IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дружба стъкларски заводи АД (4DR / DRUPL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от puf paf
    Първоначално изпратено от BGN
    Първоначално изпратено от bayhuydaduy
    ... в този случай е много оспоримо всяко решение или не на ОСА на 14.05.2008
    Защо е оспоримо, заради твърдението ти, че 00,00 часа съвпада два последователни дни ли?
    Няма как 0.00.00 ч. да са ДВА ДЕНА едновременно.
    Точно така!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BGN
      Първоначално изпратено от bayhuydaduy
      ... в този случай е много оспоримо всяко решение или не на ОСА на 14.05.2008
      Защо е оспоримо, заради твърдението ти, че 00,00 часа съвпада два последователни дни ли?
      Няма как 0.00.00 ч. да са ДВА ДЕНА едновременно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bayhuydaduy
        ... в този случай е много оспоримо всяко решение или не на ОСА на 14.05.2008
        Защо е оспоримо, заради твърдението ти, че 00,00 часа съвпада два последователни дни ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bayhuydaduy
          Не влиза в сила от 0 часа на 14.05, а срока изтича в 0 часа на 13.05. Открий двете разлики - няма такива.

          В 0 часа на 13 и 14 са в сила и двете решения, нали така?

          Това не е препоръка за покупка или продажба ама и аз не знам какво

          Първоначално изпратено от BGN
          Първоначално изпратено от bayhuydaduy
          Това е бая оспоримо щот 7 дневния срок изтича днес в 00,00 часа и тогава влиза решението на СГС в сила дотогава изтича и срока даден в предишното ОСА 13 май да е влязло решението т.е. в 0 часа двете са фактически верни т.е. какво правим в случая и двете неща са оспорими.
          Защото в 0 часа решението на СГС са в сила тогава изтича срока гласуван в ОСА.
          Двама адвокати ми казаха две различни неща, но и двамата твърдят, че в този случай е много оспоримо всяко решение или не на ОСА на 14.05.2008

          Това не е препоръка за покупка или продажба ама и аз не знам какво

          Първоначално изпратено от BGN
          http://www.investor.bg/?id=63691

          Казусът с Дружба стъкларски заводи се разви в полза на купувачите
          От: Красимир Йорданов
          k.yordanov@investor.bg
          13.05.2008 13:53 ( DRUPL )
          Обаче влиза в сила от 14-ти, а условието е до 13-ти, нали така
          Но самото дружество казва, че "Предвид на обстоятелството, че решението е постановено на 7 май 2008 г., не може да влезе в сила до 13 май 2008 г., дори и ако не бъде обжалвано от Агенцията по вписванията. Във връзка с това обстоятелство, Дружба Стъкларски заводи АД ще проведе насроченото за 14 май 2008 г. общо събрание на акционерите при обявения вече дневен ред."

          Пък и според мен puf paf е прав

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bayhuydaduy
            Това е бая оспоримо щот 7 дневния срок изтича днес в 00,00 часа и тогава влиза решението на СГС в сила дотогава изтича и срока даден в предишното ОСА 13 май да е влязло решението т.е. в 0 часа двете са фактически верни т.е. какво правим в случая и двете неща са оспорими.
            Защото в 0 часа решението на СГС са в сила тогава изтича срока гласуван в ОСА.
            Двама адвокати ми казаха две различни неща, но и двамата твърдят, че в този случай е много оспоримо всяко решение или не на ОСА на 14.05.2008

            Това не е препоръка за покупка или продажба ама и аз не знам какво

            Първоначално изпратено от BGN
            http://www.investor.bg/?id=63691

            Казусът с Дружба стъкларски заводи се разви в полза на купувачите
            От: Красимир Йорданов
            k.yordanov@investor.bg
            13.05.2008 13:53 ( DRUPL )
            Не виждам какъв е проблема тук -
            В 23.59.59ч. - 13.05.2008г. свършва.
            От 0.00.00 ч. - 14.05.2008г. започва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bayhuydaduy
              Това е бая оспоримо щот 7 дневния срок изтича днес в 00,00 часа и тогава влиза решението на СГС в сила дотогава изтича и срока даден в предишното ОСА 13 май да е влязло решението т.е. в 0 часа двете са фактически верни т.е. какво правим в случая и двете неща са оспорими.
              Защото в 0 часа решението на СГС са в сила тогава изтича срока гласуван в ОСА.
              Двама адвокати ми казаха две различни неща, но и двамата твърдят, че в този случай е много оспоримо всяко решение или не на ОСА на 14.05.2008

              Това не е препоръка за покупка или продажба ама и аз не знам какво

              Първоначално изпратено от BGN
              http://www.investor.bg/?id=63691

              Казусът с Дружба стъкларски заводи се разви в полза на купувачите
              От: Красимир Йорданов
              k.yordanov@investor.bg
              13.05.2008 13:53 ( DRUPL )
              Обаче влиза в сила от 14-ти, а условието е до 13-ти, нали така

              Коментар


              • kostadinat излезе прав, браво

                Коментар


                • http://www.investor.bg/?id=63691

                  Казусът с Дружба стъкларски заводи се разви в полза на купувачите
                  От: Красимир Йорданов
                  k.yordanov@investor.bg
                  13.05.2008 13:53 ( DRUPL )

                  Коментар


                  • Щом и 159 взеха да купуват - работата е ясна.

                    Коментар


                    • А то утре било 13-ти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tio
                        Няма инфо, нама и отчет. Тия май тотално го отписаха това дружество.
                        още по-хубаво

                        Коментар


                        • Няма инфо, нама и отчет. Тия май тотално го отписаха това дружество.
                          “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BGN
                            Първоначално изпратено от puf paf
                            Първоначално изпратено от kostadinat
                            Първоначално изпратено от BGN
                            Според мен по-голям е шанса от страната на продавачите..

                            Нямам акции.. за съжаление.
                            Според мен пък е точно обратното. Имаме просрочена дата, без значение кой е виновен, срокът не е спазен. По закон ако не е спазен срока, ОСА е невалидно. Но нека компетентните органи си кажат тежката дума.
                            И според мен шанса на купувачите е по голям и то защото съдебното решение едва ли ще бъде готово до 13.05.2008 г.
                            Защо мислиш, че няма да е готово до 13-ти?
                            Няма много работни дни до 13-ти. А малкото дни в които се работи, съответните хора са си пуснали платен отпуск за да може да образува хубава дву-седмична почивка - това първо. И второ, ако случайно не са си пуснали почивка и имат желание да свършат нещо по собствена самоинициатива (в което аз лично дълбоко се съмнявам), могат единствено да констатират че законът е нарушен понеже законовия срок за обявяване на ОСА не е спазен. Което прави ОСА невалидно по закон (това го казвам го за 3ти път). От тук следва свикване на 2ро ОСА, след това още 14 дни, бла, бла, бла.

                            Но това са лично мои разсъждения и изобщо не им се вързвайте, камо ли пък да вземате инвестиционно решение за попупко-продажба на акции. Авторът притежава малко акции в ДРУПЛ(под 100бр) и значителен паричен ресурс в брой и изобщо не му пука за инвестицията си в ДРУПЛ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от puf paf
                              Първоначално изпратено от kostadinat
                              Първоначално изпратено от BGN
                              Според мен по-голям е шанса от страната на продавачите..

                              Нямам акции.. за съжаление.
                              Според мен пък е точно обратното. Имаме просрочена дата, без значение кой е виновен, срокът не е спазен. По закон ако не е спазен срока, ОСА е невалидно. Но нека компетентните органи си кажат тежката дума.
                              И според мен шанса на купувачите е по голям и то защото съдебното решение едва ли ще бъде готово до 13.05.2008 г.
                              Защо мислиш, че няма да е готово до 13-ти?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от johny-bravo
                                Първоначално изпратено от kostadinat
                                Първоначално изпратено от ATILA
                                Тука вече втори ден гледаме филма: "От глупав - по-глупав, та направо прост!"

                                С 4 акции свиха пазарната капитализация с 50%...
                                По лошото е че вече имаме ниско горно ценово ограничение и ще ни трябват дни за да се възстанови цената, а никой няма да иска да продаде и една акция на дабъл-трипъл загуба само и само за да отпуши нагоре (поне аз не бих).

                                С две думи: Не виждам никаква търговия още месец по тази позиция.
                                Аз пък съм на друго мнение. Ще има продавачи и още как. Същата история като със СБС. Сори, ама маркет кап от 1 милярд е вече в историята.
                                Сами са си виновни от Дружба Стъкларски заводи.

                                Коментар

                                Working...
                                X