IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да.И аз мисля така.Продават тези с евтино взети права , а купуват тези които не успяха да вземат такива.Т.е. за тези с правата в момента е изгодна цената да продават и това бута цената на долу.

    "не е препоръка за покупка или продажба.Притежавам акции на Синергон."

    Коментар


    • Цената съмнявам се да падне под 9,50 лв Все пак на тази цена ще са новите акции. А пък Авал често сме ги виждали сами да подпират цената на определени нива. Твърде вероятно е да го направят отново.

      Коментар


      • Тук истината е една: докато пазарът като цяло е в това си положение и купувачите са в режим на изчакване, манипулирането на цените чрез нарочни тънки разпродажби и коментари в инвестора ще е лесно...

        Коментар


        • Нещо се опънаха 10-те лева май... Дано издържат днес и утре лека полека нагоре
          "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hakkinen
            Първоначално изпратено от vhk
            Днес ще слезем под 10лв. Спасението съм го казал sell PETHL buy VAMO.
            Абе, не ти ли писна бе братче????? Това го повтаряш за стотен път сигурно...
            Дано да бъркам, ама ВАМО сега е подходящо основно за спекула.

            А за да разбереш колко много на мажоритаря му пука за миноритарните акционери, виж къде се обявява свикването на акционерите – в-к Нощен труд. /Годишен отчет, стр.23

            Коментар


            • Първоначално изпратено от M&A
              Аз съм от губещите засега и смятам в бъдеще повече никога да не си купя акция на PETHL или TOPL.
              Късно е чадо! Хванал си се на хорото... По-лошото е, че смяташ да се държиш докато не излезеш на печалба, ама... колко загуба можеш да издържиш?

              Коментар


              • Чудесно, повече за нас

                Коментар


                • Ако си купил около 11 лв преди месец, а всички се надпреварваха да купуват тогава, къде е печалбата и си записал на редовния аукцион? Отзад и то здраво! Браво и на Авалите и на всички които успяха да направят някой спекулантски лев по тази позиция.

                  Стратегията беше купи на 11 дори 12. Продай на 13 и не се занимавай с глупости, увеличения и т.н. Като искаш сега си купи на под 10лв. Златни излязоха тия права...

                  Аз съм от губещите засега и смятам в бъдеще повече никога да не си купя акция на PETHL или TOPL.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vhk
                    Днес ще слезем под 10лв. Спасението съм го казал sell PETHL buy VAMO.
                    Абе, не ти ли писна бе братче????? Това го повтаряш за стотен път сигурно...
                    "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                    Коментар


                    • Днес ще слезем под 10лв. Спасението съм го казал sell PETHL buy VAMO.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vhk
                        nide, радвам се 4е имам колега от онези години 1993-5г.Тогава понесох загуби които избих многократно през 2000-2005.Сега не играя на този пазар просто си споделям опита на новото поколение инвеститори които не знаят законите на финансовата джунгла ,нали и ние сме били като тях.Между впро4ем далаверата в ВАМО остава в сила до нива50лв.Успех!
                        ... и кво разправяш след амнайсет години лутане из финансовите джунгли и пълното овладяване на пазара на акции ... може би безинтересен ти е станал даже, щото си се напечелил там.... ти откри Флорекса като пазар на който да се развиваш а?.... ама ги навърза всички....
                        АВЕ ГУРУ

                        Коментар


                        • 2-4%, che i po-visoko -FAZAN, GAMZA
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Prodigal, не съм писал за ROA предвид ROE. Ако става дума за холдинг - на базата на косолидираните отчети, коригирани с малцинственото участие.
                            Теоретично има смисъл да се реинвестира когато ROE е по-високо от цената на капитала. (За повечето кБГ омпании по мой сметки е 12-16%). Иначе трябва да се връща кеш на акционерите.
                            А аз по принцип съм за дивидентите/обратните изкупувания от компанията ако са в рамките на разумното. Гледал съм анализи, че предсказуема дивидентна политика влияе положително на цените на акциите.
                            Не знаех, че Пепси никога не са давали дивиденти. По принцип под дивиденти разбирам и обратни изкупувания на акции от компанията - от дабъна гледна точка е по-оптимално (почти навсякъде по света)
                            Слънчев вятър, кои са тези компании с 2-4% дивидентна доходност - по мой сметки, се броят на пръсти, ноже и да пропускам нещо.

                            Коментар


                            • nide, радвам се 4е имам колега от онези години 1993-5г.Тогава понесох загуби които избих многократно през 2000-2005.Сега не играя на този пазар просто си споделям опита на новото поколение инвеститори които не знаят законите на финансовата джунгла ,нали и ние сме били като тях.Между впро4ем далаверата в ВАМО остава в сила до нива50лв.Успех!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vhk
                                algo, Напълно съм съгласен с теб.Виждам 4е си наясно с нещата ,вероятно имаш икономи4еско образование и опит.Добре е по 4есто да пишеш в форума тъи като тук доминират доста наивни схващания на хора без достатъ4но опит а целта е да се вдига нивото.Успех!
                                То ако някой е съгласен с тебе и за доктор на науките може да го обявим Понеже прекалихме с пазните приказки тука и не съм съгласен с колегата algo що касае ROA, да анализираме синергона сравнен с подобното.... ти кажи ? А и щом ще намесваме дивиденти (пряко отрасяващи се на "устоичивия растеж" на дружествот) и заеми да сравним и ROTA за по пълна картина.

                                за мен ще е полезно да се напъна с таксуна

                                Коментар

                                Working...
                                X