IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да дават само 10 % дивидент не е лошо, не е логично да дават висок дивидент и да правят същевременно увеличаване на капитала. Желанието да увеличат собствения капитал до 100 000 000 лева, също не е лоша новина, щом мениджмънта желае да привлече толкова пари, то трябва да се постарае и да извади добри резултати. Но определно това:
    Акционерите ще гласуват и за покупка на имот в столичния квартал Младост 1А с обща площ от 9 519 кв. м. за сумата от 22,34 млн. лв. (1 200 евро на кв. м.). Продавач е Витошки имоти ЕООД – София, което е 100% собственост на Омега Би Ди Холдинг (собственик и на 24,5% от капитала на Синергон холдинг).
    Тази сделка по принцип ме съмняваше дали е в полза на дружеството. Менидмънта трябва да се заяви на кога и на каква цена е закупило Витошки имоти ЕООД – София имота , какви са цените на подобни имоти в района и да обоснове цената по която се извършва сделката. Надявам се това да стане ясно на общото събрание. Иначе мерише на източване.
    Имам акции в Синергон и смятам засега да изчакам Общото събрание за да разбера мнението на мениджмънта и на основния акционер за сделката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vhk
      Както и да е но утре с интерес ще следя синергона макар 4е са подпряли на 9.50лв. от 118-ти.
      Видя ли, че познах. Ще дебнеш из засада

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя)
        Аз чакам да разбера намеренията каква ще е инвестицията на терена - бизнесцентър,Spa...или препродажба
        Само да не спретне бат Бедо някое арменско кътче........ Шегата на страна трябва да се даде повече информация относно намеренията за парцела.
        _______________________________
        Щедро сееш, едро жънеш.

        Коментар


        • Както и да е но утре с интерес ще следя синергона макар 4е са подпряли на 9.50лв. от 118-ти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vhk
            Първоначално изпратено от Investorrr
            Първоначално изпратено от vhk
            Investorrr, Синергон съм го купувал на 1.30 прерди 5-6г. в момента купувам fpp .
            Ами яд те е, че си продал. Просто ти личи
            Не ме е яд за синергон ,яд ме е за ценхл 4е съм го купувал на 0,9лв .
            Барем 500 К не си направил досега

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Investorrr
              Първоначално изпратено от vhk
              Investorrr, Синергон съм го купувал на 1.30 прерди 5-6г. в момента купувам fpp .
              Ами яд те е, че си продал. Просто ти личи
              Не ме е яд за синергон ,яд ме е за ценхл 4е съм го купувал на 0,9лв .

              Коментар


              • Смела стъпка, какво друго да кажем, vhk.))
                Да посочиш хоризонта си за 5 години напред при тоя свит пазар, сигурно се очаква трезво преосмисляне и реална оценка на хоризонтите.Особено по отношение на развитието.Какво толкова ви стряска)
                Аз чакам да разбера намеренията каква ще е инвестицията на терена - бизнесцентър,Spa...или препродажба

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vhk
                  Investorrr, Синергон съм го купувал на 1.30 прерди 5-6г. в момента купувам fpp .
                  Ами яд те е, че си продал. Просто ти личи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК
                    Айде и Синергон се нареди на опашката за пари от борсата. То тя край няма, което значи цяла година батак на целия пазар.
                    Процеса ще продължи доката приберат парите на инвеститорите.Доброто е 4е ще запо4нат да се класират по-ка4ественните акции на по- добра цена.

                    Коментар


                    • Риба се лови в мътни води. Обстановката си е супер!
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Айде и Синергон се нареди на опашката за пари от борсата. То тя край няма, което значи цяла година батак на целия пазар.

                        Коментар


                        • Investorrr, Синергон съм го купувал на 1.30 прерди 5-6г. в момента купувам fpp .

                          Коментар


                          • По добрия вариант според мен беше да се раздадат безплатни акции, примерно да закръгли капитала по 25 млн. лв., холдинагът не е малък и основен капитал от 25 млн. лв. би му пасвал. Все пак така са решили, така да го правят.

                            Коментар


                            • [quote="10percent"]
                              Първоначално изпратено от vhk
                              @vhk
                              подтикваш към паника на пазара, внимавай!
                              Ти много ме надценяваш като фактор. Аз пиша в този дух от три месеца без да повлияя на пазара . Съдържанието на новината не зависи по никакъв на4ин от мен но ще се отрази на цената със сигурност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vhk
                                Май взе да ви просветва каква е целта на занятието и се умъл4ахте. Все още не е късно да вземете правилното решение но без отлагане защото времето няма да работи за вас.
                                Чак се чудя защо опитен инвеститор като vhk, очевидно изкарвал през годините добри пари, с такава плам пише срещу ПЕТХЛ, което дружество, въпреки някои слабости се търгува при P/B доста под 1 - признак за подцененост. Отговора е ясен. vhk иска да си купи ПЕТХЛ, само че ако може още по-евтино, направо на 5.5 лв. ако може, колкото беше миналата година по това време Айде берекет да е дивидентчето

                                Коментар

                                Working...
                                X