                          Коментар


                          • [quote="Abritus"]
                            Първоначално изпратено от vhk
                            [quote
                            Какво те кара да си мислиш че ще можеш да закупиш Енемона и Каолин при П/Е 7. Според мен това е напълно невъзможно.
                            Не казвам 4е ще стане казвам 4е тогава ще у4аствувам. При П/Е 7 зделката ще бъде изгодна за мен а при П/Е над 10 ставам спонсор на мажоритаря което не смятам да правя.

                            Коментар


                            • пич, честно да ти кажа твоите виждания (за всичко което коментираш във форума) са много далеч от реалността
                              така че ще ти бъда благодарен по-рядко да ни занимаваш с тях

                              Коментар


                              • [quote="Диагностик"]
                                Какво ще спечелят акционерите. Ами имота може да се оцени по справедлива (пазарна) цена, да се формират резерви, с които да се увеличи счетоводната стойност на акцията. Заедно с това, ще се засили непосредствения контрол върху дружествата от холдинга, а това е предпоставка за подобряване на резултатите. В резултат, по-висока цена на акциите.
                                Цената на терена е 25м а следват разходите за строителство при това положение имота трябва да генерира 3-5м пе4алба на година за да е оправдана инвестицията .Освен това моето виждане е 4е се надува балон относно цените на имотите в България които предстои да се спука .

                                Коментар

                                Working...
                                X