IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vhk
    Тези фондове играят с 4ужди пари ,всеки месец взимат добри заплати,и да се слу4и нещо след една година те ще си намерят оправдание за пред акционерите и ще запо4нат друга далавера.
    Вероятно поради гореизложеният от теб "анализ на поведение" тези "лоши" портфолио мениджъри не инвестират във компании като VAMO, пазят си ги за себе си, нали!
    Добре, че има отговорни хора като теб да отварят очите на по-необразованите, да ги предпазват от грешки като ги насочват в правилната посока, че иначе .... Всъщност те нямат кой знае какъв избор. Договорните фондове, както ни просвети "не стават", за самостоятелен избор са още "млади и зелени". Остава .....
    BTW, колко дивидент си взел досега от VAMO, или тук е по-особено защото имат терени
    Първоначално изпратено от vhk
    На този пазар съм от 14 г.
    Това не е особен повод за хвалба. И други сме били на "онзи" пазар с компании като ЛЕКС, EWING D-94 (ако ти говори нещо това), замъка Хранков, ИФ "Развитие", ТBS и т.н.

    Коментар


    • При ВАМО се о4аква ръст на капитала при4ината е 4е като предприятие то не е нещо особенно но притежава големи терени в Варна цените на които ще растат не зависимо от спада при пазара на акции .На тези терени ще се строи ,а предприятието ще се ликвидира.

      Коментар


      • Vhk това ми е ясно. Само, че нещо логиката или ти куца или не мога да я разбера. Според теб трябва да купуваме ВАМО което мислиш за преспективно (може и така да е не съм запознат с него) но в същото време пазара пада и трябва пак "според теб" да залагаме на акции с дивидент. В момента се досещам, че SOFCOM ще дава, ама не ми вдъхва особено доверие като гледам негативния тренд и там.

        Затова с риск да загубя реших, че съм постъпил правилно (защото не успя да ме опровергаеш) и продължавам в същия дух. Стискам си синергона пък каквото ще да става. Като стигне някаде около 8.00лв тогава ще му мисля. Дотогава според мен и според много от пишештите в тази тема той си остава едно добро дружество с голям потенциал за растеж в средносрочен и дългосрочен план.

        PS. Ще се радвам за теб ако до края на Април ВАМО стигне стотака.

        Коментар


        • [quote="Investorrr"]Едно е 100 % сигурно vkh е изтървал PETHL.Преди години съм го купувал на 1.30 взимал съм дивидент и съм го продал на 1.80 след 3 месеца.

          Коментар


          • [quote="nide"]
            Първоначално изпратено от vhk
            На този пазар съм от 14 г. Сега виждам много наивни млади хора, които не са виждали пазарен срив.
            Това и за портфолио мениджърите на тези фондове ли важи?
            Тези фондове играят с 4ужди пари ,всеки месец взимат добри заплати,и да се слу4и нещо след една година те ще си намерят оправдание за пред акционерите и ще запо4нат друга далавера.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от S.G.T.
              vhk виждам те че си на "ти" с капиталовия пазар. Радвам се че има такива хора като теб, с богат житейски опит на борсата и предават знанията си на по-младите и неопитни. Може ли да ми кажеш, понеже не разбирам. Защо компании който дават дивидент са по-преспективни от тези който не дават. (поне това се разбира от постовете ти). Чувал съм че фирми като Pepsi през цялата си история до сега не са давали дивидент а пък показват добро представяне на борсата. Знам, че сравнението м/у Pepsi и PETHL не е удачно но нямам информация за други фирми.

              Предварително ти благодаря за отговора.
              Пазарите никога не се движат в една посока те или се ка4ват или падат .Когато пазара расте е ясно пе4елиш от ръста.Когато пазара пада единственото което оправдава притежанието на една акция е добрия дивидент.

              Коментар


              • Vhk вместо да ме занимаваш с Вамо да беше казал нещо за Емка. Не си толкова бос в материята, колкото ми се стори в началото, но за Синергона не си прав че е надут.
                Наистина и на мен не ми хареса, че толкова много права останаха за бат Бедо, но показателите на компанията са добри. Да не забравяме, че е и много ликвидна. 9,84 е дъното според мен. По-надолу не вярвам да падне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vhk
                  На този пазар съм от 14 г. Сега виждам много наивни млади хора, които не са виждали пазарен срив.
                  Това и за портфолио мениджърите на тези фондове ли важи?

                  към 28.02.2007 PETHL е в портфейла на следните договорни фондове:

                  Елана Балансиран Евро Фонд - 330 205 лв (1.80%) + 38 697 лв – права
                  Елана Балансиран USD Фонд - 383 179 лв (2.49%) + 41 482 лв - права
                  Елана Високодоходен Фонд - 145 362 лв (1.14%) + 15 376 лв– права
                  ДСК Растеж - 345 148 лв (0.37%) + 37 365 лв– права
                  ДСК Баланс - 186 357 лв (0.81%) + 20 174 лв – права
                  Капман Макс - 217 891 лв (1.60%) + 23 588 лв – права
                  Капман Капитал - 163 500 лв (1.40%) + 17 700 лв – права
                  БенчМарк Фонд 1 – 333 495 лв (2.95%) + 36 102 лв – права
                  Пеликан - 218 273 лв (3.88%) + 23 629 лв – права
                  ИД Златен лев - 283 356 лв + 30 675 лв – права
                  КД ИНВЕСТМЪНТС - 71 504 лв (4.76%) + 71 504 лв – права
                  и т.н. (за справка Счетоводни отчети на емитентите на БФБ)

                  Коментар


                  • Едно е 100 % сигурно vkh е изтървал PETHL. Явно е пропуснал да се включи тук есента на 2006 г. или декември, може би не е бил достатъчно бърз и съобразителен на аукциона предната седмица и е пропуснал да си купи евтини права по 0.75 лв...Един съвет, приемай по-леко пропуснатите ползи, верно е, че от тях боли, но животът продължава...а като толкова искаш дивиденти, ето ти жокер - табаците дават 50% от печалбата си като дивиденти всяка година /поне така мисля, на база познанията си/, виж PLOBT, има 4.5 лв. печалба на акция - стига толкова жокери...не е препоръка...

                    Коментар


                    • vhk виждам те че си на "ти" с капиталовия пазар. Радвам се че има такива хора като теб, с богат житейски опит на борсата и предават знанията си на по-младите и неопитни. Може ли да ми кажеш, понеже не разбирам. Защо компании който дават дивидент са по-преспективни от тези който не дават. (поне това се разбира от постовете ти). Чувал съм че фирми като Pepsi през цялата си история до сега не са давали дивидент а пък показват добро представяне на борсата. Знам, че сравнението м/у Pepsi и PETHL не е удачно но нямам информация за други фирми.

                      Предварително ти благодаря за отговора.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                        ..На този пазар съм от 14г. ..
                        vhk, като гледаме си врел и кипел, та минал си значи през големи пазарни сривове, па я незнаех, че на БФБ е имало СРИВ, както го казваш, кога се е случило, та съм го не разбрал да не би да имаш предвид некои корекции от 2005 ? много ли ти взе страха големия срив, та реши да се млатнеш баш у Вамото по време на корекция ??, бе тука сме пазарни лъвове, нема що
                        Виж сега ти се отнасяш към финансовите пазари доста несериозно.От това ще произлезе като резултат загуба на финансови средства .Вследствие от което ще бъдеш зависим от хора с по нисък интелект от твоя за които ще работиш срещу мизерна заплата за да оцелееш ,което като емоция ще ти бъде много неприятно.В твой интерес е да се вразумиш по-скоро.Успех ти желая!

                        Коментар


                        • ..На този пазар съм от 14г. ..
                          vhk, като гледаме си врел и кипел, та минал си значи през големи пазарни сривове, па я незнаех, че на БФБ е имало СРИВ, както го казваш, кога се е случило, та съм го не разбрал да не би да имаш предвид некои корекции от 2005 ? много ли ти взе страха големия срив, та реши да се млатнеш баш у Вамото по време на корекция ??, бе тука сме пазарни лъвове, нема що

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alee
                            OK, priemam go za otgovor, prav si. Naposledak vliazaha dosta mladezi v tozi pazar.
                            Радвам се да 4уя конструктивна оценка на пазара.Успех!

                            Коментар


                            • OK, priemam go za otgovor, prav si. Naposledak vliazaha dosta mladezi v tozi pazar.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee
                                Vhk, are stiga be. Ako i moiata zaplata e 8 k, tova znachi li che nishto ne varsha. Mnogo si ozloben sreshtu Pethl, zashto taka?
                                На този пазар съм от 14г. На него съм губил малко но съм пе4елил много.Сега виждам много наивни млади хора ,които не са виждали пазарен срив. Те мислят 4е пазара може само да расте ,което е илюзия, пазара може да пада много по бързо от колкото да расте и те ще си загубят спестяванията за един ден.

                                Коментар

                                Working...
                                X