IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    като си попълниш w8 ben-e ще ти взимат 10%
    Какво е туй и как се прави - как се процедира? Посъветвай, моля

    Намерих си го тоя Бен... и какво се прави с него? Пращам го на посредникът си ли - и той да го препрати на компанията ли? Или го пращам направо на компанията ли? Ти как постъпваш?
    Last edited by Императорът; 11.04.2017, 14:21. Причина: Старият Бен.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      като си попълниш w8 ben-e ще ти взимат 10%
      искам да отбележа че темата е доста полезна!

      Аз лично нямам опит все още на чуждите борси но бих почерпил от вашия, както и други колеги...
      Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Моля. Ето какво съм изцоцал досега:

        1. Ford. 0.14 зелени цента на акция след данък. Това е от 15 цента редовен дивидент + 5 цента извънреден. Компанията плаща на всеки 3 месеца - четири дивидента значи. Минус - американците ного дерат с данък дивидент - 30%.

        ....
        като си попълниш w8 ben-e ще ти взимат 10%

        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Моля. Ето какво съм изцоцал досега:

          1. Ford. 0.14 зеленички на акция след данък. Това е от 15 цента редовен дивидент + 5 цента извънреден. Компанията плаща на всеки 3 месеца - четири дивидента значи. Минус - американците ного дерат с данък дивидент - 30%.

          2. Shell. 0.376 евро на акция след данък. Дивидентът се изчислява в зеленички, но туканка се плаща в евраци, а в Британия - в Бабета. Имаше възможност за получаване на нови холандски акции вместо дивидент. Туканка акциите са британски и холандски като регистрация (съответно клас В и клас А), дивидентът е еднакъв, но по холандските чешат 15% данък дивидент, по британските 0%. Затова и разлика в цената на двата класа акции. Моите са клас А - холандски. Дивидент на всеки 3 месеца - т.е. четири пъти годишно.

          3. ВР. 0,095 евро на акция. Данък няма - в Британия - ако дивидентът ти е под 5 бимберици, няма данък, след това е 7.5%, след това май 10% и т.н. Тоже - ежетримесечни дивиденти. Дивидентът обаче се изчислява от компанията в пенсове, тоест дивидентно инвестиращият в ВР залага и на поскъпването на Бабето.

          4. Daimler. 2.395 евро на акция след данък, който в Германия е 26%. Германците - както и ний - снасят дивидентчета веднъж годишно.

          5. Coca cola. 0.26 зеленички на акция след данък. И туканка - дивидент на всеки три месеца.

          6. HSBC. 0.194 евро на акция. И тук дивидентът е на три месеца, изчислява се в зеленички, но се получава при нас в евраци както е при Shell. Получен в случая редовен дивидент (10 зелени цента) + извънреден (21 зелени цента).


          Дивидентна доходност на шестте позиции към цени в момента може да се сметне точно само за Daimler - 3.58%, защото по другите позиции роля играят и валутните движения - защото американските + HSBC и Shell плащат или изчисляват дивидентът в зеленички, но ги купуваме (поне аз на Франкфуртската) в евраци, ВР пък изчислява дивидент в Бабета.

          Водя си данни и статистика, за да изчисля доходността към края на годината, съобразно цените към началото на. От нито една компания (от тия с разсрочен дивидент) не съм цоцал повече от веднъж тая година, нормално - април сме. В срок от месец ще цоцна от GSK, Allianz и BMW.

          Ето подробно инфо - дано бил полезен...
          Last edited by Императорът; 11.04.2017, 22:13. Причина: Мале-мале-мале - как съмч оплел кинтите и стинките...
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Мисля ,че за България има информация ,по скоро да се споделя за Чужбината

            Коментар


            • Може ли само да не се пише на "Старобългарски" ,защото се усещам ,че и аз почва да използвам някои от тия думи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                Много добра идея, адаш Чудесно портфейлче си спретнал!
                Това е за миналата година: тая година - още по-добро - добавих твърде могъщи компании в него, които снасят здраво

                Скорпионов - ще видим това - има финансова възможност за левче дивидент по простите Жабоци, но аз съм против - защото имам идеи за ного сгодни и бръзоликвидни инвестиции, които с Ирен съм споделил. Предложил съм им да разпределят ежегоден дивидент около 28 стотинки (по простите), така ще поддържат акцията стабилна. По новите Жабоци - ще видим - според колегите - тъй като емитирането бе около средата на годината, би трябвало тая година - около половин дивидент.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Много добра идея, адаш Чудесно портфейлче си спретнал!
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Страхитна идея, страхотна тема. Подкрепям!
                    Жабокът стърчи, когато дават дивидент.. Само не разбрах дали и тази година ще е така? Ако започнат да дават всяка година, цените на акциите ще са на съвсем различно ниво според мен.
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Ето една моя картинка - колчетата изобразяват дивидентната ми доходност за миналата година. Цветовете показват държавите, процентите най-долу - данъкът, с който ме чешат. Доходността е - разбира се - след данъкът. Златният Жабок го няма - защото ного стърчи.

                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

                        Уважаеми колеги,

                        Във връзка с разводняването на някои теми - смятам за нужно да измисля тази тема, специализирана за дивидентите, които получаваме от различни компании у нас и по света. Моля избягвайте спамът - например възторжено да обявявате дивидент от компанията Х, при положение, че пъкването му вече е докладвано от други колеги в долните постове, защото в това няма особен смисъл.

                        Приветстват се данни за процентната доходност, защото - особено при малко известните позиции - това е ключова информация за инвеститорите. Пускането на картинки - колелца, колчета, тортички, графики - също е полезно - визуализирането е най-удобният начин за информаторство.
                        Мисля, че темата е логична и навременна - защото навлизаме в сезонът на дивидентите. Не е лошо - особено за чуждите компании - да пишете и ексдивидентни дати.

                        Хайде: хаирлия да е полезната тема
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
                      Working...
                      X