IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нема страшно, сичко е ок, нема да се разправаме ся за Синергона
    тва беше един радостен миг Боби, да сподела че ни е екстра.
    Инвесторе, защо реши, да сравняваме фазера, къде скочи с 50% за нема и месец и акция коя тепърва че скача, незнам па и нема нищо за сравнение между двете, тия си немат общо даже, Синергона е убава акция, никой не оспорва, споко да не живеем със страх, че не е убаво

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kons
      пак на там сме се запътили, паак, ех...13....
      не знам кой накъде се е запътил, но това което демонстрира мажоритаря е много кофти - желание за публичност и медийни изяви, които с пренебрежително подхлъзващия си тон само дразнят.....чудя се още колко ще ги държа тия акции......при пътишата поне имам представа какво може да се очаква

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobi75
        е хайде сега да се кълвем на Фазер където доходността от началото на годината е към 100% или пък Пътищата дето и не ми се мисли колко ще расте още

        е, и аз харесвам ПЕТХЛ. Продадох на 13 , добре беше
        пак на там сме се запътили, паак, ех...13....

        не препоръчвам нищо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Investorrr
          Има едно поточе в Надежда, сега е малко по-пълноводно от дъждовете - него гледам - други потоци не гледам Когато бизнеса в БГ се нормализира нормативно, счетоводно и институционалния надзор от страна на държавата, тогава може и да се загледам в потоците, ама за сега гледам само реалната стойност - на колко мажоритарят би продал, дали мажоритарят може да придава стойност и най-важното дали е Син чип и ако не дали има шанс да бъде Син чип дадената акция. ПЕТХЛ се търгува на най-елитния сегмент на БФБ, където очаквам и всички дружества на ТИМ да се преместят след време - до две-три години.
          имаш ЛС

          Коментар


          • Има едно поточе в Надежда, сега е малко по-пълноводно от дъждовете - него гледам - други потоци не гледам Когато бизнеса в БГ се нормализира нормативно, счетоводно и институционалния надзор от страна на държавата, тогава може и да се загледам в потоците, ама за сега гледам само реалната стойност - на колко мажоритарят би продал, дали мажоритарят може да придава стойност и най-важното дали е Син чип и ако не дали има шанс да бъде Син чип дадената акция. ПЕТХЛ се търгува на най-елитния сегмент на БФБ, където очаквам и всички дружества на ТИМ да се преместят след време - до две-три години.

            Коментар


            • вече се убедих че има и две ясни групи компании на борсата. първата не може да генерира особени печалби и растеж, но се купува заради недвижимите имоти, които уж притежава. Това май се подклажда и от оная смешната тема за поскъпването на недвижимите. Все едно имаш недвижим имоти и той ти произвжда кисело мляко например.
              Друга група са тези, които наистина генерират печалби и растеж. И това са истинските компании с дългогодишни перспективи.
              Има май само една компания, която има добри недвижими имоти, но и генерира печалба и растеж. И това е VPLOD (имам и не е препоръка).
              Всчиките останали "имотни" компании са хвани едната, удари другата.

              Коментар


              • Ако можеше гореизброените активи да генерират и подобаващи печалби.........

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Investorrr
                  А когато пазарна капитализация на Синергона мине реална стойност само на Синергон хотели /реално струват над 250 млн. лв./, може да се замисля за риска при ПЕТХЛ. Сега се търгува при паз. кап. 1/4 от реалната стойност на Топливо /над 600 млн. лв./ - по мои сметки. Да не каже някой, че е препоръка.
                  прав си, прав си и за метода. всеки си има. и за риска си прави. всеки сам си преценява.

                  но като говориш за имоти..абе как можа пак за имоти да говориш като знаем колко лесно стават далаверите с имотите. и защо всеки на БФБ се е вторачил в дружествата с имоти, а не гледа паричните потоци...но всеки си има методи. ок. преставам и ви черпя по едно

                  Коментар


                  • А когато пазарна капитализация на Синергона мине реална стойност само на Синергон хотели /реално струват над 250 млн. лв./, може да се замисля за риска при ПЕТХЛ. Сега се търгува при паз. кап. 1/4 от реалната стойност на Топливо /над 600 млн. лв./ - по мои сметки. Да не каже някой, че е препоръка.

                    Коментар


                    • Айде не се карайте на човека- като база за сравнение може да си използва каквото си иска. Сещам се за един много успешен форекс трейдър, който взимал решения след като чуе колко пъти звъни телефона на колегата му, преди да вдигне.
                      Това в рамките на майтапа. Ама да се сравняват показателите на HDPAT и PETHL също не е много сериозно начинание. Не ми се смята в момента, ама ако се преизчисли Синергона през Пътищата цената трябва да е много по-висока.

                      Коментар


                      • Тук няма място за подигравки, всеки си има свои стратегии и начини на изчислявне. Сигурно и на Буфет са му се подигравали преди 40-50 години на стратегиите, не правя някакво сравнение. Просто някои обичат повече рискове други не. А при тези дето, ти ги изреди рисковете са много големи вече на тези цени, по моите сметки.

                        Коментар


                        • Investorrrr, казват, че на живо си много готин пич, ама това съотношение П/БВ нещо ти се загнездило като паразит ти се е загнездило. И как го измисли това, че за холдинзите не се гледат консолидираните отчети. Това не го споменавай повече, моля те, че има некои колеги много обичат да се подиграват

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bobi75
                            Първоначално изпратено от Investorrr
                            Първоначално изпратено от Bobi75
                            е хайде сега да се кълвем на Фазер където доходността от началото на годината е към 100% или пък Пътищата дето и не ми се мисли колко ще расте още

                            е, и аз харесвам ПЕТХЛ. Продадох на 13 , добре беше
                            Затова не коментирам цените, а кусурите, а доходността е свързана и с поетия риск, така че всеки може да си го каже как го чувства във всяко едно дружество. /Не всеки има дупе да държи акция със собствен капитал на майката от няколко милиона лева при пазарна капитализация над 100 млн. лв. или предприятие работещо на 120% от капацитета си, тип билет от лотарията при П/Б над 3, чийто мениджмънт и на снимка не сме виждали/
                            глей, глей сега като се нервиш как правиш грешки и си личи, че се поддаваш на общото пренебрежение към горните две дружества и не си ги разгледал наистина. Първо гледаш счетоводната стойност на Пътишата в инвестора, а тям тя много е сгрешена. Второ, как така не знаеш кой е мениджмънта на Фазера. Големи пропуски.

                            Абе да живее PETHL. Hail PETHL! Hail PETHL!

                            що ли ми трябваше, ама днес съм дяволито настроен
                            Аз гледам основно неконсолидираните отчети на приватизационните холдинги - на консолидирана база е засетрата за мажоритаря, а на неконсолидирана е това което е отредено за бабите , разгледай го на Пътищата - особено пасива, ако нещо там ти хареса се обади А и съвсем случайно преди два дена се зачетох случайно в една много интересна книжка, издадена от Труд, автор Ана Заркова, казва се "Големите убийства на България", чак ми настръхват косата само като й пиша името За съжаление книгата не е завършена

                            А билети от лотарията купувам само при П/Б под 0.5, имам едно такова купено на П/Б 0.3 - за без пари, което ме кара да се чувствам добре, понеже е взето без пари. А за Фазера на дам и П/Б над 2 - никога

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Investorrr
                              Първоначално изпратено от Bobi75
                              е хайде сега да се кълвем на Фазер където доходността от началото на годината е към 100% или пък Пътищата дето и не ми се мисли колко ще расте още

                              е, и аз харесвам ПЕТХЛ. Продадох на 13 , добре беше
                              Затова не коментирам цените, а кусурите, а доходността е свързана и с поетия риск, така че всеки може да си го каже как го чувства във всяко едно дружество. /Не всеки има дупе да държи акция със собствен капитал на майката от няколко милиона лева при пазарна капитализация над 100 млн. лв. или предприятие работещо на 120% от капацитета си, тип билет от лотарията при П/Б над 3, чийто мениджмънт и на снимка не сме виждали/
                              глей, глей сега като се нервиш как правиш грешки и си личи, че се поддаваш на общото пренебрежение към горните две дружества и не си ги разгледал наистина. Първо гледаш счетоводната стойност на Пътишата в инвестора, а тям тя много е сгрешена. Второ, как така не знаеш кой е мениджмънта на Фазера. Големи пропуски.

                              Абе да живее PETHL. Hail PETHL! Hail PETHL!

                              що ли ми трябваше, ама днес съм дяволито настроен

                              Коментар


                              • Като има хляб и зрелища друго не му трябва на човек.

                                Коментар

                                Working...
                                X