IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
    Я да повдигнем тази позатънала тема.

    Колеги, в този споделен гугъл шийт (надявам се не shit ) можете да правите справки за дати на ОСА и предложени дивиденти. Когато бъдат приемани на ОСА, ще се появява и екс-дивидентната дата.

    ТАБЛИЦАТА

    Ако не ви се рови в темата, като затъне пак, можете да достигате оттук през съответния банер с левове и надпис.
    Не намирам BSE?

    Коментар


    • Я да повдигнем тази позатънала тема.

      Колеги, в този споделен гугъл шийт (надявам се не shit ) можете да правите справки за дати на ОСА и предложени дивиденти. Когато бъдат приемани на ОСА, ще се появява и екс-дивидентната дата.

      ТАБЛИЦАТА

      Ако не ви се рови в темата, като затъне пак, можете да достигате оттук през съответния банер с левове и надпис.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


        Държиш ли още CXW, спрели дивидента, имат затруднен достъп до финансиране?
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          7% средно, към моментни цени, към средната покупна - повече
          Няма рязане и намерения за такова, засега...
          Тези ( дивидентните над 3%) са ми около 1/4 от нисе картоните.


          Пип, - адмирации за този пост, ролвам го малко по рано с акцент за предстояща 3"скорост"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            Пип, този СТОР много яко се е срутил, харесва ми да съберем бригада и да го построим на ново до към четирстия етаж
            Няма как, ще пъшкаме по стълбите нагоре, аз съм между 18 и 19 етаж.
            Пък и 4-5 етажа да слезем по някое време да поемем хубаво дъх - пак няма е лошо.

            Това е нищо, ти при вентас да видиш какво яко суркане беше, последно на 14$ ловях, а бе 60 преди това, дори 75 няколко месеца по рано. Ще рече човек че къорава пенсия няма да оживее за старческите домове...

            Ами валеро - от 120 на 30, се едно няма и туба бензин да се продава вече.
            Честно казано сегиз тогиз ме хваща пак носталгията по меците, интересно е, колкото повече мечи пазари - толкова по добре
            Last edited by pipbel; 26.05.2020, 19:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
              Zdravko
              Е моя опит е точно обратния, три пъти на Албена и два пъти в Приморско, като във всички случаи съм ползвал отстъпката. Винаги сам изпращал справка за притежаваните акции от посредника. Сега си спомням, че преди да се слеят акционерите на Албена Инвест Холдинг ползваха същите отстъпки.

              Радвам се за теб, добре че поне с някой са коректни На мен два пъти ми се случва това което описах и реших - баста на акционерството.. Няма смисъл да се затварят пари, макар и минимални.[/QUOTE]

              Ами честно казано не съм имал проблеми до сега. Може би е трябвало да настояваш, ако някой служител не е бил наясно. Даже когато правиш онлайн резервацията веднъж ползваш 5% отстъпка и после още 10%. Но да не разводняваме темата повече.

              Коментар


              • Zdravko
                Е моя опит е точно обратния, три пъти на Албена и два пъти в Приморско, като във всички случаи съм ползвал отстъпката. Винаги сам изпращал справка за притежаваните акции от посредника. Сега си спомням, че преди да се слеят акционерите на Албена Инвест Холдинг ползваха същите отстъпки.[/QUOTE]


                Радвам се за теб, добре че поне с някой са коректни На мен два пъти ми се случва това което описах и реших - баста на акционерството.. Няма смисъл да се затварят пари, макар и минимални.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                  Здравко, аз съм правила предишни години резервация директно в колцентъра, като им кажа че съм акционер - отговор - "Да, ние имаме книга на акционерите и можем тук на място да проверим.." (каквото и да означава това..) В смисъл не трябва копие и мейли да се пращат. В крайна сметка не ми направиха намаление, защото цените били "вече намалени/промоционални", което според мен не беше вярно -бяха си доста височки цените.. Та така с 'акционерството'.. Разбрах че няма никаква полза и ги шатнах моите на 50+лв.. Ако слезе до 20лв бих се замислила пак.. Ама и това им е много..
                  Е моя опит е точно обратния, три пъти на Албена и два пъти в Приморско, като във всички случаи съм ползвал отстъпката. Винаги сам изпращал справка за притежаваните акции от посредника. Сега си спомням, че преди да се слеят акционерите на Албена Инвест Холдинг ползваха същите отстъпки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Отстъпката е 10%. Първо правиш резервацията, след това звъниш в колцентъра и казваш, че си акционер и искаш да ползваш отстъпката. Те ти изчисляват от цената и ти казват колко да платиш, а ти от твоя страна като доказателство им пращаш на мейла копие от депозитарна разписка или документ от посредника ти, че притежаваш акции в Албена не по малко от 5 броя.
                    Благодаря ,въпреки че по горно списващата в темата ги обрисува много по достоверно

                    Коментар


                    • Здравко, аз съм правила предишни години резервация директно в колцентъра, като им кажа че съм акционер - отговор - "Да, ние имаме книга на акционерите и можем тук на място да проверим.." (каквото и да означава това..) В смисъл не трябва копие и мейли да се пращат. В крайна сметка не ми направиха намаление, защото цените били "вече намалени/промоционални", което според мен не беше вярно -бяха си доста височки цените.. Та така с 'акционерството'.. Разбрах че няма никаква полза и ги шатнах моите на 50+лв.. Ако слезе до 20лв бих се замислила пак.. Ама и това им е много..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        7% средно, към моментни цени, към средната покупна - повече
                        Няма рязане и намерения за такова, засега...
                        Тези ( дивидентните над 3%) са ми около 1/4 от нисе картоните.

                        Пип, този СТОР много яко се е срутил, харесва ми да съберем бригада и да го построим на ново до към четирстия етаж

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение

                          При направа на онлайн резервация ,никъде не пише че може да ползваш акционерна отстъпка-пред кого и как я заявяваш и колко е тя .Благодаря и Успех
                          Отстъпката е 10%. Първо правиш резервацията, след това звъниш в колцентъра и казваш, че си акционер и искаш да ползваш отстъпката. Те ти изчисляват от цената и ти казват колко да платиш, а ти от твоя страна като доказателство им пращаш на мейла копие от депозитарна разписка или документ от посредника ти, че притежаваш акции в Албена не по малко от 5 броя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            7% средно, към моментни цени, към средната покупна - повече
                            Няма рязане и намерения за такова, засега...
                            Тези ( дивидентните над 3%) са ми около 1/4 от нисе картоните.

                            Това говори само едно, че добре си се изучил, а от кога си само на портфейлна издръжка,- май ще направиш едно средно школо- хАБИТУРЕНТИН!!!

                            Коментар


                            • 7% средно, към моментни цени, към средната покупна - повече
                              Няма рязане и намерения за такова, засега...
                              Тези ( дивидентните над 3%) са ми около 1/4 от нисе картоните.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Аз също чакам Монбат, както и Химимпорт. А в Албена държа символична бройка, колкото ако реша да почивам там или в хотелите им на Приморско да мога да ползвам акционерната отстъпка.
                                При направа на онлайн резервация ,никъде не пише че може да ползваш акционерна отстъпка-пред кого и как я заявяваш и колко е тя .Благодаря и Успех

                                Коментар

                                Working...
                                X