IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Vhk - кажи ми колко е П/Е на Вамо?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
      Първоначално изпратено от vhk
      Първоначално изпратено от rebound
      Костюмар, чакай да пусне Бат Бедо, поне едното от двете дружества, заявени за листване на борсата и ще се получи, че дела на Синергон холдинг в Топливо и едното дружество, ще струват като пазарна капитализация повече от самия холдинг И нека пак холдинга да стои на тези
      Ако вашите о4аквания за бъдещите приходи са верни то бай Бедо ви е продал акциите на половин цена и се е минал при условие 4е винаги може да тегли кредит или да пусне облигации срещу 6-7% лихва.Истината оба4е е друга баи Бедо не се е минал тои полу4и кредит без да е длъжен да плаща лихви /дивиденти няма да има или ще са много под лихвения процент /няма и дата на падежа за кредита, и най важното цялата пе4алба си е под пълен негов контрол.За вас остоват лъскавите от4ети сладки сънища и неприятно събуждане + стопени спестявания.Приятни сънища.
      Стига ни занимава с този дивидент, моля те. Ясно ми е, че бат Бедо си е направил добре сметката. Аз лично не смятам, че ми е продал акции на половин цена. Просто му даваме едни пари , той ги завърта и дава част от печалбата. Няма банки, няма посредници.
      Остави го vhk то по неговата логика всяко увеличение на капитала и ИПО е за да набута мажоритаря акции на простите миноритари на баснословни цени, а в същото време всяка ликвидация на дружество е манна небесна за миноритарния акционер (Вамо).
      Само мога да кажа на vhk че трябва да се благодари и да пали свещи, че Вамо му направиха търгово, защото можеха да си продадат така ценените от него активи на безценица на свързани фирми и тогава да ликвидират завода, тогава и на 0,34 лв. на акция щеше да се радва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vhk
        Първоначално изпратено от rebound
        Костюмар, чакай да пусне Бат Бедо, поне едното от двете дружества, заявени за листване на борсата и ще се получи, че дела на Синергон холдинг в Топливо и едното дружество, ще струват като пазарна капитализация повече от самия холдинг И нека пак холдинга да стои на тези
        Ако вашите о4аквания за бъдещите приходи са верни то бай Бедо ви е продал акциите на половин цена и се е минал при условие 4е винаги може да тегли кредит или да пусне облигации срещу 6-7% лихва.Истината оба4е е друга баи Бедо не се е минал тои полу4и кредит без да е длъжен да плаща лихви /дивиденти няма да има или ще са много под лихвения процент /няма и дата на падежа за кредита, и най важното цялата пе4алба си е под пълен негов контрол.За вас остоват лъскавите от4ети сладки сънища и неприятно събуждане + стопени спестявания.Приятни сънища.
        Стига ни занимава с този дивидент, моля те. Ясно ми е, че бат Бедо си е направил добре сметката. Аз лично не смятам, че ми е продал акции на половин цена. Просто му даваме едни пари , той ги завърта и дава част от печалбата. Няма банки, няма посредници.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vhk
          при условие 4е винаги може да тегли кредит или да пусне облигации срещу 6-7% лихва. Истината оба4е е ......
          ISIN код на емисията: BG BG2100037055
          Размер на облигацинния заем: 10 000 000 евро
          Купон: плаващ купон в размер на 6-месечния Euribor + надбавка от 3.50% годишно
          Водещ мениджър на емисията “Райфайзенбанк”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rebound
            Костюмар, чакай да пусне Бат Бедо, поне едното от двете дружества, заявени за листване на борсата и ще се получи, че дела на Синергон холдинг в Топливо и едното дружество, ще струват като пазарна капитализация повече от самия холдинг И нека пак холдинга да стои на тези
            Ако вашите о4аквания за бъдещите приходи са верни то бай Бедо ви е продал акциите на половин цена и се е минал при условие 4е винаги може да тегли кредит или да пусне облигации срещу 6-7% лихва.Истината оба4е е друга баи Бедо не се е минал тои полу4и кредит без да е длъжен да плаща лихви /дивиденти няма да има или ще са много под лихвения процент /няма и дата на падежа за кредита, и най важното цялата пе4алба си е под пълен негов контрол.За вас остоват лъскавите от4ети сладки сънища и неприятно събуждане + стопени спестявания.Приятни сънища.

            Коментар


            • Стара планина холдинг е в същото положение и вижте какво ставна. Там пазарната капитализация на дъщерните дружества е 40% над капитализацията на холдинга.
              Тук развръзката тепърва предстои, защото коефициентите на Синергона са по-добри в момента от Сенхл. Това ме навява на мисълта, че в момента е по-добре да се инвестира в някои холдинги отколкото в дъщерните им дружества. По-важното е, че се мисли дългосрочно и се инвестира.

              Коментар


              • Костюмар, чакай да пусне Бат Бедо, поне едното от двете дружества, заявени за листване на борсата и ще се получи, че дела на Синергон холдинг в Топливо и едното дружество, ще струват като пазарна капитализация повече от самия холдинг И нека пак холдинга да стои на тези

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zelen
                  Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
                  Първоначално изпратено от Zelen
                  От максимума 13.61 до 10.00 - 27 % спад, така че тук корекцията е приклчена и само нагоре.
                  Зелен - явно има какво още да учиш. Спада при Синергона към момента спрямо максимума е 11,92-10,04*100-100=18,725%. Не ........
                  Костюмар,

                  Уча се от такива отговори като твоя, борсата засега ми е хоби и не мога да и отделям достатъчно време. Надявам се да си подценил възможния ръст за годината.
                  На мен борсата също ми е хоби. Един съвет - гледай коефициентите в сайта на БФБ, тъй като там са по-гъвкави от Инвестора и сменят по-бързо цените след увеличения на капитала. И аз един път така купих Емка като гледах коефициентите тук и бях малко разочарован после като сметнах истинските, но трябваше бързо да решавам дали да купувам или не. Сайта на инвестора е много добър и аз лично го посещавам редовно и ми е от полза, но има още какво да се желае особено по отношение на коефициентите след увеличения на капитала.
                  Относно Синергона - нещата ще си дойдат на мястото след като излязат новите акции. Нищо ново под слънцето. Всичко се развива точно като предното увеличение. Мисля, че и сега ще е така.
                  Сега Ипотата ще натиснат малко цената, после отпускарите , но след като излязат новите акции ще има ъп. За пасивна инвестиция Синергона е 6! Просто дъното от 9,50 е ясно очертано. Няма накъде да пада под тази цена. Ако на 10 лв има здрава подкрепа, то на 9,50 ще е огромна ако въобще падне някога до там .
                  Има и един друг момент. Не е за подценяване отчета. Нека изкара Бат Бедо една добра печалба, пък да видим няма ли да излетим.

                  Коментар


                  • Момчета, това е нашата борса, Добре дошли! Холдинги, с падаща консолидирана и неконсолидирани печалби за годината ги обявяват за акция на седмицата, при П/Б в пъти по-високо от това на ПЕТХЛ, както и по-лоши П/Е, П/С. Както някои са изкарали нарочно акции за да натискат цената, се чудя кога ли ще бъдат наказани, като им ги оберат

                    Не е препоръка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
                      Първоначално изпратено от Zelen
                      От максимума 13.61 до 10.00 - 27 % спад, така че тук корекцията е приклчена и само нагоре.
                      Зелен - явно има какво още да учиш. Спада при Синергона към момента спрямо максимума е 11,92-10,04*100-100=18,725%. Не ........
                      Костюмар,

                      Уча се от такива отговори като твоя, борсата засега ми е хоби и не мога да и отделям достатъчно време. Надявам се да си подценил възможния ръст за годината.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zelen
                        От максимума 13.61 до 10.00 - 27 % спад, така че тук корекцията е приклчена и само нагоре.
                        Зелен - явно има какво още да учиш. Спада при Синергона към момента спрямо максимума е 11,92-10,04*100-100=18,725%. Не гледай максимума 13,61 в инвестора, тъй като в тази цена е включена и цената на правата. Още повече, че тази цена е и цена на сделка, а не средна за деня.
                        Гледам, че се дискутира цената 9,50 при която записа мажоритаря над 2,5 млн. акции. Не са обаче много тези които са записали на тази цена, тъй като ден преди аукциона средната за 2-те седмици търговия с правата беше около 1,07 /това го казвам по памет/. Така, че дребните инвеститори са записали при цена 1,00 като прибавим и записаните акции в деня на аукциона без тези 2,5 млн.Тогава едва ли ще продават под 10,40 ако искат да са на печалба. Още повече , че едва ли някой ще си затвори парите за 6 месеца без да гони поне 5-10% печалба. Така, че дребните акционери записали права не смятам, че ще продават под 11.00 лева.
                        По интересна ще ми е позицията на мажоритаря. Дали ще изсипва /което аз лично не вярвам/ или ще се стреми да подпира и бута нагоре цената за да продаде на 12 лева да речем., за да завърши въпросната сграда ако не е набрал нужните средства от увеличението. А, може и да не му трябват толкова много пари, защото новите листвани дружества на обрсата от портфейла на Синергона също ще донесат пари в касата.
                        Тук обаче раздвижване очаквам наесен, макар че ми се иска това да е по-скоро, но просто съм реалист. Позицията е много ниско рискова в момента, с потенциал за разтеж от поне 20-30% до края на годината.
                        Не е препоръка. Просто разсъждения.

                        Коментар


                        • Слава богу. Няма да разпродавам.

                          Коментар


                          • Бравос
                            Abritus

                            добре го написа, подкрепям напълно

                            Коментар


                            • Sorry, ще чета по внимателно занапред

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snowflake
                                Първоначално изпратено от Investorrr
                                До края на есента поне 50 %. Това очаквам аз. След някоя друга година поне 200 %. Съвсем реална цел, предвид фундамента и реалната стойност на дружествата в портфейла на Синергон холдинг. Не е препоръка.
                                възможно е. но си мисля че когато излязат акциите от увеличението на капитала ще има корекция надолу. основната част от участвалите на аукциона купиха права в диапазона 0.755 - 0.8 лв., което прави цена на акция 9.52 - 9.67 лв. това може да доведе до задържане на текущите нива поне до есента.

                                лично мнение, не е препоръка
                                Това че съм взел акции на 9,50 не значи че ще ги продам на толкова. Нямам такова намерение изобщо, предполагам че взелите на тези нива също нямат. Тук ще продавам евентуално след като минем 11-12 лева и то само ако изкочи нещо много по-апетитно. Очаквам с интерес ИПО-тата на двете дружества на Синергон, те ще покажат, че Синергона не е само едно Топливо и капитализацията му трябва далеч да е по-висока от сегашната. Не напразно мажоритаря увеличава акциите си тук.

                                Коментар

                                Working...
                                X