IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може да го сравнява на Q1 2006.

    Коментар


    • Kristo, появата ти като предупреждение ли да се приема))))
      За какво изобщо ги поместваш тия данни, като и дума не може да се обели за някакви коефициенти на рентабилност - пълна веселба.
      А бе, тия от мениджмънта не могат ли да проумеят, че при тия активи и с открито поведение могат да печелят и то подобаващо

      Още малко ще запазя търпение и ако ми писне, право паричките в пътища и мостчета...поне ще се кефя на бързия път до морето)))

      Коментар


      • 14,5% е ръстът на печалбата. Отчетът си е достатъчно добър и няма нужда от измислени сензации.

        Коментар


        • Не 93%, а 15%. Но пак е добре. На 15% ръст в печалбата ще им ходят 15% ръст в цената до следващия отчет. Предвид топлата зима и слабите продажби на горива. Прав ще се окаже бат Б, че Синергон намалява дела си в печалбата от продажба на горива, защото в този отрасъл надценките спадат. Явно капиталите се пренасочват към строителството.
          С други думи: Синергоните в атака! Сектор V защо мълчи...
          ПП Сещаите се кой е в този сектор.

          Коментар


          • Много ми е любопитно тоз Николай Танев откъде ги измисли тез 93%

            тез вестници само глупости пишат почвам да се чудя купува ли ги някой

            Коментар


            • money.bg- "Синергон холдинг" отчете 93% ръст в печалбата си за първите три месеца
              Последна редакция: 29.05.2007, 16:21
              Публикуване: 29.05.2007, 14:33
              Автор: Николай Танев
              "Синергон холдинг" завърши първото тримесечие с 93% ръст в нетната си печалба на годишна база, съобщиха от дружеството.

              Консолидираната печалба на холдинговата компания възлиза на общо 692 хил. лв.

              "Синергон холдинг" АД, което е едно от най-високо ликвидните дружества на БФБ обяви приходи от дейността за първите три месеца на годината в размер на 72.314 млн. лв., което е с 5,2% повече от първото тримесечие на 2006 г.

              Ръстът в печалбата се дължи на увеличения размер на нетните приходи от продажби и по-конкретно тези на стоки, уточни изпълнителният директор на "Синергон холдинг" Марин Стоянов.

              Дружеството разполага с над 160 000 акционери и акционерен капитал от 18 358 849 лв., което го нарежда сред водещите холдингови структури в страната.

              Инвестиционният портфейл на холдинга обхваща девет отрасъла, като приоритет имат търговията и услугите - 45.6%, туризмът - 29,5 % и химическата промишленост - 8.3 %

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Investorrr
                Първоначално изпратено от Brain
                Първоначално изпратено от съни(тя)
                с това инфо, преигравате вече
                Знам какво да очаквам при пътищата, точно поради ясно заявеното желание на мажоритаря, че си гони своите си интереси и не му пука за миноритарните...Т.е. нещата са ясни, рискът е осъзнат, очакванията също...или нещата могат да се развиват по-скоро само в положителен аспект)
                А тук ме дразнят демонстрациите в конфликт с реалността
                Абе то това дето го очакваш го очакват явно и много други хора и вече работата стана такава, че надскача даже и най-оптимистичните очаквания и от тук натам какво може да се очаква вече не знам.
                Да на 12-15К ще стане интересно, както и ХИКА на 30 лв. Хорската лакомия няма граници.
                HIKA и на 30, пак ще е с по-ниско P/E от PETHL

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inokentii
                  вече се убедих че има и две ясни групи компании на борсата. първата не може да генерира особени печалби и растеж, но се купува заради недвижимите имоти, които уж притежава. Това май се подклажда и от оная смешната тема за поскъпването на недвижимите. Все едно имаш недвижим имоти и той ти произвжда кисело мляко например.
                  Друга група са тези, които наистина генерират печалби и растеж. И това са истинските компании с дългогодишни перспективи.
                  Има май само една компания, която има добри недвижими имоти, но и генерира печалба и растеж. И това е VPLOD (имам и не е препоръка).
                  Всчиките останали "имотни" компании са хвани едната, удари другата.


                  ) колко точно земи имат VPLOD / виж отчетите/ .. Дяконе )) май ..0.000000 )))))) ......

                  ) Земите са на Елпром май а ))))))))))))
                  Умереният риск винаги печели ! ))))))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Investorrr
                    А когато пазарна капитализация на Синергона мине реална стойност само на Синергон хотели /реално струват над 250 млн. лв./, може да се замисля за риска при ПЕТХЛ. Сега се търгува при паз. кап. 1/4 от реалната стойност на Топливо /над 600 млн. лв./ - по мои сметки. Да не каже някой, че е препоръка.
                    Kolega ako ne e taina kak tochno presmqtash realnata stoinost na TOPL shtot za men ne raboti kato za 600 mln. pak i pazara oshte e daleche ot tazi ocenka
                    www.targ.bg

                    Коментар


                    • Здравейте банда

                      Хайде да коментираме ПЕТХЛ-ТО

                      и по точно как ще се отрази на финансовите показатели отчета за 6 месеца на 2007ма когато новите акции бъдат отразени особенно ако межувременно цената стигне 13-14 BGN

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Brain
                        Първоначално изпратено от съни(тя)
                        с това инфо, преигравате вече
                        Знам какво да очаквам при пътищата, точно поради ясно заявеното желание на мажоритаря, че си гони своите си интереси и не му пука за миноритарните...Т.е. нещата са ясни, рискът е осъзнат, очакванията също...или нещата могат да се развиват по-скоро само в положителен аспект)
                        А тук ме дразнят демонстрациите в конфликт с реалността
                        Абе то това дето го очакваш го очакват явно и много други хора и вече работата стана такава, че надскача даже и най-оптимистичните очаквания и от тук натам какво може да се очаква вече не знам.
                        Да на 12-15К ще стане интересно, както и ХИКА на 30 лв. Хорската лакомия няма граници.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя)
                          с това инфо, преигравате вече
                          Знам какво да очаквам при пътищата, точно поради ясно заявеното желание на мажоритаря, че си гони своите си интереси и не му пука за миноритарните...Т.е. нещата са ясни, рискът е осъзнат, очакванията също...или нещата могат да се развиват по-скоро само в положителен аспект)
                          А тук ме дразнят демонстрациите в конфликт с реалността
                          Абе то това дето го очакваш го очакват явно и много други хора и вече работата стана такава, че надскача даже и най-оптимистичните очаквания и от тук натам какво може да се очаква вече не знам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя)
                            с това инфо, преигравате вече
                            Знам какво да очаквам при пътищата, точно поради ясно заявеното желание на мажоритаря, че си гони своите си интереси и не му пука за миноритарните...Т.е. нещата са ясни, рискът е осъзнат, очакванията също...или нещата могат да се развиват по-скоро само в положителен аспект)
                            А тук ме дразнят демонстрациите в конфликт с реалността
                            Не ти разбрах мисълта, ама няма значение

                            Коментар


                            • с това инфо, преигравате вече
                              Знам какво да очаквам при пътищата, точно поради ясно заявеното желание на мажоритаря, че си гони своите си интереси и не му пука за миноритарните...Т.е. нещата са ясни, рискът е осъзнат, очакванията също...или нещата могат да се развиват по-скоро само в положителен аспект)
                              А тук ме дразнят демонстрациите в конфликт с реалността

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя)
                                Първоначално изпратено от kons
                                пак на там сме се запътили, паак, ех...13....
                                не знам кой накъде се е запътил, но това което демонстрира мажоритаря е много кофти - желание за публичност и медийни изяви, които с пренебрежително подхлъзващия си тон само дразнят.....чудя се още колко ще ги държа тия акции......при пътишата поне имам представа какво може да се очаква
                                Да не си инсайдър, че имаш представа какво може да се очаква?

                                Коментар

                                Working...
                                X