IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, vhk, прав си. Неприятно съм изненадан от този дивидент. Малко популистки ход си е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vhk
      Май взе да ви просветва каква е целта на занятието и се умъл4ахте. Все още не е късно да вземете правилното решение но без отлагане защото времето няма да работи за вас.
      @vhk
      подтикваш към паника на пазара, внимавай!

      Коментар


      • Май взе да ви просветва каква е целта на занятието и се умъл4ахте. Все още не е късно да вземете правилното решение но без отлагане защото времето няма да работи за вас.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hakkinen
          Интересни точки има в дневния ред на събранието
          Има три интересни то4ки първата 4е ще трябва да си изкупувате по 20 000 000 акции на година втората е 4е за това ще ви се дава 10 % от пе4албата или по 7ст за акция и третата е 4е утре ще има спад в цената до 9.50лв. на първо време.

          Коментар


          • Интересни точки има в дневния ред на събранието
            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

            Коментар


            • На проведено заседание на Управителния съвет на Синергон Холдинг АД-София /PETHL/ от 16.04.2007 год.е прието решение за свикване на ОСА, както следва:
              Синергон Холдинг АД-София /PETHL/ свиква ОСА на 21.06.2007 год. от 09.00 ч. в гр. София, бул. Витоша 106, Сентрал Парк Хотел, Конферентна зала 1 при следния дневен ред:
              - Доклад на управителните органи за дейността на дружеството през 2006 год.;
              - Приемане на годишния финансов отчет на дружеството за 2006 год.;
              - Доклад на регистрирания одитор за 2006 год.;
              - Отчет на Директора за връзка с инвеститорите;
              - Избор на регистриран одитор;
              - Освобождаване на членовете на управителните органи от отговорност за дейността им през 2006 год.;
              - Промени в устава на дружеството. Проект за решение: Изменя чл. 12 от Устава на дружеството, както следва: Въз основа на чл. 196 от Търговския закон и устава, Управителния съвет е овластен в продължение на 5 /пет/ години, считано от момента на регистриране на настоящата разпоредба, да увеличава капитала на дружеството чрез издаване на нови акции до 100 000 000 /сто милиона/ лв., при зпазване изискванията на ТЗ и ЗППЦК;
              - Решение за разпределение на печалбата на дружеството за 2006 год., неразпределената печалба и премийния резерв от минали години. Проект за решение: от печалбата за 2006 год., в размер на 13 329 665.27 лв., да се разпределят 10% за дивидент, а останалата сума да остане като неразпределена печалба;
              - Приемане на решение за извършване на сделки по чл. 114 от ЗППЦК. Проект за решение: ОСА овластява управителните органи за:
              Покупкана недвижим имот-терен, находящ се в гр. София, по плана на местността Младост 1А, бул. Александър Малинов, с обща площ 9 519 кв. м. Стойност, цена на имота: 1 200 евро за кв. м., общо 11 422 800 евро или 22 341 054.92 лв. за целия имот. Продавач: Витошки имоти ЕООД-София /заинтересовано лице по смисъла на чл. 114 от ЗППЦК/;
              Сключване на договор за револвиращ заем в лева, със страни Синергон Холдинг АД-София и Омега Би Ди холдинг АД /заинтересовано лице по смисъла на чл. 114 от ЗППЦК/, за сумата от 10 000 000 лв., представляващи 10.37% от активите на Синергон Холдинг АД-София, за срок от 6 месеца до 5 години и пазарна лихва, но в размер не повече от 6%;
              - При липса на кворум събранието ще се проведе на 06.07.2007 год. от 09.00 ч. на същото място и при същия дневен ред.
              - Поканата за ОСА предстои да бъде публикувана в Д.В.
              Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 07.06.2007 год.
              Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА, е 05.06.2007 год.
              "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

              Коментар


              • Абе знам как, ама ме учудва хорската свръхпродажност

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Investorrr
                  vhk, как ще коментираш поредния спад по позицията, чрез пробива вече и на новото от 9.90 лв.?
                  Не знаеш ли как!? SELL PETHL, BUY VAMO!

                  Коментар


                  • vhk, как ще коментираш поредния спад по позицията, чрез пробива вече и на новото от 9.90 лв.?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vhk
                      Наистина е така за това имам няколко вида недвижими имоти някои ми носят доход други са ми за продажба. Относно fpp когато един актив носи няколко пъти по висока доходност от средната редно е и цената му да се ка4и няколко пъти и тогава ще го продам.
                      vhk, ти не си за мислене значи. И следователно може да си позволиш да поемаш ниски рискове и да чакаш с години да получиш по-добра доходност от позиции като ШЕРА, АТЕРА, АРОМА, НЕОХ.

                      Коментар


                      • Наистина е така за това имам няколко вида недвижими имоти някои ми носят доход други са ми за продажба. Относно fpp когато един актив носи няколко пъти по висока доходност от средната редно е и цената му да се ка4и няколко пъти и тогава ще го продам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
                          Първоначално изпратено от vhk
                          Първоначално изпратено от Developer

                          Е добре де, защо ти е FPP? Въобще, каква е тази привързаност твоя към АДСИЦ-овете?
                          Първо защото тази пазарна ниша е пе4еливша - апартаменти на морето или в Сандански . Второ дивидент 20 % тази година и догодина 30% , а аз харесвам компании делящи пе4албата с миноритарите .
                          Ами като е толкова печеливша тази пазарна ниша вземи си купи няколко апартамента по морето или в Сандански и излез в заслужена почивка. Какво се занимаваш с чакане на дивиденти веднъш годишно?И защо друг да обира лъвския пай, а за теб да остава един дивидент? Ще си цоцаш наемчето всеки месец или ако е на нощувки даже всеки ден и няма да се ядосваш с темерути като нас дето не разбират от инвестиране.
                          vhk, да бе, защо не наистина?!? Това с апартаментите по морето и Сандански е една неразорана целина - толкова печеливша пазарна ниша, слаба конкуренция, голям дефицит и нестихващо търсене, направо е за оня портал с добрите бизнес идеи :lol:

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vhk
                            Първоначално изпратено от Developer

                            Е добре де, защо ти е FPP? Въобще, каква е тази привързаност твоя към АДСИЦ-овете?
                            Първо защото тази пазарна ниша е пе4еливша - апартаменти на морето или в Сандански . Второ дивидент 20 % тази година и догодина 30% , а аз харесвам компании делящи пе4албата с миноритарите .
                            Ами като е толкова печеливша тази пазарна ниша вземи си купи няколко апартамента по морето или в Сандански и излез в заслужена почивка. Какво се занимаваш с чакане на дивиденти веднъш годишно?И защо друг да обира лъвския пай, а за теб да остава един дивидент? Ще си цоцаш наемчето всеки месец или ако е на нощувки даже всеки ден и няма да се ядосваш с темерути като нас дето не разбират от инвестиране.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vhk
                              Първоначално изпратено от Developer

                              Е добре де, защо ти е FPP? Въобще, каква е тази привързаност твоя към АДСИЦ-овете?
                              Първо защото тази пазарна ниша е пе4еливша - апартаменти на морето или в Сандански . Второ дивидент 20 % тази година и догодина 30% , а аз харесвам компании делящи пе4албата с миноритарите .
                              с тези фиксирани дивиденти винаги се чудя, защо просто не вземат пари на заем....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vhk
                                Първоначално изпратено от Developer

                                Е добре де, защо ти е FPP? Въобще, каква е тази привързаност твоя към АДСИЦ-овете?
                                Първо защото тази пазарна ниша е пе4еливша - апартаменти на морето или в Сандански . Второ дивидент 20 % тази година и догодина 30% , а аз харесвам компании делящи пе4албата с миноритарите .
                                vhk, винаги съм се чудил, защо толкова държиш да вземаш дивиденти, какво ги правиш после парите от дивидента?!?

                                Коментар

                                Working...
                                X