IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Developer
    Първоначално изпратено от prodigal
    Като говорим за имоти ми е интересно, дали има ли някаква визия за извличане на “дивиденти” от имотите на Топливо, които не се използуват пълноценно от дружеството ?!
    а ето това е мн добър въпрос, зададен сякаш от първокласен консултант
    Ами той си е консултант

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal
      Като говорим за имоти ми е интересно, дали има ли някаква визия за извличане на “дивиденти” от имотите на Топливо, които не се използуват пълноценно от дружеството ?!
      а ето това е мн добър въпрос, зададен сякаш от първокласен консултант

      Коментар


      • Първоначално изпратено от жижо
        Синергон хг, като мажоритарен акционер в Петър Караминчев, последното притежава 91 дка в широк център на гр.Русе с лице на
        бул. Липник.
        Не мислите ли, че този терен е подходящ за изграждне на мол, логистичен или бизнес център?
        Дори и при продажба цената на имота е над 20 млн. лв., която би дала възможност за финансиране на проектите на дружеството.
        по-скоро не. не бих искал да обяснявам защо

        Коментар


        • Kolegi zdraveite, vijdam che za nqkolko chasa sam izpusnal dosta. Izkam da izkaja iskrennata si radost za indikaciite ot Holdinga, tova intervju za men e novina na sedmicata. I se radvam che moje bi i nie do nqkade sme doprinesli za tova sabitie.
          Men lichno mnogo me interesuva kak g-n Doganqn shte komentira sdelkata s Vitoshki imoti, shte se radvam da badat razgoneni samneniqta mi.
          Uspeh na vsichki.
          www.targ.bg

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal
            О знам, знам , като почнат да ти калкулират БМСси, фасади и малко специфични екстри
            Продигал, абсолютно съгласен. Тва направо като оная песен - ласмаги, джасмаги, касфони, масфони

            моля ви не забравяйте никога следните думи на Учителя

            Първоначално изпратено от vhk
            Пак ви казвам надежда има ,трябва да направите следното: SELL PETHL SELL TOPL BUY VAMO BUY ATERA !

            Коментар


            • Синергон хг, като мажоритарен акционер в Петър Караминчев, последното притежава 91 дка в широк център на гр.Русе с лице на
              бул. Липник.
              Не мислите ли, че този терен е подходящ за изграждне на мол, логистичен или бизнес център?
              Дори и при продажба цената на имота е над 20 млн. лв., която би дала възможност за финансиране на проектите на дружеството.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Investorrr
                Аз държа само на един въпрос, който Абритус го е задал:

                Фирмата Витошки имоти ЕООД /изцяло под контрол на Бедо Доганян, на 98% съм сигурен, че е така/, КОГА и ЗА КОЛКО е купила този имот в Младост 1А, след като сега на ОСА ще се гласува ПЕТХЛ да купи този имот от 9.5 декара за 1200 ЕУР на квадрат?
                Абе то лесно можем да разберем на колко са го взели, ама не ми се пита, да не ни прилошее. Обаче ако е градинката до Деницата - евалата им правя. Кмета на Младост изглеждаше мега безпомощен, кога го интервюираха и обясняваше, че ако зависело от него, градинката никога нямало да стане на сграда


                Абе майтап да става. Имаме още към 126 млн, така че няма страшно. Както каза веднъж един таксиметров водач "Муа ме уапала"

                Коментар


                • О знам, знам , като почнат да ти калкулират БМСси, фасади и малко специфични екстри, лошо да му стане на човека, който плаща

                  В такива проекти е трудно да намериш златната среда, така че да се получи нещо стойностно без стойността да му да е астрономическа – оставиш ли колегите с инж. и арх. пред името да се развихрят става страшно...

                  Коментар


                  • Инвесторе, а дано! Въпреки, че според мен - спор има

                    Коментар


                    • Като отговор на въпроса ми, най-добре е да се приложат и документи -да ги видим всички :lol:, а най-лошия отговор би бил, ако Витошки имоти ЕООД е купило този имот преди уведомлението за увеличение на капитала /което беше към края на ноември/ на цена в пъти под тази, на която ПЕТХЛ ще го купи. Искрено се надявам да не е така. А, че холдинга ще изкра пари от построяването и стопанисването на имота и сградата няма спор.

                      Коментар


                      • Аз държа само на един въпрос, който Абритус го е задал:

                        Фирмата Витошки имоти ЕООД /изцяло под контрол на Бедо Доганян, на 98% съм сигурен, че е така/, КОГА и ЗА КОЛКО е купила този имот в Младост 1А, след като сега на ОСА ще се гласува ПЕТХЛ да купи този имот от 9.5 декара за 1200 ЕУР на квадрат?

                        Коментар


                        • ако е в Света Троица и 1000 евра са му малко

                          А по принцип при строителството, economy of scale не важи с пълна сила, особено при по-голяма етажност

                          А на чужд инвеститорски гръб и хиляда евра са малко

                          Държа да се използва формата "еврА". По-хитово е

                          Коментар


                          • Както Developer каза, 500 евро на квадратен метър не са много за качествена офис сграда с РЗП 33000, или поне така разправят първокласните консултанти , (то на чужд инвеститорски гръб знаете как е).
                            В тази връзка сумата 230 на квадрат оскъпяване не би трябвало да е критично важна. За такъв проект имало три важни неща които трябва да се гледат: 1. мястото, 2. мястото и трето...

                            Като говорим за имоти ми е интересно, дали има ли някаква визия за извличане на “дивиденти” от имотите на Топливо, които не се използуват пълноценно от дружеството ?!

                            Коментар


                            • Диагностик, жесток си. Само поправи името на г-н Доганян в твоя пост да не вземе да се разсърди.

                              Имам следните коментари:

                              1) По принцип паркингите не би следвало да влизат в площта на РЗП-то. В този случай, цената си е около 350 евро/м2.

                              2) При близостта на Бизнес Парк София и въобще цялата имотна еуфория в Младост, каква би била стратегията за реализиране на проекта.

                              3) 500 евро/м2 само за строителството (750-230) си е меко казано скромно за качествена офис сграда, но щом казва г-н Доганян - може.

                              4) В близост има 3-4 хотела, чието предимство е близостта до летището - х-л Експо, х-л Holiday Inn, и почти готовия хотел на детелината на Малинов и Цариградско, които са си сериозни съоръжения - единия е брандиран с международната марка Holiday Inn, а другите два са с доста по-добър достъп до летището. Как точно се очаква въпросният хотел да се конкурира с гореописаните такива?

                              5) Любопитно ми е каква площ ще използват за собствени цели.

                              6) Паркингите в Младост малко трудно биха могли да носят особен доход Как точно, ще ги дават под наем и на кого, защото предполагам една голяма част ще се позлват от холдинга.

                              От гореизложеното имам следния основен въпрос - Кой беше консултанта/оценителя, който подаде параметрите на сделката и потенциалните доходи от имота за легитимни? Според мен поне, дружество с капитализация от 140,000,000, особено пък публично такова, би трябвало да наеме първокласен консултант при подобна инвестиция.

                              Коментар


                              • Надявам се, че този случай ще е от полза за ръководството на Синергон холдинг и ще спомогне за избягване на бъдещи недоразумения. Явно не липсват инвестиционни проекти, което ме радва. Но и връзката с инвеститорите не трябва да изостава, защото когато тя изостане, изостава и цената на акциите. Благодаря на Диагностик за изясняването на случая. Ще го направим отговорник на групата. ПП Днес допълних някакви смешни 39 бр в 3 сделки. Казвам това , защото е показателно, че свършиха изсипванията.

                                Коментар

                                Working...
                                X