IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дружба стъкларски заводи АД (4DR / DRUPL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В БФБ-София АД е постъпила следната информация от Дружба стъкларски заводи АД-София /DRUPL/:
    Относно увеличаване на капитала на Дружба стъкларски заводи АД-София /DRUPL/, Дружеството счита, че право да участват в увеличението на капитала, съгласно разпоредбата на чл. 112б, ал. 2 от ЗППЦК, имат лицата, придобили акции най-късно 14 дни след датата на решението на ОСА, проведено на 14 май 2008 г., т.е. лицата, вписани в книгата на акционерите на дружеството на 28 май 2008 г.
    Публикувано със съкращения.
    Съобщението е качено на уеб страницата на БФБ на адрес: http://download.bse-sofia.bg/prospekt/DRUPL/

    Коментар


    • 159 da ne sa marketmaker po poziciqta?
      Мнението не е препоръка за сделки!

      Коментар


      • P/E 18..... Very good for me
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • На проведено извънредно ОСА от 14.05.2008 год. на Дружба стъкларски заводи АД-София /DRUPL/ са взети следните решения:
          - ОСА приема решение за увеличаване на капитала на Дружеството по реда на чл. 246, ал. 4 във връзка с чл. 197 от ТЗ и чл.79, ал. 3. т, 4; чл. 79, ал, 4, т, 5 и чл. 112 ал.1 от ЗППЦК със собствени средства на Дружеството от 6 689 562 лева на 53 516 496 лева, чрез издаване на 46 826 934 нови обикновени поименни безналични акции, с право на глас и номинална стойност от 1 лев всяка. Право да получат новите акции от увеличението на капитала имат лицата вписани в регистъра на Централен депозитар АД София, като акционери на Дружеството на 14-ия ден след деня на провеждане на Общото събрание. Срещу една притежавана акция всеки от акционерите получава 7 нови ащии от увеличението на капитала Общото събрание избира инвестиционен посредник Обединена Българска Банка АД да обслужва увеличението на капитала на Дружеството.
          - Промени в устава на дружеството:
          1. ОСА приема изменение и допълнение на устава на Дружеството във връзка с приетото Решение за увеличаване на капитала;
          2. Създава се нова ал. 6 на чл. 13 от Устава със следното съдържание:
          “За срок от пет години от датата на влизане в сила на измененията на настоящия Устав, направени на Общото събрание от 14 Май 2008 г., капиталът на Дружеството може да бъде увеличаван по единодушно решение на всички членове на Съвета но директорите на Дружеството. Общият размер на увеличението по настоящият член не може да надвишава 200 000 000 лева”;
          3. Добавя се ново изречение към съществуващата ал. 2 на чл. 16 от Устава със следното съдържание:
          “За срок от пет години от датата на влизане в сила на измененията на настоящия Устав, направени на Общото събрание от 14 Май 2008 год., по единодушно решение на всички членове на Съвета на директорите Дружеството може да издава облигации до общ размер на 200 000 000 лева “;
          Право да участват в увеличението на капитала имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери на 14-ят ден след деня на ОСА, или към 28.05.2008 год.
          Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право на участие в увеличението на капитала, е 26.05.2008 год.

          Коментар


          • Мдааа....

            п.с - Левчето днес е кисело....:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от newkid
              Първоначално изпратено от BGN
              http://www.investor.bg/?id=63797

              Кво може да стане, гласуваха го..

              Те го гласуваха и през март. Въпросът е има ли нова дата за участие в увеличението или не.
              Естествено, че има, по закон тя е 14 дни след решението, тя си важи автоматично.

              Коментар


              • Извинявайте ,нещо говори ли се за девидент за 2007г.Представлява интерес за мен ,имам доста бройки и съм за дълго ,последното е относително.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BGN
                  http://www.investor.bg/?id=63797

                  Кво може да стане, гласуваха го..

                  Те го гласуваха и през март. Въпросът е има ли нова дата за участие в увеличението или не.

                  Коментар


                  • http://www.investor.bg/?id=63797

                    Кво може да стане, гласуваха го..

                    Коментар


                    • Какво стана с тая ОСА? Ще мърдаме ли или продължаваме с апатията?

                      п.с - Някой не е ли ходил?

                      Коментар


                      • какво стана със събранието на 14.05 някой знае ли нещо

                        Коментар


                        • Как върви събранието, знае ли се вече?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от muchograsies
                            Прав си но ме гони още една мисъл от сутринта когато почнаха покупките защо след като излезе новината за решението на СГС 108 или техен клиент се мъчеше усилено да продаде около 50 броя ако не се лъжа дори накрая продава по 1 бройка доколкото си спомням успяха да натикат към 21 акции като всичките бяха след публикуването на новината в extri news - 2008-05-13 13:03:19.0 ?
                            Ще се радвам да отговорите.

                            Това не е препоръка за покупка или продажба ама и аз не знам какво е ?

                            Първоначално изпратено от BGN
                            Не се "помпаме", а обсъждаме варианти
                            Еми защо - примерно, защото "купи слуха, продай новината"

                            Коментар


                            • Прав си но ме гони още една мисъл от сутринта когато почнаха покупките защо след като излезе новината за решението на СГС 108 или техен клиент се мъчеше усилено да продаде около 50 броя ако не се лъжа дори накрая продава по 1 бройка доколкото си спомням успяха да натикат към 21 акции като всичките бяха след публикуването на новината в extri news - 2008-05-13 13:03:19.0 ?
                              Ще се радвам да отговорите.

                              Това не е препоръка за покупка или продажба ама и аз не знам какво е ?

                              Първоначално изпратено от BGN
                              Не се "помпаме", а обсъждаме варианти

                              Коментар


                              • Не се "помпаме", а обсъждаме варианти

                                Коментар

                                Working...
                                X