IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • уфф, vhk, що не писа и че други са спечелили търга за 37млн. и че става въпрос за едни апетитни 72 дка...

    Коментар


    • Междувпрочем сериала продължава : в-к Монитор : В търга взеха участие още “Топливо” АД и софийската фирма за недвижими имоти “Булдом”. Последната е декласирана, защото представената от нея оферта е била по-ниска от начална тръжна цена за имотите, определена от АДВ - 28 067 160 лв. От “Топливо” АД са предложили малко над 35,585 млн. лв. Валентин Христов, мениджър на “Витошки имоти”, един от пълномощниците на дружеството, присъствали на отварянето на офертите каза, че няма да обжалват резултатите от търга. Пазарът е динамичен и ние ще участваме и в други търгове, където може да купят изгодно терени. Акцентът в дейността ни са инвестициите в бизнес имоти, уточни той.

      Коментар


      • Всеки ден се убеждавам, че vhk е платен и ето разултата е налице: Отляво дебнат хиените и то здраво - всеки може да види, а отдясно на 11 лв. хиените са изкарали големи бройки, под които цацата реди малко по малко - всеки сам да си прави изводите, като разгледа котировките - очевидно е ))

        Коментар


        • La costa, не го приемай за спор,както и аз не го приемам, просто разсъждаваме и се аргументираме . Радвам се да има повече участици с подобни смилени разсъждения. Успех .
          _______________________________
          Щедро сееш, едро жънеш.

          Коментар


          • Нямам намерение да споря с тебе, нито да те убеждавам в нещо, в което аз самият не съм убеден, но това, което пишеш не звучи никак логично.
            Първоначално изпратено от Мигел
            La costa, логични са ти разсъжденията в насоката за увеличаване на капитала чрез сплит, но тук става въпрос за период от 5 години,
            (Въз основа на чл. 196 от Търговския закон и устава, Управителния съвет е овластен в продължение на 5 /пет/ години, считано от момента на регистриране на настоящата разпоредба, да увеличава капитала на дружеството .......;"),
            при което е напълно възможно набиране на капитал чрез заплащане на нови акции.
            Много добре знаем, че става въпрос за 5 години, само че по-добре се замисли, защо Бедо иска да го овластят точно на това ОСА, а не примерно на следващото догодина щом става въпрос за 5 години?
            Друг отворен въпрос е защо му трябва право до 100 млн като до сега има право да увеличава капитала до 80 млн? Ако ще набира капитала през борсата тези 80 млн акционерен капитал му дават право да набере още 431 млн /при 7 лв емисионна стойност на акция/. Нали не си представяш, че е решил в следващата една година /до следващото ОСА/ да набира 450 млн от нашата борса и за това иска тая точка в дневния ред?
            Първоначално изпратено от Мигел
            Да спомена, че Бат Бедо има доста сериозна амбиция.
            (Целта ми е до 10 години Синергон да има 1 млрд. евро активи) и да я осъществи му трябва свеж капитал инвестиран в рентабилен бизнес.
            На въпроса, как ще стане това увеличение, ако няма достатъчен интерес за това. Съдбата на незаписаните права при последния аукцион е известна до някъде.
            (- Знае ли се кой купи големия пакет от около 4 млн. права на търга за неизползваните права на Синергон Холдинг?
            Закупиха ги големите акционери, като си ги разпределиха помежду си.)

            Така че, варианта с набиране на капитал чрез борсата в предвидения 5 годишен период е възможен и реален. Все пак ние само тълкуваме, пък друг решава.
            Продължаваш да излагаш аргументи в полза на версията за предстоящ сплит, за което ти благодаря. Точно фактът, че при последното увеличение за 30 млн лева се наложи мажоритарят да запише от новите акции за 10 млн лева показва, че надали ще направи скоро ново увеличение с набиране на капитал, освен ако не иска сам да си запише и плати половината новите акции. Не може до безкрайност да взима заеми от Синергон, за да записва акции от Синергон.
            Иначе и аз може да искам да имам активи за 1 млрд евро, но съвсем друг въпрос е дали някой ми има доверие, за да ми ги даде да ги управлявам.

            Коментар


            • Vhk е добър в черния PR, ама е малко пристрАстен и това му бие по реномето. А иначе, всеки да си продава колкото иска ПЕТХЛ, няма лошо

              Коментар


              • [quote="La Costa"]
                Първоначално изпратено от Мигел
                Първоначално изпратено от La Costa
                Напоследък в тази тема се пишат май само глупости.
                Не видях никой да обръща внимание на следната точка от дневния ред на ОСА на Синергон холдинг:

                "- Промени в устава на дружеството. Проект за решение: Изменя чл. 12 от Устава на дружеството, както следва: Въз основа на чл. 196 от Търговския закон и устава, Управителния съвет е овластен в продължение на 5 /пет/ години, считано от момента на регистриране на настоящата разпоредба, да увеличава капитала на дружеството чрез издаване на нови акции до 100 000 000 /сто милиона/ лв., при зпазване изискванията на ТЗ и ЗППЦК;"

                Някой има ли идея за какво точно става въпрос? Предполагам това означава, че скоро след 21 юни ни предстои сплит.
                В настоящо действащия устав става въпрос за 80 000 000 лв., тук .............
                Казваш, по-скоро набиране на капитал от борсата. Добре, но ето какво казва Бедо в едно свое интервю:

                .....

                La costa, логични са ти разсъжденията в насоката за увеличаване на капитала чрез сплит, но тук става въпрос за период от 5 години,
                ( Въз основа на чл. 196 от Търговския закон и устава, Управителния съвет е овластен в продължение на 5 /пет/ години, считано от момента на регистриране на настоящата разпоредба, да увеличава капитала на дружеството .......;"),
                при което е напълно възможно набиране на капитал чрез заплащане на нови акции .
                Да спомена, че Бат Бедо има доста сериозна амбиция.
                ( Целта ми е до 10 години Синергон да има 1 млрд. евро активи) и да я осъществи му трябва свеж капитал инвестиран в рентабилен бизнес.

                На въпроса, как ще стане това увеличение, ако няма достатъчен интерес за това. Съдбата на незаписаните права при последния аукцион е известна до някъде.
                (- Знае ли се кой купи големия пакет от около 4 млн. права на търга за неизползваните права на Синергон Холдинг?
                Закупиха ги големите акционери, като си ги разпределиха помежду си.)

                Така че, варианта с набиране на капитал чрез борсата в предвидения 5 годишен период е възможен и реален. Все пак ние само тълкуваме, пък друг решава.
                _______________________________
                Щедро сееш, едро жънеш.

                Коментар


                • В интерес на истината синергона е доста умрял от 3 месеца , но пък се държа сравнително стабилно.

                  Коментар


                  • мен пък ме кефи тоя пич.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Курти
                      Първоначално изпратено от Investorrr
                      vhk, кажи честно, кой ти плаща да пишеш тук във форума. Кажи, бе братчет, може да излезем с контра оферта и да те вербоваме за наша сметка - сигурно си евтин :lol:, както и постингите, които пускаш :lol:
                      Аз предлагам разномислещите от vhk да наемат Пепи - хем има доста по-добра репутация и ще спечели повече симпатизанти,хем ще ми е забавно да наблюдавам "дискусия" между два различни модела латерни
                      Верно, ама vhk е майстора на черния PR, там е силата му - има хляб в него.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Investorrr
                        vhk, кажи честно, кой ти плаща да пишеш тук във форума. Кажи, бе братчет, може да излезем с контра оферта и да те вербоваме за наша сметка - сигурно си евтин :lol:, както и постингите, които пускаш :lol:
                        Аз предлагам разномислещите от vhk да наемат Пепи - хем има доста по-добра репутация и ще спечели повече симпатизанти,хем ще ми е забавно да наблюдавам "дискусия" между два различни модела латерни

                        Коментар


                        • vhk, кажи честно, кой ти плаща да пишеш тук във форума. Кажи, бе братчет, може да излезем с контра оферта и да те вербоваме за наша сметка - сигурно си евтин :lol:, както и постингите, които пускаш :lol:

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Investorrr
                            Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
                            Все си мисля, че Бат Бедо ще ни изненада с нещо на ОСА, ама да видим. Току виж дал по 25 акции на всеки 3
                            Не ти хващам сметките. Поясни как ги извеждаш.
                            Може да даде пак акции като миналата година. Сценария е отрепетиран вече. Малко ми се струва този капитал в момента.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vhk
                              Прочетох постовете и се сетих за поговорката : Гладни кокошки просо сануват.
                              Прочетох поста и се сетих за поговорката "Какъвто му е портфейлът, такъв му е и правописът - пълен с грешки!".

                              Коментар


                              • Прочетох постовете и се сетих за поговорката : Гладни кокошки просо сануват.

                                Коментар

                                Working...
                                X